Yeni Koç Kim Olmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu liseli muhabbetinden dolayi Galatasaray lisesinden nefret eder hale geldim. Herseyi eline yuzune bulastiran bir zumre olduk ciktik ulkede!!!

Söz konusu yabancı koç ismi geçenlerden biri mi İbrahim bey..? Ve 1. Tercih bu yabancı koç 2.tercih mahmuti mi..? Ayrıca mahmuti ya da bu yabancı koç kabul ederse idareten bir isme ne gerek var..? Bu isimler kabul etmezse Ahmet çakıyı getirirler..

İsim konusunda bisey söyleyemem, yoksa kulüpteki kaynağım bir daha bir şey söylemez. Mahmuti'nin istedigi gibi bi teklif gitmezse olumsuz olacağı haberleri elaltından kulübe sızdırıldığı için yabancı antrenör ön plana çıkmış durumda, hatta görüşülüyormuş. İkisinden biri kabul ederse sorun yok ama etmezse 2 gün öncesine kadar Ahmet Çakı'yı getireceklerken şimdi bu seneyi idare edip seneye yeni bir yapılanmaya mı gitsek seçeneğide düşünülmeye başlanmış.

Yabancı ya da Mahmudi kabul etmezse ne yapılacağına o zaman karar verilecek. Ya Ahmet Çakı olacak yada 1.5-2.5 senelik anlaşma yapmadan yalnızca sene sonuna kadar biri getirilecek, belkide böyle devam edilecek. Şuan buna karar vermemişler, yoğunluklarını yaptıkları görüşmelere harcıyolarmış, o görüşmelerden netice çıkmazsa, Ahmet Çakı mı yoksa sene sonuna kadar idarelik antrenör mü kararını verceklermiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kısaca şöyle diyelim o zaman; kabul ederlerse Radonjic veya Oktay Mahmuti 1.5 yıllık anlaşma. Bu iki isim kabul etmezse Ahmet Çakı veya mevcut kadro sezon sonuna kadar. Recep Şen devam ederse küme düşeriz. Recep hocayı Erman Kunter'den ayrı asla düşünmem. 1 hafta önce Henry Walker alınırken Erman Kunter'in yanında Recep Şen vardı. Bu zihniyet kredisini bitirdi.

Kısaca şöyle diyelim o zaman; kabul ederlerse Radonjic veya Oktay Mahmuti 1.5 yıllık anlaşma. Bu iki isim kabul etmezse Ahmet Çakı veya mevcut kadro sezon sonuna kadar. Recep Şen devam ederse küme düşeriz. Recep hocayı Erman Kunter'den ayrı asla düşünmem. 1 hafta önce Henry Walker alınırken Erman Kunter'in yanında Recep Şen vardı. Bu zihniyet kredisini bitirdi.
Yabanci koc ismini ben zikretmedim. Ismini yazdiginiz yada baska bir yabanci koc artik her kimse yada mahmudi enaz 1.5 yillik anlasmayi kabul ederse onlar olacak. Mahmudiyle henuz resmi bir gorusmede yok bu arada. Iddiali bir teklifle mahmudiye gidilmezse teklifi reddedecegi haberlerini elaltindan piyasaya surmeye devsm ederlerse hic resmi bir gorusme yapilmadan esgecilirse sasirmam mahmudi. Yine aynen dedigin gibi kabul etmezlerse iki alternatif var. Biri caki ile 1.5 yillik annasma. Digeride buseneyi idareten bi kocla atlatip seneye yeni bi planlama yapmak. Seneye orhunun sozlesme bitiyomu yada gelirmi mesela bi yandan bakmak lazim.

Bicok kisinin aklina takilabilir bizim sube yoneticimiz istifa etti yenisi gelmedi muhtemelende 20 ocakta secimden sonra yeni sube yoneticisi belli olacak ama birileri yeni koc ariyo gorusmeler yapiyo planlamalar dusunuyo kim yapiyo bunlari diye dusunebilir. Bu sorunun cevabida konusulmaya baslanmis yakinda ortaya cikar. Cok ilginc isler oluyo.

Recep Şen devam etsin diyenleri de anlayamıyorum. Adam kariyerinin ufak bir iki bölümü dışında yardımcı antrenör olmayı tercih etmiş, genç bir antrenör de denemez. kendisi tam manasıyla tecrübeli bir yardımcı antrenör, bu profildeki bir adamı, -ki iyi insandır o ayrı konu- nasıl baş antrenör olarak önerenler oluyor anlamış değilim. Adamın kendisinin baş antrenör olmak gibi bir derdi yok, olsa bugüne kadar olurdu bence, ama yok demek ki adamın öyle bir derdi. Oktay Mahmuti gelirse yardımcı antrenörü olarak devam etsin ama baş antrenör olarak düşünmeyi doğru bulmuyorum. Burası Galatasaray lisesi basketbol takımı değil ki.. Murat Özyer de kendisini önermiş twitterda:) burası Murat Özyer ve arkadaşlarına baş antrenörlük yaptırma kurumu değil ki:). Yanlış anlaşılmasın Recep Şen çok iyi bir insan olabilir ama kıstasımız bu değil, olmamalı.. Basketbol artık amatör branş sayılamayacak bir spor ve daha profesyonel düşünmek lazım. En büyük hatamız kişisel ilişkilerimizle, dostluklarımızla profesyonel işi karıştırmak Türk insanı olarak.. Galatasaraya gelmesi için bazı başarımları olmalı dediğim Ahmet Çakı bile Recep Şen'den daha doğru aday, adam en azından baş antrenör..

Kıstasımız Galatasaray koçluğunu üstlenebilecek bir takım başarımlara ve vizyona sahip olunması olması gerekir.. bunu salt kupa olarak da değerlendirmiyorum kendi adıma..
Dejan Radonjic mesela gayet heyecan verici bir aday benim için
Oktay Mahmuti türk basketbolunda önemli bir koçtur, adaydır..
Ekrem Memnun mesela kadın basketbolunda başardığı çok önemli şeylerle denenebilir, adaydır.
Dusko ivanovic reddettiği konuşuluyor ama önemli bir koçtur basketbol dünyasında..
zira Ainars Bagatskis de, Perasovic de öyle..

Dursun efendinin normal zamanda bile zerre umursamadığı, hatta itina ile içine ettiği basketbol şubesini, özellikle böyle bir zamanda, diktatörce bir baskın seçim kararı almışken ve tüm zamanını haketmediği koltuğunu korumaya harcarken, takımın hali yahut kimin koç olacağı ile ilgilenme ihtimalini düşünmek bile bana komik geliyor.

Yabanci koc ismini ben zikretmedim. Ismini yazdiginiz yada baska bir yabanci koc artik her kimse yada mahmudi enaz 1.5 yillik anlasmayi kabul ederse onlar olacak. Mahmudiyle henuz resmi bir gorusmede yok bu arada. Iddiali bir teklifle mahmudiye gidilmezse teklifi reddedecegi haberlerini elaltindan piyasaya surmeye devsm ederlerse hic resmi bir gorusme yapilmadan esgecilirse sasirmam mahmudi. Yine aynen dedigin gibi kabul etmezlerse iki alternatif var. Biri caki ile 1.5 yillik annasma. Digeride buseneyi idareten bi kocla atlatip seneye yeni bi planlama yapmak. Seneye orhunun sozlesme bitiyomu yada gelirmi mesela bi yandan bakmak lazim.

Bicok kisinin aklina takilabilir bizim sube yoneticimiz istifa etti yenisi gelmedi muhtemelende 20 ocakta secimden sonra yeni sube yoneticisi belli olacak ama birileri yeni koc ariyo gorusmeler yapiyo planlamalar dusunuyo kim yapiyo bunlari diye dusunebilir. Bu sorunun cevabida konusulmaya baslanmis yakinda ortaya cikar. Cok ilginc isler oluyo.
Son birkaç gündür söylediğim tam olarak da bu işte İbrahim Bey.. Oktay Mahmutiye düzgün bir teklif yapılırsa Oktay Mahmuti kabul eder ve o yüzden de görüşme yapacaklarını düşünmüyorum ya da yaparlarsa görüşme yapmış olmak için yapacaklar.. Çünkü bence yönetimin, Can Topsakal ve zihniyetinin amacı düşük profilli bir koçla yola devam etmek.. Bu Ahmet Çakı olur, Murat Özyer olur, Recep Şen olur.. O yüzden de iyi bir yabancı koçu ya da Oktay Mahmuti'yi getireceklerini düşünmüyorum. Zira siz daha önce görüşme yapılacak derken, şimdi yapılmayadabilir demişsiniz. Yani aynı noktaya gelmişiz.

Recep Şen devam etsin diyenleri de anlayamıyorum. Adam kariyerinin ufak bir iki bölümü dışında yardımcı antrenör olmayı tercih etmiş, genç bir antrenör de denemez. kendisi tam manasıyla tecrübeli bir yardımcı antrenör, bu profildeki bir adamı, -ki iyi insandır o ayrı konu- nasıl baş antrenör olarak önerenler oluyor anlamış değilim. Adamın kendisinin baş antrenör olmak gibi bir derdi yok, olsa bugüne kadar olurdu bence, ama yok demek ki adamın öyle bir derdi. Oktay Mahmuti gelirse yardımcı antrenörü olarak devam etsin ama baş antrenör olarak düşünmeyi doğru bulmuyorum. Burası Galatasaray lisesi basketbol takımı değil ki.. Murat Özyer de kendisini önermiş twitterda:) burası Murat Özyer ve arkadaşlarına baş antrenörlük yaptırma kurumu değil ki:). Yanlış anlaşılmasın Recep Şen çok iyi bir insan olabilir ama kıstasımız bu değil, olmamalı.. Basketbol artık amatör branş sayılamayacak bir spor ve daha profesyonel düşünmek lazım. En büyük hatamız kişisel ilişkilerimizle, dostluklarımızla profesyonel işi karıştırmak Türk insanı olarak.. Galatasaraya gelmesi için bazı başarımları olmalı dediğim Ahmet Çakı bile Recep Şen'den daha doğru aday, adam en azından baş antrenör..

Kıstasımız Galatasaray koçluğunu üstlenebilecek bir takım başarımlara ve vizyona sahip olunması olması gerekir.. bunu salt kupa olarak da değerlendirmiyorum kendi adıma..
Dejan Radonjic mesela gayet heyecan verici bir aday benim için
Oktay Mahmuti türk basketbolunda önemli bir koçtur, adaydır..
Ekrem Memnun mesela kadın basketbolunda başardığı çok önemli şeylerle denenebilir, adaydır.
Dusko ivanovic reddettiği konuşuluyor ama önemli bir koçtur basketbol dünyasında..
zira Ainars Bagatskis de, Perasovic de öyle..

Aykut kızacak çok fazla mesaj atıyorum ama son olarak bir şeyi belirtmek istiyorum arkadaşlar. Ekrem Memnun sanırım birçok arkadaş tarafından Kadın basketbol takımımızla tarihe geçen başarısı sebebiyle iyi antrenör olarak biliniyor. Ekrem Memnun'un ben yanlış hatırlamıyorsam en son başarısız geçen Darüşşafaka kariyeri var hatta erkek basketbolunda başarılı olamadı denilip kadın basketboluna yönlendirilmişti. Şu durumumuzda tercih edilmemeli kesinlikle...

Birde Orhun Ene ismi... Orhun Ene bence saydığımız isimler arasında en yakışmayacak isim kulübe. Hangi başarısı var kaldı ki bu kadar yerlere gelmesine rağmen... Tofaş'ın düşüşte olduğunu görüyoruz haa bugün düşer yarın kalkar önemli değil ama ben bir başarısını hatırlamıyorum. İnşallah Alba Berlin maçından önce konuşulan Radonjic-Mahmuti-Çakı üçlüsünden birine imza attırılır içimde Recep Şen'le devam etmeye kalkılır korkusu da var.

Son birkaç gündür söylediğim tam olarak da bu işte İbrahim Bey.. Oktay Mahmutiye düzgün bir teklif yapılırsa Oktay Mahmuti kabul eder ve o yüzden de görüşme yapacaklarını düşünmüyorum ya da yaparlarsa görüşme yapmış olmak için yapacaklar.. Çünkü bence yönetimin, Can Topsakal ve zihniyetinin amacı düşük profilli bir koçla yola devam etmek.. Bu Ahmet Çakı olur, Murat Özyer olur, Recep Şen olur.. O yüzden de iyi bir yabancı koçu ya da Oktay Mahmuti'yi getireceklerini düşünmüyorum. Zira siz daha önce görüşme yapılacak derken, şimdi yapılmayadabilir demişsiniz. Yani aynı noktaya gelmişiz.
Gorusme yapma niyeti var mahmudi onemli bi aday ama surekli elaltindan bi haberler bi soylentiler suruluyo piyasaya mahmuti uzun vadeli yuksek butceli bi teklif olmazsa gelmek istemiyo diye. Bu soylenti ve haberlerin fiyat arttirmak icin menecer haberleri oldugu dusuncesi var ve etik bulunmuyor. Mahmudiye 1 gun once gorusme daveti yapilacak noktadayken bu olumsuzluklar yuzunden once yabanci kocla gorusmeye baslandi. Sizin takiminiz olsa sizde koc olarak beni dusunseniz ama hergun kulaginiza ibrahim dusuk butceli takimla calismaz kendi oyuncularini istedigi menecerlerden secer uzun vadeli pilan ister iyi teklif yapmazsaniz anlasmaya yanasmaz gibi soylentiler gelse sizinde onyarginiz olmazmi.

Aykut kızacak çok fazla mesaj atıyorum ama son olarak bir şeyi belirtmek istiyorum arkadaşlar. Ekrem Memnun sanırım birçok arkadaş tarafından Kadın basketbol takımımızla tarihe geçen başarısı sebebiyle iyi antrenör olarak biliniyor. Ekrem Memnun'un ben yanlış hatırlamıyorsam en son başarısız geçen Darüşşafaka kariyeri var hatta erkek basketbolunda başarılı olamadı denilip kadın basketboluna yönlendirilmişti. Şu durumumuzda tercih edilmemeli kesinlikle...

Birde Orhun Ene ismi... Orhun Ene bence saydığımız isimler arasında en yakışmayacak isim kulübe. Hangi başarısı var kaldı ki bu kadar yerlere gelmesine rağmen... Tofaş'ın düşüşte olduğunu görüyoruz haa bugün düşer yarın kalkar önemli değil ama ben bir başarısını hatırlamıyorum. İnşallah Alba Berlin maçından önce konuşulan Radonjic-Mahmuti-Çakı üçlüsünden birine imza attırılır içimde Recep Şen'le devam etmeye kalkılır korkusu da var.
Yabanci yada mahmudi olmazsa ve cakiyla 1.5 yil annasmak yerine cimbombomun cocuklarindan birine gidelim bikac aylik derlerse ilk once cem akdag murat ozyer ekrem memnun gibi isimler geliyo akla ama ozyerle topsakal uyumlu calisamadilar. Ona teklif gitmez. 2009da cem akdaga tekliften once ekremle gorusuldu ama sezon sonunda baska kocla devam edilme istegini gorup kabul etmedi ekrem memnun. Simdi yurolig sampiyonu milli takim kocuyken hic kabul etmez. Cem akdagin eger kisa donem plani uygulanirsa dusunulen isimlerin basinda olacagi benim dusuncem ama bi bilgi degil bu.

Ne zaman ki yönetim vizyon olarak biraz taraftara yaklaşır; işte o zaman güzel şeyler olur belki. Yoksa bizim düşüncelerimiz hep hayal olarak kalacak gibi.

Şu an için yapmamız gereken sezonu kurtarmak adina Radonjic-Iverson ikilisini takıma kazandırmak. Yoksa takim hızla yere çakılıyor.

Gelecek ismin oyuncularda da heyecan ve saygı uyandırması gerekiyor. Futbol takımımızda Fatih Terim örneği gibi. Onun gelişiyle yedeğin yedeği futbolcularda bile heyecan ve hırs arttı, saygı arttı. Yani eğer bi geçiş antrenörü düşünüyorsak bu isim bi hareketlilik getirecek mizaçta değilse o da harcanmış olur kısa sürede.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ne zaman ki yönetim vizyon olarak biraz taraftara yaklaşır; işte o zaman güzel şeyler olur belki. Yoksa bizim düşüncelerimiz hep hayal olarak kalacak gibi.

Hangi taraftar? Euroleague maçlarında salonu full doldurup takımın en kötü gününde yanında olmayan taraftar mı? Galatasaray'ın gercek basketbol taraftarı dün salonda olan yaklaşık 2 bin kişidir.

Bu yönetimden iyi ve düzgün bir hoca bekleyen var mı gerçekten?

Dursun babanın çiftliğinde bir gelişme yok mu Koç konusunda..?

2 gün sonra eurocup maçı var daha koç belli değil, ligde durumumuz o kadar iyi hatta lider durumdayız ki lig maçına yardımcı antrenör ile çıkıyoruz, zamanımız bol nasılsa sıkıntı yok :) adamlar o kadar rahat ki küme düşücez ha gayret

ayrıca dün yayıncı kuruluştaki spiker arkadaş Recep şene ve Tolga başere şans verilmesi gerektiğini söylüyor.. bu arkadaşın ya basketboldan haberi yok ya da Galatasaray küme düşsün istiyor.

ayrıca Erman Kunter başarısızdı gitti ama bu başarısızlık sadece ona mı ait..? Ömer Yalçınkaya da Recep şen de Tolga Başer de hepsi ayrılmalı ortada bir başarısızlık varsa ki var.

yıllardır Galatasaray'da 35 koç değişiyor Tolga Başer hala görevde iyidir hoştur bişey diyemem de dilimize yerleşen bir deyiş var tebdil-i mekanda ferahlık vardır diye.

o yüzden de iyi bir yabancı koç gelsin ve bütün ekip a dan z'ye değişsin.

Bedava çalışırım diyen koçtan nerelere geldik ki bende istemiyordum ama Erman ile büyük ufuklara yelken açtık.:)Sonuç ortada adam bulamayacak kadar vizyonsuz yöneticilere sahibiz.

Son düzenleme:
Can Topsakal'ın tepkileri dindirmek için sözde istifasından sonra 5 gün geçti.

Şimdiye kadar elle tutulur bir gelişme olmadı ama büyük ihtimal biriyle anlaşacağız.Gerçi koç kararını da Topsakal denen vasıfsız vereceğine göre bir nevi yine onun seçimine kaldık...keyfine mi deseydim!?

Sevgili Başkan, Radonjiç , 3-4 m dolarlık bütçelerle , birde takıma maaşları ödenmezken , çok iyi işler çıkartmış Kızılyıldız'da. Tam bizim kriterlere uygun. (Bir şey deniyorum arkadaşlar kusura bakmayın, belki böyle alırlar)

gamaspor'un haberine göre ahmet çakı'yla bizzat dursun özbek telefonda görüşmüş. gamaspor'u güvenilir bulurum. burada önemli olan, olası bir anlaşmada kontrat süresi. önümüzdeki yılların hazırlığı şimdiden yapılacaksa 6 aylık bir birlikteliğe hayır demeyeceğimi daha önce belirtmiştim. ama anlaşma önümüzdeki sezon veya sezonları da kapsarsa tatmin edici bir hamle olmaz açıkçası.

https://twitter.com/gamasporcom/status/950396639444914176

Ahmet Çakı'ya destek vermekten başka çaremiz kalmadı. Umarım gözü kapalı şekilde kabul etmemiştir teklifi. Bu takıma muhakkak transfer lazım. Allah hepimize sabır versin arkadaşlar Ahmet Çakı inşallah bizi yanıltacak şekilde başarılı olur...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...