Yeni Koç Kim Olmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ahmet Caki'nin mevcut durum itibariyle buyuk bir risk olacagini dusunuyorum. Kendisinin CV'si biraz, iyi okullar bitirmis ama fazla bir is tecrubesi olmayan bir adaya benziyor gibi. Cok basarili da olabilir, ama dusuredebilir. Su an gercekten ciddi dusme adayiyiz ve de Oktay Mahmuti, Cem Akdag gibi daha tecrubeli bir kocun tercih edilmesi gerektigine inaniyorum.

Bulunduğum ilden dolayı TOFAŞ'ı oldukça yakından takip ederim, yıllardır iç saha maçlarına olabildiğince gidiyorum. Ahmet Hoca yı çok severdik, efendidir filan ama şu durumda Galatasaray için uygun mudur tartışılır. Alba dönemi felaketti, bana göre çok erken gitti oralara. Ahmet Hoca çok efendidir, gelişime açıktır ama şu kadroyu toparlayabilir mi acaba? Sert ve disiplinli biri, hatta mümkünse menajerlerin de saydığı biri gelse daha iyi olacak gibi.

Dursun Özbek varken kulübün başında, benim beklentim yok açıkçası. Filipovski yle milleti oyalar Kunter i getirir; Favre, Schmidt derken bir bakarsın üç takım çalıştırmış ve birini küme düşürüp diğerinden kovulmuş Tudor gelir, baskıya dayanamaz Terim i getirir. Uluslararası ilişkiler literatüründeki bağımlılık ekolü gibiyiz. Tüm olaylar network üzerinden dönüyor, mal gibi izliyoruz. Riva yı değerlendirme hakkını Aysal a değil Özbek e veren kongreye de ne desem bilemiyorum. Süperiz filan demiyorum ama bu kadar da kötü yönetilmeyi hak etmiyoruz.

Oktay mahmuti olmasın da kim olursa olsun. Ben iyi bir kadro ve takım olduğumuzu düşünmüyorum en iyi antrenör gelse en fazla ilk 8 micadelesi verir

Mahmuti nin bu kötü takımla kümede kalma savaşı vermesi beni derinden üzer açıkçası

Hem erkek hem kadın basketbol böyle rezalet durumdayken futboldan gelecek başarı da yerin dibine batsın, alın başınıza çalın.

Herifler amatör şubeleri nasıl yok ederiz diye düşünüyor, biz de burada kaliteli koç hayalleri kuruyoruz.

SON DAKİKA Tanju Çiçek: Yarın belli olma ihtimali yüksek. Öncelik Oktay Mahmuti, teklif 1.5 senelik. İkinci bir teklif de Ahmet Çakı'ya gitmiş. Hadi inşallah Tanju Çiçek'e güvenimiz sonsuz. Bu açıklama twitter'dan bu arada. Kendisi de gelip yazarsa burada memnuniyet duyarız.

Şu süreçte Oktay Mahmuti ile görüşüldü mü çok merak ediyorum. Eğer yabancı bir isim ikna edemeyeceksek (esasında ben yabancı bir coach istiyordum öncelikle ve hatta bunu ilk mesajımda da belirtmiştim ama ikna olacaklarını düşünmüyorum, inancımı günden güne kaybediyorum) en uygun isim kendisi olarak kalıyor, çoğu kimsenin de dile getirdiği gibi... Bu sezondan bir şey olmayacağını artık hepimiz biliyoruz, kimsenin bir beklentisi de kalmadı. Yönetim yabancı bir coachun önüne proje sunabilecek mi, buna inanıyorlar mı, pek sanmıyorum. Bu durumda yerli alternatiflerden en iyisi, yolun Oktay Mahmuti'ye çıkması demek. Üstelik Ataman kadar yüksek bütçeler de istemez Oktay hoca. (Aman burada Mahmuti mi iyi Ataman mı tartışması başlatmak istediğim sanılmasın, her ikisini de çok seviyorum. Başımızın tacılar. Sadece matematiksel verilere dayanarak konuştum).

Şimdi yapılacak bir kontrat ile -ister 2,5 ister gelecek sezondan itibaren 2 yıllık olsun- Mahmuti'nin gelecek yıl için çalışmalara başlamasını sağlayabiliriz. Yeniden bir proje ile adım adım ilerleme kararlılığını gösterebiliriz. Oktay Mahmuti'yi her durumda Ahmet Çakı'ya tercih ederim.

edit: Tanju abi twitter'dan yazmış. Vallahi tam şu mesajın üstüne çok ilginç oldu, 1,5 yıllık kontrat teklifi yapmışız Mahmuti ve Çakı'ya. Ne olur Mahmuti olsun. Ne olur :(

Son düzenleme:
Oktay hocamı çok severim. Ama bu kadroyla hiçbir şey yapamaz. Savunmacı, son topa kadar mücadele eden bir kadro yok ortalıkta. Yani şu takımı Gregg Popovich bile ıslah edemez. Gelecekse yazın sezon başında gelsin. İyi bir planlamayla eskisi gibi mütevazı kadrolarla iyi işler yaparız. Ama şimdi geliyorsa bu kadroyla elinden pek bir şey gelmeyeceği için taraftarla arası papaz olabilir veya eski sempatiyi kaybeder her ne kadar sevilse de.

Diğer takımları bilmem ama Mahmudi Galatasaray'da başarılı olmuş ve ciddi bir kitleyi basketbola aşık etmiştir. Neticede Savoviclerle, Cevherle, Shumpertla dream team CSKA'yı devirdi. Pianigiani'nin tüm ekibini ve oyuncularını olduğu gibi alıp gelmesine rağmen madara olduğunu da gördü bu gözler Fenerbahçe'de. Ahmet Çakı gelir de başarısız olursak bi yanımız hep keşke Mahmudi gelseydi diyecek. O yüzden Mahmudi şu geçiş süreci için en iyi isim gibi duruyordan ziyade bu vasıfsızların az çalışan beyinlerine göre tercih edilebilir bir isim diyorum. Gönül isterdi ki Radonjic bilmem ne, basketbol yapılanması vs.. hayal işte şimdilik..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oktay hocamı çok severim. Ama bu kadroyla hiçbir şey yapamaz. Savunmacı, son topa kadar mücadele eden bir kadro yok ortalıkta. Yani şu takımı Gregg Popovich bile ıslah edemez. Gelecekse yazın sezon başında gelsin. İyi bir planlamayla eskisi gibi mütevazı kadrolarla iyi işler yaparız. Ama şimdi geliyorsa bu kadroyla elinden pek bir şey gelmeyeceği için taraftarla arası papaz olabilir veya eski sempatiyi kaybeder her ne kadar sevilse de.

İyi bir idareci , iyi bir koç, iyi bir beş numarayla düzelir bu takım. Tamam oyuncular Avrupa'nın üst düzeyi değil belki ama yenildiğimiz takımlardan 20 sayı fark yiyecek kadar kötü bir kadroda yok. Yenildiğimiz çoğu takımdan , şu oyuncuyu alalım yazsam, kimse istemez forumdan bende dahil. Summers kötü, alternatifi yok, 5 yok. Uzunsuz olmaz TBL. de. Sert bir lig . Normal sonuçlar bu aldıklarımız. Bu durum bağırırken, Erman Hoca gitti 3.5 aldı. En anlamadığım işlerden biri olarak kalacaktır bu transfer.

İyi bir idareci , iyi bir koç, iyi bir beş numarayla düzelir bu takım. Tamam oyuncular Avrupa'nın üst düzeyi değil belki ama yenildiğimiz takımlardan 20 sayı fark yiyecek kadar kötü bir kadroda yok. Yenildiğimiz çoğu takımdan , şu oyuncuyu alalım yazsam, kimse istemez forumdan bende dahil. Summers kötü, alternatifi yok, 5 yok. Uzunsuz olmaz TBL. de. Sert bir lig . Normal sonuçlar bu aldıklarımız. Bu durum bağırırken, Erman Hoca gitti 3.5 aldı. En anlamadığım işlerden biri olarak kalacaktır bu transfer.

Ben mi çok pesimistim bilmiyorum ama mümkünatı yok düzelemez bu takım. Takımda hiç savunmacı nitelikte bir oyuncu yok. Takımın en iyi savunmacısı Göksenin, o da yetenekli oyuncular karşısında yerleri paspaslıyor gerisini siz düşünün. Renfroe desek bir maç var 3 maç yok. Son maçlarda iyice saç baş yoldurmaya başlattı. Summers, Hardy, Walker vs. hiçbiri bizim takımın kalibresinde oyuncular değil. İçlerinden bir Hopson'u ayrı tutabilirim ama o da sakatlıktan pek oynayamadı. Takımda uzun 5 numara yok ayrıca. Hücum yönü 0 olan Ege'yi 5 numara oynatıyoruz.

Şu takımın adam olması için Justin Carter gibi pis işleri yapan, atletik bir guard/forvet, Summers'in yerine iyi bir 4 numara ve 2.10 kalıplı Colton Iverson gibi pivot lazım. Yani en az 3 transfer gerekiyor ki play-off'a kalalım, Eurocup'da gruptan çıkalım. Ama zaten az olan bütçemizi Henry Walker gibi oyunculara vererek iyice heba ediyoruz sezonu. Yeni gelen hocaya transfer yapma şansı kalmayacak.

Zaten küme düşecek halimiz yok, ha nolur belki play-off oynamayız olur biter. Zaten play-off'a kalsak bile çeyrek finalde elenecektik her türlü. Seneye Oktay Mahmuti ile aynı 10/11 sezonundaki gibi bir takım kurmak şart. Yenileceksek de ayakta alkışlanarak yenilelim.

Ben mi çok pesimistim bilmiyorum ama mümkünatı yok düzelemez bu takım. Takımda hiç savunmacı nitelikte bir oyuncu yok. Takımın en iyi savunmacısı Göksenin, o da yetenekli oyuncular karşısında yerleri paspaslıyor gerisini siz düşünün. Renfroe desek bir maç var 3 maç yok. Son maçlarda iyice saç baş yoldurmaya başlattı. Summers, Hardy, Walker vs. hiçbiri bizim takımın kalibresinde oyuncular değil. İçlerinden bir Hopson'u ayrı tutabilirim ama o da sakatlıktan pek oynayamadı. Takımda uzun 5 numara yok ayrıca. Hücum yönü 0 olan Ege'yi 5 numara oynatıyoruz.

Şu takımın adam olması için Justin Carter gibi pis işleri yapan, atletik bir guard/forvet, Summers'in yerine iyi bir 4 numara ve 2.10 kalıplı Colton Iverson gibi pivot lazım. Yani en az 3 transfer gerekiyor ki play-off'a kalalım, Eurocup'da gruptan çıkalım. Ama zaten az olan bütçemizi Henry Walker gibi oyunculara vererek iyice heba ediyoruz sezonu. Yeni gelen hocaya transfer yapma şansı kalmayacak.

Zaten küme düşecek halimiz yok, ha nolur belki play-off oynamayız olur biter. Zaten play-off'a kalsak bile çeyrek finalde elenecektik her türlü. Seneye Oktay Mahmuti ile aynı 10/11 sezonundaki gibi bir takım kurmak şart. Yenileceksek de ayakta alkışlanarak yenilelim.

Hepimizin morali bozuk kardeşim. Karamsar olmakta normal, her gün başka bir saçmalık kaç senedir idari açıdan. Tabii toparlanırız derken, şampiyon oluruz , final oynarız anlamında söylemiyorum. Ama, keyif alacağımız şekilde maçlar oynamamız mümkün.

Kısa rotasyonunu ele alalım.

Renfroe - Taylor - Mehmet
Hardy - Göksenin
Hopson - Emir

Bu rotasyon TBL. de yarışmacı takım olmak için gayet yeterli . Yenildiğimiz takımların kısa rotasyonlarını yazalım buraya tek tek konuşalım oyuncuların. İçlerinde, saf defans oyuncusu yok belki ama karadelik diye tanımlayacağımız bir oyuncu da yok . Bu rotasyonun problemi, hepsi belli bir yaşın üstünde, piyasanın kaşarı olmuş , oyuncular. Gelecek koçun , bunları ciddi bir şekilde disiplin altına sokması lazım öncelikle.

Uzun rotasyonu tamamen Erman Hocanın eseridir. Yırtındık Hendrix bitik , alınacak ikinci uzun çok önemli diye. Christmas gibi işlenmesi gereken bir oyuncu getirdi ve sonra hazır değil dedi. Yine, Ege'yi kazanacağız dedi. Böyle olunca kaldık, Summers'a . Summers'ta geçen yıl her ne kadar fena bir performans göstermese de , bu sene o halinden eser olmayınca, adeta uzunsuz oynuyoruz. Burayı düzeltmek için gelen koça mutlaka minimum bile olsa bir bütçe verilmeli.

Kadro kimyası bir yana, biri bana söylesin. Setleri, bir sistemi vs geçtim. Şu anda basketbolda , turnike kadar temel bir kavrm haline gelmiş bilinçli bir ikili oyun hücumunu kaç kere gördünüz sezon başından beri. İnanın sistemi falan bıraktım, sahaya yerleşim bile , minik takım seviyesinde.

1-2 maçta olmaz belki ama söylediğim bir veya iki uzun eklentisi ve biraz düzgün çalışma ve disiplinle çok değişir çehre.

Hepimizin morali bozuk kardeşim. Karamsar olmakta normal, her gün başka bir saçmalık kaç senedir idari açıdan. Tabii toparlanırız derken, şampiyon oluruz , final oynarız anlamında söylemiyorum. Ama, keyif alacağımız şekilde maçlar oynamamız mümkün.

Kısa rotasyonunu ele alalım.

Renfroe - Taylor - Mehmet
Hardy - Göksenin
Hopson - Emir

Bu rotasyon TBL. de yarışmacı takım olmak için gayet yeterli . Yenildiğimiz takımların kısa rotasyonlarını yazalım buraya tek tek konuşalım oyuncuların. İçlerinde, saf defans oyuncusu yok belki ama karadelik diye tanımlayacağımız bir oyuncu da yok . Bu rotasyonun problemi, hepsi belli bir yaşın üstünde, piyasanın kaşarı olmuş , oyuncular. Gelecek koçun , bunları ciddi bir şekilde disiplin altına sokması lazım öncelikle.

Uzun rotasyonu tamamen Erman Hocanın eseridir. Yırtındık Hendrix bitik , alınacak ikinci uzun çok önemli diye. Christmas gibi işlenmesi gereken bir oyuncu getirdi ve sonra hazır değil dedi. Yine, Ege'yi kazanacağız dedi. Böyle olunca kaldık, Summers'a . Summers'ta geçen yıl her ne kadar fena bir performans göstermese de , bu sene o halinden eser olmayınca, adeta uzunsuz oynuyoruz. Burayı düzeltmek için gelen koça mutlaka minimum bile olsa bir bütçe verilmeli.

Kadro kimyası bir yana, biri bana söylesin. Setleri, bir sistemi vs geçtim. Şu anda basketbolda , turnike kadar temel bir kavrm haline gelmiş bilinçli bir ikili oyun hücumunu kaç kere gördünüz sezon başından beri. İnanın sistemi falan bıraktım, sahaya yerleşim bile , minik takım seviyesinde.

1-2 maçta olmaz belki ama söylediğim bir veya iki uzun eklentisi ve biraz düzgün çalışma ve disiplinle çok değişir çehre.

Aramızda hala inançlı taraftarların olması güzel. İnşallah dediğiniz gibi her ne kadar ihtimal vermesem de 2 iyi transfer ve iyi koçla takım 180 derece değişir.

Boldladığım paragrafa da katılıyorum. Arroyo'dan beri ikili oyun izleyemez olduk. Sürekli bireysel yeteneklerle gelen sayılar, zorlama atışlar vs. Takımın organize hücumlar etmesini çok özledim. Tutku Açık - Andriç ikilisini, Arroyo - Furkan/Bonsu üçlüsünü hatırlayanlar katılacaktır bu yorumuma. Takımın alley-oop yaptığını görmeyeli uzun bir süre olmuştur.

Aramızda hala inançlı taraftarların olması güzel. İnşallah dediğiniz gibi her ne kadar ihtimal vermesem de 2 iyi transfer ve iyi koçla takım 180 derece değişir.

Boldladığım paragrafa da katılıyorum. Arroyo'dan beri ikili oyun izleyemez olduk. Sürekli bireysel yeteneklerle gelen sayılar, zorlama atışlar vs. Takımın organize hücumlar etmesini çok özledim. Tutku Açık - Andriç ikilisini, Arroyo - Furkan/Bonsu üçlüsünü hatırlayanlar katılacaktır bu yorumuma. Takımın alley-oop yaptığını görmeyeli uzun bir süre olmuştur.

Birde şunu ekleyeyim , küme düşmeyiz nasılsa diye çokta boşlamamak lazım. Bu Eurocup , Euroleague sistemi çok oynak bir zeminde. Hatta, Eurolegue ile ilgili bir duyumum da var. Seyircisiz takımların lisanslarının iptal edilmek istendiği gibi. Yine Euroleague ve Eurocup'ta sistem değişikliği konuşuluyor. Kimse elindeki lisanslara falan güvenmesin yani . Euroleague falan derken Eurocup'tan olursak , 5 sene geriye gideriz. Çokta dalgaya almadan, sezonu doğru düzgün kapatmak lazım.

Eyüp'ün söylediği gibi Ahmet çakı imzaladıysa eğer günlerdir söylediğim senaryo gerçekleşmiş demektir yine.. yani demekki yine bir tiyatro izledik.

Oktay mahmutiye teklif gittiyse eğer nasıl bir teklif gitti ve mahmuti red mi etti..? Bunu bize birilerinin açıklaması gerekiyor. ve birinci öncelik olduğu söylenen yabancı Koç kimdi ve ne zaman reddetti ?

ya iyi bir yabancı Koç ya da mahmuti.. söz konusu Galatasaray basketbol takımı, koltuk takımı değil..

Ahmet Çakı ile telefon harici hiç görüşülmedi ve esas isimle isler sonuclanabilir bugun, o is olmazsa Caki gelebilir belki ama resmen kendisiyle anlasildigi gibi bir durum yok.

Arkadaşlar, imza yok henüz ve Tanju Çiçek'in söylediği gibi esas isim Mahmuti. Çağlar Torun'un söylediğine göre Ahmet Çakı 1.5 yıllık kapalı kontrat ve transfer için bütçe istediğini belirtmiş. Bu şartları Mahmuti'ye sağlasak zaten imzalar diye düşünüyorum. Merakla bekliyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...