2023-2024 Euroleague

Larkin $4M
Sloukas $2,8M
Punter $2,6M
Mirotic $2,5M
Thompson $2,3M
W.Hernangomez $2,2M
Shengelia $2,1M
J.Hernangomez $2,1M
Clyburn $2M
James $2MMelli $2M
Napier $2M
Pangos $2M
Satoransky $2M

Punter iyi bir skorer ama Napier'in ondan daha düşük alması da tuhaf. Veya Clyburn'ün, Mirotic'in... Larkin desen malum dönemden sonra ortalarda pek görünmedi. 3-4 sezon önceki performansının kredisi daha ne zamana kadar gidecek acaba. Şu an klasik bir Amerikalı kısadan farkı yok gibi. Daha da irdelersek listeyi deşeceğiz gibi. Bazı tuhaflıklar çok belli oluyor.
Ha bu arada ; Avrupa'nın tartışmasız rakipsiz uzunu Tavares'in ücreti nerede ? Daha düşük almıyordur sanırım ?

Napier’i, Ergin hoca şu kıtlıkta nasıl kaçırdı, inanılır gibi değil. Bir tane sağlam kısa takıma katamazlarsa işleri çok zor

Bu yoklukta Sloukas ve Vildoza iyidir. Şu anda en sağlam guard rotasyonlarından bence.

Sloukas bana göre Avrupa'da ederinin en fazla üzerinde maaş alan oyuncu. Velev ki bu sene geçen yıl ki performansının üzerine çıksın Ergin hocanın sisteminde topa yön verebilen 3. bir yıldız skorer şarttır.

Ne Guy ne Grant ne de Grigonis o kalitede isimler değiller.

Larkin $4M
Sloukas $2,8M
Punter $2,6M
Mirotic $2,5M
Thompson $2,3M
W.Hernangomez $2,2M
Shengelia $2,1M
J.Hernangomez $2,1M
Clyburn $2M
James $2MMelli $2M
Napier $2M
Pangos $2M
Satoransky $2M
Larkin prime sezonda kaptı bu kontratı ama şu anda oldukça overpaid.
Sloukas için de geçerli bence. Clyburn yaştan dolayı sanırım normalde daha fazlası da edebilir. Punter çok winner son sezon performansıyla aldı bu kontratı.

Ergin Ataman sıfırdan kurduğu kadroyla gerçekten iyi bir performans gösteriyor. Süper Kupa malına göre strateji değiştirmiş ve ders almış görünüyor. Özellikle Hernangomez hamlesi muazzam olmuş. Birde 2 kere Avrupa Şampiyonu olmuş takımı geriye götürüp, hocaya laf atanlar var...
Ergin hoca hazırlık maçında elini sıkmayı geçtim adam yerine koyup yanına bile gitmemeliydi. ergin hoca nasıl müsaade ediyor bu badem bıyıklının kendisine saygısızlık yapmasına anlamadım. yakıştıramadım hocaya şahsen.

Pana'nın takım halinde savunmada agresif olması lazım son 1-2 dkdır olduğu gibi.Bunu yaptıklarında hücumada direkt yansıyor.Yoksa sanki 3-4 kişi savunma yapıyorlarmış gibi durum ortaya çıkıyor.Defalarca boş şutu ve boş adamı bulup durdu Oli zaman zaman.

OAKA'da tribunler muhteşem. son çeyrek acayip keyifli başladı, imkanı olan açıp izlesin valla çok şey kaybeder izlemeyen.

3 dakikalık uzatma bölümünde Pana ortada yok.Yine aynı şeyler,basit hatalar,ezbere oynanmaya çalışılan ikili oyun ve Vildoza'nın maçın içine etmeye devam etmesi.Uzatmaya Vildoza ile başlamazdım son çeyrek zaten maçta değildi adam.

Hücumdaki sıkıntılar 1 maçlık olur toparlarsın ama bu takımın asıl savunmada çok ciddi sıkıntıları var.

Ergin hoca hazırlık maçında elini sıkmayı geçtim adam yerine koyup yanına bile gitmemeliydi. ergin hoca nasıl müsaade ediyor bu badem bıyıklının kendisine saygısızlık yapmasına anlamadım. yakıştıramadım hocaya şahsen.
Belki polemiğe girmek istemedi, belki de Erdem hoca durumu açıkladı bilemiyorum.