2023-2024 Euroleague

Ergin hocanın milli takım sevdası, yönettiği takımları yakıyor diye düşünüyorum bilmiyorum doğru bir baglantı mı ama ne zaman yaz aylarını milli takımda geçirse yönettiği takımın ilk birkaç ayı çöp oluyor.

Ergin hocanın milli takım sevdası, yönettiği takımları yakıyor diye düşünüyorum bilmiyorum doğru bir baglantı mı ama ne zaman yaz aylarını milli takımda geçirse yönettiği takımın ilk birkaç ayı çöp oluyor.
Hoca sakatlıkların olduğunu söylemişti ntvspor röportajında. Toparlayacaktır takım. Bu arada Efes maçı ne ara kafa kafaya geldi enson 2 sayı atmıştı Asvel.

Pana'nın savunma ilk hafta kendisini net şekilde belli etmişti.Bugünde benzer durum devam ediyor.14 dakikada güle oynaya 33 sayı attı Fenerbahçe.

Hayes-Wilbekin ikilisi çok fazla müsaitken kaçırdılar.Kaçırdıkca hücum ribaundunuda alıyorlar o ayrı.

Pana'da Lessort harici savunmada sertlik katabilecek oyuncu yok.İlk 8 yaparlarsa başarı olur.

Ergin Ataman'a en az bir sezon şans vermeli Panathinaikos. Eğer 5-6 kötü sonuçtan sonra yolları ayırmayı seçerlerse bence hata yaparlar. Ciddi yatırım yaptılar takımın oturması için biraz zamana ihtiyaçları var ama iyi gitmiyor tabi ki bu bence de net.
Şans verilecektir. Sıfırdan kurulmuş bir takım ve hocanın neredeyse her sezon bu tarz maçları var.

Ergin Ataman'a en az bir sezon şans vermeli Panathinaikos. Eğer 5-6 kötü sonuçtan sonra yolları ayırmayı seçerlerse bence hata yaparlar. Ciddi yatırım yaptılar takımın oturması için biraz zamana ihtiyaçları var ama iyi gitmiyor tabi ki bu bence de net.

Bizim Mitrovic'i göndereceğimiz zamanlarda gönderirlerse çok sevinirim 😄

Ergin Ataman her sezon böyle ya, ilk 2-3 ay yakalayan yener sonra yumruk şov izleriz. Bide bu takım 0'dan kurulmuş bir takım daha bismillah. yine de insanın gücüne gidiyor bu Fenerbahçelilere mahal verildigini görünce.

Ergin hoca bilerek sezona böyle başlar takımdaki oyunculara ben burdayım mesajını verir. Daha sonra takım oturur o eksik gözüken bölgeye nokta atışı adam alır ondan sonra bi bakmışız finalde yumruk sallıyor...

Bizim de Abdi İpekçi günlerinde bilhassa 2010-2012 aralığında neredeyse dengi noktasına geldiğimiz; performans itibariyle Avrupa'nın en önde gelen salon tribünü de Ergin Ataman'ın seçmediği deplasman maçı eziyetiyle tanıştı. Wilbekin'in maçı kişisel bir hedef olarak yorumlayıp saha içinde kaybetmesi, Hayes ve Pierre'in uzun zaman sonra ilk kez maça girememesine sebebiyet vermesi sansasyonel bir skorun doğuşunun önüne set çekti. Neredeyse tek haneye dahi geliyordu maç son 2 dakikada. NBA'den düşenlere odaklanalım demenin en kaba yolunu seçti Ergin Ataman.

Maç sonu saha içinde kayda değer bir kavga çıktı. Üstüne Sloukas ve Lessort alt tribünle uzun süre ciddi şekilde atıştı. Ergin Ataman bu görüntüleri de tutkal olarak kullanacaktır. Özellikle Papagiannis için OAKA'daki maç baya ağır şekilde gelişir, baya uzun sürer.

Ergin hoca bilerek sezona böyle başlar takımdaki oyunculara ben burdayım mesajını verir. Daha sonra takım oturur o eksik gözüken bölgeye nokta atışı adam alır ondan sonra bi bakmışız finalde yumruk sallıyor...
Bilerek böyle başlar diye bir şey akla yatkın değil ama sezonun sonuna daha formda girmeye çalıştığı aşikar. Yoksa bu maçları da çok iyi bir oyun olmasa da kazanmak istiyordur.

Efes’te çok özel oyuncular vardı. Pana’da aynısı olur mu bilmiyorum ama en azından ilk 8 yapmalılar bence ilk sezon bile olsa

FİFA Ultimate Team'de ne kadar yıldız oyuncu alırsan al takım kimyasına da dikkat etmen gerekiyor. PANA çok sayıda yıldız transferi yaptı,bütçeyi 2-3 katına çıkarttı ama henüz takım kimyasını oluşturamadı. Bu nedenle ilk haftalarda maç kaybetmesi bence normal bir durum ama bunun kronik hale gelme ihtimalini de ben yüksek görüyorum.

Dikkatimi bir şey çekti, üşenmedim hesapladım. Sertaç, Motley, Papagiannis rotasyonunun ilk 3 maçların tamamının toplamında 18 ribaundu bulunuyor. Yani bu üçlünün maç başına toplam ribaundu sadece 6. Birinin değil, üç tanesinin toplamı 6 yapıyor. Bazı maçlarda hiç ribaunt bile alamamışlar neredeyse. Bugünkü maçta da sanırım henüz ribaunt çekememiş bu üçlüden herhangi biri. Gerçekten çok enteresan. Hele hele böyle sizelı, dev boyda ve çok atlet gibi çok çeşitli özelliklerin bulunduğu bir rotasyon için gerçekten inanması güç bir istatistik.