2023-2024 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Mehmet Cibara : "Başarı, kimine göre kupalar, kimine göre milli takıma oyuncu yetiştirmek, kimine göre yurt içinde, kimine göre ise yurt dışında şampiyonluk. Camia olarak bunların hepsini gördük. Bundan sonra da yetiştirici kulüp olarak kalmak istiyoruz. Adı amatör ama gerçekte amatör değil.

Lütfen seneye sizi görmek istemiyoruz 👍

Meali. Ayak topu neyine yetmiyor, fenere altyapı olma onuru, kaldırdıları kupaları alkışlama gururu falan.... Sen şimdi Dortmund kongre formları da paylaşır, Galatasaray Galasaraylılarındır dersin. Üç beş gün hayal kurdurdum işte bunla eyleş sen pis zenci.
Babalar sözünü tutar dedik bakalım baba bu kelamlara ne diyecek.

Mehmet Cibara : "Başarı, kimine göre kupalar, kimine göre milli takıma oyuncu yetiştirmek, kimine göre yurt içinde, kimine göre ise yurt dışında şampiyonluk. Camia olarak bunların hepsini gördük. Bundan sonra da yetiştirici kulüp olarak kalmak istiyoruz. Adı amatör ama gerçekte amatör değil.

Koshelava Neslihan Dobriana gibi oyuncuları getirip Şampiyonlar ligi hayali kuran bir Cibara vardı zamanında.Bir iki sene gençleri toplayıp 2 sene sonra bu gençlerle şampiyonluk yarışına giricez dese kimsenin itirazı olmaz bence ama biz yetiştiricez başkası yararlansın tadın da bir açıklama olmuş yazık.

Son düzenleme:
Gelecek sezon bence böyle açıklamalar yapılmasının sebebi diger 3 takımın elindeki yuksek bütçe ve bizim yapacagimiz yatirimin onların yanında o seviyelerde olmaması yüzünden beklentiyi dusurmek hedefli olmasi lakin hep diyorum genc isimlerle doldurup yanina kaliteli yabancilar koyarak ilk senede degil belki ama 2-3 senede sampiyon olunabilir lakin hedefi belirlemek anlatmak konusunda da sikintilar var bizde.

Bunu futbol için de denesenize? Şampiyonluktan kastınız BVA ise şaka gibisiniz... Burada Şampiyonlar Ligi beklentisi olan taraftarı hiçe sayarsanız, günün birinde siz de bir hiç olursunuz.

Halil Bey, uzun yıllar boyunca Gsbasket temelli tanışıklıklarda da sık sık değindiğimiz; saha avantajı olmayan takımın ilk maçı iç sahada oynayıp, kalan iki maçı deplasmanda oynaması üzerinden neredeyse avantajlı noktaya gelmesine dayalı bir fikstür vardı play-off serilerinde. Erkeklerde bu fikstür değişmiş ve basketbol tarzına geçiş yapılmış. Kadınlardaysa kaldığı yerden devam ediyor. Sorumun temeli iki voleybol branşı arasındaki bu uyumsuzluk. :)

Halil Bey, uzun yıllar boyunca Gsbasket temelli tanışıklıklarda da sık sık değindiğimiz; saha avantajı olmayan takımın ilk maçı iç sahada oynayıp, kalan iki maçı deplasmanda oynaması üzerinden neredeyse avantajlı noktaya gelmesine dayalı bir fikstür vardı play-off serilerinde. Erkeklerde bu fikstür değişmiş ve basketbol tarzına geçiş yapılmış. Kadınlardaysa kaldığı yerden devam ediyor. Sorumun temeli iki voleybol branşı arasındaki bu uyumsuzluk. :)
Evet o kısımı bende anlamadım saçma bir karar.

İlkin kalan 3 maçta 51 sayı alabilirse Türkiye voleybol tarihinin bir sezonda en çok sayı alan smaçörü olacak.
Zaten an itibarı ile, 400 sayı ve özellikle W/L sayılarında, +206 W/L ile Gözde dahil, herkesi katlamış durumda. Şu sıralar saklanan beyefendiler hanımefendiler, hadi çıkıp İlkin POWER smaçör değil diyerek, iddianızı devam ettirin....
Önümüzde oynanacak en az 3 maç var yani maç başı alınacak 17 sayı ki, umarım İlkin bu eşiği de atlayacak.

İlkin'in power smaçör olmadığını düşünenlerden biri olarak hâlâ aynı düşüncede olduğumu belirteyim. Nilüfer'e, Sarıyer'e, Karayolları'na yapılan istatistik değildir benim için önemli olan tepedeki dört takıma oynanan oyundur, Fenerbahçe maçında skor 23-22 iken gelen topu öldürmektir.

Bahsi geçen Gözde Avrupa'nın 3 büyük Kupasını kazanırken direkt katkı vermiş bir oyuncudur yerel başarılarından bahsetmiyorum.
Bunu Millî takım döneminde de yazmıştık yine yazalım Vargas'ı çıkarın Ebrar'ı pasör çaprazı olarak oynatın, köşe oyuncularından biri İlkin diğeri kim olursa olsun uçan kaçan Millî takımımızı görelim. Bugün övgüler düzülen Santarelli bile ben bu Millî takıma Vargas'la oynamak için geldim diyorsa, pasör çaprazı bir oyuncuyu çat diye 4 numara oynatıyorsa durup düşünmek lazım.

İlkin gelecek sene Galatasaray için çok önemli bir konumda olacak, Alexia ile birlikte takımı taşıyabilirse beklenen noktalara gelebiliriz takım olarak ama ben Alexia ve İlkin için henüz bu derece umutlu değilim hazır da görmüyorum.