Cumhurbaşkanlığı Kupası | Galatasaray: 71 - Fenerbahce: 55

Re: Galatasaray-Fenerbahce(11 Ekim 2008 Saat 14:00)

Takım çok iyi çalışıyor. Arkadaşlık çok iyi. Yabancılar takıma yavaş yavaş uyum sağlıyorlar. Herşey daha güzel olacak. Az kaldı.

Arkadaşlarım bailerim zorda olsa kazanacağız.Kimse merak etmesin.Taj ın da gelmesiyle daha rahat olacağız.Bence ilk beş ışıl-tuğba-augustus(mvp)-yasemin ve marina(nevin i doldurmak için bahar da olabilir)beşiyle çıkılmalı.Bukadro hem iyi hücum yapar hem de savunma.
Güneşli günler göreceğiz arkadaşlar mutlu günler...

Cumhurbaşkanlığı Kupası Maçı Biletleri Satışa Çıkıyor!

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirecek 2008 Cumhurbaşkanlığı Kupası maçının ayrıntıları belli oldu. 11 Ekim 2008 Cumartesi günü yapılacak maç, Ankara Atatürk Spor Salonu'nda saat 14.00'te başlayacak.

Maçın biletleri, bugün (7 Ekim 2008 Salı) Biletix kanalıyla 5 YTL'den satışa çıkacak.

Karşılaşmanın ardından Türk Telekom ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanacak Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı öncesi salon boşaltılacak. Bu sayede Bayanlar Cumhurbaşkanlığı Kupası için Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarına tribünde eşit miktarda yer ayrılmış olacak.

http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/2080.php

==
burayada ekledim gormeyen kalmasın :)

maçı sanırım d spor verecek

Maç hangi kanalda bir bilgisi olan varmı?Benim ilk ihtimal verdiğim kanal skytürk ama... :?

İnanırmısınız bilmem ama gerek izleyemeyeceğimden gerekse alınan mağlubiyetlerden ötürü erkek takımımızdan soğudum.Bu maçı ve bayan basketbol ligini sabırsızlıkla bekliyorum!

Rakip taraftar forumunda Cumhubaşkanlığı kupası statüsüyle ilgili tartışma var , Türkiye kupası finalisti takımla oynamaları gerektiği yazılmış.Konu ile ilgili e-postama TBF den gelen cevap şu şekilde:

merhaba murat bey,

öncelikle basketbola ilginize ve sevginize teşekkür ederiz.
evet sizinde söylediğiniz gibi lig şampiyonu ile TÜRKİYE kupası şampiyonu oynuyor. her iki kupayı da aynı takım aldığı taktirde, ligde final oynayan takım cumhurbaşkanlığı kupası oynamaya hak kazanıyor.
basketbol dolu günler.

Zannediyorum anlaşılmayan bir nokta kalmamıştır.

fener Sanalda aglamaya baslamış neden Cimbomla oynuyoruz diye allah sizi bildigi gibi yapsın emi :p

Birde maç yorumu yapalım!

Normal şartlar altında kazanmamız gereken bir maç ama bazı faktörlerden dolayı temkinli olmakta fayda var.

Fenerbahçe bayan takımı oturmuş bir takım, Pondexter Hofman?ı kaybettiler, vede Pondexter?in yerini doldurabilmiş değiller, hemen hemen hepsi beraber oynamış oyuncular.

Guard pozisyonuna aldıkları Gomis sıradan bir performans sergiliyor fakat N.Powell gibi çok tehlikeli bir şütörü transfer ettiler.
Geçen seneki Pondexterin eline bakan takım olmayacak karşımızda, bu sene takım oyunu oynamak zorundalar.

Yerli oyunculardan ise Nevriye, Nevlin, Birsel çok kaliteli oyuncular her an oyuna katkı verebilen isimler.

Bize gelince şuan bizim ligin en iyi ve avrupanın sayılı kadrolarından biriyiz.
ABD Milli takımının değişmez oyuncusu Seimione kadromuzda, tek başına maç kazandırabilecek bir potansiyele sahip.
TAJ ve V.J WNBA?DE final oynadılar kalitelerini buradan anlayabiliriz, bu oyuncuların tek Dezavantajı 3 günlük idmanla maça çıkacaklar.
V.J Hakkında yorum yapmaya gerek yok, bayanların Hagi?si diyebiliriz.

Taj ise bir fenomen ve şampiyon takımın(detroit shock) en iyi oyuncularından, ona indirilen her top sayı anlamına geliyor dersem abartmış sayılmam, savunma yönü ise bence biraz eksik ama ribaund katkısı yeterli.

Marina Kres için Petra tarzı bir oyuncu diyebiliriz, umarım performansıda onun gibi olur.

Gelelim yerli oyuncularımıza!

Işıl geçen seneki Işıl değil, çok çok çok daha iyi ve olgun bir oyun anlayışın sahip oldu, milli maçlarda destansı bir performans gösterdi.
Esra için şutları ile yeterince katkı yapacaktır diyelim, geçen sezon kendisine edilen küfürlerin cezasını şutları ile kesecektir.
Yasemin Horasan var hem güçlü, pota altından sayı üretibilen, hemde çok iyi şütör, kısaca kendisinden çok büyük beklenti içindeyim.

Bahar ve Tuğba ise bence oyunda oldukları bölümlerde geçen seneki gibi bench zaafiyeti yaşatmadıkları gibi, ben kendi adıma çok üst düzey katkılarda vereceklerine inanıyorum!

Son olarak bu maçı 2 hafta sonra oynasaydık diyebileceğim tek şey 10 avans verip öyle başlayalım olurdu!

Ama şimdi oturmuş bir takıma karşı, daha yeni kaynaşmaya başlayan ama çok güçlü bir kadroyla karşılarına çıkacağız, yinede galibiyet bize göz kırpıyor!

Heleki salonda egemenliğin bizde olacağını düşünürsek, bu maçı kazanmaktan başka bir şık kalmıyor!

HAYDİ ASLAN KIZLAR
PARÇALAYIN ŞU DİŞİ KANARYALARI!

YENİLMEZ ARMADA RELOADED!!!

Bu nasıl iştir anlamadım gittim,

Ben bir Fenerbahçeliyim ama basketbolseverler olarak aynı sıkıntıyı çekiyoruz,

Fenerium Turnuvası da olmasaydı takımımızı izleyemeyecektik,

Tahminim; maçı D-Spor'un şifresiz yayınlayacağı yönünde...

bu sene istisnasız her maç destekleyeceğim tek branş olan gs bayan basketbol takımına yürekten başarılar diliyorum.Sezona kupa ile başlamak gerçekten çok önemli.

Merhaba Arkadaşlar,

Geçtiğimiz yıl en son Caferağa febelilerin şaşkın bakışları altında alkışladığımız takımımıza borcumu ödemek için biletimi aldım, haftasonu İstanbul'dan giderek maçı izleyeceğim. Dilerim fırsatını bulan herkes Ankara'da uzun bir aradan sonra tekrar kupa kaldıracak olan takımımızı alkışlamak için salonda olurlar.

Maçta görüşmek üzere...

Murat Kurtulmuş' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Geçtiğimiz yıl en son Caferağa febelilerin şaşkın bakışları altında alkışladığımız takımımıza borcumu ödemek için biletimi aldım, haftasonu İstanbul'dan giderek maçı izleyeceğim. Dilerim fırsatını bulan herkes Ankara'da uzun bir aradan sonra tekrar kupa kaldıracak olan takımımızı alkışlamak için salonda olurlar.

Maçta görüşmek üzere...
Murat abi maçtan öncede görüşelim biz trenle gidiyoruz cuma günü 23:30 fatih ekspresi maçtan öncede karanfilde olacağız gsbasket olarak hep beraber.

İki takımda bu kupayı daha önce 6 kez kazanmışlar. Bu maçı alan 7. kupasına ulaşmjış olacak. Bu da ilginç bir ayrıntı.

Galatasaray-fb maçı Kanal 24'te

Türkiye Basketbol Federasyonundan Yapılan Açıklamaya Göre Bayanlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Saat 14.00 da Kanal 24 Ekranlarında Olacak...