Euroleague Fantasy Challenge 2023-2024

Valla Bayram Bey H2H'de çok kötüyüm maalesef bu sezon. Normalde çok sevdiğim ve çok da iyi sonuçlar aldığım bir platformdu H2H. Ancak bu sezon inanılmaz kötüyüm. Sadece 2 galibiyetim var; biri zaten çok düşük yapan bir takıma karşıydı geçtiğimiz hafta. Ben de merak ediyorum ne olacak bizim maçımız :D
Mirotic'i çıkardım,J.Brown'ı çıkardım,Lessort'u çıkarıp Thiemann veya Tavares'i almayı düşünsemde vazgeçtim,koç olarak Laso'yu alacaktım ama kredim yetmedi Asvel'in koçunu aldım.

Bakalım hangimiz kazanacak ?

Bu hafta çok iyi manevralar yapıp kötü getirecek adamlardan çıkıp yüksek puan alan adamları seçince harika puanlar almışım. ANCAK; draftta da klasikte de T1'de yüksek puan yapanların kaptanlığını alıp T2'de daha yüksek yapma ihtimali olan adamlara verince inanılmaz bir puan kaybı yaşamışım. Bu sebeple kazandığım puanlar neredeyse hiç olmuş. Moneke, Teodosic gibi oyuncular yerlerde gezmiş maalesef.
Bayram Beyle olan yakın skorlu maçımızın sonucunu da aynı kadrolarımızın kaptan seçimi belirlemiş zaten. Tebrik ederim kendisini.

Geçtiğimiz hafta taktik değiştirip marka isimler yerine formda olanları alayım dedim,Mirotic'ten çıktım Moneke ve Mitoglou'yu aldım,yine olmadı,ben almadan önce 38 pr yapan ve bu sezon hiç tek hanelere düşmeyen Moneke ilk alışımda 0 pr yaptı,bu nasıl oluyor anlamıyorum.

H2h'de Muhammed beyle olan maçı kazansamda takımın durumu iyi değil,klasik ligde 68.sıradayım,h2h liginde 11.sıradayım.

İyi kadrolar kurmama rağmen niye böyle ? Bu benim suçum değil,her hafta en mantıklı kadroları kuruyorum.Geçen hafta az kredim kaldı Asvel'in koçunu aldım 1 sayıyla kaybettiler mesela.

Geçtiğimiz hafta taktik değiştirip marka isimler yerine formda olanları alayım dedim,Mirotic'ten çıktım Moneke ve Mitoglou'yu aldım,yine olmadı,ben almadan önce 38 pr yapan ve bu sezon hiç tek hanelere düşmeyen Moneke ilk alışımda 0 pr yaptı,bu nasıl oluyor anlamıyorum.

H2h'de Muhammed beyle olan maçı kazansamda takımın durumu iyi değil,klasik ligde 68.sıradayım,h2h liginde 11.sıradayım.

İyi kadrolar kurmama rağmen niye böyle ? Bu benim suçum değil,her hafta en mantıklı kadroları kuruyorum.Geçen hafta az kredim kaldı Asvel'in koçunu aldım 1 sayıyla kaybettiler mesela.
Bayram bey siz bundan sonra kimi aliyorsaniz soyleyin de, biz ondan cikalim.😊

Oyunun ters bir işleyişi var sarmal yapılı. Kötü yapanlardan çıkmamak gerekiyor. Sabır göstermek gerekiyor. Ama işte mesele de burada başlıyor. Bizim taraftar yapısı yeniliği ve transferi seven bir ruh haline sahip. Her hafta değişiklik yapmak cazip geliyor. Ya da bir hafta kötü yapan Shields'tan çıkıp sonraki maç 25 yaptığını izlemek acı geliyor. Bir şekilde bu dengeyi tutturmak lazım. Bazen hissikablelvukû oluyor 12'den vuruyorsun hedefi.
Moneke de sanırım çok az şut denemişti ilginç şekilde. Bu sebeple yol alamadı. Beni de vurdu...

Bu hafta Mitoglou'dan ve ikinci haftadan beri kadromda olan K.Evans'tan çıktım,aslında niyetim Moneke'yi çıkarmaktı ama iyi pr yaparsa çok çabuk oyuncu değiştirdiğim için ben suçlu olacağım,sabredelim bakalım.Yine niyetim Campazzo'dan çıkıp W.Baldwin'i denemekti ama aynı nedenden dolayı vazgeçtim.

Bu hafta h2h de rakibim Ayhan bey,başarılar dilerim.

Bu hafta Mitoglou'dan ve ikinci haftadan beri kadromda olan K.Evans'tan çıktım,aslında niyetim Moneke'yi çıkarmaktı ama iyi pr yaparsa çok çabuk oyuncu değiştirdiğim için ben suçlu olacağım,sabredelim bakalım.Yine niyetim Campazzo'dan çıkıp W.Baldwin'i denemekti ama aynı nedenden dolayı vazgeçtim.

Eyvah ben de Campazzo'dan çıkıp Baldwin almak istiyordum. Bıraktım Campazzo'yu sizde kaldıysa desenize az getirecek Campazzo :) Mitoglou ve Evans çok getirecek o zaman :) şaka bir yana bence de Baldwin çok getirecek bu hafta. Lorenzo da çok getirebilir Alba'ya karşı. Campazzo Fener deplasmanında Maccabi maçının yorgunluğuyla ne yapar bilinmez. Moneke bu maç iyi oynayabilir sanırım ligde Valencia'ya karşı iyi oynamıştı.

Teşekkürler Bayram hocam, sana başarılar. Ben bu hafta sadece kadroda 1-2 değişiklik yapacak kadar bakabildim. Koça katash aldım tabi ki :)

Eyvah ben de Campazzo'dan çıkıp Baldwin almak istiyordum. Bıraktım Campazzo'yu sizde kaldıysa desenize az getirecek Campazzo :) Mitoglou ve Evans çok getirecek o zaman :) şaka bir yana bence de Baldwin çok getirecek bu hafta. Lorenzo da çok getirebilir Alba'ya karşı. Campazzo Fener deplasmanında Maccabi maçının yorgunluğuyla ne yapar bilinmez. Moneke bu maç iyi oynayabilir sanırım ligde Valencia'ya karşı iyi oynamıştı.
Bize karşı Campazzo ve en az bir pivot şov yapar.

Bu hafta Campazzo'yu çıkardım bakalım ne olacak. Size güveniyorum Bayram Bey :)

Bu hafta 201 puan aldım,klasik ligde yine ikinci olmuşum,birincilik nasip olmadı.Campazzo'yu ve Moneke'yi çıkarsaymışım yine hüsran yaşayacakmışım,en önemlisi bu hafta Laprovittola'yı almam oldu 34 pr geldi kendisinden,koç olarakta Zalgiris koçunu aldım,düşük kredili bir koçtan 20 pr almakta çok iyi oldu.

H2h'de Ayhan beyi yendim,kendisinin oyunculardan çabuk vazgeçtiģimi yazması bu galibiyette pay sahibi oldu diyebilirim.

Ayhan bey Evora ismi sevdiğim bir şarkıcıdan dolayı,neden garip mi geldi ? :)

Bu hafta 201 puan aldım,klasik ligde yine ikinci olmuşum,birincilik nasip olmadı.Campazzo'yu ve Moneke'yi çıkarsaymışım yine hüsran yaşayacakmışım,en önemlisi bu hafta Laprovittola'yı almam oldu 34 pr geldi kendisinden,koç olarakta Zalgiris koçunu aldım,düşük kredili bir koçtan 20 pr almakta çok iyi oldu.

H2h'de Ayhan beyi yendim,kendisinin oyunculardan çabuk vazgeçtiģimi yazması bu galibiyette pay sahibi oldu diyebilirim.

Bayram bey bu hafta Lapro'yu tutturmanız çok iyi olmuş tebrik ederim :)

Evora ismi değişik geldi bana da, hangi şarkıcı acaba hiç duymadım. Güzel isim ama. Sizden daha farklı isimler duymaya alışkınız ondan dedim ;):)

Bu hafta çift maç haftası Salı günü maçlar var erken takım kurmayı unutmayın. Ayrıca ayın 9'undan sonraki haftada takımlar baştan aşağı, sıfırdan yenilenecek. O zaman da baştan takım kuracağız. Bu sene 5 kere böyle şansımız olacak. iyi mi olur kötü mü bilemedim. Bazıları için iyi olacagı kesin. Çünkü takımlar çok benzemeye başladı. Ama yine de aşırı değişiklik olmaz zannımca.

Evora sitesinde oturuyorum, ondan sormuştum :)

Laprovittola'dan çıktım,bu hafta tek değişikliğim bu oldu,diğer iki değişiklik hakkımı yedekler için kullandım,yeterli kredim olsa İ.Caanan'dan da çıkacaktım ama bu kredilerde şu an ondan iyisini bulmak zor.

H2h'de bu hafta lig lideriyle oynuyorum,rakibim Aykut Kadıoğlu.

Bir önceki hafta 201 puan yaptıktan sonra bu hafta 59 puan aldım,sadece Laprovittola - K.Evans değişikliği yapmıştım,çok garip gerçekten.

Campazzo kaptanımdı 16 pr yapınca Moneke'yi kaptan yaptım 4 pr aldı.Sederkeskis 3 pr yaptı,K.Evans 4 pr yapabildi,İ.Caanan 4 pr yaptı,Lessort 15'te kaldı.

Normalde kızıp Moneke ve Sederkeskis'i çıkarırdım ama değişiklikte yapamadım,aynı kadroyla perşembe - cuma maçlarına devam ediyorum,en çok Moneke'nin performansını merak ediyorum.

herkese selam. sınırsız takas haftasındayız. t2 takvimi dolayısıyla talihsiz bir haftaya denk gelmiş oldu esasen. en azından ben öyle düşünüyorum zira t2'den pek koyacak oyuncu bulamıyorum takımlarıma.

sınırsız takas önümüzdeki sürece net etki edecek. takımlar benzeşmeye başladı epey. geride kalmadan ufak ufak artı yazmak lazım fakat alba berlin - asvel meselesi sebbeiyle koç üzerinden fark yaratmak imkansız. bir de thiemann'ın sahane performansı derken esasen pivot bölgesinde de fark yaratmak zor. oyun basit, fakat fark yaratmak basitlikten ötürü zor. herkese bol şans.

Yine efsane bir hafta oldu.

Baktım sınırsız değişiklik hakkı var K.Evans'tan çıkıp Baldwin'i alıp kaptan yaptım.Evans son iki hafta 4 ve 11 pr yapmıştı,bir baktım 38 pr yapmış,Baldwin ise - 0,9 yaptı,bu Baldwin bu sezon hiç tek hanelere bile düşmemiş.

Diğer konu ise 6.adam olarak Sloukas'ı alıp sonra bu sezon pek iyi değil deyip vazgeçmem ve L.Mitrovic'i almam.Sloukas 31,9 yaptı,Mitrovic 5,5

Campazzo'yu ısrarla tutuyorum,o da ısrarla vasat prlar yapmaya devam ediyor.

İşte bir hafta daha böyle geçti : )

Son düzenleme:
Bu Hafta ilginç bireysel performanslar izledik. Beklentilerin üstüne çıkan ve çok altında kalan oyuncuların olduğu hafta genel olarak deplasman takımlarının zaferi ile son buldu.
Ama son dönemde gördüğüm en ilginç performans Olympiakos ta Fall dan geldi bana göre. Sadece 2 sayı atarak 23 Pır yaptı.

Klasikte iyi puanlar almadım. En iyi takımda 134, diğer iki takımda, 98 ve 92 aldım. Draft'ta 152 puan aldım lig lideriyim şu anda ama 3 tane sakat oyuncum var maalesef. 2 tanesi yıldız oyuncu Baldwin ve Clyburn. Onlar en az 4 hafta yoklar. Bir de Maodo Lo yok. Lessort ta son maçta sakatlandı ama sakatlığı çok ciddi değilmiş sanırım. İkinci sıradaki Anıl Demirbaşla 150 puan fark var. 3. sırada @Arda Ezer abi var. Kendisininde hiç sakat olmamakla beraber Campazzo, Shengelia, Punter, Poirier, Hezonja, Hackett gibi oyuncular var. Fark yakında kapanır anlayacağınız. Benim için şanssız bir dönem oluyor maalesef.Umarım şu sakatlıklardan kurtulurum tez zamanda. Klasikte sorun olmaz da, draftta sorun oluyor.

Son düzenleme: