2015-2016 Galatasaray Futbol Takımı

Çok güzel galibiyet oldu.
10 maçlık bir aranın ardından 3 puanla tanışmak enfes oldu.
Emeği geçen Başta Hamza Hoca ve Ekibi ile sahada mücadele eden,koşan ve bu maçı çok isteyen Aslanlara ve 34 bin taraflara sonsuz teşekkürler.

Hamza Hoca bence Umut'u çok fazla tuttu ama Burak kondisyon olarak hazır değil diye böyle yaptı sanırım.
Olcan değişikliği ise çok yerindeydi. Veysi Deniz'in dediği gibi Carole orda çok kaldı tek başına.
Bence Olcan'a daha çok süre vermedi hoca. Yasin de sonradan oyuna girdi mi daha çok etkili oluyor çünkü.
Hakan, Ched, Selçuk, Sno ve Poldi bugün muazzamdılar.
Hamza Hoca artık ne olursa olsun takımı bu kadar geriye cekmeyi terketmeli. Biz Galatasaray'ız sayın hocam bize yakışmıyor.
Kendisi Aykut Kocaman gibi olmak istiyor ama dikkat etsin sonu Konya olmasın.
Benfica ve Madrid deplasmanlarindan alınacak 4 puan bizi gruptan çıkarır.
Bu galibiyeti darısı Benfica deplasmanına inşAllah.

Başta Hamza Hoca ve tüm takıma teşekürler, gruptan çıkacağımıza inanıyorum, Hamza Hocaya sonuna kadar destek verilmeli, bunu kazandığı kupalarla haketti zaten, ben hocaya ve oyunculara güveniyorum...

Kendi evinde oynarken öne geçtin diye geri çekilip 11 kişi ceza sahasında bekleyen takım da, hoca da kötüdür onu söyleyeyim. Galatasaray burası Çatladıkapıspor değil. Kazanmak, kaybetmek falan ayrı mesele.

Yine bala mala kazandık. Zaten bal olmasa berabere kalmamız mucize!! Kahrolsun Hazma hoca. Evet goygoyumuzu da yaptığımıza göre maça geçebiliriliz.

Maçın başında yenen şok gole rağmen takımın toparlanması ve rakibe kendi oyununu kabul ettirmesi çok olumlu bir gelişmeydi. Yasin değişikliğini yaparken bende Olcan yerine başka biri olabilir mi diye düşündüm ama bu değişiklik elzemdi.
Olay geriye yaslanmak filan değil doğru oynamak. Öyle hurra saldırmak ya da ben kendi evimde hücum oynarım demekle büyük takım olunmuyor. Doğru zamanda doğru oyunları oynayarak büyük takım olunur. Dün de doğru oyun oynandı.
Evet bir dönem fazla geriye yaslanık orada müdaheleyi erken yapmalıydı hoca. Özellikle Bilal ve Podolski bitmişken Jose daha erken girebilirdi.

Bir olumlu yönden daha bahsetmek lazım. O baskıyı yerken ceza sahasından vurulan toplar dışında ceza sahası içine sokmadık. Bunu yapabilmek de takımın başarısı.

Devam devam bala devam. :)

Hamza hocanın klasik hatalarına rağmen kazanabildiğimiz bir maç oldu.

En ucuz bilet 150 değil 300 olaymış dolarmış stad. Bir dahakine denemek lazım.

Arkadaşlar yenilseydik bu Hamza savunucularını merak ediyorum. Lütfen gerçekçi olalım. Dün çok iyi oynamadık Benfica daha doğru düzgün bir futbol oynadı. Bir de üstüne Olcan tuz biber ekledi lakin Hamza maç kazanıldığında yine tripli tripli konuşmuş. Yazık diyorum.
Sözde savunmaya çekiliyoruz yine şut imkanı veriyoruz yine pozisyon veriyoruz.

''Hamza savunucusu'' yok saçma argümanlarla gelenlerin karşısında duranlar var. Adamın ne vizyonsuzluğu kaldı ne balı ne ırçılığı ne de vasıfsızlığı. Sonra da ''ama eleştiri.. ''.

Dünkü maça gelelim. Benfica'nın en önemli silahı nedir? Kime sorsan çok hızlı bir şekilde çıktıkları kontralar der. Sen skoru lehine çevirmişken adamların en büyük silahını kullanmasına mı izin vereceksin? Hele ki en zaafşyet göstermesi muhtemel yerin tüm orta sahanın defansif gücü iken.

Şu eleştiriyi yapan herkesle hem fikirim Hamza hoca oyuna 2. müdahelesinde geç kaldı. Bunun üzerinden eleştirelim. ama bu rakibe karşı da doğru taktikle oynayan takımı hazırlayan adama da ufak olsa övgü gönderin yahu.

Basın toplantısında da çok kızdım. Ne o üzgün tavır? Neymiş oyuncu değişikliğini tribün yuhalamış..Hocam vereceğin tek cevap olmalı senin ''bu takımın patronu benim kimin neyi yuhaladığı da umrumda değil'' Artık daha sert ve kararlı olmasın.

Basın toplantısında da çok kızdım. Ne o üzgün tavır? Neymiş oyuncu değişikliğini tribün yuhalamış..Hocam vereceğin tek cevap olmalı senin ''bu takımın patronu benim kimin neyi yuhaladığı da umrumda değil'' Artık daha sert ve kararlı olmasın.

İşte aynen benim artık ümidim olmamasındaki en önemli argümanlardan biri yazmışsın.

UEFA kulüpler sıralamasında 6. olan Benfica'yı yenmek güzel daha güzeli deplasmanda da yenebileceğimizi düşündürtecek oyunu oynayarak yenmek. Bir önceki şampiyonlar ligi haftasında çok umutsuzken bugün 3.lük cepte bir duruma geldik. Emeği geçenlere teşekkürler.

Şimdiden alınan 4 puan ile Hamza Hoca, 3 kupalı sezondan daha başarılı olmuştur benim için.

Doğruya doğruya yanlış yanlış demek Hamza Hoca savunuculuğu nasıl oluyor ben anlamıyorum. Kendi adıma konuşuyorum tabi. Yani şimdi hoca bilali geç aldı olcanı aldı vs. yanlış,her maç benzer hatalar yapıyor eyvallah. Ben de hocalığından memnun değilim ama hocaya rağmen ya da kötüydük falan demek biraz vicdansızlık oluyor şahsi kanaatim. Bu maçta hoca planı gayet iyi kurup Benficayı analiz etmiş bu ortadaydı. Şunu da ekleyeyim benfica bizden daha iyi bir takım ve kuraya 1. torbadan girdi, benficanın 30 40a satacağı birkaç oyuncu da sayarım. Deplasmandaki Atletico maçında o kadar akıllı ve iyi oynadılar ki sadece o maça baksak bu maçın ne denli zor olduğunu görüyorduk. Sözün özü ben hocayı ve takımı tebrik ediyorum

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benfica pozisyon buldu mu? Muslera yine 3-4 net top çıkardı mı? Sözde geriye yaslanıp ve yine sözde defans yapabilecek oyuncu alıp bunları yaşıyorsan demek ki yanlış yapmışsın. Takımın kaderi Muslera ve Sneijder'in formada olmasına bağlı.

Dünyanın en kısa fıkrası gibi olmamış mı? Benfica pozisyon buldu mu? Muslera 3-4 top kurtardı mı? Yahu şampiyonlar ligi maçı oynuyorsun pozisyon vermeden bitirmeyi mi hayal ediyorsun?

Gelelim Benfica maçına. Bana Muslera'nın kurtardığı ''hadi canım'' demeyi geçtim herhangi bir kalecinin tutamayacağı bir pozisyon söyler misin?
Bana gol dışında rakibin ceza sahası içinden 1 tane pozisyonunu söyler misin?

2-3 klişe söz bulmuşsunuz oradan devam ediyorsunuz. Sneijder, Muslera, şans, ona rağmen... Her galibiyet sonrası 1 ya da 2'si ile ortalarda konuşuyorsunuz. Ve hata yapıyorsunuz.

Çıkın önce oynayanın ve oynatanın hakkını verin sonra tüm eleştirilerinizi yapın. Ama sen sadece vurun abalıya dersen her başarıya bir kılıf uydurursan o çok iyi durmuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=fWh73IaQlNw&feature=youtu.be

Dünyanın en kısa fıkrası gibi olmamış mı? Benfica pozisyon buldu mu? Muslera 3-4 top kurtardı mı? Yahu şampiyonlar ligi maçı oynuyorsun pozisyon vermeden bitirmeyi mi hayal ediyorsun?

Gelelim Benfica maçına. Bana Muslera'nın kurtardığı ''hadi canım'' demeyi geçtim herhangi bir kalecinin tutamayacağı bir pozisyon söyler misin?
Bana gol dışında rakibin ceza sahası içinden 1 tane pozisyonunu söyler misin?

2-3 klişe söz bulmuşsunuz oradan devam ediyorsunuz. Sneijder, Muslera, şans, ona rağmen... Her galibiyet sonrası 1 ya da 2'si ile ortalarda konuşuyorsunuz. Ve hata yapıyorsunuz.

Çıkın önce oynayanın ve oynatanın hakkını verin sonra tüm eleştirilerinizi yapın. Ama sen sadece vurun abalıya dersen her başarıya bir kılıf uydurursan o çok iyi durmuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=fWh73IaQlNw&feature=youtu.be

Lucescu'lu Galatasaray Milan'a Ali Sami Yen'de pozisyon vermedi ve 2-0 yendi.

Galatasaray'ın başarısız olmasını isteyen çok, başarısız olsada Hamza Hoca gitse, Burak ve Selçuk gitse felan, ama boş hayalleriniz var gerçekten, bu takım son 4 yılda 3 kere şampiyon olmuş, bunların hepsinde Burak ve Selçuk'un payı ortada, ama yabancı hayranları arkadaşlar Muslera ve Sneijder sayesinde diyo, en az bu adamlar kadar Burak ve Selcuk'un da payı var, örneğin Burak'ın gol attığı her maçta kaç puan kazandırmış bakın istiyorsanız...Burak en iyi yerli forvet, Selçuk'ta en iyi yerli orta saha, ve Avrupa çapındada kaliteli oyuncular, milli takımdaki performanslarıda ortada. Hamza hoca için ilk günden bugüne düşüncem aynı, önü çok açık bence, ve şuana kadarda gayet başarılı olmuştur, yaptığı tek hata yönetimin hatalarına tek başına göğüs germeye çalışması...

Takımın seviyesi biraz daha yükselmesi lazım demiş dursun bey hazretleri. Sanırım başkan olduğunun bilincinde değil , şuuru kapalı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hamza her açıklamasında taraftara laf sokmaya çalışsın, değişik triplere girsin; Hamzacılar her fırsatta eleştirenlere laf sokmaya çalışsın.. Aferin böyle devam.

Hamza sezon başı yaptığı abuk sabuk açıklamalarla tepkiyi hak etti. Bizim çocuklarımız mı hep ezilecek ve yabancı Türk ayrımı yaptığı tuhaf başka açıklamalar. Berbat futbol sonrası kazanılan maç sonrası bile sanki sahada fırtına estirmişiz gibi yaptığı ben kötü hocayım zaten diye trip atması. 16 yaşında genç kıza trip atmak bir şekilde yakışır lakin 45 yaşında 16 yaşında bir kıza baba olacak adamın trip atması komik oluyor.
Bana biri Astana maçını açıklasın.

Hamza hoca sezon başında ki gereksiz açıklamarıyla tepkiyi hak etti. Gereksiz yere kendini öne attı ve altında kaldı. Hala da o ezikliği yaşıyor ve o konuda hala eleştiriyorum kendisini. Artık bunları aşması gerekiyor. Önder abinin de dediği gibi kendisinin önünde ki en büyük engel bu.

Burada hamzacı filan da yok. Eleştiriye karşı olan filan da yok. Sorun eleştiri yapıyorum diye hakaret etmek. Sorun eleştirmek ama yaptığı güzel hiç bir şeyi söylememek.

Murat'ın da dediği gibi Astana maçının bir izahı var mı? O oyun için eleştirene ''neden eleştiriyorsun'' denir mi?

Hamza hoca lider degil. Taraftara trip atmak ne !! Bence galatasarayin büyüklügünün farkinda degil. Atletico macina basladigimiz piskolojiyi unutamiyorum ben. Ki kafa öyle simdilik. Ha ben degisime inanan biriyim celiskiler yenilgiler gelisimi hizlandirir ama bunun farkinda olmak lazim. Hamza hoca vizyonsuzlugu birakip gercekten iyi bi antrenör olacaksa büyük düsünecek. Bir cok seyi taraftar baskisi ile yapti simdiye kadar. Ben suanda hamza hocanin vizyonuyla, teknik-tatktik yapisiyla, mental olarak burayi kaldiramadigi düsüncesimdeyim. Ama kendini gelistirirse lafim yok sonuna kadar arkasindayiz. Ama büyük düsünmesi lazim demeclerine dikkat etmesi lazim bakalim...