2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ligi ucuncu bitirebilme olasiligimiz nedir diye onumuzde bulunan Gaziantep ve Dackayla birlikte bizim kalan maclari inceledim.Gaziantep 18 galibiyetle 3.,Dacka bir maci eksik 17 galibiyetle 4. ve biz de 17 galibiyetle 4. siradayiz.Her iki takima karsi da ikili averajda gerideyiz.
Gaziantep’in kalan maclari : Bahcesehir (D) Anadolu Efes (İ) Bursaspor (D)
Antep buradan 2 maglubiyet alsa sasirtmaz herhalde.Ozellikle Efes ve Bursa maclari zor.Bahcesehir’in de play off iddiasi oldugu icin o macta oldukca zorlu gececektir.
Dacka’nin kalan maclari : Bahcesehir (D) Merkezefendi (İ) Besiktas (D) Karsiyaka (İ)
Dacka erteleme macinda bugun Bahcesehirle oynuyor.Bence bizim icin en kritik maclardan biri olacak.Cunku Dacka bu maci galip bitirirse onunde 3 mactan 2 maglubiyet alacagini sanmiyorum.Ama bugun Bahcesehir’e yenilirlerse Besiktas deplasmani veya icerideki Karsiyaka maclarindan birini kaybetmeleri halinde geciyoruz onlari.Tabi bizim hepsini kazanmamiz sartiyla.
Bizim kalan maclarimiz : Afyon (D) Tofas (İ) Telekom (D)
Afyon’u rahat geceriz,iceride Tofas’i da kazaniriz.Telekom’u deplasmanda en son 2013’te yenmisiz.Yani bize oldukca ters gelen bir deplasman ve sirf bu yuzden bence en zor macimiz.Ama isin istatistik kismini bir kenara birakirsak ve saha icinden bu maci analiz edersek bu macta takilacagimiza ihtimal vermiyorum cunku biz cok daha iyi bir takimiz.
Yani baktigimizda aslinda 3. bitirmemiz imkansiz bir sey degil.Biz hepsini kazanip rakiplerimizin en az 2 kez kaybetmesini bekleyecegiz.Bu da bugun basliyor aslinda :) Bahcesehir Dacka macinda hepimiz Bahcesehirliyiz :) Sonrasinda arkasi gelir umarim.
Bu arada 4. bitirmek daha avantajli olabilir yari finalde karsimiza Fenerbahce’yi alacagimiz icin.Fenerbahce’yi elbette kucumsemiyorum dun yendik diye ama karsimiza Efes’i almaktansa Fenerbahce’yi almak cok daha mantikli.Ama su an bunu ayarlamak zor.O yuzden cikabilecegimiz en ust noktaya cikmaliyiz.

Son düzenleme:
Ben şu senaryoda Antep'le eşleşmek isterim. Daçka terso gelebiliyor. Antep'in tavanı belli ama. Çok problem çıkaracağını sanmıyorum.
Fener ev sahibi avantajına sahip olsa dahi 2 aydır piyasada yoklar. O 10 günlük peri masalından sonra gelen tokatladı giden tokatladı. Bilmem ne efendi spor maçları dışında galibiyetleri yok adamların. Resmen mağlubiyete abone oldular. Son 10 maç 8 mağlubiyet.
Ve şu fikstürde biz hariç hiçbir takımın galibiyeti de kesin değil kalan maçlarda. Her senaryo gerçekleşebilir. Bekleyip görmek lazım. Antep'in kalan maçları kafadan 0 galibiyet de olabilir mesela.

Yalniz Erhan Ernak Bahcesehir gibi bir takim icin cok yetersiz bir koc.Su kadronun cok daha iyi oynamasi gerekirken neredeyse play off yapmakta zorlaniyorlar.

Ligi ucuncu bitirebilme olasiligimiz nedir diye onumuzde bulunan Gaziantep ve Dackayla birlikte bizim kalan maclari inceledim.Gaziantep 18 galibiyetle 3.,Dacka bir maci eksik 17 galibiyetle 4. ve biz de 17 galibiyetle 4. siradayiz.Her iki takima karsi da ikili averajda gerideyiz.
Antep buradan 2 maglubiyet alsa sasirtmaz herhalde.Ozellikle Efes ve Bursa maclari zor.Bahcesehir’in de play off iddiasi oldugu icin o macta oldukca zorlu gececektir.
Dacka’nin kalan maclari : Bahcesehir (D) Merkezefendi (İ) Besiktas (D) Karsiyaka (İ)
Dacka erteleme macinda bugun Bahcesehirle oynuyor.Bence bizim icin en kritik maclardan biri olacak.Cunku Dacka bu maci galip bitirirse onunde 3 mactan 2 maglubiyet alacagini sanmiyorum.Ama bugun Bahcesehir’e yenilirlerse Besiktas deplasmani veya icerideki Karsiyaka maclarindan birini kaybetmeleri halinde geciyoruz onlari.Tabi bizim hepsini kazanmamiz sartiyla.
Afyon’u rahat geceriz,iceride Tofas’i da kazaniriz.Telekom’u deplasmanda en son 2013’te yenmisiz.Yani bize oldukca ters gelen bir deplasman ve sirf bu yuzden bence en zor macimiz.Ama isin istatistik kismini bir kenara birakirsak ve saha icinden bu maci analiz edersek bu macta takilacagimiza ihtimal vermiyorum cunku biz cok daha iyi bir takimiz.
Yani baktigimizda aslinda 3. bitirmemiz imkansiz bir sey degil.Biz hepsini kazanip rakiplerimizin en az 2 kez kaybetmesini bekleyecegiz.Bu da bugun basliyor aslinda :) Bahcesehir Dacka macinda hepimiz Bahcesehirliyiz :) Sonrasinda arkasi gelir umarim.
Bu arada 4. bitirmek daha avantajli olabilir yari finalde karsimiza Fenerbahce’yi alacagimiz icin.Fenerbahce’yi elbette kucumsemiyorum dun yendik diye ama karsimiza Efes’i almaktansa Fenerbahce’yi almak cok daha mantikli.Ama su an bunu ayarlamak zor.O yuzden cikabilecegimiz en ust noktaya cikmaliyiz.
Bahcesehir Dacka’yi yendi.Bu cok iyi oldu bizim icin.

Karşıyaka kaybetti. Tüm maçlarımızı alırsak Karşıyaka'nın üzerinde bitiriyoruz. Ben Antep'in kalan 3 maçından en fazla 1 galibiyet çıkaracağını düşünüyorum, onları da geçeriz. Daçka 2 defa kaybetmez sanki. Kazanmaya devam edersek 4. bitiririz ligi

Nereye çıkacağımızdan çok nerede bitireceğimiz önemli bence. Daçka ters takım, özellikle de bize karşı. KSK ile de ne olursa olsun ilk etapta karşılaşmamak iyi bir seçim olabilir. Ben yine Antep görüşümü savunuyorum. Bu ligde zaten yukarıda bitirmek avantaj mı dezavantaj mı , eşleşmelere göre belli oluyor. Ayrıca bizim Fener'i yenmemizle birlikte Efes'in de önü açılır gibi oldu. Fener'in liderlik bile tehlikeye girdi bir nebze. Onlar 2'ye düşerse bu da etkileyecek eşleşmeleri. Ki mental olarak bitikler. Geçen sezon da final ayında dükkanı erkenden kapamışlardı.

Saha avantajını alırsak ilk turda kim gelirse gelsin geçeriz. Canaan bize gelmeden önce belirsizliklerde top da oynamadı. Az ısınsın Daçka falan hikaye olur.

Ligi ilk 6'da bitireceğimizi varsayarsak elenme ihtimalimizin olduğunu düşündüğüm tek eşleşme saha avantajını verdiğimiz Karşıyaka eşleşmesi

Bursaspor gibi basketbol geçmişi olmayan bir kulüp bile Euroleague takımı olmayı amaçlıyor. Koskoca Galatasaray'da şöyle bir hedef ortaya koyan bir yönetici yok senelerdir. Konuşmakla olsaydı diyenler olabilir ama istemek ve bunu hedef baz almakta önemlidir.

Gerceklesecek gibi sanki :)

BJKnin iddiası kalmadı pek iyi durumda da değil.Dacka Akatlar da kazanır.İki iç saha maçında da favori en az birini alır biri Denizli zaten diğeri de pek formda olmayan KSK. Üçüncü olamayız zaten dördüncluk daha iyi olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...