2018/2019 EuroLeague

Siena ile F4 vardı, onu çöpe mi attın, yoksa Wiki'de yazmamışlar mı ?
Rijkaard madem bu kadar iyi !!!!! şimdi nerede ne yapıyor ? Bizden sonra kimi çalıştırdı ?
Faith Terim UEFA'yı alırken, heharlde kısa pantolanla geziyordun, hatırlamıyorsun. Ama şampiyonlar liginde çeyrek finali unutmuşsun bile. Peki ya milli takımı ? 2008'i de mi unuttun. Boşver ya, wikiden basketbol-futbol öğrenenler mi tartışıcağım...
Obra da bu listede ilk 5'dedir emin ol. Ona da mı başarısız diyicen ? 10 malubiyet daha alsa Ataman'ı geçecek. Bu şekilde bir istatistikle hoca değerlendirilir mi hiç ?
Dikkat edersen ben Türkiye'deki takımların başında yaptığı başarıları söyledim yoksa merak etme Siena'dayken F4 yaptığını da biliyorum.
Çeyrek final gören Fatih Hocayı ŞL şampiyonu yapan Rijkaard'dan başarılı yapmışsın ne diyeyim. Yani size çeyrek final > şampiyonluk kupası. Böyle bir zihniyete sahip olanlarla zaten boşuna tartışmışım. İyi forumlar.

Dikkat edersen ben Türkiye'deki takımların başında yaptığı başarıları söyledim yoksa merak etme Siena'dayken F4 yaptığını da biliyorum.
Çeyrek final gören Fatih Hocayı ŞL şampiyonu yapan Rijkaard'dan başarılı yapmışsın ne diyeyim. Yani size çeyrek final > şampiyonluk kupası. Böyle bir zihniyete sahip olanlarla zaten boşuna tartışmışım. İyi forumlar.
O zaman dans...
Kıvır bakalım, daha ne kadar kıvırıcan merak ediyorum ama daha fazla tartışamayacağım seninle. Türk takımlarının başındaki başarılarından söz ediyorsanki etmiyorsun, genel konuştun :) Obra'nın şu kadar şampiyonluğu var deme. Obra'nın Türk takımlarında sadece 1 Euroleague şampiyonluğu var...
Sen Wiki'de biraz daha çalış, ama orada herşeyi yazmazlar. Bu arada büyük teknik direktör Rijkaard nerede ? Onu da mı yazmamışlar Wiki de :) Ah şu wiki yazarları...
Bu arada en çok malubiyet alan koçların 3.sü İvkovic. Çok kötü hocaydın zaten...

Son düzenleme:
"En fazla malubiyet" çok saçma bir kriter tek başına. % olarak bakmak lazım ki o bile yeterli olmayabilir tek başına.

Yav Rijkaard kim, dalga mı geçiyorsunuz? Adam Barcelona alt yapısının ekmeğini yedi, onun dışında nerede çalıştıysa başarısız oldu ve teknik direktörlüğü genç yaşta bıraktı.

Fatih Terim ile kıyaslanması bile abes, ortalama bir teknik direktör bile değil. Barcelona gibi ekol takımlarla kupa kazanmak yeterli bir veri değil. Adamlar zaten teknik direktör seçerken bazen alt yapı antrenörlerini seçiyorlar. Böyle bir ekolden bahsediyoruz

O zaman dans...
Kıvır bakalım, daha ne kadar kıvırıcan merak ediyorum ama daha fazla tartışamayacağım seninle. Türk takımlarının başındaki başarılarından söz ediyorsanki etmiyorsun, genel konuştun :) Obra'nın şu kadar şampiyonluğu var deme. Obra'nın Türk takımlarında sadece 1 Euroleague şampiyonluğu var...
Sen Wiki'de biraz daha çalış, ama orada herşeyi yazmazlar. Bu arada büyük teknik direktör Rijkaard nerede ? Onu da mı yazmamışlar Wiki de :) Ah şu wiki yazarları...
Bu arada en çok malubiyet alan koçların 3.sü İvkovic. Çok kötü hocaydın zaten...
1540560553495.png

Sadece merak ettiğim için araştırdım, bulamadım o yüzden sordum. Bana sanki yarı yarıya değildir gibi geliyor. Yani o kadar fark yoktur diye düşünüyorum. İlk sezonlar hep kendi sahamızda yeniyorduk. Son dönemlerde yenildi hoca kadronun düşmesinden dolayı. Ama net bilmiyorum dediğiniz gibi de olabilir. Bütçe konusuna kesinlikle katılıyorum.

13-14 Obradovic 6, Ataman 4 (1 maç 20-0 1-1 normal sezon, 4-3 play off 1-0 cumhurbaşkanlığı)
14-15 Obradovic 3, Ataman 2 (1 Yağızer Uluğ 1-1 normal sezon 2-1 play off)
15-16 Obradovic 4, Ataman 2 (1-1 normal sezon 3-1 play off)
16-17 Ataman 0 Obradovic 4 (0-2 normal sezon, 0-2 euroleague)
17-18 Ataman 1, Obradovic 1 (1-0 türkiye kupası 0-1 normal sezon)
18-19 Ataman 2 Obradovic 0 (1-0 cumhurbaşkanlığı, 1-0 euroleague)

Son düzenleme:
13-14 Obradovic 6, Ataman 4 (1 maç 20-0 1-1 normal sezon, 4-3 play off 1-0 cumhurbaşkanlığı)
14-15 Obradovic 3, Ataman 2 (1 Yağızer Uluğ 1-1 normal sezon 2-1 play off)
15-16 Obradovic 4, Ataman 2 (1-1 normal sezon 3-1 play off)
16-17 Ataman 0 Obradovic 4 (0-2 normal sezon, 0-2 euroleague)
17-18 Ataman 1, Obradovic 1 (1-0 türkiye kupası 0-1 normal sezon)
18-19 Ataman 2 Obradovic 0 (1-0 cumhurbaşkanlığı, 1-0 euroleague)

Furkan kardeşim eyvallah uğraşmışsın. Toplamda obra 18-11 önde bu verilere göre. Ama bunun içinde o bizim sahaya çıkmadığımız maç var değil mi ? Onu ben mağlubiyet saymıyorum kendi adıma. İsteyen sayar. Gasp edilmiş bir şampiyonluktu o. O yüzden 17-11 obra lehine. Ama şu da var sanki onların daha önce de başka takımlarda karşılaştıklarını hatırlıyorum. Ergin hoca italya'da falan çalışırken. Onları da ekleyebilirsek net çıkar ortaya.

Ergin hoca bu farkı kapatabilir ben inanıyorum bu bütçelerde mücadele ederse.

Zalgiris ve Sarunas'a saygı duymamak elde değil. Brandon Davies ile 2020'ye kadar sözleşme uzatmışlar. İmreniyor insan bu organizasyona. Bizde ise Ömer Yalçınkaya gibi sadece kendi rahatını düşünen bir GM, Efe Güven ve Ertuğrul Erdoğan gibi iki yetersiz koç. Yöneticilerimize hiç girmiyorum bile basketboldan zerre anlamıyorlar.

Gudaitis'i ilk kez izleme imkanım oldu ve çok beğendim.Tabi nazarım değdi ve maçın sonlarında adamın kafası yarıldı.

Bu sene euroleague'in geçen seneden daha zevkli geçeceğini düşünüyordum,hala aynı fikirdeyim.

Efes'in Feneri yenmesi abartılacak bir olay değil.Top 8'de Fb'yi elerse büyük bir olay olur ama tek maçlık normal sezonda çok büyütmemek lazım.

Bu lige eski İtalyan efsaneleri gerek,Kinder Bologna ve Siena efsaneleri özleniyorsunuz ..

Geçtiğimiz sezonlara göre bence kötüler. Bu sene favori değiller hatta finale bile çıkamazlar diyorum. Ataman ile Obra'yı karşılaştırmak komik olur. Obra kadar büyük kupası var mı ki Ataman'ın da ona denk bütçeler verilsin? Fatih Hoca'ya Guardiola kadar bütçe verilse ŞL Şampiyonu olur gibi bir ifade olmuş.

Ergin hocaya her sene Obra kadar bütçe verilse en az bir Euroleague o da alırdı. Obradovic Avrupa'nın en iyi koçlarından biri belki de en iyisi de Fenerbahçe'ye geldiğinden beri kullandığı bütçe inanılmaz. Bunu göz ardı edemeyiz.

Ergin hocaya her sene Obra kadar bütçe verilse en az bir Euroleague o da alırdı. Obradovic Avrupa'nın en iyi koçlarından biri belki de en iyisi de Fenerbahçe'ye geldiğinden beri kullandığı bütçe inanılmaz. Bunu göz ardı edemeyiz.
Alırdı almasına ama Obra her zaman büyük bütçelerle şampiyon olmadı. İlk şampiyonlukları falan genç takımlarla düşük bütçelerle olmuştu. Ondan sonra popülerleşti ve bütçeli büyük takımların başına geçti.

Obranın düşük bütçeli tek takım ile kazandıgı euroleague şampiyonlugunda kadrosunda Daniloviç, Djorcevic, Stefanovic, Rebreca gibi Avrupa basketbolunun 10 yılına damga vuracak isimler vardı. Partizandan başka küçük bütçeli takımda çalıştırmadı...
Tabi kariyerinin hem büyük bütçeli takımlarla olması onu küçültmez. Avrupanın her koşulda en iyisi...

16 sayıdan gelip Fb gibi takımı yenmek büyük iş. Efes ikinci yarıdaki gibi savunma yapsın canımı yesin. Koç ve takım şu hırsını genele yayabilse daha büyük işler yapabilir bu sene.
Pana geçen seneden de kötü şu an. Milan ve Efes ilk 6'da bitirebilir. 4 maç sonrası oynanan oyunlara bakıldığında Csk-Fb-Real %90 FinalFour'da olur. Son takım yine sürpriz olur.

Millet saniyor ki Obradovic Hoca ile Ergin Ataman Hocayi kiyasliyoruz. Yok boyle bir durum. Sadece ayni imkanlarda belki Ergin Ataman da Turkiyenin Obradovici olabilir miydi acaba diye dusunuyoruz arada sirada.

Nasil ki Hagi - Alex kiyaslamasi komikse, bu kiyaslama da bu sartlarda komik oluyor. Ayrica hersey gercekten de butce meselesi degil bazen. Mesala Obra Hocanin, Ahmet Duverinoglundaki gelisimini an be an takip ettim ve diyebilirim ki, Obra Hoca gercekten bazi konularda cok onde.

Ama birileri de cikip Ergin Ataman Hoca degil diye yazmasin lutfen. Hem cok itici hem de saygisizlik oluyor.

Fenerbahçe bir şekilde kazanıyor ama eski günlerinden uzak bir görüntüsü var. Sloukas ve Vesely'e bağımlılar. Onların oyunda olmadığı dakikalarda rakipler oyun üstünlüğünü ele alabiliyor.

Efes bu akşam Milano deplasmanında kazanırsa top8 için çok ciddi bir adım atmış olacak. Milano da Efes de senelerin başarısız takımları olarak bu yıl geçtiğimiz yıllardan daha iyiler ve muhtemelen bu iki takımdan en az birisi top8 yapacak. Milano kadro olarak kaliteli ama kırılganlığa müsait bir takım. İyi başlamak önemli olacak.

Fener sezona biraz yavaş başladı ama bu durum senelerdir böyle. Obradovic doğru zamanda form tutmaya çok önem veren bir koç. Bu nedenle de şu anda en iyi durumda olmamaları bir sıkıntı değil. Zaten alışkanlıklar bile rolantide götürmelerine yetiyor. Muhtemelen normal sezonu 3. sırada bitirirler.