2022-2023 Euroleague

İlk 4 sıra zaten belli. 5-8 arası ise büyük ihtimalle Baskonia,Partizan,Maccabi ve fb olur.
Baskonia'nın ikili averajda önde olduğu için Efes karşısında 1 maç mağlubiyet hakkı var ve önünde 3 maç var. Son maçı Oly ile oynayacak. Oly maçı öncesi Lyon ile evinde oynayacak.
Büyük ihtimalle Lyon maçını kazanır. Eğer fb maçını kazanırsa zaten Efes play-off dışında kalıyor,yenilir ise son maçta Oly Efes ile eşleşmemek için bence maça fazla asılmaz.
Bugünkü güzel skorlar ile birlikte Efes'in play-off yüzdesi daha da azaldı. Zalgiris'in de play-off ihtimali hiç az değil,çünkü fikstürü nispeten daha kolay. Hakikaten 5-8 arası için son yılların en çekişmeli Euroleague'i oluyor.

Zalgiris Kaunas böyle basketbol oynamaya devam ederse Maccabi Tel Aviv maçı da dahil olmak üzere kalan 2 maçını kazanır ve play-off yapar.
Yani Efes her türlü play-off dışında kalacak gibi.
Baskonia-Fenerbahçe maçı hakkında ise şunu düşünüyorum. Eğer Fenerbahçe erkenden farkı açamaz ise kadro rotasyonu son sakatlıklar ile çok daraldığı için maçın sonlarına doğru oyundan düşecek ve maçı kaybedecektir.

Olumsuz etkileyecek derecede gergin gördüm Baskonia'yı. Oysaki evlerindeler. fb daha ne yaptığını bilir bi ilk devre oynadı. Baskonia organize de olamıyor.
Organize olamadiklari icin de fazlasiyla zorlama atislara gidiyorlar ve yuzdeleri cok dusuk.Howard ve Costello’ya hic pozisyon hazirlayamadilar mesela.Bakalim ikinci yari bir atak bekliyorum ben Baskonia’dan.

Baskonia ufak ufak keyif vermeye başladı nitekim öne de geçtiler. fb'de fiziksel düşüş kendini göstermeye başladı.

Her zaman savundugum bir fikir vardir.Hakemler ic sahada oynayan takimin aleyhine bariz hatalari ust uste tekrarladiginda seyirci tepkisi,kenar tepkisi ve oyuncularin baskisiyla mac bir anda ic saha takimina doner.

Motley’in koluyla Darius Thompson’a vurdugu pozisyonda izledikleri halde faulu Fb lehine vermeleri hakemlerin istemeden de olsa Baskonia’nin kendine gelmesini ve daha agresif oynamasini sagladi.Macin sekli zaten oradan sonra degisti.

Bunu zaman zaman ligde ve Euroleague’de Fb’de cok iyi kullaniyor.Keza iki hafta once icerideki Dacka macinda da bizim lehimize oldu bu durum.

Bu arada su Darius Thompson’i istiyorduk sene basi.Bir diger istedigimiz ismin de Bonzie Colson oldugu dusunuldugunde cok dogru ama imkansiz hedefler secmisiz kendimize en basta :) Thompson sezon sonunda Euroleague’in yuksek butceli takimlarindan birine kesinlikle transfer yapacaktir.

Zalgiris Kaunas böyle basketbol oynamaya devam ederse Maccabi Tel Aviv maçı da dahil olmak üzere kalan 2 maçını kazanır ve play-off yapar.
Yani Efes her türlü play-off dışında kalacak gibi.
Baskonia-Fenerbahçe maçı hakkında ise şunu düşünüyorum. Eğer Fenerbahçe erkenden farkı açamaz ise kadro rotasyonu son sakatlıklar ile çok daraldığı için maçın sonlarına doğru oyundan düşecek ve maçı kaybedecektir.
Baskonia maçı tam da dediğim şekilde bitti.
Büyük ihtimalle hem Efes hem Fenerbahçe play-off dışında kalır.
Zalgiris 2/2 yapar.

Son düzenleme: