2022-2023 Euroleague

Saras cok buyuk oyuncuydu ama bence koclugu orta seviye Euroleague takimlarini play off potasina sokabilme basarisini gostermekten oteye gidemez su an.Barcelona gibi Eurolague’in en yuksek butceli takimina oyun anlayisi ve oyuncu tercihleri hic olmuyor.Bugun de Euroleague’in kagit ustunde en zayif 3 takimindan birine kaybettiler.Ben Sarasla Barcelona’nin asla Euroleague sampiyonu olamayacagini dusunuyorum.Muhtemelen bu sezondan sonra da yollari ayrilir zaten.

Anadolu Efes-Alba maçına gelmek isteyen 2 arkadaşımızı misafir edebilirim (ücretsiz). Dm' den yazabilirsiniz.

Edit: 1 bilet verildi. 1 adet kaldı.

Son düzenleme:
Çünkü iki vücut hareketi yapıp sinirlendi diye Obradovic'in veliahtı olarak ilan ettiler adamı. Kadroya bakıyorum; Higgins, Vesely, Satoransky, Kalinic, Mirotic, Tobey vs gibi adamlar var. Ama öyle bir kısıtlıyor ki takımın tavanını; iyi olan adam da vasatlaşıyor. Bu tip ucu açık takımlara Messina, Saras tarzı koçları almayacaksın. Ver mesela Ataman'ı bak neler yapıyor o kadroyla. Bunlar hep ''sen bi dur, benim dediğimi yapacaksın'' modunda koçlar olduğu için heder ediyorlar oyuncuları.
Obra da sövüşlerimizi duydu herhalde, ilk galibiyetini almış. Tabii Bologna ne kadar kıstas alınır bilmiyorum.

Çünkü iki vücut hareketi yapıp sinirlendi diye Obradovic'in veliahtı olarak ilan ettiler adamı. Kadroya bakıyorum; Higgins, Vesely, Satoransky, Kalinic, Mirotic, Tobey vs gibi adamlar var. Ama öyle bir kısıtlıyor ki takımın tavanını; iyi olan adam da vasatlaşıyor. Bu tip ucu açık takımlara Messina, Saras tarzı koçları almayacaksın. Ver mesela Ataman'ı bak neler yapıyor o kadroyla. Bunlar hep ''sen bi dur, benim dediğimi yapacaksın'' modunda koçlar olduğu için heder ediyorlar oyuncuları.
Obra da sövüşlerimizi duydu herhalde, ilk galibiyetini almış. Tabii Bologna ne kadar kıstas alınır bilmiyorum.

Jasikevicius' tan bahsediyorsun sanırım. Saha kenarındaki vücut dili çok itici. Takım iyi oynasa da bağırıyor, sinirleniyor oyunculara, kötü oynasa da. Basket atıyor takım, ağzından salyalar savurarak bağırıyor oyunculara. Benche gelen oyuncuyu azarlıyor, molalarda bağırarak taktik veriyor. Barcelona'nın bu kadar bütçe harcayıp bu adamı takımda tutmasına şaşırıyorum. Takımı inanılmaz düşürüyor tavırlarıyla.

Evet kendisinden bahsediyorum. Çok fazla tutucu davranıyor gibi bilmiyorum. Oyunculara fazla müdahale ediyor. Mirotic, Higgins, Vesely, Sato ve hatta Sertaç, çok ucu açık oyuncular. Yani yapabileceklerinin sınırı olmayan oyuncular. Ancak Barcelona takımına kim gelirse gelsin düşüyor.

Şu Micic gözü karartıp 3 kişi arasına dalarak sırtı dönük çemberi görmeden topu atınca inanılmaz itici oluyor. Bir insan nasıl bu kadar çaptan düşebiliyor bir anda enteresan. Mbaye ve Dunston'ın ilginç basketleriyle tutundular skora.

Milano takım halinde 48 pir ve 18'i sadece Davies'e ait. O kadar mide bulandırıcı takım ki şu Milano; Messina mıdır ne haltsa defolup gitmeli, gönderilmeli artık. Kadroya baksan F4 adayı ama mide bulandırıyor bu kasvet halleri. 8 sayı 12 sayı falan atmışlar çeyreklerde. Barcelona ayrı kasvet zaten. Bütün isimleri öğütüyorlar. Vesely de harcanıyor orada.

Milano takım halinde 48 pir ve 18'i sadece Davies'e ait. O kadar mide bulandırıcı takım ki şu Milano; Messina mıdır ne haltsa defolup gitmeli, gönderilmeli artık. Kadroya baksan F4 adayı ama mide bulandırıyor bu kasvet halleri. 8 sayı 12 sayı falan atmışlar çeyreklerde. Barcelona ayrı kasvet zaten. Bütün isimleri öğütüyorlar. Vesely de harcanıyor orada.

Katılıyorum. Bazen İtalya ligi maçlarını canlı izliyorum. Mesela 3' e 1, 4' e 1 yakaladıklarında Messina yandan set oyununa dönün diye işaret yapıyor. İlginç bir antrenör.Elinde böyle kaliteli kadro olupta yıllardır böylesine kabız basketbol oynatan hocayı tutmalarıda ilginç. Sanırım Armani' nin parası çok. Başka açıklaması yok bu looserlığın.