2022-2023 Euroleague

Efes zaten bir yerde seri yakalayıp en büyük favori olduğunu yine herkese gösterecek. efes bu sezon bir şey yapamaz diyenler geçmişten ders almayanlar veya efes nefreti olan kişiler :D

Efes zaten bir yerde seri yakalayıp en büyük favori olduğunu yine herkese gösterecek. efes bu sezon bir şey yapamaz diyenler geçmişten ders almayanlar veya efes nefreti olan kişiler :D
Efes'ten nefret etmek bu foruma üye olan bir Galatasaraylı için doğal bir durum olmalı. En azından ben önce Galatasaray'ı sonra basketbolu bildim bileli Efes'ten nefret ederim.

Barcelona'ya gitmiş,orada maç izlemiş biriyim. Pandemi döneminden ekonomik anlamda en çok etkilenen kulüp Barcelona oldu. Hatta batma noktasına geldiği de yazıldı. Futbolda Real Madrid hegemonyası olduğu için doğal olarak basketbola yatırım yapıyorlar.Ama bu kadar maliyetli bir kadronun başına Saras'ın getirilmesi komik değil,TRAJİKOMİK.
Sonra neden bu kadar para harcamamıza rağmen Euroleague'i kazanamıyoruz diye hayıflanmasınlar.
Maç ile ilgili konuşursak maçı Amath'ın ekstra oyunu kazandırdı Efes'e.
İç saha maçlarında taraftar da böyle olursa Efes maç kaybetmez.

Efes'ten nefret etmek bu foruma üye olan bir Galatasaraylı için doğal bir durum olmalı. En azından ben önce Galatasaray'ı sonra basketbolu bildim bileli Efes'ten nefret ederim.
Sizin düşünceniz. ben türk basketbolunun lokomotif bir ekibinden nefret etmek yerine saygı duymayı ve avrupa maçlarında desteklemeyi seçiyorum. aynı şekilde tofaş, karşıyaka, telekom vb türk ekiplerini de avrupa'da kupa kazanması dilerim. fenerbahçe ve beşiktaş'tan nefret etmem ama desteklemem çünkü kitlesi galatasaray'a karşı her branşta saygısızlık yapan ekiplerdir.

Sizin düşünceniz. ben türk basketbolunun lokomotif bir ekibinden nefret etmek yerine saygı duymayı ve avrupa maçlarında desteklemeyi seçiyorum. aynı şekilde tofaş, karşıyaka, telekom vb türk ekiplerini de avrupa'da kupa kazanması dilerim. fenerbahçe ve beşiktaş'tan nefret etmem ama desteklemem çünkü kitlesi galatasaray'a karşı her branşta saygısızlık yapan ekiplerdir.
Efes de küstah bir camiadır, bize karşı saygılı olduklarına, dostça davrandıklarına falan hiç şahit olmadık. Geçtiğimiz sezon yarı final eşleşmesinde yaşananlar hafızalarda..

Efes de küstah bir camiadır, bize karşı saygılı olduklarına, dostça davrandıklarına falan hiç şahit olmadık. Geçtiğimiz sezon yarı final eşleşmesinde yaşananlar hafızalarda..
Rekabet halinde olduğumuz her rakiple sürtüşme olacaktır tabii. nefretlik boyutu olması için ciddi travmalar oluşması gerekiyor iki taraf arasında ki efesle bizim aramızda rekabet harici ciddi bir olay olduğunu görmedim ben. fenerbahçe'den, beşiktaş'tan nefret eden çok galatasaraylı vardır ama trabzona öyle kinli bir kitlemiz yoktur o kadar sürtüşmeye rağmen. çünkü travmatik bir geçmişimiz yok. kişisel olarak efes'ten nefret eden tabii olacaktır ama efes'ten nefret edenlerin büyük bölümü fenerbahçeliler oluyor göründüğü kadarıyla sosyal medyada.

Barcelona, Milano ve hatta Maccabi'yi de ekleyebiliriz belki buraya. Sorunun pek koç olduğunu da sanmıyorum. Ha CSKA'yı da unutmuşum bu arada. Yani bunlar enteresan kasvetli kulüpler. İstersen 100 milyon bütçe var ama yine işleri rast gitmez. Bakıyorsun; EL'nin en iyi 3 pivotundan Vesely'yi almışlar ama adam eksilerde PIR getiriyor ve mütemadiyen çok düşük istatistikle oynuyor. Diğeri Davies, Voigtmann, Hines gibi her yola gelen top class uzunlar almış ama bir halt yiyemiyor.
Efes'e gelirsek; yine çok kötü başladılar alışık olduğumuz üzere. Ama bu işlerin ocaktan sonra renginin nasıl değiştiğini de yıllardır görüyoruz her kulüp için. Misal Bayern de rezil başladı ama F8 yaparlarsa şaşırmam.

Sen Efes'ten nefret ediyorsun diye bu forumdaki herkesin nefret etmesinin doğal olması gerektiğini savunman gereksiz olmuş. Hadi fbjk desen anlarım da, kombine sahiplerinin yarısı Galatasaraylı olan bir kulüpten nefret etmen asıl ilginç olan. Emin ol, Galatasaray'a gönül verenler, taraf tutmak için değil, iyi basketbol oynayıp, Türkiye'yi temsil ettiği için Efes'in yanındalar.

Bu arada maça değinelim, Efes bu galibiyetle bir özgüven kazandı ama, tek bir Dunston'la sezon bitmez. Clayburn, Micic, Elijah ve Mbaye toplamda 74-75 sayı attılar. Birisi düşse maçı vereceklerdi. Her zaman el üstü 3'lükleri girmeyebilir. Zizic tam bir saatli bomba. Pota altında boşken smaç yapmayı aklına bile getiremiyor. Onla ve Polonara ile yolları ayırıp takviye yapmazlarsa final four hayal olur.

Polonara transferini olumu bulan birisi olarak söylemeliyim ki Efes çok vakit kaybetmeden Singleton'u getirip Polonara'dan çıkmalı.

Zizic doğru kullanıldığında hücumda iyi bir silah ancak neredeyse tüm Euroleague takımları onun savunma zaafiyetinin farkında ve işliyorlar. Götürüsü, getirisinden fazla. Maccabi'ye aradaki maaş farkını ödeyip Zizic-Nebo takası önerilebilir.

Barca'ya gelince Mirotic ile birlikte çok güçlü bir kadroları var. Satoransky NBA'de ve oraya gitmeden önce Euroleague'de kendini kanıtlamış birisi. Sezona sakat girdiği için ritmini bulamadı henüz, zamanla toparlayacaktır. Lapro zaten prime döneminde.

Lazso'nun yokluğunda Mateo'nun daha birkaç fırın ekmek yemesi gerek. Real bence bu sene final yapamayacak ve Euroleague finalinde Saras'a rağmen Barca ile Efes'i göreceğimizi düşünüyorum.

Bu Barca kadrosuna minimum final oynatmamayı Saras bile başaramaz

Polonara'nın bu hale evrilmesi de apayrı bir tez konusu. Baskonia'da sezona damga vurup; ''gelecek sezon hepten ağlatacak euroligi'' dendikten sonra FB kariyeri ile birlikte bayır aşağı yuvarlanması da enteresan. Vezenkov olacakken bu adama ne oldu da bu hale geldi ?

Pana tam oyun hakimiyetini ele alip one gecmisti ki hakemlerin ilk periyot biterken Ponitka’nin Guduric’e yaptigi 3 atislik faulu sure doldu diye iptal etmesi tamamen Fb’ye yaradi.Bir anda salonda ve takimda elektriklenmeye yol acti.Herhalde Pana kocu Radonjic’e sorsalar keske o faul iptal edilmeseydi derdi.

Ya nefret etme noktasinda oldugum tek basketbolcu olsa da Melih’in sutorlugunun geldigi nokta cok iyi.Atiyor abi herif.Tamam Avrupa’nin en elit sutorleri arasina girmez ama Fb’nin en onemli bench silahi.