2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Çok değil penaltıyı kaçırıyorsun 3dk içinde biri elle müdahale olsada 2 gol buluyorsun.

Bu takımın geldiği nokta bu işte.Mental anlamda düşmek kesinlikle yok.

İkinci yarı yemeden 0-2 yapalım keyfimiz dahada yerine gelsin.

Ayrıca geriye koşu olarak da beğeniyorum takımı. Takım halinde defansa da koşuyoruz bir anda. Herkes istekli ve kondisyonlu. Bu kadar adama ritmik şekilde ve mental olarak bunları aşılayıp yaptırabilmek de ciddi meziyettir. Hocaya da teşekkürler.

Adamlara kırılma maçını yaşatıp o günden sonra komaya sokan takımın bizden kendi evinde 4 yediğini görmek suyun karşı yakasında ne tür sinir krizleri ve akli denge kayıpları yaşattığını tahmin etmeye çalışmak çok hoşuma gidiyor.
Okan Hocaya da sadece yaptıklarından ötürü değil; yıllar sonra beni oturup 90 dk maç izletecek hevese getirdiği için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Yıllar önce yitip giden futbol ilgimi geri getirdi adam.

Bu takim bu lige cok fazla..Oyun olarak bizim kadar dominant bir takim zaten yok ligde ama oyunun kotu gittigi zamanlarda sazi eline alacak futbolcu sayisi rakiplerimizde bizimkinin yarisi kadar bile degil.
Bugun mesela ikinci yarinin basinda biraz sallandik orjinali sag bek olan ama bizim ozellikle bugun icin dogru bir kararla sol bek oynattigimiz Dubois muthis bir vurus yapiyor ve maca noktayi koyuyor.
Ilk golde Kerem’in pasi keza ayni sekilde..
Yani Galatasaray’in saha icinde cok fazla silahi var.Oyunu tutup biraz oyunu rakip sahaya yigdiginda elbet bir sekilde cozuyor o maci.Ve bu sadece set hucumunda degil..Kontra atagi da cok iyi oynayan bir takimiz..Burada iste is Okan Hoca’ya yazar..Bu takim set oyunu da oynuyor,gegen press denilen onde baski oyununu da iyi oynuyor,geride saglam durup Kerem,Rashica,Baris gibi oyuncularla kontra atak oyununu da iyi oynuyor.Bakin ligdeki en yakin takipcimiz Fenerbahce’ye mesela onde pres oyunu disinda yoklar.Zaten bu yuzden Dunya Kupasi arasindan sonra inanilmaz zorlaniyorlar.
Neyse uzun lafin kisasi yukarida @Emrah Bilgili kardesimin de dedigi gibi bu sezon pandemi,zombi salgini,uzayli istilasi falan olmazsa bu takim net sampiyon olur..

Benim maçtan önce bir konuya canım çok sıkılmıştı,maç bitimini beklemek istedim.Sonuçta sen tandemde Emin'in oynayacağını biliyorsun,taraftar olarak yapman gereken tek şey daha önce yaptığı hataları unutup destek olmak.Ya da köstek olmamak.Ben yaşa çoğu zaman takılmam ama bu çocuk 19 yaşında sadece.Twitterda 2 gündür bakıyorum ''Emin şu hatayı yapar,Emin gol yedirir,Eminle maç bitmez'' bu tarz moral bozmaktan başka şeye yaramayan yorumlar.

Adam bugün resmi hesabında dediği gibi kusursuz oynadı,çok fazla,çok önemli müdahelelerde bulundu üstelik.Bravo Emin kardeşimize.Takım ne kadar konsantreyse Eminde o kadar konsantreydi.

Benim maçtan önce bir konuya canım çok sıkılmıştı,maç bitimini beklemek istedim.Sonuçta sen tandemde Emin'in oynayacağını biliyorsun,taraftar olarak yapman gereken tek şey daha önce yaptığı hataları unutup destek olmak.Ya da köstek olmamak.Ben yaşa çoğu zaman takılmam ama bu çocuk 19 yaşında sadece.Twitterda 2 gündür bakıyorum ''Emin şu hatayı yapar,Emin gol yedirir,Eminle maç bitmez'' bu tarz moral bozmaktan başka şeye yaramayan yorumlar.

Adam bugün resmi hesabında dediği gibi kusursuz oynadı,çok fazla,çok önemli müdahelelerde bulundu üstelik.Bravo Emin kardeşimize.Takım ne kadar konsantreyse Eminde o kadar konsantreydi.

Vallahi bugün 2-3 pozisyon vardı ki... Dedim geçerse golü yedik. O pozisyonları muazzam engelledi. Sadece engellemedi de. Aynı anda bize de avantaj sağlayarak hücuma çıkarttı. Yani bam güm dalmadı.

10 maç - 30 puan - 30 gol - 5 yenilen gol. İnanılmaz futbol ve kaçan goller. Geçen sene nasıl basketbol beni daha çok mutlu ediyorsa; bu sezon da tam tersi futbol beni mest ediyor. Ve bu sıradan bir sezon da değil. Tarihin en iyi Galatasaraylarından biri ve nice rekorlara koşuyor. Bu başlığın daha fazla rağbet görüp değerlenmesi lazım :D

Şu güzel galibiyetin üzerine Kaan Ayhan haberi tüm keyfimi kaçırdı. Ne güzel bjk alıyordu, en korktuğum oyuncu yıllardır kime kitlenecek diye beklerken bize kitleniyor heralde. Gel bakalım üç pozisyon oynayan ama hepsini kötü oynayan adam gel bakalım ne olacak.

Icardi’nin penaltı kaçırmasına üzüldüm umarım kötü etkilemez performansını. Ona rağmen hemen golü bulmamız çok güzeldi. Takım kazanmaya alıştı resmen.

Giresunspor başkanına da selam olsun.

Bugün ki galibiyetten ötürü takımı ve Okan hocayı kutluyorum. Emin Bayram inanılmaz iyi maç çıkardı. Torreira yine basmadık yer bırakmadı. Çarşamba günkü Ümraniye maçını bekleyelim bakalım.

Kaan Ayhan için kiralama bedeli 500 bin Euro, satın alma opsiyonu 3.5 milyon Euro'ymuş. Mert Müldür içinde 1.5 milyon Euro artırmışız, 1-2 güne netleşirmiş.