2023-2024 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Büşra'nın hiç oynamadığı, Tuğba'nın bir maç oynamadığı kendinden alt seviyede bir takıma ligi verdik, saha avantajını verdik, 2-0 süpürmemiz gereken seriyi de verdik. Biz bu takımı kuran yönetimi antrene eden ekibi kutluyoruz.

Kuzeyboru kadro olarak bizden çok daha iyidir bunu tartışmaya gerek yok zaten.Tuğba istese de oynayamazdı Edina gayet iyi oynadı.Büşra çok önemli bir eksik ama bizde de sakatlıktan yeni dönmüş toparlanamamış yok sayılabilecek bir Ayçin ve sezonun yarısına kadar sakat kalmış yeterli formu tutamamış Emine var.Bu sezondan kimse memnun değil tarihin en kötü kadrolarından biridir ama çok yüksek bütçelerle bu konuma gelmişiz gibi yansıtılması yanlış bizden daha çok yatırım yapmış bir takımı oldukça zorladık bu kadroyla max bu yapılırdı zaten Kuzeyboru sezon içinde şampiyonluk yarışı veren takımlara karşı oynadığı voleybol ve tek tek her oyuncusunun kariyeri ortada.Bu sezondan ders çıkarıp bu şubeye daha fazla yatırım yapılmalı.

Büşra'nın hiç oynamadığı, Tuğba'nın bir maç oynamadığı kendinden alt seviyede bir takıma ligi verdik, saha avantajını verdik, 2-0 süpürmemiz gereken seriyi de verdik. Biz bu takımı kuran yönetimi antrene eden ekibi kutluyoruz.
Tuğba'nın bir maç oynamadığı derken? İlk maçta %36 hücum %30 pozitif %10 kusursuz servis karşilayan, 2. maçta da %39 hücum %28 pozitif %17 kusursuz servis karşilayan (ya da karşılayamayan) Tuğba'dan bahsediyoruz galiba.

Mağlup olduğumuz ve normal sezonda da her iki maçta da yenildiğimiz rakibi bu denli küçümsemeye devam eden kafa ile hareket edersek, daha çok yeniliriz. Önce rakibe saygı sonra da daha iyi transferler yapıp organize olarak yukarıya tırmanmak.

Yapılması gereken bu.

Tuğba'nın ilk maç değil bir maç oynamadığı yazdık bakın karşımızdaki takım yukarıdaki üçlü değil, THY değil, bu sene yatırım yapmış bir takım başındaki koça saygım zaten mevcut yerli koçlar içinde voleybolu en iyi bilen adam.
Janset Cemre, Yaren, Dilek bunlar 5. olurken üstelik bizi bir sezonda 4 kere yenip bunu yapıyorsa Bizim İspanyol antrenörümüz, iki metrelik pasör çaprazımız, kolej ligi mvp'si smaçörümüz, kaptan liberomuz ne yaptılar. Bugün sahaya çıkan ortalar millî oyuncu olduğu halde fark yarattığını gördünüz mü?

Biz yine tekrar edelim bu takımı kuran ortamlarda Galatasaray voleybol şubesinde yönetici titrine sahip olan bu takımı antrene eden teknik ekibi tebrik ediyoruz.

Tuğba'nın ilk maç değil bir maç oynamadığı yazdık bakın karşımızdaki takım yukarıdaki üçlü değil, THY değil, bu sene yatırım yapmış bir takım başındaki koça saygım zaten mevcut yerli koçlar içinde voleybolu en iyi bilen adam.
Janset Cemre, Yaren, Dilek bunlar 5. olurken üstelik bizi bir sezonda 4 kere yenip bunu yapıyorsa Bizim İspanyol antrenörümüz, iki metrelik pasör çaprazımız, kolej ligi mvp'si smaçörümüz, kaptan liberomuz ne yaptılar. Bugün sahaya çıkan ortalar millî oyuncu olduğu halde fark yarattığını gördünüz mü?

Biz yine tekrar edelim bu takımı kuran ortamlarda Galatasaray voleybol şubesinde yönetici titrine sahip olan bu takımı antrene eden teknik ekibi tebrik ediyoruz.
İki metlerik pasör çaprazımız zorunluluktan orta oynuyor diğer diğer pç zorunluluktan o bölgeye çekilmiş Mvp smaçör olarak seçilmiş bir oyuncu.Kuzeyboru pç si Dominik milli takımı değişmez oyuncusu Vnl Olimpiyatlar Dünya kupası gibi turnuvalarda oynamış ligimizde en skorer oyuncu olmuş önceki sene Rusya ligini inletmiş bir oyuncu.Kaptan liberomuz evet ama onlarında kaptan liberosu kıyas saçma.Canset cemre şuan Ayçini sakatlıktan çıkmış olarak düşünürsek bütün ortalarımızdan daha iyi gayet başarılı bir oyuncu.Pasçr Duygu orta olmayan bir Cuttiono sakatlık atlatamamış bir Ayçin ile oynadık bizde zaten Begic Sarah Gaila köşe hattı herşeyi açıklıyor.Bu seneki kadroyu bizde eleştiriyor ve beğenmiyoruz bu kadroyu kuranda Hernandez değil zaten bunu bütün yöneticiler söyledi yarı Ataman yarı yönetim kadrosu.Kimse şuan takımı övmüyor Galatasaraya yakışmayan bir kadro ama Kuzeyboru dan daha iyi olduğumuzu söyeleyemeyiz her mevkide bizden iyiler önde olduğumuz bir mevki yok mallesef çok üzücü.Bu arada THY değil demişsiniz ama Kuzeyboru sezon içinde Thy den daha iyiydi önemli bir bölümünü Thy önün de bitirdi ve Thy yi yendi son haftalarda geçti Thy.

Bakın biz de bu takım namağlup Imoco'yu yensin, beş bin kişi önünde Fenerbahçe'den 3 maç alsın demiyoruz. Bu yılki yukarıdaki 4'lüye bırakın fark yaratmayı set de beklemiyoruz. Kuzeyboru karşında fark yaratmasını bekliyoruz bu bir yarı final serisi değil, final serisi değil, tek maç olan bir maç değil 5.'lik maçı ve kazanamadık. Ben koçta cevher gören oyuncuları Lazoviç dahil beğenen herkese saygı duyuyorum. Bize göre hiçbir yabancı bu takımda kalmayı hak etmiyor. Bu takımın miadı bu kadardı oynadılar ve doldu bitti.

Bakın biz de bu takım namağlup Imoco'yu yensin, beş bin kişi önünde Fenerbahçe'den 3 maç alsın demiyoruz. Bu yılki yukarıdaki 4'lüye bırakın fark yaratmayı set de beklemiyoruz. Kuzeyboru karşında fark yaratmasını bekliyoruz bu bir yarı final serisi değil, final serisi değil, tek maç olan bir maç değil 5.'lik maçı ve kazanamadık. Ben koçta cevher gören oyuncuları Lazoviç dahil beğenen herkese saygı duyuyorum. Bize göre hiçbir yabancı bu takımda kalmayı hak etmiyor. Bu takımın miadı bu kadardı oynadılar ve doldu bitti.
Aslında aynı şeyi konuşuyoruz az çok bu sene ki kadro rezaletir ama tek ayrıştığımız konu bence bu kadronun 6. olması bile süpriz bence çünkü oyuncu kalitesini geçtim çok alakasız birleştirilmiş kadro şunu düşünüp kurulmuş denilen bir taraf bulamıyorum tamamen takım kimyası oluşturması zor bir kadro ama ikinci devre az çok bunu başardık.

Aslında aynı şeyi konuşuyoruz az çok bu sene ki kadro rezaletir ama tek ayrıştığımız konu bence bu kadronun 6. olması bile süpriz bence çünkü oyuncu kalitesini geçtim çok alakasız birleştirilmiş kadro şunu düşünüp kurulmuş denilen bir taraf bulamıyorum tamamen takım kimyası oluşturması zor bir kadro ama ikinci devre az çok bunu başardık.
Bence biraz boşuna uğraşıyorsunuz Halil bey. Yukarıda da belirttiğim gibi, galibiyetlerde sessiz kalanların, her mağlubiyet sonrası ortaya çıkarak, en hafif deyimle ahkam kesen ve hatta fikri sabit, daha da ötesi niyetlerinin ne olduğunu kestiremediğim kişilere laf anlatmak, boşa kürek çekmek gibi geliyor. Her mağlubiyette, aklına geleni söylemek ve yazmak suretiyle, bizden daha'mı çok üzüldüklerini, yada daha çok düşündüklerini'mi kanıtlamaya çalışıyorlar, anlayamadım.

Bu forumda, her maç sonu, yensek de yenilsek de, olumlu veya eleştirel yorumlar yapan, sizin gibi taraftarlara sonsuz saygım var. Her zaman her konuda, aynı düşünceye sahip olmak, hem insanın hem de forumun yapısına aykırı bir durum olur. Herkes farklı düşüncede olabilir ve bunlar çerçevesinde tartışabilir ve bu da çoğu zaman hoşuma gidiyor, ama her yenilgi sonrası sadece eleştirmek için ortaya çıkanlara da, bu saaten sonra da yanıt vermiyor ve dikkate almıyorum.

Mesele kadronun eleştirilmesi eleştirilmemesi, forum kullanıcılarının beni ciddiye alması almaması değil voleybol bilmediğimi de düşünebilirler. Türkiye Ligi'nde 4 takımı çıkarın hadi Kuzeyboru takımını da ayrı bir yere koyun hangi takım kora kor oynuyor da böyle büyük bir şeyler olarak görülüyor. Gaila, Sarah, Edina bunlar bilinmeyen oyuncular değil ligde üçüncü yılı olan takım bu kadroyu kuruyor da Galatasaray kuramıyor bunların da önemi yok zira lig bitti.
Ben sahada voleybolun doğrularını ve oyun görmek isterim servis kalitesi, manşet kalitesi pas kalitesi topa vurulan yerler, blok defans kurgusu biz sene boyunca bunları görmedik umulur ki seneye görelim zevk alalım.

Önümüzdeki yılın kadro planlamasında, imza atan İlkin dışında, takımımızda yer alması çok kuvvetle olası, A milli oyuncular;

1- Yasemin Güveli - Orta - Türkiye
2- Alexia Carutasu - Pasör Çaprazı - Türkiye
3- Katarina Lazoviç - Smaçör - Sırbistan
4- Ana Kalandadze - Smaçör - Gürcistan
5- Britt Bongaerts - Pasör - Hollanda
6- Eline Timmerman - Orta - Hollanda

Görüldüğü üzere, Libero mevkii hariç, tüm mevkiler için milli oyuncular tercih ediliyor. Libero için, Bihter'in sezon başındaki çok kötü performansı sonrası, son dönemdeki çıkışını çok beğendim. Şu an seçilenlerle arasında bir uçurum olmadığını düşünüyorum, ancak kendisini göstereli kısa zaman olmasının ve tam bir güven sağlayamaması, ayrıca yaşı nedeni ile tercih edilmediğini düşünüyorum.

Ayçin'in seçilememesinin de son derece normal olduğunu düşünüyorum. Geçen sezon sonuna doğru düşen performansının, sezon başında da beklenen düzeye ulaşamaması, ardından gelen sakatlık ve halen beklenen düzeyde olamaması, buna en büyük etkendir. Umarım, yeni sezonda beklenen düzeyi yakalar, aksi takdirde bundan sonrası için, milli takım kariyeri riske girecek.

Yukarıda adı geçen oyuncular ve bunlara ilaveten, kağıt üzerine adı geçen Yasemin Özel, Eylül Akarçeşme ve Aslıhan Kılıç imzaları atılırsa, başka nasıl transfer gelişmeleri yaşayacağız, merakla bekliyorum.

En büyük kuşkum Ana Kalandadze'dir. Eğer olursa, takımımızda nasıl bir performans sergileyeceğinden emin olamıyorum. Milli takımda galibiyete alışkın ve kritik maçları üst düzey oynayacak oyuncu olması öncelikli tercih olabiliirdi. Diğer oyunculara ilişkin, hiç bir kuşkum yok. İnşallah bir çuval incir'i berbat edecek hamleler yapılmaz.

4. orta hariç bütün transfeler bitti diyebiliriz sadece yabancı smaçör ve 4. orta kesin değil.Kalandadze transferide kesin olarak noktalandı benim nedense önümüzdeki sezon en umutlu olduğum oyunculardan.
Umarım ve dilerim ki sizin de bizim de yüzümüzü güldürür. Bu durumda Timmerman'ı da bağlarsak, 4. orta'ya bakmadan, çok iddialı bir takım olacağımız kesin.