2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Buğrahan'ın uzun yıllar Galatasaray'da oynamasını geçtim 1-2 sene sonra basketbolu bırakır diye düşünüyorum.
Onuralp ise büyük ihtimalle fbye gider.
Doğuş transfer edilebilir ama istikrarlı katkı verir mi emin değilim.
Sadık ise büyük ihtimalle Efes'e gider. Sadık gibi hücumcu 4 numaralara Mitrovic basketbolunda yer yok.
Onuralp'in bonservisle gideceği ve hatta önümüzdeki sezon bir kaç oyuncunun daha yabancıda dahil bonservis ödenerek transfer olabileceği söyleniyor farklı takımlara.

Yigit Arslan’i Bugrahan ve Ismet’in onune yazarim ben.Bugrahan ve Ismet’ten birini tercih edecek olsam da daha net bir oyun kurucu oldugu icin Ismet’i tercih ederim.Bugrahan’in yetenekleri tartisilmaz ama kafasinin basketbolda oldugunu dusunmuyorum.Yine de Bugrahan’i da isterim tabi.

Onuralp'in bonservisle gideceği ve hatta önümüzdeki sezon bir kaç oyuncunun daha yabancıda dahil bonservis ödenerek transfer olabileceği söyleniyor farklı takımlara.
Onuralp Fb’ye gitti diye duydum abi ben.Valencia’da cok istiyormus ama Valencia’nin gelecek sezon Euroleague’de olup olmayacagi kesin olmadigi icin Onuralp’in tercihi Fb olmus.

Fb Carsen edwards ile seneye devam etmezse nabiz yoklanir mi acaba. Bence tavani hala yuksek bir oyuncu. Onuralp oraya gidecegi icin biberovic bosa duser. Booker'in da sozlesmesi bitiyor. Efes ve fenerden bosa dusecek oyunculardan birkacini kapmak lazim

Onuralp 2/3 gibi oynuyor fenere gitse de Biberovic 'ten çıkacaklarını sanmam ama İsmet Sehmus Tarık biri illa ki boşa çıkacaktır.

Onuralp fenere giderse Efes Egehan Arna'dan çıkmaz. Efes antrenörü belirlemiştir planlarını yapmıştır gayriresmi piyasada kim kimle görüşüyor bellidir az çok.

Ahmet Duveroglu önümüzdeki sezon için basketbola döner inşallah.

erdem can Anadolu Efes yaparsa Telekom kadrosunun kalacağını sanmıyorum pek. muhtemelen kadroda dağılma olur, yağmalamak lazım.

EL ye katılmak için illa Eurocup oynama zorunluluğu yok bütçen salonun organizasyon iyiyse basariliysan EL kabul edebilir. Ş.Ligi iyi para verdiyse Eurocup yerine tercih edilebilir biz önce bir takımı kurup başarılı olalım da Bursa Telekom final oynadı biz 3 yıldır son 8 e bile kalamadık.

EL ye katılmak için illa Eurocup oynama zorunluluğu yok bütçen salonun organizasyon iyiyse basariliysan EL kabul edebilir. Ş.Ligi iyi para verdiyse Eurocup yerine tercih edilebilir biz önce bir takımı kurup başarılı olalım da Bursa Telekom final oynadı biz 3 yıldır son 8 e bile kalamadık.

usta 2024'ün Mart ayında salon projesi başlayacak dendi. yani Euroleague yönetimiyle oturur konuşursun böyle böyle salonumuzu yapiyoruz şu kadar da bütçe koyacağız falan. salon açılışı da size denk gelir planlarımız var vs. gibisinden bağlarsın ya. asvel'in 4 pana'nın da neredeyse o civar bir butceyle yarıştığı yerde bizde yarisir, en azından hakkını veririz yani. ama işte şube burada zarar yazmayi kabul edecek, yani nef.
nef şubeyi yönetmeye gelirken 3 senede en üst turnuvayı yani Euroleague'i hedef gösterdi. önümüzdeki sezon 3. sezon, Euroleague sözlerini tutacaklar mi göreceğiz. ha diyelim davet alma gibi bir imkan olmuyor yada öyle bir ihtimal yok o zaman Eurocup'ta baba bir takım olur şampiyonluk kovalar hedefini de bu şekilde yerine getirirsin. ama bcl'yle işimizin bu sezon itibariyle bir daha görüşmemek üzere bitmiş olması lazım. Galatasaray'ın adı ile BCL cidden yanyana gelmemeli bir daha, Galatasaray bundan daha fazlasını, en azından Avrupa'nın 2 numaralı turnuvasında şampiyonluğu kovalayan bir takım olmalı ve 1 numaralı turnuvası için vermeli bütün mesaisini.

Salon olup olmamasına göre Euroleague yeni takım almıyor. Bu işler öyle oturup konuşularak ve ikna edilerek olmaz. Önce en az 7 milyon Euro'ya bir kadro kurman gerekiyor. Euroleague böyle yaparak kaliteyi yükseltmeyi hedefliyor. Euroleague'e katılmanın 2 yolu var. Ya Wild Card daveti alacaksın ya da Eurocup'ta şampiyon olup bütçe yükselteceksin. Aksi mümkün değil.
Zaten şu an Wild Card alan 2 takımdan biri Bologna diye biliyorum. Diğer takımın da Valencia olma olasılığı çok yüksek. Bu durumda tek ihtimal Eurocup'ta şampiyon olmak kalıyor.

usta 2024'ün Mart ayında salon projesi başlayacak dendi. yani Euroleague yönetimiyle oturur konuşursun böyle böyle salonumuzu yapiyoruz şu kadar da bütçe koyacağız falan. salon açılışı da size denk gelir planlarımız var vs. gibisinden bağlarsın ya. asvel'in 4 pana'nın da neredeyse o civar bir butceyle yarıştığı yerde bizde yarisir, en azından hakkını veririz yani. ama işte şube burada zarar yazmayi kabul edecek, yani nef.

O kadar basit değil, Panathinaikos'un A Lisansı var. Salona şimdi başlasan en az 2 senesi var bitirmeye, inşaatta oynamayacaksak tabi. Galatasaray'ın Euroleague daveti alması için bir sebep yok. Taraftar falan boş işler bunlar.

O kadar basit değil, Panathinaikos'un A Lisansı var. Salona şimdi başlasan en az 2 senesi var bitirmeye, inşaatta oynamayacaksak tabi. Galatasaray'ın Euroleague daveti alması için bir sebep yok. Taraftar falan boş işler bunlar.
Euroleague neden bukadar abartiliyor? Su anki bütceyle Euroleague katilsak ne katilmasak ne? Euroleague katilip play-offlara kalmadan elenince cokmu iyi olucak.
Sampiyonlar Ligi bildigim kadariyla daha cok para veriyor EuroCuptan.

Salona gelince Salon daha cok bütce icin önemli cünkü Salonun isim hakkini satip cok güzel bir bütce cikarabiliriz.

Abi burada Pana düşer biz geçeriz minvalinde demiyorum. Butce koyduğun zaman bu adamlar elbette seni ittirecek alacaklar turnuvaya. Ben bize 3. yılda Euroleague sözünü veren adamların üstüne düşeni yapıp gerekirse kendi ceplerine zarar yazıp sözlerini tutmalarını bekliyorum. A lisans aldığın bir ortamda kalan sezonlarda da bu bahsettiğim ufak bütçeli takımlar kadar olursun.
Ve evet, bizim davet edilmemiz için hiçbir sebep yok ortada. o zaman oraya gidilecek yolları kovalamamız lazım. Eurocup dışında yol yok. e o zaman bu yoldan ilerlememiz gerekmiyor mu bizim, nedir bu bcl sevdası. ha eğer Euroleague hedefleri yoksa da aleni söylesinler açık açık, valla bir şey demeyiz ya. boşuna umutlandiriyorlar vaad verip, açık açık gitme niyetimiz yok desinler susup beklentiye girmeyelim bizde. Ki mevcut yönetim bunu söylediği an eksi almaz aksine takdir edilir zaten kredisi bol bir yönetim. benim için mesele budur.

EL ye 1 adım değil en az 2 adım uzağındayız son 2-3 yılda ne bir çekirdek kadro ne oyun yapısı, organizasyon vs ortaya koyamadik. 4m bütçe olur mu diyoruz 7m bütçeyi nasıl sürekli bulacaksın ülkenin ekonomisi orta vadede belliyken.

İyi kadro ve şansla S.Ligini kovalamakla Eurocup kovalamak arasında zorluk açısından fark yok. 350 K euro bile bizim için buyuk para. Bursa Telekom Bahcesehir ciddi bütçe koyuyor. Sadık Göksenin ve Yunus'la 3 yerliyle oynadık fiilen. Yabancılarda patladık koç da çözüm üretemedi. Karşıyaka 5 iyi yabancıyla 7 kişiyle şampiyon olur avrupada final oynar ama o formül her takımda tutmaz. Telekom'da Erdem Can faktörü çok ağır bastı.

Göksenin Muhaymin (pek süre alacağını sanmam %13 üçlük atmis ligde sertlik seviyesi?) yanına en az 3 kaliteli yerli ve 6 iyi yabancı almadan başarı zor bence. S.Ligi Eurocup yerine bana Sedat Ali yerine Kenan 'ı alacak farkı karsiliyorsa oraya giderim bugün için. Eurocup veriyorsa oraya gidelim derim ben de.

Ha yönetimin ciddi EL perspektifi olsa farkı cebinden verip Eurocup'a giderdi. Bence amaçları alınmamış Ş.Ligi Kupasını almak. Bence önemli olan Avrupada ses getirmek hangi kupa olduğu önemli değil.

Son düzenleme:
EL ye 1 adım değil en az 2 adım uzağındayız son 2-3 yılda ne bir çekirdek kadro ne oyun yapısı, organizasyon vs ortaya koyamadik. 4m bütçe olur mu diyoruz 7m bütçeyi nasıl sürekli bulacaksın ülkenin ekonomisi orta vadede belliyken.

İyi kadro ve şansla S.Ligini kovalamakla Eurocup kovalamak arasında zorluk açısından fark yok. 350 K euro bile bizim için buyuk para. Bursa Telekom Bahcesehir ciddi bütçe koyuyor. Sadık Göksenin ve Yunus'la 3 yerliyle oynadık fiilen. Yabancılarda patladık koç da çözüm üretemedi. Karşıyaka 5 iyi yabancıyla 7 kişiyle şampiyon olur avrupada final oynar ama o formül her takımda tutmaz. Telekom'da Erdem Can faktörü çok ağır bastı.

Göksenin Muhaymin (pek süre alacağını sanmam %13 üçlük atmis ligde sertlik seviyesi?) yanına en az 3 kaliteli yerli ve 6 iyi yabancı almadan başarı zor bence. S.Ligi Eurocup yerine bana Sedat Ali yerine Kenan 'ı alacak farkı karsiliyorsa oraya giderim bugün için. Eurocup veriyorsa oraya gidelim derim ben de.
cok haklisin önemli olan süreklilik. diyelim bu sene 7-8 milyon euro bütce koyduk Euroleague katildik ve basarili olamadik. Sonuc ne olucak?
Kadro dagilicak, giderinin getirisi yok o yüzden sube kücülmeye gidicek ve sil bastan hersey.

Ilk hedef Türkiye sampiyonlugu olmali daha Türkiye Sampiyonlugu olmadan Euroleaguede basari hayalleri kuruyoruz.

Keşke Eurocup’ta hep başarısız olsaydık da FİBA’nın BCL’sine hiç katılmasaydık. Eurocup’ta olsak en azından sıçrama yapıp şubeyi yeniden ayağa kaldırma ihtimalimiz olurdu. Şimdi o da kalmadı.

Keşke Eurocup’ta hep başarısız olsaydık da FİBA’nın BCL’sine hiç katılmasaydık. Eurocup’ta olsak en azından sıçrama yapıp şubeyi yeniden ayağa kaldırma ihtimalimiz olurdu. Şimdi o da kalmadı.

ben buna da katılıyorum. Mesela bütçe diyoruz, BCL'ye katılan bir takımın 4-5 dolar bütçe ayirmasina gerek yok dedik 3 senedir. O yüzden ayrılmadı belki de, düşündüğümüz gibi olabilir. Ama EC öyle değil. 4-5 dolar EC için değer. Belki de algı böyledir bilmiyorum ben böyle düşünüyorum.