2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

cok haklisin önemli olan süreklilik. diyelim bu sene 7-8 milyon euro bütce koyduk Euroleague katildik ve basarili olamadik. Sonuc ne olucak?
Kadro dagilicak, giderinin getirisi yok o yüzden sube kücülmeye gidicek ve sil bastan hersey.

Ilk hedef Türkiye sampiyonlugu olmali daha Türkiye Sampiyonlugu olmadan Euroleaguede basari hayalleri kuruyoruz.

Aksine Türkiye Şampiyonluğu hiçbir zaman hedef olmamalı, Şampiyonluğun hiçbir getirisi yok. Bu takım BCL'de, EC'de en azından F4'lerde yer almalı ve kadro erezyonu son bulmalı.

Telekom'un bu seneki bütçesi bizden düşüktü.

Ne demek ne anlam ifade ediyor ? Mesela ben şahsen BCL maçlarını gram izleyesim gelmiyor. Ama Eurolig'de en kötü takımla olan maçımız gündüz 5'te olsa eve koşarak gider izlerim. Ne yapayım ben BCL'yi, bana ne ?
Çekirdek kadrolar oluşturamadık kısmına da şöyle söylemek istiyorum: Ertuğrul Erdoğan'ın kurduğu kadroların hemen hepsi Eurolig'in iyi takımlarına gitti.
En son örnek de geçen sezon kurduğumuz Bost-Melo merkezli, Kerry,Akoon ve Ndour'lu inanılmaz kadro. Ama sen bunu 3 kuruş para için tutamayacaksan kabahat yine sende oluyor.

Kadro erezyonunu engellemek için 3.en büyük bütçe olmak zorundasin ve takımın iskeleti Efes Fener gibi A kalite takımlarda oynayamacak ama diğer yerlilerin üstünde olan 3-4 oyuncu olmalı. Göksenin gibi Yiğit Arslan gibi vb. Yanına genç yetenek atarsın tutarsa Sadık Onuralp olur tutmazsa Muhaymin :)

Sadık 'ı Onuralp'i bu yaşta çok fazla tutamazsın tepede kendini denemek isteyeceklerdir haklı olarak. Bari bonservis kazanalım. 2 sezonda Sadık yanına doğru düzgün 3-4 yerli bulamamak bizim hatamız. Bursa ise bunu yaptı sonuç geldi gelmedi başka konu ama adım attı. Biz onu beceremedik bu sezon. Mahir 'le Sinan'la Muhaymin'le Sedat Ali ile adım atamadık. En iyi verim aldığımız yerli transfer Yunus Emre'ydi sezonun özeti.

Fener ile Efes'le uzun vadede bile rekabet edemeyiz etmemeliyiz de bence.

Oostende combo guard Tyree ve 3/4 oynayan Thurman sıçrama yapar. Çok oyuncu var da yerlilere göre seçmek lazım kanat ve uzun oyuncuları

Eger hala para,vizyonsuzluk,Onuralp pahali,o pahali bu pahali diye konusulcaksa simdiden Mitrovicede gerek yok bastan soylemek en dogrusu. Dursun Ozbek ve yonetimi Galatasaray Spor klubunu , futbol klubu olarak yonetmekten baska bir ise yaramiyorlar. Spor klubu demeye bin sahit ister. Futbol'da basarili olalim gerisi ne olursa olsun zihniyetindeler.

Eğer Mitrovic i getiriyorsan ona görede kadro kuracaksın. Burda Serkan beye katılıyorum. Futbol dışında hiç bir şubede zirveyi oynamayı bırak ilk 4 ye değiliz. Sadece kadın basketbolda 3 olduk oda ligin durumu belli. Ayrıca yaşananlarda orta kadın basketbolda. Geçen yıl seçim bahane edildi. Şimdi bu bahanede yok düzgün takımları seyretme hakkımız var. İllaki kupa alsınlar demiyorum ama en azından finaller görelim.

Eğer Mitrovic i getiriyorsan ona görede kadro kuracaksın. Burda Serkan beye katılıyorum. Futbol dışında hiç bir şubede zirveyi oynamayı bırak ilk 4 ye değiliz. Sadece kadın basketbolda 3 olduk oda ligin durumu belli. Ayrıca yaşananlarda orta kadın basketbolda. Geçen yıl seçim bahane edildi. Şimdi bu bahanede yok düzgün takımları seyretme hakkımız var. İllaki kupa alsınlar demiyorum ama en azından finaller görelim.
Dursun Özbek yönetimini su an basarili kilan kendisi ve Erden Timurdur. Diger Yöneticilerin hic birini begenmiyorum ne basketboldan sorumlu ne voleyboldan sorumlu yöneticiler vizyon sahibi ve is bitiren kisiler.

Eminim eger Erden Timur Futbola el atmasaydi bu sene sampiyon felan olamazdik. Yönetimde is yapan iki kisi var biri Dursun Özbek digeri Erden Timur.

Yerli rotasyonumuz bayağı sıkıntılı. bir yol alacaksak öncelikle yerli rotasyonumuzu belli bir seviyeye getirmemiz gerekiyor. kenan, berke, erkan, buğrahan, tarık, ertan, egehan ve egemen gibi isimleri getirmeliyiz artık. bu kalite oyunculardan bu sezon 2 tane getirsen her sezon üstüne koyarsın. tabii benim bildiğim yönetim uzuna deniz kılıçlı kısa pozisyonuna da arca'yı getirir :)

Programda kimler vardı, şubeye yakınlıkları nedir, herkes gibi yorum mu yapıyorlar yoksa gerçekten şube adına konuşabilecek yetkinlikleri olan kişiler mi?

Programda kimler vardı, şubeye yakınlıkları nedir, herkes gibi yorum mu yapıyorlar yoksa gerçekten şube adına konuşabilecek yetkinlikleri olan kişiler mi?
Kerem Övetin Amatör branş bilgilrine ulaşabiliyor...5dakika yan branş adı altında haftalık durumu toparlıyor.

Kadın Basketbolda Transferler Bitmiş bütçe 850.000 dolar

Erden beyin seneye Basketbolun başında ben olucam dediğini ama Futbolda CL oynıyacağımız için pek ihtimal vermediğini.Geçen sene kurulan kadornun kaliteli bu sene kurulan kadronun. Çok kalitesiz kötü olduğunu söyledi.
Muhtmelen bütçe 3m dolar civar olcakdır Bütçenin aynı kaldığını ve artık biran önce transfer işlerine girilmesini söyledi

Kerem Ovet icerden bilgi aliyor, dediklerinin de bircogu dogru cikiyor, tahminci bir arkadas degil. Degisen hic birsey olmayacak, biz bosuna kafa patlatiyoruz.