A Milli Erkek Basketbol Takımı

Normalde yangın yapmayı sevmem ama böyle şey mi olur ne demek oyuncumuza saldırmak, tartışmayı başlatan onlar saldıran onlar

Çok saçma ve aptalca bir maç oldu. Hem de herkes açısından. Yahu adamlarda Toko yok, Bitadze yok. Çar çöp vasıfsızlara kendini küçük düşürüyorsun vurup geçeceğin yerde. İlk yarı tam vurup geçmiştik Alperen sağ olsun maça ortak edip içine etti maçın. O noktadan sonra da zaten kendine gelemedi takım bir daha. Ergin Ataman'lık bir durum olduğunu çok düşünmüyorum. Bu oyuncuların kapasitesi bu kadar işte. En kritik yerlerde çizgiden 0 sayıyla dönüyor adamlar. Boş ribauntu alamıyorlar, pota dibinden çemberi teğet geçen şutlar atıyorlar vs... Güya sorsan NBA yıldızı hepsi. Bir adam sürekli feyk yer mi rakipten ? Yemin ediyorum bedavadan en az 20 sayı vermişizdir şu sebepten. Koç ne yapsın bu adama ? Çocuk zaten 20 fps'le hareket ettiği için o feyki yememe durumu da zor.

Rakibin faulü dolmuşken erken 3 lük deniyor Cedi de. Yahu zaten 2'ye 1'i almışsın süre olarak. 2 sayı bile atsan yine fark 1'e inecek ve hücum şansın da var savunma yaparsan. Süre var daha. Ne diye el üstü 3 lüğe gidiyorsun Lebron mu oldun başımıza ? Uyuyan adamları uyandırdılar, tribün de devreye girince oyuncuları da çirkefleşmeye başladılar. İyice kör dövüşüne gitti maç sokak kavgasına dönüp.

Hakemler ayrı bir geri zekalı zaten. Ulan 0.5 saniye bile basketbolda hayati önem taşıyorken, hele de bu maç kafa kafaya gidiyorken; nasıl olur da 20 küsur saniyeyi silersiniz ya maç süresinden ? Dünyada görülmüş saçmalık değil. Bu maçın tekrar edilmesi gerekmiyor mu şimdi ? Net Alperen'in dışarı attığı topu da bize vererek iyice adamları maça soktular yangın yerine çevirip. Koçları neredeyse hakemi dövecekti araya girdiler. Bu adamın da diskalifiye edilmesi gerekmiyor mu peki ?

Ha bir de maç sonu koridorda o tipini s***in salağı yüzünden birkaç kişi de bizim Furkan'a saldırmış. Maç sonu parkede herkes birbiriyle sarıldı etti taşkınlık görmedim ama koridorda kimler nasıl saldırdı anlayamadım. 3 tane Gürcü oyuncu diyordu çünkü. Bunlar futbol takımı olmadığına göre parkedeki oyunculardan birileri saldırdı. O da tuhaf. Bu işin peşi bırakılmamalı. Polisle kavgadan da son anda yırtılmış sanırım. Hayırdır yani ne oluyoruz ? Bizim polis yabancıları sever ses etmez ; milletin polisi kendi vatandaşını yedirmez. Pek umudum yok ama bu skandalın hesabı sorulmalı. O kayıtlara bakılıp o 3 şerefi bozuk turnuvadan men edilmeli. Gürcistan'a da ağır cezalar verilmeli. Zaten başta küfür eden de o it. Ona da ayrı ağır ceza verilmeli.

Gürcistan gibi ülkeye ev sahipliği neden verilir anlamıyorum. bu tarz amatör olaylar olma olasılığını arttırıyor çünkü adamlar bu tarz krizlerde yönetme gücü ve tecrübesi yok.

shengalia, bitadze ve senadze: bir Türkiye'ye maç için gelsin. Bence bu oyuncularin ilk Turkiyeye geldigi macta gereken cevap verilmeli.

Çok saçma ve aptalca bir maç oldu. Hem de herkes açısından. Yahu adamlarda Toko yok, Bitadze yok. Çar çöp vasıfsızlara kendini küçük düşürüyorsun vurup geçeceğin yerde. İlk yarı tam vurup geçmiştik Alperen sağ olsun maça ortak edip içine etti maçın. O noktadan sonra da zaten kendine gelemedi takım bir daha. Ergin Ataman'lık bir durum olduğunu çok düşünmüyorum. Bu oyuncuların kapasitesi bu kadar işte. En kritik yerlerde çizgiden 0 sayıyla dönüyor adamlar. Boş ribauntu alamıyorlar, pota dibinden çemberi teğet geçen şutlar atıyorlar vs... Güya sorsan NBA yıldızı hepsi. Bir adam sürekli feyk yer mi rakipten ? Yemin ediyorum bedavadan en az 20 sayı vermişizdir şu sebepten. Koç ne yapsın bu adama ? Çocuk zaten 20 fps'le hareket ettiği için o feyki yememe durumu da zor.

Rakibin faulü dolmuşken erken 3 lük deniyor Cedi de. Yahu zaten 2'ye 1'i almışsın süre olarak. 2 sayı bile atsan yine fark 1'e inecek ve hücum şansın da var savunma yaparsan. Süre var daha. Ne diye el üstü 3 lüğe gidiyorsun Lebron mu oldun başımıza ? Uyuyan adamları uyandırdılar, tribün de devreye girince oyuncuları da çirkefleşmeye başladılar. İyice kör dövüşüne gitti maç sokak kavgasına dönüp.

Hakemler ayrı bir geri zekalı zaten. Ulan 0.5 saniye bile basketbolda hayati önem taşıyorken, hele de bu maç kafa kafaya gidiyorken; nasıl olur da 20 küsur saniyeyi silersiniz ya maç süresinden ? Dünyada görülmüş saçmalık değil. Bu maçın tekrar edilmesi gerekmiyor mu şimdi ? Net Alperen'in dışarı attığı topu da bize vererek iyice adamları maça soktular yangın yerine çevirip. Koçları neredeyse hakemi dövecekti araya girdiler. Bu adamın da diskalifiye edilmesi gerekmiyor mu peki ?

Ha bir de maç sonu koridorda o tipini s***in salağı yüzünden birkaç kişi de bizim Furkan'a saldırmış. Maç sonu parkede herkes birbiriyle sarıldı etti taşkınlık görmedim ama koridorda kimler nasıl saldırdı anlayamadım. 3 tane Gürcü oyuncu diyordu çünkü. Bunlar futbol takımı olmadığına göre parkedeki oyunculardan birileri saldırdı. O da tuhaf. Bu işin peşi bırakılmamalı. Polisle kavgadan da son anda yırtılmış sanırım. Hayırdır yani ne oluyoruz ? Bizim polis yabancıları sever ses etmez ; milletin polisi kendi vatandaşını yedirmez. Pek umudum yok ama bu skandalın hesabı sorulmalı. O kayıtlara bakılıp o 3 şerefi bozuk turnuvadan men edilmeli. Gürcistan'a da ağır cezalar verilmeli. Zaten başta küfür eden de o it. Ona da ayrı ağır ceza verilmeli.
Direk Ergin Ataman'a alakalı bence. Bu takımın kapasitesi bu değil eğer buysa da diğer takımların kapasitesi çok daha düşük.
Alperen ise bu takımın merkezinde olması gereken kişi evet kötü savunma yapıyor ama takımın açık ara en yetenekli ve potansiyelli oyuncusu. Hiç beğenmem ama Cedi de öyle yada böyle nba oyuncusu aynı şekilde Furkan'da. Diğer uzunun Barça'da oynuyor, Larkin desen Avrupa 'nın en iyi iki kısasında biri, Melih ve Buğrahan Eurolig şampiyonu olmuş iki takımın oyuncusu, Onur Alp geçen sene Ec finali yapmış takımın önemli parçalarından daha ne olsun yani. Ergin Hoca' da zaten turnuva öncesi atıp tutuyordu ama sonrasında çok kötü yönetti takımı iyice çorba yaptı. Dün mesela Sertaç-Alperen normal süre sonunda etkili oldu ama uzatmalarda ikisinden birini kenara oturtmalıydı, OnurAlp 'ı 50 sn oynattı çıkarttı, Sadık' ı kullanmıyor Yiğitcan'dan çok mı eksiği var sanki.

01 Eylül 2022

Ergin Ataman: “Uzunlarımızın Oynadığı Basketbol Benim İçin Utanç Verici”

05 Eylül 2022

Ergin Ataman: "Turnuva bittikten sonra eleştiriler olabilir. Ergin Ataman olarak dimdik herkesin karşısındayım. Beni eleştirilebilir ama Türkiye'de nam salmış eski ünlü basketbolcuların bu çocuklara 'siz yüreksizsiniz, utanmıyor musunuz' diye ithamda bulunmasını kınıyorum"

Gürcistan gibi ülkeye ev sahipliği neden verilir anlamıyorum. bu tarz amatör olaylar olma olasılığını arttırıyor çünkü adamlar bu tarz krizlerde yönetme gücü ve tecrübesi yok.

Aslına bakarsan zaten Rusya Ukrayna'ya girince sanırım güvenlik tehdidi nedeniyle bu grubun maçlarını bize vereceklermiş. Ancak son anda Gürcistan'da böyle büyük bir organizasyon ilk kez olacak diye ilk kararın arkasında durmuşlar. Ama işte büyük organizasyon alamamalarının belki de çok önemli nedenleri vardı. Bunu gerek organizasyonun beceriksizliğiyle gerekse de asıl güvenlik tehdidinin içeride olmasıyla gördük maalesef.

Nihayet alperen 'in pasörlüğünü kullanmaya başladık nihayet ya. Üst üste iki hücum çembere cut eden oyuncu olunca önce cut edeni buldu sonra da şutörü.

Larkin'e federasyon acaba ne kadar ödeme yapıyor. 20 sayı öndeyiz oyunu domine etmeye yakınız. Ancak istatistik kağıdına bakıyorsun Larkin maçın şu aşamasına kadar 30 dakika süre almış sadece 3 sayı atmış. Ben hazırlık maçlarını da yakınen takip ettim. Larkin gelen kadar takım daha iyi bir görüntü veriyordu. Larkin geldikten sonra da salonda Slovenya maçını izlerken o maçta forma giymeyen Larkin'in bütün maç boyunca telefonuna gömülüp hiç maçı izlememesi dikkatimi çekmişti. Bence Larkin tarafında ciddi bir meslek etiğine aykırı performans var. Daha önce takımı yalnız bıraktığı turnuvalarda hesaba katılırsa kimse kusura bakmasın ama Wilbekin yerine Larkin tercihini yapanların ciddi bir hatası söz konusu...

Takim isinmaya basladi.Final yolunda Almanya havasi baska olur. Finalde bakalim rakibimiz kim olur.Bana kalirsa birbiri ile eslesmezse Turkiye-Sirbistan final oynar bu turnuvada. Finallerin hocasi Ergin hocamizin varligi yeter.Bir aksilik olmazsa madalya kesin hatta sampiyonluk bekliyorum takimdan.

Larkin'e federasyon acaba ne kadar ödeme yapıyor. 20 sayı öndeyiz oyunu domine etmeye yakınız. Ancak istatistik kağıdına bakıyorsun Larkin maçın şu aşamasına kadar 30 dakika süre almış sadece 3 sayı atmış. Ben hazırlık maçlarını da yakınen takip ettim. Larkin gelen kadar takım daha iyi bir görüntü veriyordu. Larkin geldikten sonra da salonda Slovenya maçını izlerken o maçta forma giymeyen Larkin'in bütün maç boyunca telefonuna gömülüp hiç maçı izlememesi dikkatimi çekmişti. Bence Larkin tarafında ciddi bir meslek etiğine aykırı performans var. Daha önce takımı yalnız bıraktığı turnuvalarda hesaba katılırsa kimse kusura bakmasın ama Wilbekin yerine Larkin tercihini yapanların ciddi bir hatası söz konusu...

Efes'teki Larkin'i bekliyorsun ama rolü aynı rol değil bu adamın. Takımda Cedi, Furkan, Alperen gibi oyuncular varken de gerek yok. Onun yerine Larkin'den 1 numara görevleri bekleniyor. Bunda da harika mı değil ama eleştirilecek düzeyde de değil. Zaman zaman ihtiyaç halinde Cedi, Furkan gibi oyuncular kenarda veya etkisizse sazı eline almaya da çalışıyor zaten. Ama asıl işi takımı oynatmak, ritimde tutmak.

Sertaç malını mülkünü kumarda kaybetmiş adam ifadesiyle takılacaksa bu maç dönmez. Dönmeyi geçtim; zaten kazanacağımız maçta ilk yarıyı 4 sayı geride bitirdik pota altı savunmamız yüzünden. Yorgundur belki bilmiyorum da; şu ölmüş bitmiş ifadeyle devam edemez. Sadık bu maçta oynamayacaksa ne zaman oynayacak ?
Melih belli ki bugün sıcak. Zaten skora ihtiyacımız var. İkinci yarı onun üzerine şutlar oluşturursak tadından yenmez. Rakip de moral olarak etkilenir. Ama o adama geçtim organizasyon hazırlamayı; daha elimizdeki topu tutamayıp rakibe veriyoruz son hücumda.
Alperen yüksek konsantrasyonla oynadığından ayakta duruyoruz. Diğerlerinin de eşlik etmesi lazım. Yanına Melih de eklendi. Larkin ve Furkan'ın da mutlaka işin içine girmesi gerekiyor. Gerçekten rahat kazanabileceğimiz bir maç ama kendi bindiğimiz dalı kesiyoruz ısrarla.
Bu arada hakemler de Larkin'e yapılan faulleri vermeyip, Alperen'e yapılan ribaunt faulünde de Alperen'e faul çaldılar.