Alpaslan Dikmen

Uğur Mumcu'nun cenazesinden sonra ilk defa ağladım diyebilirim.Ki Alpaslan Abi de bilir kendisiyle çok farklı düşünce görüşüne sahip biriyim.Ama Alpaslan abiyi sevmemizin en büyük nedeni onun boş ve gereksiz düşünmemesi ve kendi siyasi görüşüne sahip kişileri kayıran biride olmamasıydı.

Yani iki grup arasında köprü görevi olusturuyordu..Zaten olması gerekende buydu.Ben mesela eski bir Yürüyedur grubundan biri olarak çogu arkadasımın aksine devrimci biriyim ama Galatasaray gol attıgında siyasetin hiçbir önemi kalmaz benim için.Bir faşistle bile sarılıp agladıgım olmustur Kapalı tribünde.Juventus maçında Suat ın golünden sonra bir polisle sarılmıslıgım bile vardır.
Sonuc olarak zaten bazı ayrılıklar ve anlaşmazlıklar olan Kapalı tribünde Alpaslan abiden sonra olacak olanlar dahada olumsuzdur benim için..

Bende''emniyet kemeri takmayan '' biri olarak Alpaslan abiye cennette sonsuz mutluluklar diliyorum.Aslantepeyi göremeden aramızdan ayrılmasına cok üzülüyorum.Çok genc yasta kaybettik kendisini.

Söylenecek yazacak çok şey var...

Ama böyle iyi insanların aramızdan erken ayrılması çok üzücü bizim için..
Tüm Türkiyenin başı sagolsun...

Alpaslan Abi sensiz geçen bi byaramın hüznü üstümüze çökerken, biz senin çizdiğin çizgide, karınca ezmezin çizdiği çizgide ilerlemeye devam edeceğiz. Hepimiz biliyoruzki insanlar yaptıkları şeylerle yaşarlar sen bizim sevdamız olan armamız için yaptıklarınla herzaman gönüllerimizi kazandın, hepimizin Alpaslan abisi oldun. Galatasaray ismi yaşadıkça ki sonsuza dek sürecek bizin sevgimiz ALPASLAN DİKMEN ismide unutulmayacak. Rahat uyu Alpaslan abi bıraktıkların emanetindir emin ol senin bıraktığın emanete ihanet olmayacak, senin bıraktığın emanete milyonlarca galatasaraylı kardeşin sahip çıkacak. Mekanın cennet olsun Alpaslan abicim.

Bütün arkadaşlarımın mübarek Ramazan bayramını kutluyorum. Rabbim inşallah sizleri diğer bayramlara da kavuştursun.

Her zaman bize öncülük ederdin, önden giderdin..

Şimdi yine önden gittin ama bu sefer bizsiz.. Ama emin ol geleceğiz yanına kolkola olacağız yine..

Bayramın kutlu olsun abi..

Alpaslan abi'siz bayram şekersiz çikolata gibi tatsız!

Birkez daha başımız saolsun.

İnna lillahi inna ileyhi raciun
( O' ndan geldik O' na dönücüleriz )

Yüreği Galatasaray aşkıyla atan bir ağabeyi, iyi bir dostu ve şuurlu bir Türk Milliyetcisini kaybettik. Futbol seyircisine nitelik kazandıran onu popüler bir anlayışın malzemesi haline getirmeye çalışanlara inat o; Galatasaray taraftarına ultrAslan vasıtasıyla Türkiye' de ve dünyada yaşananlara kayıtsız kalmayıp ona nitelikli tepkiler koyabilen bir sivil toplum yapılanması hüvviyeti kazandırmıştır.

Ruhun şad, mekanın cennet olsun...

hala inanamıyorum bu gidisin olmadı abi.

zaman zaman kızıyorum da neden o kemeri takmadın be abi. :(

cok gitmeyi orada mac izlemeyi istedigin aslantepe'ye sensiz mi
gidecegiz simdi. olmadı be abi bu gidis hic yakısmadı sana be. :(

hic bir sey diyemiyorum
hic bir sey konuşamıyorum
inanmak asla istemiyorum
bu olmayacaktı olmaması gerekiyordu
hersey olabilirdi ama bu gidişin ASLA!.. :(

Karıncaezmez'den Dikmen'e

Geçen hafta trafik kazasında yitirdiğimiz Alpaslan Dikmen için "Günümüzün Karıncaezmez'iydi" değerlendirmeesinde bulunup bunu sonra açıklayacağımı söylemiştim.

Karıncaezmez Şevki Galatasaray'ın taraftar sayısının İnönü Stadı'ndaki kapalı tribünün iki direği arasındaki yere sığacak kadar olduğu dönemde ünlenen bir amigoydu. Çok farklı biriydi. Aynı zamanda taksi şoförüydü. Arabasının her yanı Sarı-Kırmızıydı. Üzerindeki giysiler de öyle... İnönü'de yüksek bir yere çıkar ve elindeki Galatasaray bayrağını sürekli sallayarak takıma destek sağlamaya çalışırdı. Hemen hiç sesi çıkmazdı.

Beşiktaşlı ve Fenerbahçeli taraftarlar da onu severlerdi. Çünkü hem çok sevimli biriydi hem de rakibi incitecek hiçbir şey yapmazdı. O, futbolun romantik dönemlerinin en ilginç figürlerinden biriydi.

Alpaslan Dikmen de bütün hayatını Galatasaray'a adamışlığıyla bugünün dünyasında herhangi biri ne kadar Karıncaezmez Şevki olabilirse, ona o kadar benzerdi. Çoktan öldü sanılan Karıncaezmez Şevki'yi yaşadığı yerde bulan, dönemin idollerinden Turgay Şeren'i ona götüren, ultrAslan olarak yardımlarıyla rahmetlinin son günlerini daha rahat ve huzurlu geçirmesini sağlayan da Alpaslan Dikmen'di.

İkisi de nur içinde yatsın.

Ahmet ÇAKIR
04.10.2008

UltrAslan öksüz kaldı

Sevgili Alpaslan?la 4 sene önce, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Şubesi?nin kurulmasıyla tanıştık. Gerek basketbol maçlarında, gerekse maçlar dışında birçok kez beraber olduk. Pırlanta gibi bir kalbi vardı. Bazen ?Bana bak Alpaslan, alırım elinden UltrAslanlar?ın Genel Koordinatörlüğünü görürsün? diye takılırdım . O da ?Aman ağabey zaten çok yoruldum, nerde o günler? diye gülerdi.
Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı?nın her türlü organizasyonunda destek olurdu. Gerektiğinde yazılar yazar, uyarılarda bulunur, genç kardeşlerimizi Galatasaray?ın Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımını yalnız bırakmamaları için teşvik ederdi.
Geçen yıl Ekim ayında telefon etti. ?Rahmetli Metin Oktay anısına bir orman düşünüyoruz. Ne dersin ??dediğinde tereddütsüz ?Evet? dedim. Ve Taner Aşkın ağabeyimizi de alarak, bir grup UltrAslan?la Kemerburgaz civarındaki ormanın ilk fidanlarını birlikte diktik.

Nur içinde yatsın
Sadece bu mu ? UltrAslanlar?ın teröre karşı yürüyüş, Ankara Metin Oktay İlköğretim Okulu ve Harran Meydankapı İlköğretim Okulu Kardeş Okul Projelerinde, Çocuk Esirgeme Kurumu yardım etkinliklerinde, kemik iliği gönüllü verici kampanyalarında hep onun imzası vardı.
En son ölümünden 10 gün kadar önce aradı. ?4-5 aydır yüzünü görmüyorum. Özledim. Bir akşam beraber olalım ağabey. Bak yaşlanıyorsun, elime düşeceksin? dedi. Keşke ben yaşlansaydım da, onun eline düşseydim. Pırlanta gibi bir kalp, dengeli, çevresine huzur veren, ağabey, baba davranışlı Alpaslan Dikmen?i eminim ki yalnız UltrAslanlar değil, rakip takım taraftar gurupları da özleyecektir. Nur içinde yatsın.

Yavuz KOCAÖMER
04.10.2008

Dun bi abi ile aramızda soyle bir konusma cekti.

selami:nilay su cok ilginc abi'nin herkesle bir anısı var resmen.
nilay:nasıl olmasın abi o bir kopruydu resmen.
selami:herkese nasıl yetismis ne guzel bir yurege sahipti.

isin ozu su Alpaslan abi'nin kocaman ve oyle guzel bir yuregi vardı ki herkese yetisirdi.

simdi bir sıkıntımız oldugunda bizi arayan bizim onu aradıgımız abimiz yok artık.

acı ama, gercek. :(

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Her kesimin sevdiği yegane insandı!

Alpaslan abinin eksikliği özlemi zaman geçtikçe artacak, nur için uyusun misyonu çok büyüktü.

AYRILIK SEVDAYA DAHİL
ÇÜNKÜ AYRILANLAR HALA SEVGİLİ
SENİ UNUTMAYACAĞIZ ALPASLAN ABİ