Amerika Açık 2009 (Anket Güncellendi)

Amerika Açığı Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    21
15x2w48.jpg

Amerika açığa 2 haftalık bir süre kaldı, 1 ve 2 numaralar dışındaki isimler bu zamana kadar atp nin diğer turnuvularında boy gösterdiler. baba olduktan sonra hiç bir turnuvaya katılmayan Federer ve sakatlığı yüzünden Quinss Cup ve Wimbledon gibi önemli turnuvalara bile katılmayan Nadal bugün başlayan Rogers Cup'a katılarak Amerika Açık öncesi kendilerini deneyip form tutmaya çalışacak.

rekoru geliştirecek Federer mi, kazanamadık grand slam bırakmamayı hedefleyen Nadal mı, yada bu iki isme pabuç bırakmak istemeyen diğerlerinden biri mi kazanacak Amerika Açığı? bekleyip göreceğiz...

Ankete bayanları da ekledim ayrı konu açmak yerine, bi zahmet oylarınızı tekrar kullanın ;)

Re: Amerika Açık 2009

Nadal'ın sakatlıktan sonra neler yapacağını kestirmek zor. Federer favori gözüküyor. Ancak işin içinde Nadal varsa biraz duraksamak gerekir...

Andy Roddick Wimbledon'da çok iyi durumdaydı.Şu anda da Legg Mason Tennis Classic turnuvasında finale yükseldi.Kendi ülkesi önünde kazanması hiç de uzak bir ihtimal değil.
Nadal'ise uzun sakatlık sonrası form tutmasnın zor olacağı kanaatindeyim.Pek etkili olacağını düşünmüyorum.

Bu turnuvayı seviyorum.Vallahi tenisi özledik,bu ara dönemde İstanbul Cup bu eksikliği giderir diye düşünmüştük ama tek kelimeyleyle fiyaskoydu.Doğru düzgün bir maç bile izlemedim.
Tekrar Amerika Açık'a dönersek;
hem mantıksal hem duygusal favorim Federer.
Nadal sakatlıktan sonra nasıl bir performans sergileyeceği belli değil,ama Nadal ne olursa olsun favori isimlerdendir.
Diğer bir favori tabiki Roddick.Wimbledon finalini gördükten sonra kendi memleketindeki bir Grand Slam'da onu favori göstermezsek ayıp olur.
Bu isimlerin içine tek eklenecek isim de Murray olur.
Bakalım Roland Garros'taki gibi süpriz bir isim çıkacak mı?

Güzel bir Wimbledon turnuvası olsun ve sonunda güzel bir performans sergileyerek şampiyon olan isim Federer olsun.

Ay bayanları unutmuşum bak. :)
Onları kendi hallerine bırakıyorum,hakeden kazansın.Büyük ihtimal şampiyon olan isimlerden biri Williams olacak.

vay konu açılmış bile. emel ve saadet'in federer'i favori tutmasına çok şaşırdım.. federer katılmasa bile favori gösterirler:)

şimdi.. federer tabii ki ilk aday ama ben rakip olarak nadal'ı görmüyorum bu turnuva için..nadal tabii büyük bir inat ve karakter ama tenise tam sezonun en civcivli bölümünde ara verip gelip us open kazanmak zor.. bence bu turnuvada sert zemini seven bazı ev sahibi raketler çıkış yapacaklar.. bu turnuvayı bekleyenler var.. mardy fish, sam querry gibi.. roddick in durumu zaten ortada.. murray nin durumunu bilmiyorum ama ben federerin ev sahibi bir raketle final oynayacağını sanıyorum.. umarım roddick in çok maçını izleriz.. gereğinden fazla güzel bir eşi var..:)

bayanlarda durum yine çok belirsiz.. sharapova , los angeles da katıldığı son turnuvada penetta ya acayip şekilde yarı finali kaybetti.. aldığı maçı geri verdi.. hep yazıyorum..sharapova oynarsa şu ortamda onu durduracak bir rakip yok.. sadece grand slam lerde oynayan serena var tabii.. safina nın sorunu kafasında.. kendisine güvenmiyor ve bir 1 numara gibi ağırlık koyamıyor maça.. stosur bence bu yılın yükselen değeri.. en az yarı final oynar fikstürü kötü gelmezse.. bartoli de çok formda.. mutlaka adından söz ettirecektir.. ama henin gittiğinden beri durum aynı.. bayanlarda ağır bir favori yok..

fikstür belli olunca daha net tahminler yapılabilir..

Emre abi forum kapalı olduğu dönemde formundan birşey kaybetmemişsin,yorumlarını yine keyifle okuyorum.
Emre Yuksel' Alıntı:
vay konu açılmış bile. emel ve saadet'in federer'i favori tutmasına çok şaşırdım.. federer katılmasa bile favori gösterirler:)
:)
Bu konuda şüphen olmasın.

Emre Yuksel' Alıntı:
gereğinden fazla güzel bir eşi var..:)

eşinden konu açılmışken; çok ilginç bir tanışma hikayeleri var, andy evinde magazin dergilerini kurcalarken mayolu bir mankenin resmini görür ve çok beğenir, hemen menajerini arayarak bu kızı bulmasını ve kendisiyle tanıştırmasını ister. menajeri ne kadar mırın kırın etse de andy dinlemez ve kızı buldurur tanıştır. o saatten sonra kızın gittiği her mekanda andy de vardır. kız tersler mersler ama andy vazgeçmez. en sonunda kız (bu kısmı eşi anlatıyor): "baktım adam dünyanın sayılı tenisçilerinden, hali vakti yerinde, yakışıklı da" diye düşünür ve yelkenleri suya indirir. sonrada evlenirler....

ne demişler, taşı delen suyun kuvveti değil, sürekliliğidir...

Emre Yuksel' Alıntı:
konuyu amacından çok da fazla saptırmadan, kendisini merak edenler için bir resim linki verelim.. kendisi şöyle bişeydir;

http://www4.pictures.gi.zimbio.com/Sony ... _ATOzl.jpg
K0nunun amacını değil ama sen 0 resmi k0yarak beni saptırdın d0stum ,senden yengemizin b0ydan ve mümkünse şöyle "News 0f the w0rld" kapaklarına düşmüş f0t0larını bekliy0ruz.:=)
Bu gibi değerli mesajları yedekleyin ey adminler , bu güzellikler silinmesin y0k 0lmasın....:=)

wta'nın zirvesindeyken sakatlandığı bir esnada kafayı bozup, evlenen ve çocuk sahibi olan, emekliliğini açıklayan kim clijsters kortlara geri dönmeye karar vermişti.. bartoli'yi yenmiş.. us open a katılacakmış.. leyton hewitt ile bir aşk yaşamıştı yanılmıyorsam daha önce.. leyton o kadar itici ki kız tenisi bıraktı.. ancak kendine geliyor..

http://www.virginmedia.com/images/hew-cli.jpg

şöyle bir görüntü üzerine hayata adapte olmak zor olmalı..

Halil İbrahim' Alıntı:
[quote="Saadet Unal":dubeyxsp]Komik ama Murray'nin evli olduğunu henüz duydum. :) Eşide bayağı güzelmiş bu arada.
Murray değil Roddick :p[/quote:dubeyxsp]

:ehue
Ya ne bileyim Emre abinin değil senin iletini okudum. :) Sen Andy diyince direk aklıma Murray geldi. Tam bilmeden yorum yaparsan olacağı bu. Oh olsun bana. :p

Halil İbrahim' Alıntı:
"baktım adam dünyanın sayılı tenisçilerinden, hali vakti yerinde, yakışıklı da" diye düşünür ve yelkenleri suya indirir. sonrada evlenirler....

Haha şimdi karşısına Federer çıksa, evlenme teklif etse Roddick'i bırakacak mı? :)

Fırat Gençtürk' Alıntı:
[quote="Halil İbrahim":2pxpz4zc]

"baktım adam dünyanın sayılı tenisçilerinden, hali vakti yerinde, yakışıklı da" diye düşünür ve yelkenleri suya indirir. sonrada evlenirler....

Haha şimdi karşısına Federer çıksa, evlenme teklif etse Roddick'i bırakacak mı? :)[/quote:2pxpz4zc]

konuyu bütün olarak ele alırsan tek cümlede takılıp kalmazsın, ayrıca herkes o kadar "karaktersiz" değil

Ben kimsenin karakterini falan sorgulamadım.Böyle birşeye de hakkım yok zaten.Olaya o açıdan bakarsak Federer'in de evli ve çocuğu olduğunu biliiyoruz..Ben bunu espri olsun diye yazmıştım niye bu kadar ciddiye aldığınızı da anlamadım doğrusu...

Not:Konuyu saptırdığım için özür diliyorum.

şu anda cincinati de bir hazırlık turnuvası oynanıyor bayanların, akşamları sağolsun eurosport canlı yayınlıyor.. flavia pennetta ve tenise geri dönen clijsters en formda raketler olarak görünüyorlar.. bu akşam yine eurosporttan izlenebilecek çeyrek final maçları şöyle;

safina- clijsters
pennetta, hantuchova
wozniacki- dementieva
jankovic- s.bammer.

not: s.bammer çok bilindik bir tenisçi değil yalnız bir önceki turda serena williams ı eledi.. k.clijsters wild card ile katılıyor.. bartoli, schnyder ve kuznetsova yı ipe dizdi..