Amerika Açık 2010

Amerika Açığı Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    21
Başlığı tam zamanında açmışsınız, çünkü turnuva bizim için bu gece başlıyor.. Marsel İlhan ve Çağla Büyükakçay eleme turlarını oynayacaklar. Özellikle Marsel'in ilk eleme turu rakibinin çok zor olduğu söyleniyor.. Kendisi de bir süredir kayıp ve formsuz.. Çağla ise tecrübesiz ve toy.. İkisi için de bu sene ana tablo zor, umarım başarırlar..

Her zaman topa koşan Nadal için topun çok hızlı hareket ettiği sert zeminler her zaman arıza sinyalidir. Bu yüzden Nadal'ın gene şansının olduğunu sanmıyorum. Nadal oyun sisteminde değişikliğe giderse sert zeminde kazanır ama o zamanda Roland garros da zorlanır. Bu dengeyi sağlayacaktır zaman içinde umarım. Benim favorim her zamanki gibi Federer.

Sühan Cem' Alıntı:
Her zaman topa koşan Nadal için topun çok hızlı hareket ettiği sert zeminler her zaman arıza sinyalidir. Bu yüzden Nadal'ın gene şansının olduğunu sanmıyorum. Nadal oyun sisteminde değişikliğe giderse sert zeminde kazanır ama o zamanda Roland garros da zorlanır. Bu dengeyi sağlayacaktır zaman içinde umarım. Benim favorim her zamanki gibi Federer.

sühan bunlara katılmıyorum..
Nadal, her ispanyol gibi bir toprak kort uzmanı olarak ortaya çıktı lakin müthiş azmi ve çalışkanlığı ile çim ve sentetikteki eksiklerini kapattı.. 2 kere wimbledon kazandı çimde, avustralya açık kazandı sentetikte.. Hiç bir kortta toprak gibi olamaz ama diğer iki korttaki eksik hali bile diğerlerinden iyi kalıyor..

bence nadal'ın sadece us open'ı kazanamamış olması sentetikten değil takvimden.. toprak kort sezonu öncesi forma giriyor ve roland garros- wimbledon dublesini fit geçiyor ( 2008 ve 2010 da ikisini de kazandı), us open biraz uzak kalıyor bu iki turnuvaya.. hiç bir zaman çok formda gelemedi us open'a.. yine çok formda değil ama biraz kura şansı ile sonuna kadar gidebilir.. potansiyeli sıfırdan sonsuza gidiyor..

Mert Göker' Alıntı:
Tomas Berdych bu turnuvada var mı ?

evet mert var.. erkeklerde önemli bir eksik yok.. federer, nadal, roddick, murray , djokovic, davydenko hepsi var.. en formda isim şüphesiz murray.. sadece geçen sene bu turnuvayı kazanan del potro olmayacak unuttuğum başka biri yoksa..

asıl eksik bayanlarda.. williams kardeşler ve henin katılamıyorlar sakatlıkları nedeniyle .. Ivanovic belli değil.. Bayanlarda 1 numaralı seribaşı Caroline Wozniacki olacak bu arada.. Geçen senenin finalisti..

Mert Göker' Alıntı:
Emre o zaman benim sürprizim Tomas. :)

Keşke ankete o da yazılsaydı...

anketi açan arkadaş neredeyse sadece nadal'ı koyacaktı şıklara..: )
gel, yapma, etme, al aşağı, vur yukarı zor ikna ettik de bunları eklettik.

bercyh büyük gelişme kaydetti.. topa, zaten gavura vurur gibi vuruyor..
forehand'i çok güçlü..iyi kura çekerse ölüsü çeyrek final oynar..
bizim tenisle tek alakamız olan güzel sevgil -güzel eş özelliğine de sahip..
sevgilisi de bir çek tenisçi olan safarova..
buyur, buradan yak..

http://img.cas.sk/img/4/gallery/213380_ ... erdych.jpg

Ben de Nadal konusunda Emre Abi'ye katılıyorum. Gerçekten müthiş azim ile çalışıp, eksiklerini gidermeye çalışıyor. Bunun heralde en net örneği Wimbledon'da gösterdiği gelişimdir. İlk önce Federer'den set alamadı, sonra 5 sette kaybetti, ardından geldi şampiyonluğu aldı. Ve gitgide kendini geliştirmeye devam ediyor. Emre Abi'nin dediği gibi bu US Open ona biraz uzak kalıyor. Tam formda ve hazır bir şekilde gelmiyor. Umarım ilk turları iyi kuralar ile kolay geçer. Zaten ondan sonra ritmini bulunca gerisi gelir.

Del Potro'ya ise ciddi anlamda üzülüyorum. Ciddi anlamda potansiyelli bir genç. Ancak talihsiz bir sakatlık ve sonrası bir türlü tam toparlayamıyor. Umarım kendine en kısa zamanda gelir.

US Open'a geleince, Djokovic yine en fazla yarı final yapar, ardından saçma sapan hareketler ile elenir. Murray, Toronto'da gayet iyiydi. Bu Grand Slam'i alma ihtimali de var ancak Grand Slam ağırlığı çok farklıdır, o yüzden kazanırsa sürpriz olur. Tomas Berdych de Emre Abi'nin dediği gibi muhtemel şekilde çeyrek final yapar, daha ilerisine de gitme potansiyeli var.

Oyum kime mi? Go Rafa Go!

Marsel'in rakibi Bernard Tomic'i Avustralya Açık'ta seyretmiştim.17 yaşındaydı o dönem.Ve 2.tur oynamıştı.Yanlış hatırlamıyorsam 1.96 boyunda.Dikkatli olmalı Marsel , çok iyi ve gelecek vaadeden bir rakibi var.

Emre:))) Ben sana hırsdan azimden bahsetmiyorum ki Emre. Sana gerçeği söylüyorum. Bugün herkesin bildiği bir şey var Nadal ona atılan hr topa koşuyor. Toprak kortta top yere çarptığından yavaşlıyor böylelikle Nadal'ın o topa yetişmesi daha kolay hal alıyor. Bu yüzden en rahat ettiği zemindir toprak zemin :) Çim zeminde de bildiğin gibi toprakdan biraz daha hızlıdır burada çok zorlandı ama o hıza ayak sağlamaya başladı. Ama hepimizde biliyoruz ki Çim kort için servislerine fark getirdi Nadal.

Sert zeminde ise gene herkesin bildiği gibi top yere dokunduğu an hız kazanır. işte Nadal şu anki oyun sistemi ile o topların arkasına geçemezkendini zorlarsa geçer ama dizine darbe vurur. Yoksa senin dediğin gibi olsa formunu wimbledon sonrası kazanmaya çalışır ki US Open'i kazansın. Malum Grand Slam yapan efsane tenisçilerden olmak onunda hayalidir.

Sühan Cem' Alıntı:
Emre:))) Ben sana hırsdan azimden bahsetmiyorum ki Emre. Sana gerçeği söylüyorum. Bugün herkesin bildiği bir şey var Nadal ona atılan hr topa koşuyor. Toprak kortta top yere çarptığından yavaşlıyor böylelikle Nadal'ın o topa yetişmesi daha kolay hal alıyor. Bu yüzden en rahat ettiği zemindir toprak zemin :) Çim zeminde de bildiğin gibi toprakdan biraz daha hızlıdır burada çok zorlandı ama o hıza ayak sağlamaya başladı. Ama hepimizde biliyoruz ki Çim kort için servislerine fark getirdi Nadal.

Sert zeminde ise gene herkesin bildiği gibi top yere dokunduğu an hız kazanır. işte Nadal şu anki oyun sistemi ile o topların arkasına geçemezkendini zorlarsa geçer ama dizine darbe vurur. Yoksa senin dediğin gibi olsa formunu wimbledon sonrası kazanmaya çalışır ki US Open'i kazansın. Malum Grand Slam yapan efsane tenisçilerden olmak onunda hayalidir.

iyi de sühan, senin söylediklerinle benim söylediklerim arasında bir fark yok ki.. : ) aynı kapıya çıkıyoruz. ben bunlara katılıyorum ve diyorum ki bir gün us open da denk gelecektir. Nadal hiç bir zaman Roland Garros'ya formsuz gitmeyi göze alamaz..Orası O'nun çöplüğü.. Her sene Mayıs-temmuzu fit geçiyor, ağustos sonuna bir şey kalmıyor ama daha çok uzun yıllar var önünde.. Eninde sonunda bir Us Open ona yar olur... Sentetik kortta oynamak dezavantaj da olsa büyük tenisçilere bir şans her zaman geliyor.. Agassi ve Federer'in çok uzun yıllar bekleyip Roland Garros kazanmaları gibi..

Eleme turu oynayan Çağla Büyükakçay, maalesef 7-5 / 6-4 ile rakibine 2-0 yenilmiş ve elenmiş.. İzleyenler, çok heyecan yaptığını, ilk seti kesinlikle kendi hatalarından kaybettiğini söylüyor.. Sonuçta ilk defa bir Gran Slam elemesine katıldı ve 89 doğumlu.. 21 yaş bayan tenisçi için hiç erken değil ama bir Türk bayan tenisçi için erken.. Ancak o seviyeye çıkabiliyoruz.. Yavaş yavaş olur..

Bu arada eleme turunda bayanlarda Akgul Ammanmuradova, Jelena Dokic, Shuhai Zhang, Pivovarova, Groenefeld, Tatiana Malek gibi iyi tenisçiler var.. Normalde ön eleme oynayacak tenisçiler değiller.. Kimi çok genç, kimi formsuz, kimi sakatlıktan çıkıyor..Bu nedenle ana tabloda yer bulamamışlar..

Marsel ise düşündürücü bir formla geldi.. Son 1 aydır formsuz olduğu söyleniyor, görülüyor.. Bu gece maçını oynayacak.. Ortak kanı, zor bir rakibinin olduğu ve bu rakibi geçerse kalan 2 turu kolay geçip ana tabloya kalacağı yönünde.. Umarız kazanır..

Şu gerçek ki eğer Nadal sakat olmasaydı, Federer biraz zor alıdı Roland Garros'u :) Geriden iyi tenisçiler gelmeye başladı erkek tenisinde. Artık işleri daha zor. Ben bir Naadal-Federer finalinin artık çok zor olduğunu düşünüyorum. kısmet artık..