Amerika Açık 2010

Amerika Açığı Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    21
Emre yazdıklarından anladığım Agassi ile Graf'ın evlilikleri çatırdıyor Nadal ikisinin arasına girebilir:p

Şaka bir yana tenis takip eden arkadaşlar yakın tarihte aslında tarihe tanıklık ediyorlar. Sampras Federer ve son olarak Nadal'ı seyrediyoruz. Büyük keyif.

Sühan Cem' Alıntı:
Emre yazdıklarından anladığım Agassi ile Graf'ın evlilikleri çatırdıyor Nadal ikisinin arasına girebilir:p

Şaka bir yana tenis takip eden arkadaşlar yakın tarihte aslında tarihe tanıklık ediyorlar. Sampras Federer ve son olarak Nadal'ı seyrediyoruz. Büyük keyif.

Yok ya çoluk çocuk sahibi insanlar, Nadal'ın işi olmaz zaten : )

Bence de son 15-20 yılda çok önemli isimlere tanık olundu. Erkeklerde Sampras, Agassi, Federer ve Nadal.. Bayanlarda ise Graff, Sabatini, Seles ve pek tabii Navratilova.. Bayanlarda o kadar büyük isimlere pek rastlanmıyor son zamanlarda.. Bir ara Hingis , daha sonra Henin o mertebeye çıkacak gibi oldu ama devamlılık sağlamakta zorlandılar..
Erkeklerde son 3-5 senede çok büyük maçlar oynandı ama bayanlarda bence böyle epik maçlara çok rastlanmıyor. Benim hatırladığım son epik bayan maçı 1999 Roland Garros finali.. Graff -Hingis arasında oynanmıştı.. Hingis bir topa itiraz için karşı sahaya geçmiş, bundan sonra azgın Fransız seyircisini karşısına almış, maç maçlıktan çıkmıştı.. Kortu ağlayarak terk etmiş, annesinin zoruyla kupa törenine dönmüştü.. Hey gidi.. Sühan sen bilirsin o maçı herhalde.. Eser Atalay kesin bilir. Şu linkte bir videosu var.. Hingis 6-4 ve 2-0 öndeyken itiraz ediyor.. Sonrası tufan. Unutulmaz..

http://video.google.com/videoplay?docid ... 600909561#

Semih Ural' Alıntı:
Hey gidi Hingis. Hastasıydım.

O bıraktı. Tenise küstüm.

Hingis bitmeyen ayak / topuk v.b sakatlıkları sonrasında sponsoru Sergio Tacchini'yi mahkemeye vermişti diye hatırlıyorum. Sonra ne oldu bilmem ama Hingis tenisi bırakmak zorunda kaldı. Onu biliyorum.

Evet o finali biliyorum hatta bu seneki roland garros zamanı o maçın tekrarını verdi TRT3 ve tekrar seyrettim. Hingis apayrı bir güzellik idi. O zamanlar Hingisciydim şu an Şarapovacı olduğum gibi:) Hingis'in tenisi bırakmasının sebebi Kokain kullanması Emre. Yalanladı bu söylentileri ama ispat sürecine de girmedi söylentilerden bunaldığını söyleyip tenisi bıraktı

Bayanlarda bence de büyük yıldız çıkmadı. Justin Henin çıktı bir, onun da aurası düşük. Mary Pierce vardı oda pek etkin olamadı

araştırmacı forum müdaivimi olarak onu da buldum sanırım;
sergio tacchini zaten eski bir tenis oyuncusuymuş ve 2003 de marka sahibi olarak aşağıdaki lafları etmiş.

""
Martina haksız

Tacchini, sponsorluğunu yaptığı Çek asıllı İsviçreli raket Martina Hingis'in iki yıl önce 'ayakkabıların hatalı olmasından ötürü sakatlandığı' iddiasıyla kendisine açtığı davayı da anımsatıyor. Hingis'i kötü niyetli olmakla suçlayan Tacchini olayın perde arkasını şöyle aktarıyor: 'Martina başka bir firmadan yüksek fiyata sponsorluk teklifi alınca sorun çıkarmaya başladı. Biz de kontratımızı iptal edip, dava açtık. Martina da suçu bize attı. Doktorlar sakatlığın ayakkabıyla ilgisi olmadığını beyan etti. Martina ürünlerimizi bıraktıktan sonra hiçbir turnuvada ödül alamadı.'""

Sühan Cem' Alıntı:
Evet o finali biliyorum hatta bu seneki roland garros zamanı o maçın tekrarını verdi TRT3 ve tekrar seyrettim. Hingis apayrı bir güzellik idi. O zamanlar Hingisciydim şu an Şarapovacı olduğum gibi:) Hingis'in tenisi bırakmasının sebebi Kokain kullanması Emre. Yalanladı bu söylentileri ama ispat sürecine de girmedi söylentilerden bunaldığını söyleyip tenisi bıraktı

Bayanlarda bence de büyük yıldız çıkmadı. Justin Henin çıktı bir, onun da aurası düşük. Mary Pierce vardı oda pek etkin olamadı

abi eser atalay tenisi neden seviyor biliyormusun..
kendi beyanı şöyle ; tenisi seviyorum çünkü bugün kortta gördüğün bir kızı yarın playboy'a kapak olarak görebilirsin : ) adamın tenisten anladığı bu..
sen de bir tane çirkin sevmemişsin..
mary pierce'dan nefret ederdim.. hep lensleriyle oynar, makyajına bakar. masaj yaptırır.. molada koltuğuna oturur aynaya bakardı.. maça mı geldin, güzellik merkezine mi.. Ama bu sene Roland Garros finalinde gördüm.. Kendisine bir olgun güzelliği gelmiş, eski antipatikliği yoktu..

Hehehe Eser de haksız sayılmaz. Çünkü bayan tenisini canlandırmak için bu oyunlara girdi WTA. Şöyle diyim Williams kardeşler Henin Stosur gelse bir turnuvaya biletler 10 lira ise Şarapova çevkadze gelse 12 lira olur:)

Sühan Cem' Alıntı:
Hehehe Eser de haksız sayılmaz. Çünkü bayan tenisini canlandırmak için bu oyunlara girdi WTA. Şöyle diyim Williams kardeşler Henin Stosur gelse bir turnuvaya biletler 10 lira ise Şarapova çevkadze gelse 12 lira olur:)

sharapova kadar olmasa da williams kardeşlerde iyidir yahu :)

Sühan Cem' Alıntı:

stosur'daki upper body erkek tenisçilerde yok. baksanıza;

http://www.smh.com.au/ffximage/2007/05/ ... x346,0.jpg

nasıl çalışmışsa artık. zaten servisine de yansıyor o güç..
wta'in en iyi servis atan oyuncusu deniyor kendisi için..

bence sharapova bir projeydi.. kournikova çok güzeldi (ben katılmıyorum), sürekli gündemdeydi, çıplak pozlar veriyordu,ünlü erkeklerle birlikte oluyordu ama kariyerinde bir turnuva bile kazanmamıştı.. hiç bir zaman da kazanamazdı.. ama sharapova hem çok güzel, hem çok meşhur, hem de 1. sınıf bir tenisçi.. wta'in istediği rol model budur.. bu yüzden nike ona 75 milyon usd lik sponsorluk anlaşması imzalatıyor..

ben de sharapova severim ama sevgilime de ihanet etmem.. çocukluk aşkım, gabriela sabatini.. Varsın ötekiler kadar güzel olmasın, asaleti yeter.. İşte burada ablamız..

http://1.bp.blogspot.com/_sAPQCIPOlxo/S ... 8870_b.jpg

Bundan sonra Rafa'yı Emre Abi'nin dediği gibi ancak tek sezonda 4 Grand Slam geçer. Gerçi Rafa kendine başka hedefler de bulur, ondaki azime hayran olmak gerekir...

Simona Halep in göğüslerini küçülttüğü gün oturup içmiş adamlarız biz daha fazla yazmayalım buraya ayrı bi başlık açılır dökeriz ezilmiş ötelenmiş duygularımızı yeri değil burası

efssne maç eksikliğinin nedeni efsane yaratacak rekabetin olmaamsı rekabet olsada bir türlü stefi grafın hingisin yerini saha içinde değil saha dışında Hello! da dolduracak tenisçi çıkmadı güzellikten bahsetmiyorum başka şey bu başka bir havaydı o!

Büyük bir ümitle açtığım konuya bir türlü yazmak kısmet olmadan vakit geçti gitti, Nadal'ın zaferini sonradan yazmak pek iyi olmuyormuş. Kesin birilerinin parmağı vardı gene. :)

Nadal'ın şampiyonluğunun konuşulduğu yerlere uğramam etmem diyordum uğramış olduk, aklıma "gökten taş yağsa benden bilecekler" sözü geldi. =)
Birşey değil de bak başlığı yeniden hortlatmış oldum, bende kırmızılardan olsam direk gönderirirdim çöp tenekesine ama yok işte. =)