Boston Celtics - Los Angeles Lakers

Kim Şampiyon olur ?

• A ) Boston

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    32
Re: Boston Celtics - Los Angeles Lakers - Rüya Final

Efsane'den Gasol ile ilgili açıklamalar...
LA Lakers'ta Pau Gasol'u çalıştıran Abdul Jabbar, İspanyol oyuncunun tam olarak NBA için hazır olmadığını söyledi.

İspanyol gazetelerine özel bir demeç veren efsane oyuncu Kareem Abdul Jabbar, Gasol'un beklenen seviyede olmadığını söyledi. Los Angeles Lakers'ta İspanyol oyuncuyu özel olarak eğiten Jabbar, "Pau henüz istediğimiz durumda değil. Fizik olarak çok iyi durumda değil ve oyunu da bunun etkisinde kalıyor. Çok yetenekli bir oyuncu ve bunu sergilemekten de çekinmiyor. Ancak boyalı alan içine girdiği zaman diğer oyuncuların gücünden etkilenebiliyor. Bence her şeyden önemlisi Gasol çok iyi zıplayamıyor ve çabuk da değil. Bu nedenle de Garnett'e çok şut imkanı verdi" diye konuştu.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
KG: Daha iyi olacağım...
Boston Celtics'in All Star power forveti Kevin Garnett sorumluluğu üzerine aldı ve 5. maçtaki kayıptan dolayı bir nevi kendisini sorumlu tuttu.
Garnett yaptığı açıklamada kötü oynadığını belirtirken bir daha böyle oynmayacağını ifade etti. 5. maçtaki performansını beğenmeyen Garnett;

''Ben daha iyi olabilirdim. Ve ben daha iyi olacağım. Çünkü kesinlikle daha iyi olmak zorundayım.'' dedi.

kg_627_080614.jpg
Hadi kocum goster kendini

İçimden bir ses diyor ki Kaan Kural'ın deyimiyle Garnett Gasol'un başına ''zebellah'' gibi dikilecek. Onun kabusu olacak. Bu maçta benim çok şey beklediğim bir isim. Zaten bu seride Gasol'u 5. maçın 2. devresi hariç oynatmadı pek fazla. Bu sefer 2. devre performansını devam ettirip ''yüzüğüne'' nihayet kavuşacaktır. KG'ye güven tam...

wallpaper_kg_term_mvp_1024768.jpg

erken yatıyım maça kalkıyım desen İtalya - Fransa maçı var onu izlememek lazım. Onu izlesen bu maça kalkamıycaksın. Gece hasta olup işten izin falan mı alsak acaba :)

eğer kobe yi az biraz izleyip tanıdıysam bu maç kolay kolay teslim olmaz belki küçük hatalarla celtics alabilir maçı ama ecel terleri döktürecek kobe gerçi 2 maç çok zor odom gasol dökülürken,ama teslim olmaz kobe..
college bitti şampiyonluk görmedik diyen bostonlular için festival gecesi olabilir tüm massachussets bu gece içkiye boğulur,bknz..2004 new england pats super bowl zaferi ardından ^sevinç gösterilirinde^ ölen 3 vatandaş.. umudumuz 7. maçın zevkini yaşamak bu biraz gasol ve odoma bağlı hödük gibi oynarlarsa gene yazık kobeye!

eser'in maşallah dediği 1 hafta yaşamayacağından kobe bu maç kayıp ;) garnett' in iş ahlakı ve azmi bir şampiyonluk yüzüğünü çoktan hak etti..bu nedenle celtics istiyorum.. ray allen ın da çocuklarından birisi hastaymış galiba.. özel hayatında problemler var falan yazıyor orada burada.. maça konsantre olamayabilir.. geçen maç kaybolan rondo'nun mutlaka etkili olması lazım.. paul pierce sakat sakat oynuyor.. sezon sonu ameliyat olacak dizden.. bu gece sonuna kadar kasıp işi bitirmek isteyecektir.. home court denen dalganın önemini bu gece çok iyi anlayacak lakers.. boston deplasmanında maç kazanmak, bu sene imkansız gibiydi.. gasol falan yine kız gibi kalmamalı. adamın bir tarafından kan çekiyor kg şırıngayla :p

bence bu seri bitti boston şampiyon oldu bile.lakers bostonu dışarda 2 kere mi yenecek pehh...

emre kaldıyım mı seni 4 de yoksa gene 4. q mı izleyeceksin sadece :) gasol da az biraz onur biraz da yetenek varsa bu onun maçı olabilir,gasol un mephis teyken geçen sene garnetti denize döktüğü bi maç vardı aynısını bekliyorum,kobenin de önderliğinde 3-3 olur bu gece bak bunu yazıyorum yarın emre şom ağızlısın deme girdiğim top top değil aslında:)

Kobe'ye güvenimiz tam.. 8)

Gasol biraz destek çıkarsa Boston falan kalmaz sahada..

Tugay Aktepe' Alıntı:
Kobe'ye güvenimiz tam.. 8)

Gasol biraz destek çıkarsa Boston falan kalmaz sahada..
İlk yarı skoru ile 58-35 Boston önde. İlk periyot azıcık pırıldar gibi olan Kobe tüm LA takımıyla beraber 2. periyot adeta potayı göremedi. Boston müthiş savunma yapıyor ve yok artık KG! O basket faulden sonraki savunmada yaptığı blok iki harika hareketi oluşturdu. KG maçın adamı gibi gözüküyor ilk yarıya göre Boston adına. Ama hala Boston şampiyon diyemiyorum malum seride farklar açılıyo ama sonra da kapanıyo :)

Eser Atalay' Alıntı:
emre kaldıyım mı seni 4 de yoksa gene 4. q mı izleyeceksin sadece :) gasol da az biraz onur biraz da yetenek varsa bu onun maçı olabilir,gasol un mephis teyken geçen sene garnetti denize döktüğü bi maç vardı aynısını bekliyorum,kobenin de önderliğinde 3-3 olur bu gece bak bunu yazıyorum yarın emre şom ağızlısın deme girdiğim top top değil aslında:)

biz zamanında çok kalktık eser.. hatta 2001 sixers-lakers finallerinde ben öğrenciydim.. tam final zamanıydı.. sabaha kadar ders çalışıyordum, sonra maçı izleyip 8 de yatıyordum :) valla 6 buçukta kalktım 35 sayı fark vardı.. dönüşü olmayan bir yola girilmişti..valla gasol kg yi bir kere denize döker, kg pasifiki 10 kere gasol un kafasından aşağı boşaltır ;) akşam tekrarı izlemeden konuşmayayım ama gasol un gereken sertliği veremediği kesin.. burası ispanya milli takımı değil tabii. sürekli kendini yere atarak, hakemlere dilenerek bir yere kadar.. garnett için sevindim ama maçtan sonra çizdiği profili çok sevmedim.. resmen bir sarhoş gibi davrandı..kesinlikle uçmuştu ama 12-13 yıldır bunun için uğraşan bir adam olduğundan hoş görmek lazım.. ray ve pierce için de iyi oldu.. lakers ın kaybettiği bir şey yok.. daha gençler.. seneye bynum ile daha iyi olurlar.. seneye sixers- lakers final oynar, sixers şampiyon olur, mvp de antawn jamison :)

bi de unutmadan .. doc rivers konuşuyordu maçtan sonra.. işte sezon başı ilk toplantıda defansla kazanacağız demiş... bunu söyleyince tüm salon " defense " diye bağırmaya başladı.. aklıma george karl geldi o zaman.. kim bilir o ne demiştir.. "defansla alakamız olmayacak " falan mı :roll:

Efsane geri döndü: 131-92
NBA 2007-2008 sezonu şampiyonu Boston Celtics oldu. Los Angeles Lakers'ı evinde 131-92 yenen Celtics, final serisinde 4-2 üstünlük sağlayarak, 22 yıl sonra mutlu sona ulaştı.

31888.jpg

NBA'de yaklaşık 8 aydır süren mücadele tamamlandı ve zafer Boston Celtics'in oldu. 3-2 önde olduğu final serisinin 6. maçında ezeli rakibi Los Angeles Lakers'ı sahasında konuk eden Celtics, maçı tarihi bir farkla 131-92, seriyi de 4-2 kazanarak tarihinin 17. şampiyonluğunu elde etti.

TD Banknorth Garden'daki maç Kobe Bryant'ın basketiyle başladı. İlk 3 dakika karşılıklı basketlerle 7-7 geçilirken, iki takımın da hızlı hücum ettiği bölümde basit hatalar yapmasıyla 6. dakikada 10-10'luk eşitlik vardı. Kobe Bryant'ın sürüklediği konuk ekibe gözüne darbe aldığı için son 4 dakikayı oynayamayan Ray Allen ve onun olmadığı bölümde devreye giren Kevin Garnett'le cevap veren ev sahibi, rakibinin 6 top kaybı yaptığı çeyreği 24-20 önde geçti.

İkinci çeyreğin ilk basketi 1 dakika sonunda Vujacic'den gelirken, Pierce ve Powe'ın sayılarıyla ilk 3 dakika 31-26 Celtics üstünlüğüyle geçildi. Hücum ribauntlarında üstünlük kurduğu bölümde Posey ve House'ın üçlükleri 6 dakika kala Boston'a 38-29 üstünlük getirdi. Kobe'yi etkili savunmasıyla durduran Posey'in skorda da katkı yapması 5 dakika kala farkı 14 sayıya çıkardı: 43-29. Hücumdaki kısırlığına Gasol'un serbest atışlarıyla son veren Lakers ise, buna karşın rakibinin pota altı üstünlüğünü kıramadığı dilimde Kevin Garnett'i durduramadı ve soyunma odasına 23 sayı farkla 58-35 geride indi.

İkinci yarıya da Rondo'nun basketiyle farkı 25 sayıya çıkararak başlayan ev sahibi takım, Perkins'in 5. faulunu alıp kenara geldiği bölümü de 65-39 önde geçti. Savunmada ve hücumda gösterdiği agresiflikle rakibinin direncini kırmaya başlayan Celtics, Garnett, Allen ve Rondo ile etkili oldu. Serbest atış çizgisinden de hemen hemen boş dönmeyen Boston, son çeyreğe girilirken, şampiyonluk kutlamalarına erken başlamak için çok büyük bir avantaj yakaladı: 89-60.

Boston Celtics, son periyotta da farkın verdiği rahatlıkla üstün oyununu sürdürdü. Kariyerinin en iyi maçını çıkaran Rondo'ya Ray Allen'ın da katılımıyla her geçen saniye rakibini sürklase eden ev sahibi ekip finaller tarihinin en büyük ikinci farkını yakalayarak salondan 13-192 galip ayrıldı.

Bu sonuçla final serisinde 4-2 öne geçen Boston Celtics, NBA'de 2007-2008 sezonunu şampiyonlukla noktaladı. En son 1986'da Houston'u yenerek mutlu sona ulaşan Boston, Lakers'a karşı oynadığı 11. final serisinde 9. kez üstünlük sağlayarak 21 yıllık özlemini dindirdi.

Play-off'larda sahasında oynadığı 14 maçın 13'ünü kazanan Doğu'nun yeşil-beyazlı takımı, NBA'in en çok şampiyon olan takımı unvanını 17. şampiyonluğuyla perçinledi. Finaller tarihinin en iyi top çalma rekorunu (18) kırdığı serinin 6. maçında Celtics adına Kevin Garnett 26 sayı-14 ribaunt-4 asist, Ray Allen 26 sayı-4 ribaunt, Rajon Rondo da 21 sayı-8 asist-7 ribauntla ön plana çıktılar.

10. şampiyonluk hedefini Garden'da bir başka sezona bırakan Los Angeles Lakers'ta ise sezonun MVP'si Kobe Bryant 22 sayı-3 ribauntla oynadı.

31886.jpg

MVP PIERCE
Boston Celtics'in şampiyonluğunda en büyük paylardan birine sahip olan Paul Pierce ise final serisinin en değerli oyuncusu seçildi.

Son maçı 17 sayı 10 asistle tamamlayan Pierce, final serisinde 21.8 sayı-4.5 ribaunt-6.3 asist ortalamaları tutturarak ödüle layık görüldü.

20080618080359xr5.jpg

Öf, öf. Final serisinin 6. maçına hiç yakışmadı bu sonuç.

Tebrikler Boston.

ikinci yarıya uyandım sabah 5.30 da gec kalmısım ikinci periyotta bitmiş maç..

ikinci yarıda tam bi şov ve makara vardı. sahada ne lakers ne kobe görebildim ben.

inanılmaz bi taraftar ve tezahürat vardı ilk defa bi nba taraftarını böyle gördüm ben. kobe nerede tezahüratları falan olmuş.

mactan sonra oyuncuların sevinci görülmeye değerdi. maç bitmeden pierce bi kova buzu doc riversın kafasına boşalttı :)

39 sayı farkla (bi ara 43e cıktı rekordu) nba tarihinin en yüksek ikinci final performansı oldu.

tebrikler boston celtics. şampiyonlugu hakettiler.