Cüneyt Erden

Re: PG-Cüneyt Erden

yine aynı hataya düşüyoruz...cüneyt gibi hüseyin gibi adamlardan etkin roller bekliyoruz...fakat bu adamlar böyle maçın önemli anlarında sahne alacak olan ve o anlarda fayda sağlayan oyuncular yaşı gereğince.fakat biz bu adamlara birz falaca yük veriyoruz sanki

Deniz Baskın' Alıntı:
berent-evren buker-polat kaya
bu üçünden ikisini almalıydık...

Evren ve Polat tamam ama ben Berent'in yetenekli bir guard olduğuna inanmıyorum Deniz abi.Evren geçen sene Oyak ile lig ve kupada iyi maçlar çıkardı..önemli anlarda sorumluluk alarak önemli şutlar soktu..Polat ile genç bir oyuncuydu ve bu forumdada adı geçmişti ama olmadı.. ama berent ? :shock: ne şutu var , ne penetre var , ne de asist yeteneği var.Tabi bu benim fikrim abi..beğenip beğenmemek göreceli bir kavram sonuçta ;)

Serkan Dursun' Alıntı:
Ben Galatasaray'in hakkini kimseye yedirtmem.Ilk terbiyesizlik Emin den geldi.Dayanaksiz cumleler kurmaktansa bu yolu basite kacip bu yolu tercih etti.Ben sadece oyunu elestirmistim
Ben daha bişiy demedimki terbiyesizlik veya dayanıksız cümle olsun . Bence siz elinizi yüzünüzü yıkayın öyle okuyun . Cünkü suana kadar okuduğunuz yazılardan hicbir sonuc kıcaramamıssınız

Zahmet etseydinizde diger topicdeki yazimi okusaydiniz.Yazdiklarimi yalanlayamiyorsunuz.Saha icinde hic bir seyi yapamayan bir oyuncuyu gerekce gosteremeden savunuyorsunuz.Istatistikleride ortada.Kim ne kadar basketboldan anliyor o da ortada.Siyasetci agzini birakip ne goruyorsaniz onu yazin

Susalım susalım diyoruzda olmuyor ki be abi :?

Ne Cüneyt'i ne Özyer'i ne Dünya'sından bahsediyorsunuz ya elimizde yerli oyuncu yok Cüneyt ligin en kötü guardı diyor :?

Ayıptır günahtır ;)

Serkan Dursun' Alıntı:
Emin asil ne yazdigimi bi okuda anlamaya calis.Yaptigin terbiyesizligin alasi.Acik uclu saygisizlik yapma.
Hakaret ve küfür etmediğim sürece sadece sana değil kimseye terbiyesizlik YAP-MA-DIM!!!

Cüneyt bazen saçma sapan yerlerden şutlar deniyor doğrudur. Kendine aşırı derecede güveniyor bu bazen olumsuzluklar yaratıyor. Cüneyt iyi bir şutördür. Ama onun kendi şutunu yaratıp atmasını beklerseniz çok üst yerlere gidemezsizniz. Fakat Cücü sistemi oturtmuş bir takımda iş yapar. Kendisi bir oyun görüşüne sahiptir. Fakat zaman zaman aşırı sorumluluk almaya çalışıyor.
Ama bütün bunları abartıp ligin en kötü kısası vs... Çok yanlış söylemler. Eğer Kerem Tunçeri, Ender Arslan, Tutku Açık, Engin Atsür gelmiyor ise Cüneyt'ten iyisini bir zahmet biri söylesin?

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Çok yanlış söylemler. Eğer Kerem Tunçeri, Ender Arslan, Tutku Açık, Engin Atsür gelmiyor ise Cüneyt'ten iyisini bir zahmet biri söylesin?

Engin'in Cücü'den iyi bir guard olduğunu düşünmüyorum.Ender'in de sürekli inişli çıkışlı performansları oluyor tıpkı Cücü gibi.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":5qzo6bpx]Çok yanlış söylemler. Eğer Kerem Tunçeri, Ender Arslan, Tutku Açık, Engin Atsür gelmiyor ise Cüneyt'ten iyisini bir zahmet biri söylesin?

Engin'in Cücü'den iyi bir guard olduğunu düşünmüyorum.Ender'in de sürekli inişli çıkışlı performansları oluyor tıpkı Cücü gibi.[/quote:5qzo6bpx]
Engin'in de Cüneyt ile zıt şekilde bir sorunu var. O da zaman zaman kendine güvenmek konusunda tereddütler yaşıyor. Sene başında Engin'in ismi geçmişti. Ben açıkçası Engin'i Cüneyt'e tercih ederim. Ender konusunda ise haklısın fakat sonuçta Ender öyle ya da bazı şeyleri verebilen bir guard. Özellikle bu yaz milli maçlarda gördüğüm Ender bir farklıydı. Ama dediğin gibi bir türlü kendi performansını tam oturtamadı...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Eğer Kerem Tunçeri, Ender Arslan, Tutku Açık, Engin Atsür gelmiyor ise Cüneyt'ten iyisini bir zahmet biri söylesin?

Olay bu şekilde işte ...
Yukarıda yazılan oyunculardan başka; oyun kurucu mevkiisinde Hakan Köseoğlu, Can Akın, Hakan Demirel, Soner Şentürk gibi isimler piyasada. Ben şahsen Hakan Köseoğlu dışındakileri düşünmem bile. Hakan da bu sene her nedense hedefsiz Karşıyaka' ya gitmeyi Galatasaray' a tercih etti.

ender zamanınd parker'ı denize dökermiş her ümit maçında fakat ender istikrarsızlığı nedeniyle ve bir türlü patlama yapamaması dolayısıyla nba'e kapağı atamamış...
sonra da iyice zıvanadan çıkmaya başlamıştı ki bu sene kendisi gayet iyi oynuyor özellikle milli takımda bildiğin steve kerr gibi attı şutlarını...
sabri'den 12 isabetli orta ender'den 5te4 üçlük filan noluyoruz lan :p

Uğur Demirel' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":1dw3gbqi]

Serkan bey klüpteki iç durumları bu konuşmadan bildiğinizi çıkartıyorum.Para vardıda Kerem Tuncerİ,Ender Aslanı getirmedilermi?
Para yoktuda gurovic-zizic-milo nasıl alındı ? bu ucluden biri yerine hepsi tamam mükemel oyuncular ama ender aslan+kaya gelirdi yada onu gectim umut yenice+muratcan+berent olsun takım kurmak önemli olan benim kızgın oldugum bu tamam mükemmel 3 yabancı alında hatta graves bile mükemmel ama madem onları aldınız paraya biraz daha kıyın şampiyonluga oynuyalım yada parayı dengeli dagıtalım 1 tanesini vasat secip hatta owens kalabilirdi bana gore + turk alalım takım olalım

Erkan veyseloğlu ne kadar yıllık ücret alıyor sizce erkan kalitesinde bir tane yedegimiz varmı ? Yok
Umut yenice ne kadar yıllık ücret alıyor sizce umut yenice bu takıma kadro derinliği ile sınıf atlatmaz mı ?
Muratcan haluk alper yılmaz bunlar ne kadar ücret alıyor bu üc oyuncu gelse takım da turk sıkıntısı cıkar mı?

Murat hoca herzamaki gibi yanlış transfer politikası izledi takımı takım yapamadı artık ümidimiz gurovic milo ve zizicin bireysel yeteneklerine kalmış

Bu futbol değil ne yazıkki bireysel yetenkle alsın topu adam gecsin sut vursun gol atsın hangimiz zizicten milodan topu alıp dribling yapıp sayı atmasını bekleriz. Basketbol takım oyunun iyi örneğidir birisi öbürünün işini yapması zordur ve bunu saglıyamadıktan sonra o takım başarılı olamaz!! Umarım olur biz utanırız uleb cupa f4 tbl de final oynarız biz utanırız ama cok zor! Sonuna kadar destek elbetteki destek yarın mac olunca cıkıp aslanlar gibi hepsine bagırırız bagrımıza basarız ama lig baslamadan daha hersey gec değilken tepkimiz köstek olmak icin degil uyarmak için. Bu takım hepimizin takımı gerektigi yerde sesimizi yükseltcez tepkimizi göstercez.

Daha iyi bir gs için sonuna kadar sesimi yükseltirim tepkimi gösteririm. Fenerbahcenin butcesi cok mu az kı gricek disinda cok pahalı transferi yok takım olmak onemli ve bunu basaramıyoruz!!!![/quote:1dw3gbqi]

Gurovic-Zizic-Milojevici aynı anda izlemenin bedelleri olmasın?12 oyuncunun hepsi aynı paraya oynamıyor farkındaysanız.Eğer sahada kariyerli yıldız izlemek istiyorsanız bunlara göz yummak zorundasın.Basketbolda bütçe ortada 9 milyon dolar erkek ve bayan takıma ayrılmış durumda.Efes ise 15 milyon doları bir takıma bağlıyor.

Ender Aslan-Kaya ikilisinde örnekte de çok ciddi bir araştırma yap ve 2 sinin ücretini bu 3 lüden biriyle kıyasla

[sabri'den 12 isabetli orta ender'den 5te4 üçlük filan noluyoruz lan
kesin kıyamet geliyor :=)
guard sorunu tartışılırken neden barış ermiş ismi geçmedi diye düşünüyorum.o da iyi bir guard en azından can ve hakan demirelden iyidir

Bir basketbol dehasının(bazılarına göre) çöküş süreci;
1-Milli takıma seçilememe ve Avrupaya transferin gerçekleşmemesi(geçen seneki 8.gün programı)Cüneyt'de büyük tahribata yol açtı.
2-Artık basketbol sahası egolarını tatmin aracı olmaya başladı.(kanıtlar;bitmez tükenmez üçlükler,fantastik paslar,topun sadece onun elinde bulunması,saha içindeki aşırı sinirlilik-agresiflik değil-)Oyun kurucu olarak takımı oynatma amacı artık umurunda değildi.Varsa yoksa kahraman olma hırsı.(beşiktaşta ve bizde sürekli kaçırdıktan sonra maç kazandıran üçlükler)''iyiki geçen sene sakatlanmış yoksa o çok beğendiğiniz faul atışlarınıda nasıl kaçırdığını biliyorum.Bu arada bu faul atışlarıda elinde çok top tuttuğu için imdadına iyi yetişti.Sayı bulma fırsatı yarattı.Özellikle son saniyelerde yine kahraman olma fırsatı''
3-Geçen sene Gaines,Owens hareketli uzun olmaktan kaynaklanan özellikleriyle ekmeklerini taştan çıkarttılar(hücum ribaundları ve sayı)Son avrupa maçında da görüldü Ziziç hiç kullanılamadı,Miloyeviç içeri penetreleriyle ve hücum ribaunlarıyla etkili olabildi.Oyun kurucu içeri tek bir pas bile indiremedi.
4-Son maçta da görüldü yarı sahayı baskı olmadan bile 6-7 saniyede yürüyerek geçebiliyor.Geriye kalan zamanda da dışarıda anlamsız paslarla zaman tüketiliyor.Sonucu üst üste attığı iki üçlük dışında sayısı yok,asist yok(savunduğu adam Cüneyt'in belini kırarak asist yapıyor-2.periyot-),oyunda hiç bir çeşitlilik yok,içerdekiler boşuna pas bekleyip dursunlar.
5-Bu oyuncuyu savunmak takımın kazanması için mücadele eden,ter akıtan yabancılarımıza yapılan büyük bir haksızlıktır.Onlar maçı isterken oyun kurucu bunun oluşmasını alenen engellemektir.Sahada yaptıkları ortada,topu uzunlar oynatacak değil ya.Cüneyt'i savunmak için onun önüne koyduğunuz duvar,takımın başarılı olabilmesi için yıkılması gereken en kuvvetli engeldir.O duvar yıkılmadıkça şampiyonluk rüyalardan öteye geçemez.
Yazdıklarımın doğru olduğunu herkes biliyor.Ama gerçekleri görmektense inandıklarını görmek daha kolay geliyor.Ya tecrübe(sahada hiç göremediğimiz-her yaşlı oyuncu tecrübeli değildir-tecrübe:Haluk Yıldırım,Harun Erdenay) ve geçmişte yaptıkları gibi(bize neyse) alakasız şeylerden bahsediliyor.Saha içinde yaptığı hataları söylemek yasak gibi. Masal anlatmak kolay,gerçek hayat zordur.
Cüneyt ligin en kötü OYUN KURUCUSU dur.Varmı onun kadar takıma zarar veren bir oyuncu,maç kaybedilmesinde bu kadar etkili olabilen:tabii ki yok.(dediğim gibi gerçek örneklerle cevap verebiliyorsanız verin.Yoksa Cüneyt Chris Paul'ü bile 4 e katlar.İş sallamaya kalınca)

eger şampiyonluk istiyorsak iii degil çok ii bir guard a ihtiyacımız oldugu gün gibi açıktı...rakiplerimize bakıyorsun green blakney chatman vujanıc hakan demirel damir tutku ender engin gibi guardlarla oynarken biz ise yaşı kemale ermiş cüneytle oynuyoruz...şuanda içerden oyunu okuma özelligi en iyii 4 ve 5 numaralara sahibiz bence ligde(efesten kasun telekomdan wrıght da eklenebilir)ama bunları oynatacak guard ın yoksa milo ve zizic istedigi kadar yırtsın kendini ama nafile...umarım ms yüzümüzü kara çıkartır ve bu kadar ii uzunları oynatma becerisini gösterir..yoksa işimiz zor...

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
eger şampiyonluk istiyorsak iii degil çok ii bir guard a ihtiyacımız oldugu gün gibi açıktı...rakiplerimize bakıyorsun green blakney chatman vujanıc hakan demirel damir tutku ender engin gibi guardlarla oynarken biz ise yaşı kemale ermiş cüneytle oynuyoruz...şuanda içerden oyunu okuma özelligi en iyii 4 ve 5 numaralara sahibiz bence ligde(efesten kasun telekomdan wrıght da eklenebilir)ama bunları oynatacak guard ın yoksa milo ve zizic istedigi kadar yırtsın kendini ama nafile...umarım ms yüzümüzü kara çıkartır ve bu kadar ii uzunları oynatma becerisini gösterir..yoksa işimiz zor...
Bende sürekli bunu söylüyorum.Ama karalanmaktan başka cevap alamıyorum.Maç sırasında Cüneyt'in felaket oyununu yazanlardan da destek bekliyorum.Çünkü çoğunluğun benim gibi düşündüğü kanısındayım.O kadar bariz şekilde kötü oynuyor ki.Görülmek istenmemesi ilginç.Evet sert yazıyorum ama maçları kaybetmemizin birinci sebebi olduğuna göre buna hakkım vardır herhalde.
Yoksa o kadar para o uzunlara boşuna verilmiş olur.