Doğu Yakası Finali 2011 | Chicago Bulls - Miami Heat

Emre abi sürekli "Chris Bosh bir play-off maçı kazandırsında susalım"diyordu.Sonunda Bosh selamı çaktı Emre abiye :p

Evet erdal..Artık Bosh hakkında konuşmayacağım.. Dün gece takımın 1.skor opsiyonu gibi, sorumluluk alarak, sertlikten kaçmayarak oynadı. Gerçi karşısında Boozer varken bir sertlikten söz etmek imkansız ama neyse.. Kazanan haklıdır.. Bosh bizi ikna etti : ))

Survivor-NBA-Acun-Nihat Doğan mevzusu ile ilgili bir video görmüştüm facebook'ta..
Ne alakaysa Nihat Doğan, " NBA de play off başlamıştır " diye dert yanıyordu Derya Büyükuncu'ya..
Derya da ben ezelden beri Bulls taraftarıyım diye anlatıyordu..
Bir NBA ilgili var yani.

Maçı baştan sona dikkatle izlemeye çalıştım.. Kaan Kural'ın dediği bir şeye katılıyorum; Miami çok üstün oynarken ve ipleri elinde tutarken bile maçı koparamıyor.. Bu bence biraz da skor opsiyonlarının ve bench desteğinin kısıtlı olmasıyla ilgili.. Rotasyon başlayıp, oyuncu değişiklikleri gelince düzen hemen bozuluyor..Dün de böyle oldu denebilir..

C.Bosh kariyer maçlarından birini oynadı.34 sayı 5 ribaund ama 13/18 saha içi isabetle.. Maça 0/3 ile başladıktan sonra neredeyse bir daha hiç kaçırmadı.. LBJ zaten belli bir çizginin altına hiç düşmüyor.. Sakatlanma pahasına çalmaya atladığı toplar falan var.. Belli ki şampiyon olup üzerindeki baskıdan kurtulmayı çok istiyor.. Wade bugün suskundu ki konuşmasına da gerek kalmadı.Hep yazıyorum , daha Wade'in +40 atıp tek başına kazanacağı maç da oynanmadı.. Büyük ihtimalle 4. maçta Wade tüm varlığı ile sahada olur.. Joel yine süper savunma yaptı, bloklar havada uçuştu.5 blok yapmış. Kenardan gelen Haslem ve Chaelmers varlıklarını hissettirdiler.. Bir tek Mike Miller hiç bir şey yapmayan adam rolünde..

Bulls cephesinde Carlos-The Loser-Boozer iyi günündeydi.. Yüksek postun her tarafından soktu şutlarını. 26 sayı, 17 ribaund güzel tabii ama hiç savunma yapmıyor ki.. Bosh maçın yıldızı olurken, Boozer buna engel olacak gayrette değildi.. Rose zaten bildiğiniz gibi.. Penetre edip potaya gidebiliyorsa ne ala, gidemiyorsa problem olmuyor.. Dün de şutları girmedi ama bu sefer asist de yaptırmadılar.. Heat savunması Rose'u iki maçtır hep iyi yapamadığı şeylere zorladı.. Ömer , daha ilk periyot girip 15 dakika oynadı ve maalesef 3.periyotta sakatlandı.. Dün iyi değildi.. Ayrıca inanılmaz yakın, kolay atışları da kaçırdı.. Ömer bu kadar da kötü bir hücum silahı değil.. Yani sıfır da değil.. Biraz kendine güvene ihtiyacı var..

Bence Bulls bu mücadeleyi psikolojik olarak kaybetmiş durumda.. Evet Rose bir Westbrook asla değil.. Çok iyi biyetli ve doğru basketbolu oynatmaya çalışıyor.. Ama Rose'un zaaflarını Heat çok güzel deşti ve onu pasifize etti.. Karşısındaki adam da Bibby.. Dün Bibby ,hem Rose'u durdurdu,hem hücumda iş gördü..

4. maç kilit maç.. 3-1 ile 2-2 arasındaki fark çok büyük.. Ben Wade'in bu maçta sazı elin alacağını düşünüyorum.. Hem çalıyor, hem söylüyor zaten..

Bir de aklıma gelmişken.. Heat şımarık-züppe bir takım olarak görülüyor ve hakettiği saygıyı görmüyor diyorduk.. Fikrim değişmedi.. Bu kadar istekle savunma yapan takım daha fazla saygı görmeli.. İlk maç 103 sayı yiyip kaybetmişlerdi..Sonraki maç 75 sayı yemişlerdi, dün de 85 yediler.. Önce savunma demeleri çok doğru bir karar..

Bizim takımımıza ve oyuncularımıza züppe diyenler yada kibirli diyenler son 2 maçtaki Lebron'u, Wade'i izlesinler yeter o görüntüler.
Her topa el uzatılıyor, seken toplara atlanıyor,sakatlık pahasına penetreler geliyor, defansta herkes oradan oraya koşuyor ve eller hiç yere inmiyor.Bütün bunları yaparken basketbolun güzel tarafınıda sahaya yansıtabiliyoruz.

Defans demişken Lebron'un dün Boozer'a yaptığı bloğu herkes izlesin derim.

Burada Bibby ilk geldiğindede denmişti, bu adım bizi şampiyonluk yoluna taşıyacak diye. Arroyo'dan sonra Bibby Miami maçlarını takip eden herkese daha çok güven daha çok zevk veriyor.Evet en iyi zamanları geçti belki ama yaşı daha genç sayılır bu maçta olduğu gibi arada eskileri hatırlayabilmesi üstelik bunu play-off zamanı yapabilmesi bize çok şey kazandırıyor.

Dün Lebron büyük oyuncu sınıfına kaydını kesinleştirdi. yeteneği artmadı adamın tabi ki bu sene ama Boston serisinden itibaren kazanmak için skor hariç diğer yapabileceklerini farkeden bir Lebron var artık. Daha önce hücumda bir süperstardı şimdi ise sahada bir süperstar oldu. O bloklar ve savunma azmi bence herşeyi değiştiren.
Bu arada Rose tarihin en haketmeyen Mvp'sidir bence. Wade'in ilk senesindeki gibi kitleniyor tamamen. İyi niyet önemli ama Wade de iyi niyetliydi ama şutu olmadığı için bazen 2 metre öteden savunuluyordu resmen. Korver'ı 2 numarada mı değerlendirirler bilmiyorum ama bi çözüm bulmaları lazım alan açmak için. Yoksa bu iş zor

Maç başlamış,güzel maç oluyor LAKİN kibir uzayda olsa uzaya gidip kibirle savaşırız.:)

Bayram sen kibir vs diyince o avatarındaki adam geliyor aklıma gerçekten.Sahte hırs gösterileri,bağırmalar,maç içinde ayar çekme çabaları ama 2. çeyrekten sonra dil dışarda,kelinde terler süzülüyor. Biz sizin takımın kibiri ile savaştık berteraf ettik geldik, Bulls'ta sıra.

Dün Lebron büyük oyuncu sınıfına kaydını kesinleştirdi. yeteneği artmadı adamın tabi ki bu sene ama Boston serisinden itibaren kazanmak için skor hariç diğer yapabileceklerini farkeden bir Lebron var artık. Daha önce hücumda bir süperstardı şimdi ise sahada bir süperstar oldu. O bloklar ve savunma azmi bence herşeyi değiştiren.
Bu arada Rose tarihin en haketmeyen Mvp'sidir bence. Wade'in ilk senesindeki gibi kitleniyor tamamen. İyi niyet önemli ama Wade de iyi niyetliydi ama şutu olmadığı için bazen 2 metre öteden savunuluyordu resmen. Korver'ı 2 numarada mı değerlendirirler bilmiyorum ama bi çözüm bulmaları lazım alan açmak için. Yoksa bu iş zor

deniz, bence wade'in olmayan şutu, rose'un olmayan şutundan üç kat iyidir..
korver 2 numara savundu ama hücumda bir fonksiyonu olmuyor..
şutuyla yaşayan bir adam olduğu için çözüm olması mümkün değil..
naçizane fikrim şu ; noah ve gibson'ı daha iyi kullanarak oyunu bosh'un üzerine yığmak..
pes etmeye en yakın o çünkü içlerinde..
joel iyi ama çabuk faul alıyor, içeriden oynamakta ısrar ederek, bir şey elde edilebilir..
lakin noah ve ömer hücumda yok gibiler.. boozer bazen var bazen yok.
taj gibson da çıkıp tek başına maç alacak adam değil..
bir de şu var, tam takip etmesem de anladığım kadarıyla savunmada lbj ile boğuşmak zorunda olmak luol deng'i de çok zorluyor.. Hücumda hiç görmüyoruz.

Survivor-NBA-Acun-Nihat Doğan mevzusu ile ilgili bir video görmüştüm facebook'ta..
Ne alakaysa Nihat Doğan, " NBA de play off başlamıştır " diye dert yanıyordu Derya Büyükuncu'ya..
Derya da ben ezelden beri Bulls taraftarıyım diye anlatıyordu..
Bir NBA ilgili var yani.

Emre, o baya eski bir konuşma 3-4 hafta var nerden bakarsan. Acun'da bunu farketmiş olacak ki, "ödül oyununda kazananları Miami-Chicago maçına götüreceğiz, ön sıralardan izleyecekler maçı" demişti dün. Hatta Acun, LeBron'u överken Nihat araya girip "Bosh'da var, Bosh'da var" diye araya girmiş.

Ben, yayın bize göre 3-4 gün önceden çekildiği için bugünkü maçı düşünmüştüm. Maçı izleyenlerden, "şunu gördüm, bunu gördüm" gibi bir yorum gelmediğine bakılırsa diğer maça götürecek.

bosh'un da ezilmiyeceğini söylemiştim daha önce..bosh için büyük maçları kaldıramıyor diyorlar ama toronto ne zaman büyük maç oynadı ki...benim beğendiğim bir oyuncu...şutu harika..serbest atış çizgisinin etrafından,üç sayı çizgisinin 1 metre içerisinden şut atan oyuncuları her zaman severim..dünkü maç iyi hoştu da dalgın bir anıma geldiyse bilmiyorum ama 2. yarıda james ve wade oyundan hiç çıkmadı sanırım..wade hala ritmini bulamadı,zaten o da ritmini bulursa seri 4-1 biter..yine de bu seri herşeye gebe..iki takımın da savunma yapma gayreti harika...

Miami'nin son çeyrekteki savunma performansı gerçekten inanılmazdı. Her topa saldırdılar. Eğer Chicago o bölümde hücum ribaundlarıyla ayakta kalmamış olsa fark muhtemelen 2-3 dakika kala 20 sayıyı bulurdu, öyle müthiş bir savunma izledik Heat'ten.

Bu arada Bosh'un performansını karşısında Boozer'ın olmasına bağlamak yanlış. Boozer maç boyunca daha çok Ömer-Taj-Noah üçlüsü tarafından savunuldu. Ve dün müthiş bir performans gösterdi. 5'te 2'den sonra 13'te 11... Gerçekten 1. periyottan sonra orta mesafeden ne attıysa girdi.

Miami'de özellikle J. Anthony'nin performansı çok önemli. Hele Bosh o gün orta mesafeden iyi sokabiliyosa... Ne alaka demeyin, Bosh orta mesafe sokamadığı zaman potaya yakın oynamak zorunda kalıyor, zaten J. Anthony de potaya yakın oynamak zorunda. Bu sefer Wade ve LeBron'un drive'ları zorlaşıyor pota altı kalabalık olduğu için ve Miami dış şuta dönük bir takım oluyor. Ama Anthony savunmada katkı verdiğinde, Bosh'ta orta mesafeleri sokarsa hem savunmada hem hücumda daha efektif bir Miami izliyoruz.

Seri bundan sonra ev sahiplerinin evlerindeki maçları kazanmasıyla 4-2 biter diye düşünüyorum.

Bayram sen kibir vs diyince o avatarındaki adam geliyor aklıma gerçekten.Sahte hırs gösterileri,bağırmalar,maç içinde ayar çekme çabaları ama 2. çeyrekten sonra dil dışarda,kelinde terler süzülüyor. Biz sizin takımın kibiri ile savaştık berteraf ettik geldik, Bulls'ta sıra.

:) Görüşlerine saygı duyuyorum Doğancım,ben size laf etmedim yahu Nihat Doğan sürekli böyle diyor,ona gönderme yaptım :D

Vallahi yok ya :D Bize güzel basketbol izlettiren takım şampiyon olsun,gönlümde Dallas var ama kim hakediyorsa,güzel basketbol oynuyorsa o olsun.

Nihat Doğan bu sezon Miami'yi tutuyorum dedi Survivor'da :D

Belkide serinin en önemli maçı bu gece.Miami alırsa seriyi koparabilir ancak Chicago alırsa seri yeniden başlayabilir. Merakla bekliyoruz.

güzel maçtı ve tabii miami'liler için çok daha güzel maçtı..çok güzel smaçlar ve bloklar vardı..james 35 sayı attı ama bosh ve miller bu galibiyete olan katkıları daha fazlaydı..miami 9 sayıdan geriden gelip 3 sayı öne geçtiği zaman maçı koparacak gibiydi ama ilk önce james sonra wade çok kötü tercihlerle chicago'yu gene maça ortak ettiler ve chicago'nun kazanması içten bile değildi ki bu sefer rose james ve wade'nin yaptığı gibi çok kötü tercihler yaptı..uzatmalarda miami resmen ezdi geçti...büyük ihtimalle dallas-miami finali kapıda..miami dallas yedeklerini durdurursa çok rahat geçer o turu ama herşeye rağmen yüzüğü nowitzki ve kidd'in almalarını isterim..ikisi de çok hak ettiler..ve son şansları...

Rose yazık etti takımına. Şu adamı mvp seçmişler ya vallahi Emre Yüksel olasım geliyor şu adamı eleştirirken :D

Rose yazık etti takımına. Şu adamı mvp seçmişler ya vallahi Emre Yüksel olasım geliyor şu adamı eleştirirken :D

deniz;

biliyorsun ben regular season'da fazla maç izleyemiyorum. play off zamanı uykudan fedakarlık edip kalkıyoruz, en azından tek devre falan izliyoruz.. O zaman ne oldu bilmem.. Şu anda bildiğim şu ; guardı R.Westbrook veya D.Rose olan bir takım şampiyon olursa çok ayıp olur ki olamayacaklar zaten.

Chicago dün geceki maçı çok kolay kazanmalıydı.. Miami hiç iyi oynamadı, kaybetmeye de yakındı ama yine zorla oyuna ortak ettiler ve seriyi 3-1 e getirttiler.. Wade yine gününde değildi.. LBJ çok çabalıyor ve karşlılığını alıyor.. Mike Miller ve Chaelmers desteklediler, Bosh da var tabii..

D.Rose için söylenecek bir şey yok. Bazen ikili, hatta bazen üçlü savunma ile penetre yollarını tamamen kattılar, aynı zamanda pas kanalları da kapatıldı.. Bulls zaten skor opsiyonları fazla olan bir takım değil.. Boozer dışında istikrarlı bir skorer de yok.. Rose susunca maç zaten kucağa geliyor.. Ligde nasıl MVP olduğunu bilmediğim arkadaş, dün de 1/9 üçlük ve 8/27 saha içi isabetle oynadı.. Zaten tüm play off u böyle oynamıştı, son maçlarında ekstra kötü oynuyor.. 1/9 üçlük atan MVP olabiliyor işte..

Seri kafada bitmişti, artık sahada da biter..

Dün maça sakat sakat başlayan Ömer devamını getiremedi ve bıraktı..
6-8 hafta arası sürecekmiş iyileşmesi..
Bulls'un sezonu zaten bugün-yarın biter de milli takım var önemli olan..
İnşallah eylül'e sapasağlam bir Ömerle gideceğiz Litvanya'ya.

Wade'in yumruğunu masaya vurup tek başına kazaacağı maç var dedik ama o maç hala gelmedi.
Belki Wade o hakkını final serisine saklıyordur..
Dallas-Miami serisi göğüs göğüse bir çarpışma olur.
Bence 7.maçı görürüz.