Draft 2014

Drafttı takıp edenler Sixers secçimlerini yorumlarmı ben pek Draftaki arkadasları bilmıyorum

Embliid kaçırılmayacak bir potansiyeldi. Noel'den bile büyük bir potansiyel.
Payton ise major college oyuncusu . Yani üst düzey bir okul değil. Fakat Michael Carter Williams varken takaslanacak deniyor.
Her 2 pickin de takaslanması süpriz olmaz. Çok bağlanma bence bu gece bitene kadar :)

Dario SARIC tahminimden üst sırada seçildi.draft öncesi efes ile anlaşması ve 2 yıl nbade olmayacak olmasından dolayı çekinceler vardı.magic yeni giricek'ini buldu.Potansiyeli daha yüksek olanından.

Lotarya seçilmek prestij getirir.Bu açıdan umarım jusuf NURKIC'İ SUNS seçer.Ayrıca netten türkçe yayın takip eden varsa link atabilir mi?yoksa da yok diyebilirsiniz.

Bu draft muhabbeti beni bunalttı artık. Tanımadığım için tipe göre yorum da yapmak istemediğim için oynadıkça görecez. Size tebrikler, iyi takip etmişsiniz. :)

İlk kez uluslararası bir oyuncuya amerikalılar kadar şasırdım.Brunu caboclo kimdir?İsmini duymadığım gibi 60 oyunculuk draft tahminlerinde de görmedim.Toronto iyi araştırıyor uluslararası oyuncuları.Herkesten farklı bildikleri birşey vardır herhalde.Ne olursa olsun 20.sıra için büyük sürpriz.

Marcus Smart umarım Boston'da kalır. Muhtemelen de öyle olacak gibi duruyor, Ainge'ye fena küfrederim yoksa. Çok değişik bir oyuncu, basketbola konsantre olup sıçrama yapabilirse bambaşka yerlere gelebilecek potansiyelde. Bizimkiler bide James Young diye bi Kentuckyli eleman seçmiş. Bir ve iki numaralı pozisyonlar draft edildiğine göre Rondo'ya ve Bradley'e yol gözükebilir.

Dario saric ve 2 draft hakkı karşılığında elfrid payton orlando'ya gitti.saric'e üzüldüm.sixers çöp kamyonu gibi.bogdan bogdanovic'i de suns aldı.san antonio diş biliyordu.phoenix'e çok kızmışlardır.Bakalım şimdi 30'dan kimi seçecekler.Benim tahminim Damien Inglis.

S.Antonio Kyle Anderson diye bir adam seçti. Pozisyonu esnekmiş sanırım. 4 oynaması çok zor dediler baştan sona Boris Diaw'la kıyasladılar. Bir de Diaw'a göre artısı şutunun olmasıymış. Burdan Diaw'ın şutu yok sonucunu çıkardım ben. Nasıl yorumcu bunlar hayret. En azından Kaan Kural bir müdahale etseydi.

S.Antonio Kyle Anderson diye bir adam seçti. Pozisyonu esnekmiş sanırım. 4 oynaması çok zor dediler baştan sona Boris Diaw'la kıyasladılar. Bir de Diaw'a göre artısı şutunun olmasıymış. Burdan Diaw'ın şutu yok sonucunu çıkardım ben. Nasıl yorumcu bunlar hayret. En azından Kaan Kural bir müdahale etseydi.

Hocam Kyle Anderson çok yönlü bir oyuncu iyi bir pasör bu yetenekleriyle ve 2.06 boyunda 1-2-3 oynayabiliyor diye biliyorum.

Ama hız atletiklik falan sıfır şutu idare eder ama iyi falan değil.Boy olarak iyi bile olsa güçlenmesi şart.Pozisyonu belli değil bu gibi nedenlerden size kaldı ama alınabilecek bir risk.

Şimdi Payton gittimi Sixers`dan anlamadım ben bu nba kafasına giremıyorumda pek

Saric'i ve draft haklarını aldı Sixers Payton Orlando'ya gitti ve Orlando'nun 2017 draft hakkını almış Sixers.

Yani kısaca

Orlando = Elfrid Payton

Philadelphia = Saric+ 2015 2.Tur draft hakkı+ 2017 1.Tur draft hakkı

2017 draft hakkı Howard takasından gelen Sixers'ın hakkı yani kendi hakkını geri almış Sixers.

Saric'i ve draft haklarını aldı Sixers Payton Orlando'ya gitti ve Orlando'nun 2017 draft hakkını almış Sixers.

Yani kısaca

Orlando = Elfrid Payton

Philadelphia = Saric+ 2015 2.Tur draft hakkı+ 2017 1.Tur draft hakkı

2017 draft hakkı Howard takasından gelen Sixers'ın hakkı yani kendi hakkını geri almış Sixers.

Bence Gayet mantıklı bir iş yapmısız gibi duruyor daha ıyı takıp edıyorsunuz Tunahan sence Kötü bir seçimmi yoksa basarılımı senden yorum beklıyorum

Bence Gayet mantıklı bir iş yapmısız gibi duruyor daha ıyı takıp edıyorsunuz Tunahan sence Kötü bir seçimmi yoksa basarılımı senden yorum beklıyorum

Orlando istediği çekirdeği kurdu Payton-Oladipo-XXX-Aaron Gordon-Vucevic Magic için kötü takas gibi dursa da istediklerini yapıp Howard sonrası yeniden yapılanmayı bitirdiler gibi.

Sixers yeniden yapılanmayı uzattı bence Embiid sakat 4-6 ay yok. Noel 1 sezon oynamadı bu yıl dönecek.Saric 1-2 yıl sonra gelecek bu yüzden iyi ama belirsiz oyuncuları var bence elinde draft hakları var bolca kısa vadede çok şey beklememek lazım.

Bence Noel EMBİİD ile potansiyel genc olarak baya iyi durumdayız T.young gibi bir potansiyelımız var .

Genc olarak 2 tane sağlam Pivot potansiyellı bir Pg vede T.Young gibi bence Starımız var :) bu senede By-out geceriz sorası iyi olucak gibi

Orlando istediği çekirdeği kurdu Payton-Oladipo-XXX-Aaron Gordon-Vucevic Magic için kötü takas gibi dursa da istediklerini yapıp Howard sonrası yeniden yapılanmayı bitirdiler gibi.

Payton-Oladipo-Harris-Gordon-Vucevic 5 i ile oynayacak Orlando. Ancak sırf Oladipo 2 numara oynasın diye Afflalo'yu harcadılar. Payton da Oladipo da 3 sayı çizgisinin gerisinden etkili değil. Payton, Devin Harris-Rajon Rondo arası bir çizgide olabilir en fazla ki Rondo seviyesine çıkacağından emin değilim. Exum+Belirsiz uzun yerine Gordon+Payton tercihi yapılmış...İnşallah yanılmazlar.

Bence Noel EMBİİD ile potansiyel genc olarak baya iyi durumdayız T.young gibi bir potansiyelımız var .

Genc olarak 2 tane sağlam Pivot potansiyellı bir Pg vede T.Young gibi bence Starımız var :) bu senede By-out geceriz sorası iyi olucak gibi

Young takaslanır çok yüksek ihtimalle

Embiid konusu çok farklı iki ucu keskin bıçak bir oyuncu sakatlık sorunları var ameliyat olacak deniliyordu 1-2 ay önce şimdide sakatlığı patladı scout raporlarında bişey dikkatimi çekmişti oyuncunun tavanı ile tabanı arasında uçurum var.Thabeet'le Olajuwon arası deniliyor ki büyük uçurum var.

Diz ve Belinden rahatsızlıkları olması bunların sebebi ayrıca geçirdiği sakatlığı Yao Ming geçirmişti diye hatırlıyorum ki sonucu belli 29 yaşında basketbolu bıraktı sonra

Ama yinede Embiid gibi bir potansiyeli kaçırmak olmazdı 3.Sıradan iyi bir seçim

Draftla ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
İlk sıraları geç,yorum çünkü onları herkes yazıyor ve ufak bir araştırmayla bu sıradan seçilenlerin kimlik numarasına kadar bulmak mümkün :D
Draftın bence en karlı takımı Charlotte oldu. Dwight Powell , Noah Vonleh gibi 2 tane iyi 4 numara seçtiler ki ikisi de Nba'de tutunacaktır kesinlikle. Powell topu yere vurabiliyor ve hep maçın içinde. Vonleh ise büyük bir potansiyel ve Charlotte da beklemiyordu Vonleh'in buraya düşmesini. PJ Hairston ise fiziken uyum sağlayabilirse etkili skorer. Jordan çok şaşırttı.
Napier'ı beklediğim gibi Miami seçti. Lebron'un çok beğendiği bir guard ve Napier biraz da bundan seçildi. Bi kere herşeyden önce bu çocuk sahada doğru kararlar verebiliyor. Fiziği eksik hatta baya ıfıl tıfıl ama hücumda o kadar dengeli ve doğru olanı yapıyor ki saygı duymamak elde değil.
Tj Warren tam Phoenixlik oyuncu. Yüzdeli bir skorer ve Strech 4 ile oynayan bir takımın 3 numarasının sahip olması gereken ribaund özelliğine sahip. Mücadeleye ve rekabete açık oyuncu. Biraz yırtık olmak gerekiyor bu ligde tutunmak için.
Adrian Payne Atlanta'da Horford ile birlikte sıkı bir ikili olabilir. Atlanta onu biraz yüksek bir sırada bilerek seçti. İzzo'nun sistemi içinde verim vermesi ona önemli bir artı kattı.
Tyler Ennis de Phoenix için güzel hamle. Bir yedek guard için gayet iyi oyuncu
Mich Mcgary tercihine çok şaşırdım . ' sene önce çok iyiydi ama bu sene hem koko işine girdiği için ceza almıştı hem de bel sakatlığı olayı vardı. Kokoya çok takılmam neticede yaygın kullanımı var ama bel sakatlığı önemli bir detay.
Zach LiVine söz aldı deniyordu T-Wolves'tan. Cidden de seçtiler adamı. LaVine hazır bir oyuncu değil. Bu şu demek oluyor : Love takas edilecek. Eğer Love'ı ikna edeceklerine inansalardı hazır bir oyuncu seçerlerdi. Love gittikten sonra LaVine'a sabır gösterecekleri bir ortam oluşacak. Fena bir hamle değildi bence.
Ve biz. Gidip 8den Stauskas'ı seçtik. Cidden inanması çok zor geliyor. Stauskas'ı seçme be nolur diye söylenirken Silver geldi Stauskas'ın ismini okudu. İnanamıyorum halen daha. Takas filan da olmamış . Diyecek birşey yok.