Draft 2014

Draftla ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
İlk sıraları geç,yorum çünkü onları herkes yazıyor ve ufak bir araştırmayla bu sıradan seçilenlerin kimlik numarasına kadar bulmak mümkün :D
Draftın bence en karlı takımı Charlotte oldu. Dwight Powell , Noah Vonleh gibi 2 tane iyi 4 numara seçtiler ki ikisi de Nba'de tutunacaktır kesinlikle. Powell topu yere vurabiliyor ve hep maçın içinde. Vonleh ise büyük bir potansiyel ve Charlotte da beklemiyordu Vonleh'in buraya düşmesini. PJ Hairston ise fiziken uyum sağlayabilirse etkili skorer. Jordan çok şaşırttı.
Napier'ı beklediğim gibi Miami seçti. Lebron'un çok beğendiği bir guard ve Napier biraz da bundan seçildi. Bi kere herşeyden önce bu çocuk sahada doğru kararlar verebiliyor. Fiziği eksik hatta baya ıfıl tıfıl ama hücumda o kadar dengeli ve doğru olanı yapıyor ki saygı duymamak elde değil.
Tj Warren tam Phoenixlik oyuncu. Yüzdeli bir skorer ve Strech 4 ile oynayan bir takımın 3 numarasının sahip olması gereken ribaund özelliğine sahip. Mücadeleye ve rekabete açık oyuncu. Biraz yırtık olmak gerekiyor bu ligde tutunmak için.
Adrian Payne Atlanta'da Horford ile birlikte sıkı bir ikili olabilir. Atlanta onu biraz yüksek bir sırada bilerek seçti. İzzo'nun sistemi içinde verim vermesi ona önemli bir artı kattı.
Tyler Ennis de Phoenix için güzel hamle. Bir yedek guard için gayet iyi oyuncu
Mich Mcgary tercihine çok şaşırdım . ' sene önce çok iyiydi ama bu sene hem koko işine girdiği için ceza almıştı hem de bel sakatlığı olayı vardı. Kokoya çok takılmam neticede yaygın kullanımı var ama bel sakatlığı önemli bir detay.
Zach LiVine söz aldı deniyordu T-Wolves'tan. Cidden de seçtiler adamı. LaVine hazır bir oyuncu değil. Bu şu demek oluyor : Love takas edilecek. Eğer Love'ı ikna edeceklerine inansalardı hazır bir oyuncu seçerlerdi. Love gittikten sonra LaVine'a sabır gösterecekleri bir ortam oluşacak. Fena bir hamle değildi bence.
Ve biz. Gidip 8den Stauskas'ı seçtik. Cidden inanması çok zor geliyor. Stauskas'ı seçme be nolur diye söylenirken Silver geldi Stauskas'ın ismini okudu. İnanamıyorum halen daha. Takas filan da olmamış . Diyecek birşey yok.
Edit : Kyle Anderson gidebileceği en makul yer olan San Antonio'ya gitti. Cidden çok iyi pasör. Pasör fovet konusunda hiç bu kadar etkilememişti bir rookie beni.
Cle Early de New York'a düştü. Phil Jackson'la benzer düşünmek güzel birşey :D

Draftla ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
İlk sıraları geç,yorum çünkü onları herkes yazıyor ve ufak bir araştırmayla bu sıradan seçilenlerin kimlik numarasına kadar bulmak mümkün :D
Draftın bence en karlı takımı Charlotte oldu. Dwight Powell , Noah Vonleh gibi 2 tane iyi 4 numara seçtiler ki ikisi de Nba'de tutunacaktır kesinlikle. Powell topu yere vurabiliyor ve hep maçın içinde. Vonleh ise büyük bir potansiyel ve Charlotte da beklemiyordu Vonleh'in buraya düşmesini. PJ Hairston ise fiziken uyum sağlayabilirse etkili skorer. Jordan çok şaşırttı.
Napier'ı beklediğim gibi Miami seçti. Lebron'un çok beğendiği bir guard ve Napier biraz da bundan seçildi. Bi kere herşeyden önce bu çocuk sahada doğru kararlar verebiliyor. Fiziği eksik hatta baya ıfıl tıfıl ama hücumda o kadar dengeli ve doğru olanı yapıyor ki saygı duymamak elde değil.
Tj Warren tam Phoenixlik oyuncu. Yüzdeli bir skorer ve Strech 4 ile oynayan bir takımın 3 numarasının sahip olması gereken ribaund özelliğine sahip. Mücadeleye ve rekabete açık oyuncu. Biraz yırtık olmak gerekiyor bu ligde tutunmak için.
Adrian Payne Atlanta'da Horford ile birlikte sıkı bir ikili olabilir. Atlanta onu biraz yüksek bir sırada bilerek seçti. İzzo'nun sistemi içinde verim vermesi ona önemli bir artı kattı.
Tyler Ennis de Phoenix için güzel hamle. Bir yedek guard için gayet iyi oyuncu
Mich Mcgary tercihine çok şaşırdım . ' sene önce çok iyiydi ama bu sene hem koko işine girdiği için ceza almıştı hem de bel sakatlığı olayı vardı. Kokoya çok takılmam neticede yaygın kullanımı var ama bel sakatlığı önemli bir detay.
Zach LiVine söz aldı deniyordu T-Wolves'tan. Cidden de seçtiler adamı. LaVine hazır bir oyuncu değil. Bu şu demek oluyor : Love takas edilecek. Eğer Love'ı ikna edeceklerine inansalardı hazır bir oyuncu seçerlerdi. Love gittikten sonra LaVine'a sabır gösterecekleri bir ortam oluşacak. Fena bir hamle değildi bence.
Ve biz. Gidip 8den Stauskas'ı seçtik. Cidden inanması çok zor geliyor. Stauskas'ı seçme be nolur diye söylenirken Silver geldi Stauskas'ın ismini okudu. İnanamıyorum halen daha. Takas filan da olmamış . Diyecek birşey yok.

Hocam Doug McDermott ve Bulls yorumunu merak ediyorum benim aklımda bişiler var ama senin yorumun önemli

Bu arada Lavine hiç de söz almış gibi durmuyordu küfürü basmış Minnesota'ya gidince.

Zach LaVine says 'Fuck Me' after Timberwolves selected him

Cavs ilk sıradan Wiggins ile bence çok doğru bir tercih yaptı.

Embiid büyük bir riskti ve bu riske Sixers girdi. Şimdi Noel ve Embiid gibi iki uzun var ellerine. Acaba birini takas ederlermi? Birde PAyton'ı gönderip Saric'i aldılar. İlk 10 sıradan böylece bu sene oynamayacak iki oyuncu seçmiş oldular.

Merakla beklediğim oyunculardan biri Aaron Gordon. Payton - Oladipo - Aaron Gordon - Vucevic kağıt üzerinde iyi yapılanma gibi.

Utah geçen sene Burke, bu senede Exum'u seçti. Bakalım nasıl geri dönecek bu seçimler onlara.

Boston 6'dan Marcus Smart'ı, 17'den de James Young ile bence doğru seçimler yaptı. Rondo'yu muhtemelen takaslayacaklardır. Smart'ı da merakla bekliyorum. Renk katacaktır lige.

Randle'da Lakers için riskli bir seçim. Sakatlık problemi korkutuyor.

Nik Stauskas bu draftın en iyi şutörüde olsa bence yüksekten seçildi. Kings büyük risk aldı.

Hornets'e ise bence piyango vurdu. Ben Noah Vonleh'in buralara düşeceğini beklemiyordum. Oldukça iyi seçim oldu Hornets için.

Bu arada LeBron'un bu draftlardaki favori oyuncusu Shabazz Napier'ı Heat ne yaptı etti ve kendisini 23. sıradan seçen Hornets'ten takasla aldı.

Denver 11'den seçtiği Doug McDermott'ı ve yanında A. Randolph'u, 16. ve 19.sıra ile 2015 2.tur hakkı karşılığında Chicago'ya verdi. Denver 16. ve 19.sıra ile Jusuf Nurkic ve Gary Harris'i seçti. Doug McDermott'ta benim ilgimi çeken oyunculardan. Bence güzel hamle yaptı Bulls.

Hocam Doug McDermott ve Bulls yorumunu merak ediyorum benim aklımda bişiler var ama senin yorumun önemli

Bu arada Lavine hiç de söz almış gibi durmuyordu küfürü basmış Minnesota'ya gidince.

Zach LaVine says 'Fuck Me' after Timberwolves selected him

Valla McDermott bence çok da rezil bir oyuncu değil. Dün Kaan Kural itin şeyine soktu ama bi kere net iyi şutör herif. Bir de babası basketbol koçu olduğu için doğru gelişimle geldi buraya. O da önemli bir artı. Ama 2 tane ilk tur draft hakkını böyle kullanmak mantıklı değildi. Bunun sebebi de Orlando'nun 4. sıra seçiminden itibaren draftın ciddi anlamda karışmasıydı. Sizinkiler ne yapacağını bilemedi bence. 2 hakkı da seçip piyasayı gözleyebilirlerdi bence. Sen ne düşünüyorsun ?

Valla McDermott bence çok da rezil bir oyuncu değil. Dün Kaan Kural itin şeyine soktu ama bi kere net iyi şutör herif. Bir de babası basketbol koçu olduğu için doğru gelişimle geldi buraya. O da önemli bir artı. Ama 2 tane ilk tur draft hakkını böyle kullanmak mantıklı değildi. Bunun sebebi de Orlando'nun 4. sıra seçiminden itibaren draftın ciddi anlamda karışmasıydı. Sizinkiler ne yapacağını bilemedi bence. 2 hakkı da seçip piyasayı gözleyebilirlerdi bence. Sen ne düşünüyorsun ?

Tom 4 kısalı sistem istiyor diye haberler vardı Melo 'da gelirse bu sisteme uyacak bir oyuncu Melo olmazsa zaten SF oynar

%45'le üçlük atan bir oyuncu ama sadece şutör değil savunmasını biz hallederiz zaten takım içinde fizik olarak gelişirse iş yapar diyorum.

Yani en kötü girip 2-3 üçlük atar.Bu arada hücumda efektif bir oyuncu Nowitzki'nin Fadeaway şutunu falan yapıyor güçlendiği anda iş yapabilecek bir oyuncu olur bence ve çok hazır diyorlar draftın en hazır oyuncuları arasında gösteriliyor.

5. sıradan seçilen Dante Exum kardeşimizin World Cup performansı aşağıda. Hayal kırıklığı mı olacak acaba? Tamam bu maçlar farklı ama Avustralya'da da guard yok yani.

ShotsRebounds
MatchMinFG2pts3ptsFTODTotAsPFToStBS+/-EfPts
vs SLO110/20%0/10%0/10%0/00%11210100-900
vs KOR132/633.3%2/540%0/10%0/00%000321101234
vs LTU40/00%0/00%0/00%0/00%01110100-110
vs MEX60/00%0/00%0/00%0/00%01111000-620
MinFG2pts3ptsFTODTotAsPFToStBS+/-EfPts
Accumulated342/825%2/633.3%0/20%0/00%13463310-464
Average80.5/225%0.5/1.533.3%0/0.50%0/00%0.20.811.50.80.80.20-11.51