Enes'li Utah Jazz

Arkdaşlar iki temsilcimizin olduğu bu iki ayrı takımı burada konuşalım değerlendirelim istedim.Baktım Utah'ı sevenlerin çoğu Magic'ide tutuyor bende aynı durumda olduğumdan iki takımla ilgili olarak yerimi bura ilan ettim :p

Re: Utah Jazz ve Orlando Magic

Ben de sık sık açmayı düşünüyordum ama açıp da ilgisiz bırakmaktan korktuğum için açamadım :)

Ah ah keşke Bulls için de başlık açılsa bir tane :)

Şu an Yahoo Fantasy de Memo ve Milsap var kadromda,onun için diyorum ki Boozer'ın ayağı kırılsın... :p
Tövbe... :)

Kardeş biz adaları konuşalım diye başlık açtık ya böyle yenilsinlerde adamları eleştirelim diye değil yapma böyle korkutucu şeyler :p

Mehmet'siz Jazz , Dallas engelini geçti ...
Jazz'da Ronnie Brewer 21 sayı ? 7 ribaunt ? 2 asist ? 2 top çalmayla takımının skor yükünü üstlenirken, Deron Williams 17 sayı ? 13 asist ? 4 top çalma ? 3 ribauntla double-double yaptı.Mehmet'in yerine karşılaşmaya ilk 5'te başlayan Kosta Koufos 18 sayı ? 8 ribauntla karşılaşmayı noktaladı.
Mavs'ta ise Jason Terry 26 sayı ? 3 asistlik performansıyla sahanın en skorer oyuncusu olurken, Josh Howard 18 sayıyla, Alman yıldız Dirk Nowitzki de 17 sayı ? 8 ribauntla maçı tamamladı.

Millsap'ten kötü haber !
Milwaukee maçının ilk yarısında sol dizinden sakatlanan Millsap, buna rağmen karşılaşmaya geri dönmüştü. Pazartesi günü bir kez daha MR çekilecek olan Millsap'in en az 10 gün takımdan ayrı kalacağı açıklandı.
Üst üste 19 maçtır sakatlığı sebebiyle takımdan ayrı kalan Carlos Boozer'ın yokluğunda 15 maç double double yapmayı başaran Millsap, bu sezon kariyerinin en iyi performansını geçiriyor. Millsap 30 maçta ortalama 32 dakika sahada kalarak 15 sayı, 9 ribaund, 1.9 asist, 1.1 top çalma ve 1.3 blok istatistikleri tutturdu.

4858.jpg

eyvahhhh memoda sırtından rahatsız carlos yok millsap yok mecburen memo oynayacak sakatlığı dahada ilerlemese iyi olur koufas mı ne var bir de

Neden bilmiyorum ama Utah Jazz'e bir türlü ısınamadım sanırım Carlos Boozer'ı sevmemem en büyük etken. Ama Orlando'nun kazandığı her maç beni son derece mutlu ediyor çünkü Rashard Lewis ve Hido'yu çok seviyorum.. :)

Utah'da uzun oyuncuların sakatlığı önemli handikap şu sıralar. Neyseki sezon ortası diye teselli edelim kendimizi. Koufos ve Fesenko genç ama istekliler, Fesenko fiziği ile çok iyi görünüyor ama biraz daha geliştirmesi gerek oyununu.

Bu arada Gortat nasıl smaç şampiyonu olmuş görmedim ama smaçtan sonra jürinin önünden geçip bir bakış atmış olması muhtemel :)

Mehmet döndü , Jazz galip geldi ;)
Jazz'da Deron Williams 27 sayı, 6 asist ve 2 ribauntla maçın en skoreri olurken , Okur, karşılaşmayı 19 sayı, 10 ribaunt ve 3 asistle tamamladı.
76ers'da ise Andre Iguodala ve Thaddeus Young'ın 17'şer sayısı yenilginin önüne geçemedi.

4858.jpg

Pota altının rahatlaması ve hücum opsyonunun Memo ile çoğalması ile Utah daha rahat oynamaya başladı.
Deron bu maçta skorer yanını konuşturmuş zaten Boozer'da henüz dönmemişken çokta net asist yapması biraz zor.

Boozer Ameliyat Oluyor

Utah Jazz de dönüşü yılan hikayesine dönen Carlos Boozer'ın, yapılan son testleri sonrası ameliyat olmasına karar verildi.
Dr. Richard Ferkel ve Dr. Lyle Mason tarafından kontrollerden geçirilen Boozer için ameliyat kararı verildi.

Boozer, 9 Ocak'da sol dizinden yaşadığı sorunlar nedeniyle arthroscopic ameliyatı olacak.

Mehmet ve Jazz'ın nefesi yetmedi !
Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant 40 sayı ? 7 ribaunt ? 4 asist ? 2 top çalmayla takımını galibiyete taşıyan isim olurken, İspanyol yıldız Pau Gasol 21 sayı ? 11 ribaunt ? 6 asistle, kenardan gelen Lamar Odom 14 sayı ? 7 ribaunt ? 2 asistle maçı noktaladı.
Mehmet Okur 21 sayı ? 13 ribaunt ? 2 asist ? 2 blokla takımının en skorer ismi olurken, double-double yaptı.Ronnie Brewer 20 sayı ? 2 ribaunt ? 1 asistle hücumda ön plana çıkarken, Paul Millsap 17 ribaunt ? 16 sayı ? 3 asist ? 2 top çalma ? 2 blokla, Deron Williams 12 asist ? 10 sayı ? 3 ribauntla katkı yaptı.

39265.jpg

AK47'yi ciddi şekilde takasta düşünmek lazım.Takımın parçaları aslında şampiyonluk mücadelesine uygun fakat 2 ve 3 numara sıkıntı söz konusu.Kirlenko saavunma anlamın 10 numara olabilir ama hücumda hiç yok katkı vermiyor 2 numaradada Deron'u rakatlatacak daha ziyade şut sokucak adam konusunda sıkıntı mevcut.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
AK47'yi ciddi şekilde takasta düşünmek lazım.Takımın parçaları aslında şampiyonluk mücadelesine uygun fakat 2 ve 3 numara sıkıntı söz konusu.Kirlenko saavunma anlamın 10 numara olabilir ama hücumda hiç yok katkı vermiyor 2 numaradada Deron'u rakatlatacak daha ziyade şut sokucak adam konusunda sıkıntı mevcut.

kyle korver+ak47=iyi bir 2 numara

Jazz evinde doludizgin ...
Utah'ta , Deron Williams'ın 25 sayı - 15 asistle yıldızlaştığı karşılaşmada, milli basketbolcu Mehmet Okur da 20 sayı - 11 ribaundla galibiyette önemli bir rol oynadı.
Warriors'ta Crawford 28 sayı , 6 asist ve Maggette 23 sayı , 5 ribaundluk oyunları mağlubiyeti önleyemedi.

39345.jpg

Bu galibiyet ve Deron ile Memo'nun performansı iyi oldu.
Carlo'nun play-off lardan 15 maç önce falan dönmesi lazı onun dışında yokluğu bize Millsap'ı güvenini kazandırdı.
Deron böyle maçlar çıkarmaya devam etmeli çünkü şu anda takım Carlo'dan Memo'dan önce ona ihtiyaç duyuyor.

Utah Jazz takımı Ukrayna'lı yedek pivot Kyrylo Fesenko'yu D-League'e gönderdi. NBA'in alt liglerinden biri olan Geliştirme Ligi içerisinde Utah Flash'a gönderilen Fesenko, bu lige bu sezon gönderilmiş 18. oyuncu oldu.

2007 Draft'i ile beraber Philadelphia 76'ers tarafından seçilen ancak daha sonra Jazz yolunu tutan oyuncu, bu takımla 19 maça çıkarken, 2.2 sayı - 2.7 ribaund ortalaması tutturabildi..

TurkBasket

Uzun rotasyonu sıkıntıda iken böyle bir kararın kendisi değil ama zamanlaması tartışılır.
Fesenko zaman zaman fena maçlar çıkaradı değil.Böyle bir kararı almışsa Sloan Fesenko'yu ciddi yetersiz görmüş olmalı.

8 Ocak Sonuçları ;

Orlando @ Atlanta 106 - 102 Hido 20 sayı ,7 ribaund , 8 asist

New Orleans @ Utah 90 - 116 Memo 20 sayı , 7 ribaund