Enes'li Utah Jazz

Jazz'dan süpriz yenilgi ...
Jazz'ın 26 ribaunduna topladığı 48 ribauntla karşılık veren Thunder'da Jeff Green 23 sayı-8 ribaunt, Russel Westbrook 22 sayı-7 asist ve Kevin Durant de 21 sayı-9 ribauntla oynadı. Ayrıca Rusya'dan NBA'e döndükten sonra 5. maçına çıkan Nenad Krstiç de 14 sayı-11 ribauntla ?double-double? yaptı.
5 oyuncunun çift haneli sayıya ulaştığı Utah'ta ise son maçında rakip potalara 43 sayı bırakarak kariyer rekoru kıran Mehmet Okur, bu defa 9 sayı-9 ribauntta kaldı.

4858.jpg

Re: Utah Jazz ve Orlando Magic

Dün akşamki maçlar sonucunda iki temsilcimizin oynadığı takımlar geceyi galibiyetle kapadı.
Utah, Memphis'i 101-91 ile geçerken temsilcimiz Mehmet Okur 13 sayı 8 ribaund ile oynadı.
Orlando ise Laker iile yaptığı maçı 109-103 kazanırken Hidayet 13 sayı 5 ribaund ve 3 asist ile maçı tamamladı.

Resmi yorumun ardından diyorumki ne tokatladı Orlandı ama :p

Magic 106-88 Nuggets

Hedo 31pts 4rebs 5asts
Lewis, Nelson 23pts
Dwight Howard 14pts 20rebs

Jazz 108-115 Mavericks

Memo 23pts 11rebs
Deron Williams 30pts 9asts

Hido yine muhteşem bir performans örneği gösterdi yine.Bu performası sergilemi bu seni için çok önemli zira artık Hido transferin gözde oyuncularından biri konumunda.

Memo'da yine çok güzel bir performans göstermiş fakat yenilginin gölgesinde bir performans bu.Millsap'tan istenilen kadroyu alamayınca Utah skor opsyonu çok fazla olan Dallas'a direnemedi.

Berkan Karadurmuş' Alıntı:
Doğan Abi, Sloan seni de beni de gömer gibime geliyor :) Biz gideriz Sloan kalır :ehue

Berkan,bende ondan korkuyorum ya.Ben aşlanırımda bu meymenetsiz adam hala takım çalıştırıyor olursa ivme iner bana :p

Artık Sloan ile yaşamayı öğrenecez :p Başka yolu yok bu anlaşıldı :)

Yahu benim tanıdığım herkes karşı bu adama(tanıdığım derken, yabancı forumlarda okuduklarım falan da :p ) ama Utah yönetimi ne hikmettir vazgeçemiyor. 22 yıl mı olacak 2010' da da çalıştırınca. Artık vereceğini verdi zaten takıma. Bundan sonra takım sürekli yerinde sayacak. Kan değişikliği lazım ;)

Artık Sloan ile yaşamayı öğrenecez :p Başka yolu yok bu anlaşıldı :)

Yahu benim tanıdığım herkes karşı bu adama(tanıdığım derken, yabancı forumlarda okuduklarım falan da :p ) ama Utah yönetimi ne hikmettir vazgeçemiyor. 22 yıl mı olacak 2010' da da çalıştırınca. Artık vereceğini verdi zaten takıma. Bundan sonra takım sürekli yerinde sayacak. Kan değişikliği lazım ;)

Maaş almıyor klübe ortak oluyor sanırım ya.
Uyuşturucu gibi adam bir kez başladınmı öldürene kadar bırakmıyor yakanı :p

Deron: ''Sloan bırakmadan önce ben basketbolu bırakacağım. Onun hala bu iş için büyük bir tutkusu var.'' dedi.

Deron da anladı bırakmayacağını :p

Deron: ''Sloan bırakmadan önce ben basketbolu bırakacağım. Onun hala bu iş için büyük bir tutkusu var.'' dedi.

Deron da anladı bırakmayacağını :p

Deron'un akıllı bir oyuncu olduğuna zaten biliyorduk :p

Houston , Utah'a Jazz yaptırmadı !
Rockets'da Alston 23 sayı , Wafer 21 sayı , Yao ve Scola'da 19'ar sayı ile oynadılar.
Utah'ta D-Will'in 32 sayı , 11 asisti mağlubiyeti önleyezmezken , Mehmet 36 dakika 8 sayı ve 6 ribaund ile oynadı.Toplam saha içi şutu 17/3 gibi felaket bir yüzde ile de kariyerinin en kötü maçlarından birini çıkarmış oldu.

Dedik işte Memo en az 15le oynamazsa bu takım kazanmaz diye.
İşte canlı örneği.
Ayrıca Memo'nun en büyük salaklığı şutunu geliştirirken pota altı oyununa hiç bakmaması.
Çünkü bazı günler vardırki çember senin şutunu kabul etmez.
Ozamanlara pota altında oynamak hem takım hem biey için en iyisidir.

Bu sezonki 2. Houston maçı ve 2. mağlubiyet. Deron ile Millsap çabalamış ama onlar da mağlubiyeti önleyememiş.

Doğan Abi, Memo' ya gelirsek forumdan bi arkadaş yazmıştı şimdi kim olduğunu hatırlayamadım ama. Çok doğru söylemişti. Memo şuta dayalı oynuyor. Yani ritm bulursa süper, bulamazsa bugün olduğu gibi bol bol çember dövüyor. Biraz kafasını kullansa da post oyunlarını denese diyecem de hiç öyle düşünmüyor gibi.

Bu sezonki 2. Houston maçı ve 2. mağlubiyet. Deron ile Millsap çabalamış ama onlar da mağlubiyeti önleyememiş.

Doğan Abi, Memo' ya gelirsek forumdan bi arkadaş yazmıştı şimdi kim olduğunu hatırlayamadım ama. Çok doğru söylemişti. Memo şuta dayalı oynuyor. Yani ritm bulursa süper, bulamazsa bugün olduğu gibi bol bol çember dövüyor. Biraz kafasını kullansa da post oyunlarını denese diyecem de hiç öyle düşünmüyor gibi.

Berkan, Memo'nun o tren geçti artık çünkü şuta kaçtığı son 3 yılda çok hımbıllaştı.
Ama en azından bir takım temel hareketler ve pota altına yaslanmayı çalışsa hook atışlarına çalışşa her maç 14-15 garanti katkı yapar.

Utah Jazz Genel Menajeri Kevin O?Connor, Rus yıldız Andrei Kirilenko'nun, ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle Cuma günü ameliyata maruz kalacağını açıkladı.

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
Utah Jazz Genel Menajeri Kevin O?Connor, Rus yıldız Andrei Kirilenko'nun, ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle Cuma günü ameliyata maruz kalacağını açıkladı.

Kurtulamadık gitti şu sakatlık belasından.

Jazz, Oklahoma'yı 110-90 yendi. Utah'ta ilk beş oyuncularının tamamı çift haneli skorlar üretti. Deron, 24 sayı 12 ribaund ile oynadı. Memo 20 sayı 7 ribaund, Brewer ve Miles 15'er sayı ile oynadılar. Millsap da 16 sayı 9 ribaund 7 asist ile önemli katkı yaptı.
Oklahoma'da ise Kevin Durant 29 sayı 10 ribaund 4 asist, Westbrook 20 sayı 8 ribaund 3 asist ile oynadı.