Erman Kunter

Ben beğeniyorum kendisinin oynatmaya çalıştığı oyun sistemini. Ha uygulama konusunda çok başarılı oldu mu, hayır.

Burada 'hayaller vs gerçekler' aforizması üzerinden konuşmak lazım belki. Başarılı olamadı tabiki, zira başarılı olma şansı nerdeyse sıfırdı.

Futbolda'da, Basketbolda'da zaman zaman çok üst düzey oyuncuların bir arada ve çok formda olduğu zamanlarda, standart kalıpların dışına çıkıp başka oyunlar oynayabilirsiniz. Örneğin Rijkaard - Guardiola TD'lük dönemlerindeki Barcelona'nın oynadığı tiki-taka futbolu. Hatırlayın, Barcelona'nın o dönem çok kötü bir kalecisi ve de özellikle hava toplarında çok da iyi olmayan bir savunması vardı. Ama öyle bir topu vermiyordu ki rakiplere, bu eksiklikleri otomatikman örtülüyordu.

Biz ise, 2009'da Rijkaard'ı getirdiğimizde, Mustafa Sarp, Barış Özbek'li orta saha hattıyla, stoperde Servet Çetin'le benzer futbolu oynamaya çalıştık. Olmadı haliyle.

Dolayısıyla, Renfroe'nın bir Stephen Curry, Hardy'nin bir Kevin Durant, Ege Arar'ın da bir Draymond Green olmadığının farkına varıp, daha gerçekçi bir strateji ile hareket etmek gerekirdi.

Son düzenleme:
Renfoe den curry olsa , Hardy den Durant, Ege de draymond olsa Erman Kunter yine başarılı olamaz.

Kötü Antrenör ,Kötü antrenör, Kötü antrenör.

Bu işler düşünmekle hayal etmekle olsaydı Ümit Özat ülkenin en iyi teknik direktörü olurdu ( İroni değil çünkü oynatmaya çalıştığı anlayış gayet güzel daum dan öğrenmiş bişeler ama kendi yetersiz)

"Biz Galatasaray'ız, asla vazgeçmeyiz" buyurmuş. İlk 4 maç sonunda bizzat kendisi, "Eurocup'ta işimiz zor artık, lige dönelim oradaki durumumuz çok kötü değil" demişti. Topu potaya savurmayı dahi beceremeyen takımlar karşısında gruptan çıkınca işi şova dökmüş; 1,5 ay önceki bahane oydu, şimdi ise "ligde kötüyüz ama Avrupa'da vazgeçmedik" olmuş Erman beyin tahlili(!)

Arşiv denen bir şey var ve söz uçsa da yazı kalıyor. Demeçleriniz kötü bir şaka kadar bile güldürmüyor.

Galatasaray'a yakışmıyorsunuz. Bu kadar kısa, açık ve net.

Son düzenleme:
Taraftar desteği olmadığı için kulübün başında kalmasını pek doğru bulmuyorum ama oynattığı oyun ve somut başarısızlık-o da sezon sonuna doğru belli olur- dışında acımasızca eleştirilmesini garip buluyorum. Ergin Hoca ilk sezonunda Ndong u saymazsak gayet saçma bir kadro kurmuş ve tarihimizin en büyük bütçesine rağmen Eurocup tan elenmişti. Burada Kunter i eleştiriyorsak orada "Hawkins ceza aldı, Ergin Hoca n'apsın?" dememek lazımdı. Daha önce ceza almış oyuncu alıp sonra da kör-sağır-dilsizi oynamak bizim ülkeye mahsus bir kandırılma biçimi herhalde!

Sezon öncesi çok istenen Filipovski de-ben de onu tercih ederdim orası ayrı- bu sezon yer yer garip maçlar çıkarıyor. Kaldı ki Ataman-Mahmuti-Sarıca-Kunter arasında dağlar kadar fark olmadığını düşünüyorum. Hepsinin kariyerinde görece iyi durumlar oldu; Mahmuti çok iyi giderken takımı bozmayayım diye sezonu lider tamamladığı ve EL de çok iyi işler çıkardığı sezonu yaktı, sonrasında da Daçka da dikiş tutturamadı; Ataman Arroyo-Bonsu ve Arroyo-Ndong kimyasıyla iki sezonu çok iyi geçirdi ama sonrasını getiremedi, Milli Takım desek en son elemelerde Fransa ve Kanada dan fark yemiştik; Sarıca nın da uzun vadede ne vereceğini göreceğiz. KSK ile yakaladığı şampiyonluk müthişti, orası ayrı tabi.

Kunter Le Mans ta felaket bir sezon geçirip geldi. Son başarılı sezonu ne zamandı ben pek hatırlamıyorum. Ben kötü bir takım kurduğunu düşünmüyorum, bütçeyi ve desteği de düşündüğümüzde bence yerimiz çok kötü değil. Asıl problem takımın bir türlü düzene oturmayışı ve sürekli sorun tespiti yapan Kunter in hep yanlış reçete uygulaması. Kunter istifa etmeli ama etmezse de yönetim kimi getirecek, getirirken ne diyecek? TOFAŞ taki basketbol aklı ve organizasyon bizde de olsa işlemeyen parça zaten belli olur, değiştirirsin olur biter. Kunter ne kadar işliyor tartışılır ama önce prensip sahibi bir yönetim gelsin. Yoksa bu Kunter-Ataman-Mahmuti, Fatih Terim-x-Fatih Terim arasında sıkışıp kalacağız. Artık adına sarkaç mı dersiniz, medcezir mi yoksa fasit döngü mü bilmem...

Galatasaray basketbol tarihinin tanık olduğu en büyük felaket. Gördüğüm en kötü, en etkisiz, en başarısız coach.

Galatasaray basketbolunun kara lekesi.

Bu adamı beğenen ( ki çok az ) arkadaşlar da rica ediyorum bir kendilerini ve basketbola bakış açılarını sorgulasınlar. Sokakta çembere iki turnike bırakmakla nba maçları izlemekle basketbol yorumcusu veya analistçi olunmuyor maalesef.

Son düzenleme:
XEnLXR.jpg

Erman Kunter: Geri adım atmam

Galatasaray koçu Erman Kunter, ligde talihsiz maçlar kaybettiklerini ancak Eurocup'ta son 6 maçın 5'ini kazanarak yollarına devam ettiklerini belirtip, "Staff olarak elimizden geleni yaptığımıza ve iyi çalıştığımıza inanıyorum." dedi.

Karakterinde geri adım atmanın olmadığını ifade eden Kunter şunları söyledi:

"Denk takımların olduğu bir ligdeyiz ve küçük farklarla talihsiz maçlar kaybettik. İstanbul Büyükşehir Belediye'yi yenmemiz gerekirdi ama unutmayalım ki Darüşşafaka ve Anadolu Efes'i mağlup etmiş bir takım. Geçen yılın üçte bir maliyetiyle kurulmuş bir kadromuz var. Biz staff olarak elimizden geleni yapıyor ve çalışıyoruz. Yılbaşı günü de, yılbaşından sonraki gün de antrenman yaptık. Biz de, oyuncular da takımın iyi yerlere gelmesi için uğraş veriyoruz. Birçok oyuncumuzun yaşmış oldukları sakatlıklar da bize zaman kaybettirdi. Buna rağmen Eurocup'ta son 6 maçın 5'ini kazanarak grubu iyi bir sırada bitirdik.

Şimdi kadromuza Henry Walker takviyesini yaptık. Takıma uyum sağlaması için zamana ihtiyacı olacak ama çok kariyerli ve güçlü bir oyuncu. Ege'nin önünü kapatmamak için özellikle 4 numaraya oyuncu aldık, 5 numaraya da alabilirdik. Walker'ın birçok eksiğimizi kapatacağına inanıyoruz."

Erman Kunter kısaca tazminat almadan bir yere gitmem demeye getiriyor. Bunu söyleyen insan da yöneticiye göre camianın içinden gelen bir insan :) Neresinden tutsan elinde kalıyor. Bütçelik bir durum ASLA yok. Bu bir bahane. Alınan oyuncu kendi pozisyonda katkı verebilecek kapasitede olsa bile bizim ihtiyacımız pivot idi. Ayrıca bu oyuncunun kontratı 1 aylık ise veya 2 aylık sen nasıl bu adama zaman lazım diyorsun? Erman Kunter ve bizim misyonumuz kesinlikle uyuşmuyor. Bu şartlarda nasıl ilerleyeceğiz bilmiyorum. Allah hepimize sabır versin ve bu belayı başımızdan gönderecek bir mucize versin...

Staff olarak gece gündüz çalışıp da 5 numara ihtiyacı olan yere alakasız bi adam alıyorsanız beyin kontrolüne gidin durum vahim ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunların araştırma falan yapmadığı belli zaten. Hiç birden fazla isim duymuyoruz. Ne hikmetse haberi çıkan ertesi gün geliyor. Bunların amacı, takıma katkı mı, transfer yapmak mı?

Son düzenleme:
Hayır Ermanı geçtim bu takımın antrenörleri var , İdari menajeri bir de sebebi hikmetini çözemediğim bir çok takımda olmayan ama bizde olan idari menajer yardımcısı var, kondisyoneri fizyoterapisti masörü cartı curtu.

Bir Allah'ın kulu da demedi mi Hoca Ege den Bir şey olmaz diye

İdari menajeri bir de sebebi hikmetini çözemediğim bir çok takımda olmayan ama bizde olan idari menajer yardımcısı var, kondisyoneri fizyoterapisti masörü cartı curtu.

Bu mesajinizdan sonra, merak ettim ve arastirip baktim. Kendisi 2012 yilinda girdigi Marmara Universitesi Iktisat Bolumunden, 2017 yilinda mezun olmus. Galatasaray'daki gorevine baslama tarihi ise 2015 olarak gozukuyor. Yani "Basketbol Subesi Idari Menejer Yardimcisi" yapildigi sirada, muhtemelen 20 veya 21 yasindaydi ve universitedeki lisans egitimine devam ediyordu.

Kendisinin twitter adresi ise su: https://twitter.com/ibrahimtilki
Title'inda, "Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nda İdari işler yapar." yazili. Ancak aktif kullandigi gozuken twitter'in da Galatasaray ve basketbol takimimizla ilgili herhangi bir paylasim gozukmuyor.

Elbette akil yasta degil bastadir. Cok genc ve basarili yoneticilerin bircok ornegi mevcut. Ama sunlari insan dusunmeden edemiyor:

Kendisinin kulupteki gorev tanimi ve fonksiyonu tam olarak nedir? Bu arkadas Galatasaray'dan para almakta midir? Eger aliyorsa gercekten ne kadar odenmektedir? Bu gorevi yaptigi sure boyunca, universitesine de devam ettigi dusunuldugunde, son 2 yil boyunca ne kadar mesaisini Galatasaray'a harcayabilmistir?

Kimseye camur atmak gibi olmasin ama bu kulubun, bagimsiz denetim sirketleri tarafindan cok ciddi bir yolsuzluk arastirmasindan gecmesi gerekiyor.

Bu mesajinizdan sonra, merak ettim ve arastirip baktim. Kendisi 2012 yilinda girdigi Marmara Universitesi Iktisat Bolumunden, 2017 yilinda mezun olmus. Galatasaray'daki gorevine baslama tarihi ise 2015 olarak gozukuyor. Yani "Basketbol Subesi Idari Menejer Yardimcisi" yapildigi sirada, muhtemelen 20 veya 21 yasindaydi ve universitedeki lisans egitimine devam ediyordu.

Kendisinin twitter adresi ise su: https://twitter.com/ibrahimtilki
Title'inda, "Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nda İdari işler yapar." yazili. Ancak aktif kullandigi gozuken twitter'in da Galatasaray ve basketbol takimimizla ilgili herhangi bir paylasim gozukmuyor.

Elbette akil yasta degil bastadir. Cok genc ve basarili yoneticilerin bircok ornegi mevcut. Ama sunlari insan dusunmeden edemiyor:

Kendisinin kulupteki gorev tanimi ve fonksiyonu tam olarak nedir? Bu arkadas Galatasaray'dan para almakta midir? Eger aliyorsa gercekten ne kadar odenmektedir? Bu gorevi yaptigi sure boyunca, universitesine de devam ettigi dusunuldugunde, son 2 yil boyunca ne kadar mesaisini Galatasaray'a harcayabilmistir?

Kimseye camur atmak gibi olmasin ama bu kulubun, bagimsiz denetim sirketleri tarafindan cok ciddi bir yolsuzluk arastirmasindan gecmesi gerekiyor.

İbrahim Tilki Boston Celtics'i tutar, maçlarda da benchte olmasa da salonda muhakkak bulunur. Dolaşırken kendisini görürüz. Görev olarak da transfer edilen oyuncuları karşılama vs tarzı işler yapıyor herhalde. İçi boş işler tamamen...

Bu arada Eyüp Yıldız , Kunter Darüşşafaka maçını kaybederse gidecek diyor fakat daha yeni skandal bir transfere imza attılar gönderileceğine dair düşünceleri olduğunu sanmam. Tribünde ortak şekilde Kunter'e net bir yüklenme olursa ama işler değişir belki.

Takımı savunma anlamında eleştirmiştim. Sözlerimi geri alıyorum. Bu takımda eleştirmeye değecek hiçbir ışık belirtesi bile yok.

Her şeyi geçtim son maçta ki o kenar yönetimi nasıl bir rezilliktir. Ne oyuncu seçimleri , ne mola haklarının yerinde kullanılması hiçbir şey yerinde değil.

Ne yazık ki GS Basketbol şubesi birilerinin tekerinde devam etmekte.

Aslında takımın istek, arzu anlamında sıkıntısı yok. Kalite de eh işte. Çok da fena bir kadromuz yok, 5 numara haricinde. Ama kendisi o kadar kötü bir koçluk performansı sergiliyor ki takımımızda, bu hallerdeyiz. Bütçemiz geçen yıla göre çok düşük ama maçları hep ucu ucuna kaybediyoruz demiş kendisi. İşte o maçların ucu ucuna kaybedilmesinin sebebi kendisi. Ya farkında değil ya da dalga geçiyor. Özellikle mola dönüşleri Emir Preldzic'e üçlük çizdiği setlerin hastasıyım. O yüzden bu seneyi boşverin arkadaşlar. Bence de Ege'nin önü kapatılmamalı. İyi bir pivotla da bu yıl bir şey olacağı yok. Koçumuz basketbolu kafasında bitirmiş. Ege belki büyük bir potansiyel vaadetmiyor ama ne kadar gelişip tecrübelense iyidir. Evet yıldız olamayacağı belli ama belli bir seviyeye gelebilecek yeteneği de var. Göksenin de önceki senelerde olmadığı kadar hücumda etkin. Ne kadar oynayıp gelişirlerse, gelecek yıllar için o kadar iyi rotasyon adına. Sonuçta yabancı sınırı var.