Eurobasket 2009 | Türkiye 84-76 Litvanya

Re: Eurobasket 2009 | Türkiye-Litvanya (Canlı)

Ömer Aşık ve Semih 3'er faulde.4.periyota kadar kendilerini saklayabilirler umarım.Jasatis de çalışkanlığıyla attığı üçlükle iyi izlenim verdi.Ersan ve Hidayet bizi taşıyor şuana kadar.

Devre arasında foruma sırf Hüseyin - Semih konusunu yazmak için girdim, Burak erken davranmış. Eğer Semih´in aldığı süreyi Hüseyin Beşok alsaydı ilk yarı sonucu çok farklı olurdu.

Ama Tanjevic´e de hak veriyorum! 2010 Dünya Kupası´nın kadrosunu oluşturuyor!

anlayamadığım tek bi durum var: hüseyin beşok,kaya peker,ermal kuço,mirsad türkcan,cevher özer varken barış hersek,fatih solak ve ömer aşık nasıl milli takıma alınırlar aklım almıyo ve çok sinir oluyom....

Cevher sakat diye biliyorum yanlış biliyor olabilirim ama

son bi şey daha ibrahim kutluay,serkan erdoğan,ersim görkem,hakan köseoğlu gibi isimler varken bekir yarangümeyi kadroya alan zihniyetten şüphe ederim....

Cevher sakattı ama Beşiktaş'ta hazırlık maçlarında fıstık gibi oynuyor.

Şu Semih çok gereksiz bir adam.Keşke yerine tecrübeli bir uzunumuz olsaydı.Tanjevic sağolsun.Sayesinde Türkiye pota altı Semih'e kaldı.

Ne Jasaitis arkadaş ya habire çakıyor umarım bizim formayı giydiginde de devam eder.

Dipnot:Ömer aşıkdan bi cacık olmaz ne yazik ki

Ender hayatının maçını oynuyor :) Ömer de son 2 basketiyle Erdal'a mesaj verdi :)

fark 10 sayı son 1 buçuk dakika artık kazandık sayılır helal olsun milla takıma ama sanki daha iyi bi kadroyla gelebilirdik sinan güler,bekir yarangüme,fatih solak,barış hersek çok mu arandı merak ediyom.....

Laf söylemedim adam D.Howard oldu be :)

Furkan,

Fatih Solak kadroda yok artı Sinan da çok iyi oynadı. Bekir'in de yerine alınacak başka bir alternatif yok.

Barış Hersek yerine Kaya Peker olsaydı ama daha iyi olurdu tabi bir de Serkan Erdoğan ama kadro bu artık. Bunu düşünmemek lazım.

Murat Murathanoğlu da biraz daha profesyonel anlatsa maçı daha güzel olur. Hakem tamam kötüydü ama çoğu basketboldan çok milli takım için izleyen seyircileri yanlış bilgilendirmek olmuyor.

Tabi takım çok iyi mücadele etti bugün. Ender yılda 2-3 kere oynadığı maçlardan birini oynadı. Ersan ve Hedo da çok iyiydi. Sinan da öyle anlarda 2 üçlük attı ki payı çok büyük. Tebrik etmek lazım millileri.

Re: Eurobasket 2009 | Türkiye-Litvanya | Pazartesi 22:15

Burak Barut' Alıntı:
Pota altında bizden gerçekten çok üsttün durumdalar.3 numara da Ersan'ı kullanırsak Jasaitis'e karşı biz güçlü olabiliriz ama Ersan'ın sürekli içeri yüklenmesi şart.Bunun yanı sıra guardlar arasında aşırı mesafe yok, onlar daha iyi ama Jasi oynasaydı baştan herşey biterdi.
Ben Hidayet'in sorumluluk alacağını düşünüyorum.Oğuz ve Ömer Aşık'ın oyunlarına göre de maçın sonuçlanacağını tahmin ediyorum.

Maçtan önce böyle demiştim ancak Ender'in bu denli iyi oynayacağını ve Engin ve Sinan'ın maçın kaderlerini etkileyeceklerini düşünmemiştim.Kesinlikle kısa oyuncularımızın istekli ve yaptığı baskı kazandırdı bize.
Zaman zaman oyundan düşsekte bu sene ilk 4 için ciddi şansımız olduğunu hala düşünüyorum.Ömer ve Semih'in kendilerini toplaması gerekiyor, özellikle de Semih'in.

Serbest atışlarda çok iyiydik.Umarım böyle devam ederiz.Şu pota altında daha iyi bir rotasyonumuz olsaydı fena olmazdı.En azından Semih olmasa iyi olurdu.

Diğer iki maçıda alabilecek güçteyiz ve alırızda.Yeterki bu galibiyeti çok abartmayıp diğer maçlarada aynı konsatrasyonla sahaya çıkalım.

Bu arada Jasaitis'in bu performansını Galatasaray formasıylada görmek istiyoruz.

Ender, hayatı boyunca 2 kez üst düzey performans gösterdi, ikiside Litvanya'ya karşı. özel bir meselesi var sanırım.

Türk'ün, isteyip de yapamayacağı şey yok.