Görüş ve İstekler

Sevgili Önder,Kerem belki maksadını aşmıştır ama böyle cevap vermeye de hakkın yok.Mihriban Hanım için bende pek olumlu düşünmüyorum.Ama yazma gereği görmedim.Herkesin fikrine saygı göstermek gerek.

Sen cidden çok fazla şansını zorluyorsun bu forumda. Lafını bil de öyle konuş, birşey bilmeden boş boş, salak salak şeyler yazma buraya.

Ben de Kerem Bozgeyik i tanımam.. evet "Egoları uğruna ilişkisini kullanarak" lafı ile haddini aşmış olabilir..hatta ceza yı da hak ediyor olabilir... ama senin de alıntı yaptığım sözleri etmeye hakkın olmadığını düşünüyorum :) ve Mihriban Oğuz dan ben de haz etmiyorum :)

Ben de Mihriban Oğuz hakkında olumlu düşünmeyenlerin neden olumlu düşünmediğini merak etmişimdir hep. Bu yüzden bu başlığa yazmadım. emme basma tulumba gibi kendimi tekrarlamak istemedim. GS'ın her kadın maçında tribünde gördüğüm bir insandır Mihriban oğuz. Geçen sene oynanan (olaylı maç) GS-FB erkek basketbol maçının sonundaki sevincini de gördüm bi fiil salonda. Şimdi sorsam gene yanıt gelmeyecek. Bir fısıltı gazetesi döner durur ve insanlar gerçeklere değil fısıltı gazetelerine inanmayı tercih eder. Ha GS'dan ayrıldıktan sonra söyledikleri ile ilgili bir sorununuz varsa açın bakın aynı kelimeleri Cem Akdağ da etmiş. E Cem akdağ bu kadar sevilesi iken neden Mihriban sevilmiyor? Bence saplantılarınızdan kurtulun (bunu da bu sitede çok söyledim) resme eşit mesafeden bakın sonra değerlendirin. Ha Mihriban Oğuz GS kadın basket takımının gene başına gelse büyük ihtimalle bir çoğunuz bir daha kadın maçlarına gitmeme kararı alırsınız. Zaten her sezon başında GS kadın basket maçlarına gitmemek için yeni bahaneler yaratmıyormusunuz ki? Şimdi böyle demogojik laflar etmeyeceğim (GS için bir taş taşıyanın yanındayım v.s.) Ama birilerinin GS'lılığını sorgularken o an nerede durduğunuza da bakmanız gerekiyor. Nasıl bir kinmiş ki bu burda MİH dese biri hemen ortaya zıplayan insanlar var. Bugün yarın doğum günü Mihriban'ın. Şimdi doğum gününü kutlayacağız eminim oraya bile girip bir kaç laf sokma telaşında olan insanlar olacak. Herkes yamuk bir siz doğrusunuz...

Önder, senin mesajında epey talihsiz bir mesaj olmuş. Kızabilirsin ama bunu daha doğru kelimelerle ifade etmeliydin.

Ben de Mihriban Oğuz hakkında olumlu düşünmeyenlerin neden olumlu düşünmediğini merak etmişimdir hep. Bu yüzden bu başlığa yazmadım. emme basma tulumba gibi kendimi tekrarlamak istemedim. GS'ın her kadın maçında tribünde gördüğüm bir insandır Mihriban oğuz. Geçen sene oynanan (olaylı maç) GS-FB erkek basketbol maçının sonundaki sevincini de gördüm bi fiil salonda. Şimdi sorsam gene yanıt gelmeyecek. Bir fısıltı gazetesi döner durur ve insanlar gerçeklere değil fısıltı gazetelerine inanmayı tercih eder. Ha GS'dan ayrıldıktan sonra söyledikleri ile ilgili bir sorununuz varsa açın bakın aynı kelimeleri Cem Akdağ da etmiş. E Cem akdağ bu kadar sevilesi iken neden Mihriban sevilmiyor? Bence saplantılarınızdan kurtulun (bunu da bu sitede çok söyledim) resme eşit mesafeden bakın sonra değerlendirin. Ha Mihriban Oğuz GS kadın basket takımının gene başına gelse büyük ihtimalle bir çoğunuz bir daha kadın maçlarına gitmeme kararı alırsınız. Zaten her sezon başında GS kadın basket maçlarına gitmemek için yeni bahaneler yaratmıyormusunuz ki? Şimdi böyle demogojik laflar etmeyeceğim (GS için bir taş taşıyanın yanındayım v.s.) Ama birilerinin GS'lılığını sorgularken o an nerede durduğunuza da bakmanız gerekiyor. Nasıl bir kinmiş ki bu burda MİH dese biri hemen ortaya zıplayan insanlar var. Bugün yarın doğum günü Mihriban'ın. Şimdi doğum gününü kutlayacağız eminim oraya bile girip bir kaç laf sokma telaşında olan insanlar olacak. Herkes yamuk bir siz doğrusunuz...

pegasusamadım :)
Üzerime alınmadığım için uzun müddet yazmadım..ama yine de susamadım...benim haz etmediğimin nedenini biliyorsundur..haberin ola ki üzerine alınması gereken cezalı .. yazamaz yani :) ayrıca yazacak olanlar da ceza almak korkusuna yazamazlar sanırım.. Fb ile kızlarımızın maçını izlemek için buluştuğumuzda (benim ilk kez katıldığım ) sana anlatmışlardı neden istemediklerini..ben o sıra karşı cafe/barda Tolga yı izliyordum konuya çok giremedim :) isimleri de hatırlayamadım ..

Heyy isimlerini hatırlayamadıklarım .. hadi buraya da yazın... çok zorlarsam hatırlarım diyim size :) ama bence yazmayın yine de... ceza alırsanız üzülürüm...

Önder abinin kulüpteki ağırlığını bilmeyen yoktur ve bizim bilmediğimiz görmediğimiz şeyleri görüp biliyordur.Kimin ne kadar emek harcadığını hepimizden daha iyi bildiği için dışardan bilip bilmeden konuşanlara karşıda sağduyulu olmasını bekleyemeyiz.

Karşı tarafın ilk yanlışı olduğunu sanmıyorum sürekli biriken birşeyin sonunda patlama noktasına ulaşmasıyla böyle bir açıklama gelmiş.Önder abiyi yakından tanıyanlar nasıl biri olduğunu çok iyi bildiğini düşünüyorum ve biz yönetimiz biz yanlış yapmayız biz sürekli kuralcıyız olaylarınada girmesek iyi olur sonuçta bizde insanız ve herkesin belli bir sabrı var.

''Hukuk devleti'' kavramına gelirsek yeterince hoşgörülü olduğumuzu düşünüyorum ve herkese aynı açıdan yaklaşıyoruz(ceza konusunda).Hiçbir forumda olmayan olsada bu kadar üstünde durulmayan kurallar çerçevesinde davranıyoruz hatta bir ara Onur abi(Yavuz) kendi kendine ceza vermişti 1 hafta.Ama şuanki durumda hatalı olan Kerem Bozgeyiktir olayda karşı tarafın süresiz cezalandırılmasıyla sona ermiştir.

Hangi forumda bu kadar karşıt görüşlere yer veriliyor bi yer söylerseniz bizde gidip orda yazalım..

Bu arada Mihriban Oğuzu bende sevmem..

Uğur Güven bu konu fazla uzamazsa iyi olur diyorum ama susamıyorum..
1. Önder abin kızmak da haklı da olsa tarzı hoş değildi .. bu kesin .. bunda kimse beni ikna edemez..yani orada bir 'salak salak" lafı etmeseydi hiç karışmazdım inan..
2. kimse kimseyi iyi tanıyamaz.. bir laf vardır "insanları tanımaya çalışma.. tanıdığın an kaybedersin" diye.. kim demiş niye demiş bilniyorum ama doğru demiş..
3- Önder abin seviyor/nefret ediyor diye herkes de sevmek/nefret etmek zorunda değil...sanırım sen de kzıdın yanlış yazdın :) bu arada emeklerini duyuyorum .. teşekküker
he unutmadan söyleyim .. Önder abinin ağırlığından söz etmişsin .. gördüğüm kadarıyla sıska biri :) benim kadar ağır olamaz :p

bi kere de düzeltmeden yazmayı öğreneceğim :)

Neden bugün ''salak,salak'' lafına gösterilen tepkiler, Önder abi ve Aras abiye resmen yandaş denildiğinde gösterilmiyordu ben onu merak ediyorum?

Arca cım ..
"salak salak konuşma" diyen birinin ben burada ceza aldığını hatırlıyorum.. ama kim olduğunu hatırlamıyorum ;) hatta o hatırlamadığım kişiyi de uyardım :)
ayrıca bu bahsettiğin yandaş olayını hatırlamıyorum değil .. bilmiyorum... konuyu bilmediğim için de şu anda yorum yapamıyorum..ama yandaş lafının da çirkin olduğunu belirteyim...

Bu arada msjları yazıyorum..gönder dediğimde siteden çıkmış oluyorum .. bu sürenin uzatılmasını rica ediyorum :) iki kere yazmak zor oluyor her seferinde copy yapmak zorunda kalıyorum ..hele gevezeleri (cem :) ) hiç düşünemiyorum

Ablacım, bu takım için hayatlarından ödün vermiş insanlara, başarısızlıklar art arda geldiğinde yapıştırılan etiketleri hepimiz biliyoruz. Konuyu fazla detaylandırmak istemiyorum açıkçası ancak hiç kimsenin sesi çıkmıyordu burada, yapılan ağır ithamlara.

Önder abinin mizacının sert olduğunu biliyoruz. Forum ortamında bunu dile getirmesi de doğru olmayabilir, ancak daha önceki mesajlarını hepimizin bildiği bir kişiye karşı yaklaşık 2 paragraf yazıp, o yazıdan anlamlar arayacağımıza, ''salak,salak'' lafına takılması ilginç geliyor bana. İşte tam burada o lafa taktığımız gibi o dönemde de yapılan ithamlara neden sessiz kaldığımızı çok merak ediyorum ben.

Uğur Güven bu konu fazla uzamazsa iyi olur diyorum ama susamıyorum..
1. Önder abin kızmak da haklı da olsa tarzı hoş değildi .. bu kesin .. bunda kimse beni ikna edemez..yani orada bir 'salak salak" lafı etmeseydi hiç karışmazdım inan..
2. kimse kimseyi iyi tanıyamaz.. bir laf vardır "insanları tanımaya çalışma.. tanıdığın an kaybedersin" diye.. kim demiş niye demiş bilniyorum ama doğru demiş..
3- Önder abin seviyor/nefret ediyor diye herkes de sevmek/nefret etmek zorunda değil...sanırım sen de kzıdın yanlış yazdın :) bu arada emeklerini duyuyorum .. teşekküker
he unutmadan söyleyim .. Önder abinin ağırlığından söz etmişsin .. gördüğüm kadarıyla sıska biri : ) benim kadar ağır olamaz :p

bi kere de düzeltmeden yazmayı öğreneceğim : )

Vildan abla lafım sana değil ortayaydı neden aldındın bilmiyorum ama kırdıysam seni özür dilerim nadir bayanlar üyelerimizide kaybetmek istemeyiz:)

Olaya gelirsek;
1-Tarz olayında haklısınız bunu Önder abi de kabul ediyordur(burda yok onun adına yazıyorum ama).

2-Bundada haklısın..

3-Dediklerinde haklısın zaten bende onu demek istiyorum mesela ben Ceyhun hocayı seviyordum Ceyhun hoca istifa başlığını açtırmaya bilirdim yada bilirdik.Bunu anlatmaya çalışıyorum forumda zaten yeterince karşıt görüşe yer veriyoruz olay benim sevdiğim onun sevdiği olayı değil.Herkes kimi seviyorsa kimden nefret ediyorsa edebilir herkesin kendi hür iradesi..

Emek harcadığım doğrudur severekte yapıyorum teşekkürün için teşekkür edeyim:)

Ağırlık kelimesine gelince bir ''seyirciden daha fazlası'' demek istemiştim sonuçta bu sitenin yaşı kadar(12 sene) bu işin içinde.. Benzetmende çok iyi olmuş:)

Tutku bey o zaman hepimiz bırakalım gidelim kimse hatasız değildir.Ki forum yönetimine o kadar çok hakaret geliyorki biz yine iyi dayanıyoruz bilmediğiniz çok şey var.

Biz yeni forum sistemine geçtiğimizde yasaklı olan bütün üyelerin cezalarını kaldırdığımıza birkez daha hatırlatmak isterim..

Konuşulan konunun başlıkla alakası yok diyeceğim ama belki de bunların konuşulması daha iyi. İnsan oğlunda mı yoksa biz Türklerde mi sorun var bilmiyorum. Şurda Mihriban Oğuz'u seven çok insan vardır, biri çıkıp yazmaz buraya "seviyorum" diye ama sevmeyeni hemen zıplar. Aynı şey TV de izlediğimiz programlar içinde öyle değil mi? Kanaltürk'ü seyretmem. Özellikle spor programlarına hayatta bakmam. Şu an Twitterda resmen KanalTürkü seyreder gibiyim. İşin garip yanı bir Alllahın kulu da iyi bişi yazmıyor program hakkında ama seyrediyor. Bizde böyle çünkü. Deveye diken modülü yaşıyoruz. Sevmediğimiz ne varsa yakın takipçisiyiz. Ben şahsen sevmediğim birine yazmam, onun hakkında yazmam, onun hakkında konuşmam.

Önder'in lafını savunmaya gerek yok yanlış konuştuğu gerçek. Bunu benim demem de çok daha garip, çünkü daha sert konuştuğum da oldu çok defa. Açıkcası o cümleyi ben yazsaydım bir çok kişi bu tepkiyi vermezdi bile belki de. Çünkü benden bu tarz bir cümle bekleyen olabilirdi. Önder'den bunu beklemediğimizden şaşırdık. Önder buraya genelde hep sert mesajları ile gelir ama kelimelerini dikkatli seçerdi. E tabi Bandırmaya gidene kadar uyudu, gelene kadar uyudu. Tüm gece uyumamıştır uykusuzluktan böyle yazmıştır :))

burası kapandı mı ben niye yazamıyorum :)

Mesajınızda yada Üye imzanızda 6 adet Grafik kullandınız. Öngörülen Grafik adeti ise 4 adettir. Lütfen geri giderek Grafik adetini öngörülen adete indirin.
bu ne demek? :)

İnsanoğlunda doğasında vardır koruma psikolojisi. Çocuğunuz hata yapsa da dışa karşı onu savunursunuz ama onunla başbaşa kaldığınızda ona düşüncelerinizi açık bir dille ifade edersiniz.

Yeri geldi Mihriban Hanım burada kendisine yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi şubede görevli olduğu dönemde dahi ama yapılan her suçlamaya cevap verecek hali yok. Önder de ağır suçlamalara karşı şubeye çok emeği geçtiğini düşündüğü kişiyi koruma psikolojisiyle hareket etti diye düşünüyorum. Yalnız kullandığı sözcükleri özenli seçse daha iyi olurdu.

Not: Vildan Hanım, muhtemelen uyarıda adı geçen "grafik" sözcüğünden kasıt kullandığınız gülme vb. simgeler. Bu tür simgelerin sayısını izin verilen sayıya indirdiğinizde sorun ortadan kalkmış olur.

Umut Bey, foruma kayıtlı Umut Gökgöz isimli bir üye mevcut. Eğer o üyelik de bana ait olması lazım diyorsanız; o hesabı açtığınız e-posta adresini doğrularsanız iki hesabı birleştirebiliriz.