Houston Rockets'lıyız işte var mı ötesi?

Bu transferde olmadı.Marc Gasol'un teklifini karşıladı Memphis.Chuck Hayes'de gittikten sonra ne yapacağız bilmiyorum...

Erdal koş yetiş, son anda engel ol, bir şey yap..

Ömer'e 3 senede 25 MD verilir mi? Yemin ediyorum benim içim cız etti, o verilen paraya ben acıdım. Dalembert'i tutaydınız da, Ömer'e o kadar parayı vermeseydiniz.

173,467,432.95 İsveç Kronu
1,977,074,235.80 Japon Yeni

Kaç Allah Kuruşu oluyor hesap edemedim. Bu paraları veriyorlarsa Ömer'e, NBA'de harbiden uzun kalmamış, noter tarafından tescil edildi.

Keşke Dalembert'e açaydım kollarımı, ''getmeee'' diyeydim..

Kontratın detayları daha fena Uğur.İlk yıl 5 Milyon,ikinci yıl 5.1 milyon ve üçüncü yıl 15 milyon dolar olarak önerdik bu parayı.Sayı ortalaması 3 olmayan biri için 15 milyon dolar!

Daryl Morey bu takımı vasat tutmak için elinden geleni yapıyor son 3 yıldır.Bu yılda farklı bir senaryo olacağını zannetmiyorum.Yine play-off'a kalmak için oynayıp yine play-off'a kalamayız ve son 3 yıldır olduğu gibi yine draftta 14. sıradan seçim yaparız.

Belki bir ümit o kadar genç oyuncuyu bir süperyıldız için takas edebiliriz sezon içinde ama kim bu takıma gelmek ister ki?

Hala aklım almıyor adamın sayı ortalaması 3 bile değil.Sen adama son yılında 15 vereceksin.

Fransız sırp bilmem ne ülkenin oyuncuları yiyeceğine o paraları Türk evlatları yesin. Sonuna kadar savaşır Ömer Aşık. Kimsenin içi cız etmesin gurur duyun bence..

Fransız sırp bilmem ne ülkenin oyuncuları yiyeceğine o paraları Türk evlatları yesin. Sonuna kadar savaşır Ömer Aşık. Kimsenin içi cız etmesin gurur duyun bence..

Kimsenin aldığı para da gözümüz yok, dediğin gibi elin kalasları alacağına o paraları, biraz da bizim kalaslardan alanlar olsun. Ama basketbol adına insanın içinin cız etmemesi mümkün değil. Hücum yönü 0 olan bir adamın, 3 senede 25 MD alması cidden vahim..

Kimsenin aldığı para da gözümüz yok, dediğin gibi elin kalasları alacağına o paraları, biraz da bizim kalaslardan alanlar olsun. Ama basketbol adına insanın içinin cız etmemesi mümkün değil. Hücum yönü 0 olan bir adamın, 3 senede 25 MD alması cidden vahim..

Haklısınız aslında, 3 yıl 25 M çok gözüküyor ancak şöyle bir durumda var Ömer eğer Houston'a giderse ilk iki sene 5'er M alacak, üçüncü sene ise 15 M alacak. Bu teklifin böyle yapılmasının sebebi de sanıyorum Chicago'yu teklifi karşılamak konusunda zora sokmak. Eğer Ömer Aşık'a yapılan teklif karşılanırsa Boozer amnesty edilmek zorunda 13-14 sezonunda. Tam olarak detaylardan emin değilim ama her yıl 8.5 civarı bir para almayacak Ömer, bu teklifin bu şekilde yapılması da Ömer'in Houston tarafından ne kadar çok istendiğini gösteriyor bence. Kwarme'nin, Biedrins'in yıllardır inanılmaz paralar kazandığı ortamda Ömer'in bu kontratı alması çok da şaşırtıcı bir gelişme değil bana göre, hele ki bu tip uzunların sayısı düşünüldüğünde...

garnett-duncan-gasol-zach-amare-bosh-elton-boozer-alridge-millsap-ersan-jamison-scola-odom-nowitski-anderson-josh smith-griffin-david lee-david west-ibaka-kevin love ve birkaç tane daha vardır..çoğu da takımın ya 1. opsiyonu ya da 2. opsiyonu..
5 numaraları saymıyorum..sadece nba batı ve doğu yakası finallerine çıkan takımların 5 numaralarına baksanız yeter..perkins-turiaf-diaw-bostonda garnett oynadı ama tamamen mecburiyetten...yok işte 5 numara yok:)

Ömer Aşık aslında milli takımda pota altında çok etkiliydi. Bitiricilik olarak İspanya'ya karşı bile üstünlük kurdu hücumda savunmada. Ama Nba'de potaya bakmasına izin vermiyorlar. Houston'da rolü değişebilir. Bakmak lazım.

Ömer Houston'da iş yapar. Evet skorer değildir ama yapacağı savunma katkısı onu bu kadar değerli kılıyor. Kontratı'nın 3. yılında tarihin en çok kazanan Türk sporcusu olacak (bir sezon için). Hayırlı olsun. Bu çocuğun bir yılını yiyenler hakkını aradı diye yolunu kapayanlar, koltuk için onlara destek veren federasyon düşünsün.

Rockets James Harden'i takasla aldı...
Rockets Cole Aldrich-Deaquan Cook-Lazard Hayward-James Hardeni alıp OKC ye Kevin Martin-Jeremy Lamp

2013 Toronto'nun 1.tur draft hakkını(korumalı)
2013 Dallas'ın 1.Tur draft hakkı
2013 Charlotte'un 2.Tur Draft Hakkı
Rockets James Harden'in biten kontratını uzatması için bu gece son....James Harden OKC'nin 5 yıl için 54 milyon dolarlık teklifini reddetmişti....

Geçen Twitter'da biri yazmıştı Varejao için. 23 ribaund alıp double double yapamayan adam demişti. Ömer Aşık geliştirdi sanırım. 19 ribaund alıp sayı bulamayan adam. :)

J.Harden da 45 sayı atmış bu arada. Houston iyi takım oldu bu sefer sanki.

Ömer Aşık ribaund krallığında 3. sırada yer alıyor. Ribaundu 1. sırada tamamlar mı acaba? :)

Bu sene Houston'da ilginç işler olacak.. James Harden ve sakalı, NBA in en iyi 6. adamlıgı mertebesinden takım sırtlayan bir süperstar seviyesine geçmeye çalışacak ki süper başladı. Tam bir New York balonu olduguna inandıgım Jeremy Lin için ak koyun kara koyun belli olacak.. Ayrıca Ömer Aşık burada ki benim NBA deki Türkler içinde sevdigim tek isim olma özelliği taşıyor..

Neredeyse 20 sene önce Rockets'ı sevdigimde Clyde Drexler ve Hakeem Olajuwon takımdaydı ve Orlando'yu 4*0 yenip şampiyon olmuşlardı ki Orlando'da da Anfernee Hardaway ve Shaq vardı. O zamandan kalan bir sempati hala var.. T-Mac zamanı takıma gıcıktım ama şimdi yine seviyorum. Bu sene özellikle takip edeceğim.

Ömer Aşık dün gece 19 sayı 14 ribaund ve daha da önemlisi 11/14 serbest atış ile oynamış. Miami'deki pivot sorunu etkili olmuş sanırım performansında.

Ömer Aşık Duncanı perişan etti bu sabah. Muazzam bi savunma yaptı maç boyunca.
Maçı uzatmaya götüren jumpshotuda cabası. :)
Çok daha iyi olacak inş.

Jeremy Lin , Harden'ın olmadıgı maçı forse etmişti.. Harden varken daha az top kullanması normal de bu kadar silik bir hücumcu da olmamalı.. Ben abartıldıgını düşünüyorum ama bu kadar pasif kalacak adam da degil.. Coach'un çözmesi gereken bir sorun..

ömer'e houston'da tam olarak ne yediriyorlar bilmiyorum ama aynen böyle devam etsinler. ömer'e bu forumda da bolca sallamıştım fakat hepsini geri alıyorum bu sezon itibariyle :D