Kiesha Brown

Re: Kiesha Brown Galatasaray'da

ben cevabini vereyim.tarsus macinda durum cok kritikti ve oyunun bu bolumunu isilla oynamak zorundaydik fakat hakan hoca bu durumu mactan sonra kendisine aciklamis ve sistem geregi sure alamadigini anlatinca keishada anlayisla karsilamis.

Tarsusa kaybetmemek icin caresizce Isili onca kusur dakika oyunda tutuyorsak GS Bayan Basketbol takımının bu sezon ki misyonu bitmistir

Ahmet Dedehayir'in dedigine gore cok klas bir oyuncuya sahibiz..Peki Ahmet Dedehayir daha once bu oyuncuyu bir kere olsun izledimi acaba?

Re: 5 # Kiesha Brown

Lafı uzatmaya gerek yok, Beşiktaş maçından sonra bu oyuncu için kötü dedim, bazı arkadaşlar ön yargılı olduğumu ya da rüya gördüğümü yazdı. Oysa bazen 3-4 dk. bile 1 oyuncu hakkında değerlendirme yapmak içi yeterli olabiyor, tıpkı Keisha da olduğu gibi. En azındna bizim için yeterli bir oyuncu olmadığı açıktı ve zaman da bunu doğruladı.

Dedehayır'ın "hayırlı" bir hamlesi daha...

Geçen sayfada dedim bu kızdan bir halt olmayacağını.Çünkü bir basket kültürümüz var ve en azından oyuncudaki ışığı veya potansiyeli neyi yapıp neyi yapamayacağını anlayabiliyoruz 2-3 maçta.Açın bakın 1 sayfa öncesini.

Ama bekliyorum hala Aykun'un dediğine göre takıma alışacak daha :p
Aykun az çok haklı çıktığımı anlamıştır.

Emre Tekin ' e katılıyorum. Ben de ilk gördüğüm anda zor dedim bu kız için.
Bazı oyuncuların iyi telkinleri nedeniyle bekledik ama bir gelişme yok.
Dizlerinden bahsetmiştim anlatamamıştım.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Geçen sayfada dedim bu kızdan bir halt olmayacağını.Çünkü bir basket kültürümüz var ve en azından oyuncudaki ışığı veya potansiyeli neyi yapıp neyi yapamayacağını anlayabiliyoruz 2-3 maçta.Açın bakın 1 sayfa öncesini.

Ama bekliyorum hala Aykun'un dediğine göre takıma alışacak daha :p
Aykun az çok haklı çıktığımı anlamıştır.

Ben keishanın ne avukatı nede menajeriyim fakat amerikalı bir 1 guardın sezon ortası takıma transfer etmek çok riskli bir iş.Neden?Çünkü takımıa alışması,maç tecrübesi yaşamsı ve en önemlisi takımın setini öğrenmesi hayli zaman alan birşey.Bu trasnferi cem akdağ hangi düşünce ile yaptı bilinmez ama takımımıza fayda sağlayamayacağı kesin.Niçin fayda sağlayamayacak.Çünkü takımımızın bulunduğu konum itibari ile herhangi bir oyuncuyu takıma monte etmek için harcayacak zamanımız yok.Eğer keisha ile sezon başında anlaşılsaydı eminim faydalı olacaktı.Fakat artık onun için galatasaray macerası bitti.Hele ki kara braxton transferinden sonra.Ama tekrar söylüyorum keisha kötü bir oyuncu değil ! Tıpkı marek heinz'ın,Chantella Andersonun,Şebnem Kimyacıoğlunun,Randy Livingston'un olmadığı gibi.

Murat İNAL' Alıntı:
Emre Tekin ' e katılıyorum. Ben de ilk gördüğüm anda zor dedim bu kız için.
Bazı oyuncuların iyi telkinleri nedeniyle bekledik ama bir gelişme yok.
Dizlerinden bahsetmiştim anlatamamıştım.

Ben Beşiktaş maçını izleyemediğimden demek istediğini anlayamamıştım; ama izlediğim ilk maçta kastedileni anladım. Özellikle savunmada bacaklarını çekmekte ciddi sıkıntısı var Brown'ın.

arkadaslar neyi tartısıyoruz ya.Isılın ,tuğbanın(ki yeni hocanın botas macında tuğbayla özel ilgilendiği ve ona güvendiği kameralara yansıdı)hatta esranın olduğu takımda kıeshanın takıma girmesi(botas macında yoktu kadroda)oldukca zor....

Aykun Alan' Alıntı:
Ben keishanın ne avukatı nede menajeriyim fakat amerikalı bir 1 guardın sezon ortası takıma transfer etmek çok riskli bir iş.Neden?Çünkü takımıa alışması,maç tecrübesi yaşamsı ve en önemlisi takımın setini öğrenmesi hayli zaman alan birşey.Bu trasnferi cem akdağ hangi düşünce ile yaptı bilinmez ama takımımıza fayda sağlayamayacağı kesin.Niçin fayda sağlayamayacak.Çünkü takımımızın bulunduğu konum itibari ile herhangi bir oyuncuyu takıma monte etmek için harcayacak zamanımız yok.Eğer keisha ile sezon başında anlaşılsaydı eminim faydalı olacaktı.Fakat artık onun için galatasaray macerası bitti.Hele ki kara braxton transferinden sonra.Ama tekrar söylüyorum keisha kötü bir oyuncu değil ! Tıpkı marek heinz'ın,Chantella Andersonun,Şebnem Kimyacıoğlunun,Randy Livingston'un olmadığı gibi.

Aykun, bana kalırsa yine yanılıyorsun.Ama neticede sonuçta bu kızın bize yaramıyacağı konusunda hem fikir olduk.

K.Brown gerçekten öyle kaliteli bir oyuncu değil,klas hiç değil.Basketbol bu bir oyuncu takıma alışamasada top kullanırken kalitesini ortaya koyar.He o iyi yapar aama sonuç vermez bunu anlarım.
Ama bu kız ne hücumda bir opsyon nede defansta bir opsyon.Bu en başından belli olmuştu sana daha öncede bunu anlatmaya çalıştım.
Verdiğin örnekte mevkii olarak aynı olan Randy Livingston maçlarda kalitesini belli ediyordu.Kalitesini gösteriyordu ama ne avrupa basketi ona uydu nede o takıma uydu.Burada ise durum farklı kızda bizim takımda oynayacak ne yetenek yeterli nede kalitesi.

Bu kızın neden bu kadar üstüne gidildiğini anlayamıyorum açıkçası.Bence kiesha burada bahsedildiği gibi kötü bir oyuncu değil.Hatta mevcut kadroda rotasyon içinde en azından ışıl ın kenarda dinlendirildiği anlarda takıma iyi bir guardlık yapabilecek kadar da iyi bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim.Hatta takımda bunu en iyi yapabilecek oyuncuların başında geliyor.Fenerbahçe maçında kısıtlı süre almasına ve oynadığı anlardaki baskılı savunmaya rağmen attığı turnike(ki o maçta hatırlayın içeri penetre edip potaya gidebilen oyuncu yok gibiydi) ve ajavonun üstünden yolladığı üçlük bence kalitesini gösterdi.Burada sorun şu ki;Işıl enerjesiyle 40 dk. oynayabilecek gibi duruyor ve kiesha ya fazla süre verilmiyor.Bir de kadroda olmama sebebi yabancı kontenjanına mı takılması?5 yabancıyı da rotasyonda kullanamıyor muyuz TBBL'de?

24.03.2009 15:00

Kiesha Brown'ın Sözleşmesi Feshedildi

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı ile Amerikalı oyun kurucu Kiesha Brown arasındaki sözleşme, karşılıklı olarak feshedilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Bu haber 14 kez okundu
galatasaray.org

Keşke edilmeseydi, takıma iyi destek oluyordu dışarıdan. Hoştu yani davranışları. Bari Wnba başlayana kadar burada kalsın. Yabancılara arkadaş olur.