Roberto Mancini

Ben Türk hoca olarak Hamza Hamzaoğlu'nu görmeyi isterim takımın başında şahsen. Hem çok efendi bir kişiliği sahip, hem başarılı hem de Galatasaraylı..

Tabiki kimi nerde nasıl oynattığını konusucaz.Transferi scout değil kendi yaparsa,Scout`tun ,Tulun Paşanın aldıgı oyuncular ortada.

Dany yetersiz diyor sen kalkıyorsun Dany `den beterini son dk hocaya aldırıyorsun,Adam kadrom yetersiz diyor aldığınız oyuncular cacık .adam bende eldeki iyileri monte etmeye çalısıyorum diyor.

Bence başarılıdr duruşu ile takımı ligde aldıgında 9 idi ligde sezonu 2 bitirdi.Realden 6 yiyen takımı ikinci tura yükseltti.Türkiye kupasını aldı.

Hangi kısıtlı imkân Semih'i sağ bek oynatır ? Ben başarısızdır demiyorum ama Fener,Bjk,Trabzon'un olmadığı kupayı da alsın bi zahmet. O da hafiften de zora girmişti grupta. City'de elinde olmayan yıldız yoktu, para boldu ama mucizevi son saniye şampiyonluğu dışında 4 yılda koca bir SIFIR elde etti. Bu yüzden gelişine hep karşıydım, zira gelince de bi etki yaratmadı takımda.

Hangi kısıtlı imkân Semih'i sağ bek oynatır ? Ben başarısızdır demiyorum ama Fener,Bjk,Trabzon'un olmadığı kupayı da alsın bi zahmet. O da hafiften de zora girmişti grupta. City'de elinde olmayan yıldız yoktu, para boldu ama mucizevi son saniye şampiyonluğu dışında 4 yılda koca bir SIFIR elde etti. Bu yüzden gelişine hep karşıydım, zira gelince de bi etki yaratmadı takımda.

Bana istediği vede aldırdığı oyuncuları sayarmısın?

Sabri`yi kaçımız içimize sinerek izliyoruz Hakan Balta. Danyy,Gökhan Zan ,Ceyhun,Aydın ,Emre Çolak,Hamit,Umut hatta Burak Yılmazı bile agır eleştiriyoruz.Muhammed bana gözün kapalı Selcuk,Semih,Yekta dışında futbolcu sölermisin ilk onbirde oynatabilecek

Salih Dursunun adını bilmıyordur,Veysel idare eder,Umut Gündoğan oynamadı bile

Ontiviero,Burdisso hayatında duymamıstır eminim.Hajroviçi bizim akıllı yöneticilerimiz Türk satatusunde oynatabılırız diye aldılar ellerinde patladı

Muslera`nın yediği yok

Şimdi bu kadro kısıtlı değil zengin kadromu?

Ben transfer mevzusuna hiç girmiyorum o konuda zaten haklı. Ama saçma sapan arayışlara girmesinin de hiçbir alemi yok. Koskoca Galatasaray'ın önümüzdeki maçta hangi 11 le çıkacağını bilemez olduk. Bi bakıyoruz sol bekte Telles süper, tamam diyoruz. Ertesi hafta sol bekte Eboue sağ bekte Semih. Tam Chedjou güzel diyoruz stopere Balta geçiyor sağa Veysel. Veysel alıştı diyoruz sağ beke sabri sağ forvet Eboue... Yani tamam transfer konusunda falan haklı da böyle saçma arayışları da ben şahsen kabullenemiyorum. Kaldı ki City'de bi eli yağda bi eli baldaydı yine de neredeyse SIFIR başarı elde etti.

Ben transfer mevzusuna hiç girmiyorum o konuda zaten haklı. Ama saçma sapan arayışlara girmesinin de hiçbir alemi yok. Koskoca Galatasaray'ın önümüzdeki maçta hangi 11 le çıkacağını bilemez olduk. Bi bakıyoruz sol bekte Telles süper, tamam diyoruz. Ertesi hafta sol bekte Eboue sağ bekte Semih. Tam Chedjou güzel diyoruz stopere Balta geçiyor sağa Veysel. Veysel alıştı diyoruz sağ beke sabri sağ forvet Eboue... Yani tamam transfer konusunda falan haklı da böyle saçma arayışları da ben şahsen kabullenemiyorum. Kaldı ki City'de bi eli yağda bi eli baldaydı yine de neredeyse SIFIR başarı elde etti.

Başkana mesaj vermek istedi verdide başkan mesajı alınca Manciniyi gönderdi olayın kısa özeti bu bence renkdas

Bence başkan ve yönetim uzun süreli düşünmedi Mancini ile. Daha doğrusu gidişattan- oynanan futboldan memnun olmayınca sene sonu göndermek için elinden geleni yaptı yönetim. Mancini de kalmanın mantıklı olmadığını görünce kovulmak için uğraştı biraz. Karşılıklı anlaşarak boşanma oldu bir nevi.

GS muhabiri Ali Naci Küçük Lucescu'nun Shakthar'da kaldığını yazmış. Eğer öyleyse ayvayı yedik. Bir Mancini dönemini daha kaldıramaz bu takım.

Benim anlamadığım bu muhabirler başkan ve Luce telefonla konuşur konuşmaz nasıl haberleri oluyor. Biraz araştırınca hepsinin kaynak olarak gösterdiği Twitter'da 1800 takipçili bir haber hesabı . Yani inandırıcı gelmiyor. Bakalım ne olacak anlaşılır birkaç güne

Oynanacak Marcelo Bielsa kumarı vardı ama o da kısa zaman önce Marsilya ile anlaştı. Başkan Hollanda veya Almanya ekolü falan demiş. Kaliteli Alman hoca da yok piyasada bu aralar. Tuchel'i kulübü bırakmaz. Koeman-Jol tarzı isimler de hiç güven vermiyor. Taraftarın durumu Mancini ile geçen sezondan farklı olmaz.

Hollanda-Alman ekolünden isteyebileceğim boşta bir Jupp Heynckes var. Bir röportajında bırakmadığını, ara verdiğini, heyecanlı bir projeyle tekrar başlayabileceğini söylemişti. Tabi bize gelir mi çok zor. Onu da geçtim herşeyden önce bizim yönetim problemli. Ne kadar sevmesem de Mancini bile "geldiğim zamanki verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı, işler sonradan değişti" diyorsa var birşeyler demek ki. Mesela devre arası transferlerinin Mancini ile alâkası bile yok. Bir Telles'i istemiştir istemişse. Yok Salih Dursun, yok Umut Gündoğan, yok Veysel Sarı, yok Hajrovic. Mancini bunları nerde gördü de beğendi de istedi.. Yine palavra dönemleri başladı yönetimde hadi hayırlısı.

Oynanacak Marcelo Bielsa kumarı vardı ama o da kısa zaman önce Marsilya ile anlaştı. Başkan Hollanda veya Almanya ekolü falan demiş. Kaliteli Alman hoca da yok piyasada bu aralar. Tuchel'i kulübü bırakmaz. Koeman-Jol tarzı isimler de hiç güven vermiyor. Taraftarın durumu Mancini ile geçen sezondan farklı olmaz.

Thomas Tuchel şu anda serbest istifa etti Mainz'dan ve iyi bir hoca genç Mainz'de yaptıkları çok iyiydi o kadroyla ve 40 yaşında olmasına rağmen çok iyi bir ünü var.

2.Ligden çıktığı 2009'dan beri Mainz'ı çalıştırıyordu.Tecrubesi de var.Bir yerde bizle de adının geçtiğini görmüştüm ama bu kadar genç bir hocayı bizimkiler getirmez.

Geleceğimizi düşünüyorsak Thomas Tuchel veya o tarz bir teknik direktörün gelmesi bizim için Lucescu'nun gelmesinden daha iyi olur. İnşallah Martin Jol , Koeman gibi isimler takımın başına geçmez.

Hollanda ekolünden en son Rijkaard geldi. Daha da gelmesin mümkünse. Saçma sapan biri geleceğine Hamza Hamzaoğlu gelsin. Bir şansı hak ediyor en azından gayet de başarılı..

Bizim gelecek vadeden hoca alma lüksümüz yok ! Biz Galatasarayız, gelen hoca geldiği sene şampiyon yapmak ZO-RUN-DA ! Türkiye'de görülmüş mü hiç bi hocanın ilk sene şampiyon yapamayıp o takımda barınabildiği, o hocaya mühlet verildiği ?. Bu sene şampiyon olmak zorundayız, bunun için de marka, kaliteli bir teknik adamın gelmesi şart ! Löw olur Heynckes olur bilemem ama bu ayarda birinin gelmesi lazım.

Hollanda ekolünden en son Rijkaard geldi. Daha da gelmesin mümkünse. Saçma sapan biri geleceğine Hamza Hamzaoğlu gelsin. Bir şansı hak ediyor en azından gayet de başarılı..

İyi hoş da Rijkaard'a verilen kadro da malum yani. Adam forvet önemli forvet oyuncusu istedi gittiler Mehmet Battal'ı aldılar , Keita'sı vardı yollandı , Dos Santos'u istedi Serdar Özkan alındı. Doğru düzgün ortasaha oyuncusu istedi Barış-Ayhan-Mustafa üçlüsü neyine yetmiyor dendi. Kaleci istedi alınmadı. Rijkaard benim gözümde başarısız değildir. Başarısızlığa yönetim tarafından zorlanmıştır.

İyi hoş da Rijkaard'a verilen kadro da malum yani. Adam forvet önemli forvet oyuncusu istedi gittiler Mehmet Battal'ı aldılar , Keita'sı vardı yollandı , Dos Santos'u istedi Serdar Özkan alındı. Doğru düzgün ortasaha oyuncusu istedi Barış-Ayhan-Mustafa üçlüsü neyine yetmiyor dendi. Kaleci istedi alınmadı. Rijkaard benim gözümde başarısız değildir. Başarısızlığa yönetim tarafından zorlanmıştır.

İlk sezonunda elinde Baros, Kewell, Arda, Neill, Elano, Keita, Nonda, Caner, Jo, Dos Santos vardı. Bu kadroyla 3. olabildi. Hiçbir başarısı falan da yoktu.

Bu sene ligde şampiyonluk Şampiyonlar liginde çeyrek finalden çok daha önemli bence. Şampiyonluk direkt katılım sağlayacak ve psikolojik olarak fbye büyük baskı kuracaktır. Ne de olsa önemli olan Avrupa'ya hep gitmek. Bu nedenle ligi iyi tanıyan birisi gelmeli diye düşünüyorum. Lucescu bu profile uyan en başarılı ve en kariyerlisiydi; olmadı sağlık olsun. Alman veya Hollandalı olacaksa çok kariyerli biri olmalıdır. Bu tanıma uymayacak biri sırf Alman, Hollandalı diye alınmamalı. Martin Jol deniyor. Adam koçluk hayatında şampiyonluk yaşamamış...Kariyerli biri olmayacaksa Türk olarak Hamza Hamzaoglu'nu düşünebiliriz bence de. Bütçemizin yüksek olmayacağını da düşünürsek bu tip bir duruma en uygun Hamza hoca olduğunu düşünüyorum. Hitzfeld ikna edilir ona hiç lafım olmaz.... Kendisi işin profesörüdür!

Yarın Lucescu ile Shakhtar'ın Ceo'su basın toplantısı düzenleyeceklermiş. Umarım beklediğimiz karar çıkar. Yoksa kötü günler bizi bekliyor.