Roberto Mancini

Fatih Terimi sevmiyorum diye kendisini övecek değilim son derece başarısız ve kötü bir hoca Türkiye'ye gelen en overted spor adamı.City zamanında da sevmezdim adı geçerken çok dua ettim bir aksilik çıksın Bielsa gelsin diye ama olmadı bir an önce yollar ayrılır umarım bir projenin başına geçirilebilecek bir adam değil güven vermiyor,

Günahsız??

Abicim bırakın bu işleri ya:)

Kaan ömrü tribünlerde geçmiş birisin, sezon ortasında gelen hocanın şampiyonluk yaşadığına tanık oldun mu? Ben hatırlamıyorum...

Kasımpaşa maçı özelinde bana göre de taktik hataları olmuştur ama oyunun kilit anı 6. dakikada gösterilen kırmızı karttır. Hakeme yıkma babında söylemiyorum bunu, suçun yarısı hakemdeyse diğer yarısı çarşamba günü kupa maçına çıkan takımın maçını cumartesiye koyan TFF ve bu duruma zamanında müdahil olmayan Galatasaray Yönetim Kurulu´ndadır.

Şu bir gerçek ki oyuncularla daha doğrusu yerli oyuncularla uyuşamadı Mancini. Servet Çetin Rijkaard´ı sabote ettiğinde o gün biletini kesmezsen yerli oyuncuların oyuncağı olur gelen hocalar.

Kaan ömrü tribünlerde geçmiş birisin, sezon ortasında gelen hocanın şampiyonluk yaşadığına tanık oldun mu? Ben hatırlamıyorum...

Kasımpaşa maçı özelinde bana göre de taktik hataları olmuştur ama oyunun kilit anı 6. dakikada gösterilen kırmızı karttır. Hakeme yıkma babında söylemiyorum bunu, suçun yarısı hakemdeyse diğer yarısı çarşamba günü kupa maçına çıkan takımın maçını cumartesiye koyan TFF ve bu duruma zamanında müdahil olmayan Galatasaray Yönetim Kurulu´ndadır.

Şu bir gerçek ki oyuncularla daha doğrusu yerli oyuncularla uyuşamadı Mancini. Servet Çetin Rijkaard´ı sabote ettiğinde o gün biletini kesmezsen yerli oyuncuların oyuncağı olur gelen hocalar.
Mustafa Denizli > Beşiktaş > 2008-2009 > Çifte Kupa

Sezon başında, Sağlam'ın yerine gelmişti. Tıpkı Mancini gibi... O sene BJK ilk yarıda ligi 6. sırada bitirmişti. Devre arasındaki isabetli transferler ile (Ernst - Yusuf) sezon sonu şampiyon olmuşlardı. Üstüne bir de Türkiye Kupası aldılar. Aynı fısat bizim de elimize geçti ama kullanamadık. Hem teknik direktör, hem devre arası transfer tercihlerimiz hatalı oldu.

Daha önce Türkiye tecrübesi olmayan Mancini ile Mustafa Denizli´yi karşılaştırmak doğru değil kanımca.

Denizli hem Türkiye´deki futbol yapısını ve işleyişini biliyor hem de Türk futbolcusunu tanıyor. Mancini ise yeni yeni tanıyor bana göre. Ayrıca yerli oyuncular, yabancı hoca bugün var yarın yok bakış açısıyla yaklaşıyor genelde. Yerli hocaya aynı yaklaşımı sergileyemiyor doğal olarak.

Ben Mancini´yi savunmuyorum, bu saatten sonra başarılı olacağını da düşünüyorum. Ama başarısızlıktaki ilk halkanın Mancini olmadığını düşünüyorum.

Benim başarı kıstasım ya da olmazsa olmazım şampiyonluk değil. 1 maç kaybettik diye de oyuncu ya da teknik adama laf söyleyecek zihniyette biri de değilim. Ama Mancini geldiğinden beri neredeyse 30 hafta olacak ne oynadığımızı ben anlamadım. Oynatmak(daha doğrusu oynatamamak) istediği ile siz memnunsanız yapacak bir yok.

Tek şuçlu mu? Asla. Ama en günahsızlardan biri de değil.

Günahsız??

Abicim bırakın bu işleri ya:)
Abi Türkçe zengin dil,günahkarlar içinde en günahsızı demeye getirdim sende ''Mancini püri pak'' dediğim algısı uyanmış. :) İhale önce Fatih Terim'de,sonrasında yönetim ve futbolcularda benim için.Muslera-Sabri-Yekta-Semih-Melo biraz da Sneijder dışında bu sezonki bileşenlerin hiçbiri Mancini'den temiz değil.Bu sirki yaratanları bir kenara itip ''yapacak bir şey yok Hoca gönderelim'' denirse de seneye yalandan el ele tutuşanları,''hocam sizin için ölüyoruz lütfen gitmeyin'' dedikten 3 gün sonra sahada garip hareketlere girişenleri sık sık görürüz.Şike soruşturmasında takındıkları tavırdan da görüleceği üzere çok karakterli arkadaşlar bunlar.

Mancini kötü hocadır, bu düşüncem Mancini İnter'deykende, City'i çalıştırdığı zamanlardada aynıydı, biran önce kurtulmak dileğiyle, Fatih hoca'yıda beğenmiyorum ama Mancini'den iyidir, bu takım ligin en iyi kadrosu son 3 yıldır ama rakipsiz çıkılan 2 yılda zorbela gelen şampiyonluklar herkezi kandırdı bence, bu ülkede nasıl bir futbol anlayışı var çözemedim, Fatih hoca kendini attırır 10 maç ceza alır kahraman olur, futbolcu takımı 10 kişi bırakır kahraman olur, Mancini saçma sapan kadrolarla maçlara çıkar, suçu oyunculara atar, berabere giden maçlarda 90+'larda oyuncu değiştirip beraberliğe yatar! Kasıpaşa'dan kendi sahasında fark yer,( maçın 4-0 bitmesi bizim adımıza şanstı), sonra birileri çıkar Mancini ne yapsın der, suçsuz der, Vaybe!!!

Yaptığı ilginç hamlelere ben alışamayacağım büyük ihtimal

Bu tarz finallerin Şampiyonlar liginin ve tek maçların adamıdır Mancini ama lig için hayal kırıklığı maalesef İç sahada kazanmak deplasmanda berabere kalmak maalesef yetmiyor.

Açıklamalarına göre; takımı 9. sırada almış, 2. sırada sezonu tamamlamış.

İlk hafta gelse (tüm takımlar 0 puanda iken) alfabetik sıraya göre 7. sırada falan olduğumuza göre 6. olmak da başarıdır.

Adam yabancı basında takip edilmediğini biliyor işini yapmaya bakıyor

9.Sırada aldım 2. bitirdim.Türkiye Kupasını aldım-Ş.liginde en zor gruptan Juve'nin önünde çıkardım takımı falan demesi normal kim Türkiye Ligi izliyor ki yurtdışında devam etsin yapmaya yolunu belki işimize yarar.

Yaz döneminin en güzel haberi geldi. Gelecek seneye çok ciddi umutla bakıyorum an itibariyle. Muhtemel bir şampiyonluk ve 4. yıldız söz konusu artık ciddi şekilde.