Sivasspor-Galatasaray | TSL 1. Hafta

Erdal Avcı' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":2ze87j0w]Oruç söylentileri çıkmadı bu maçtan önce, hayret ki ne hayret.

E tabi takımda herşey yolunda değil ki yoksa basın Ramazan harekatına başlardı...
Ondan değil tabiki.Hakan Şükür önderiliğinde ki cemaatci tayfadan kimse kalmadı takım.Ondan takımda kimse oruç tutmuyordur.[/quote:2ze87j0w]

Cemaatçilerin kralları var başka Sabri :)Allahtan sakat oynamıyor..

Onur Yavuz' Alıntı:
Kaan´ın kadroda değişiklik yapmak istesem, en fazla Serdar´ın yerine Sarp´ı koyarım şahsen. Galatasaray Sivas karşısında 3 ön libero ile oynayacaksa işimiz var.

İyide orda bir tepki yokki şakayla karışık bir söylem.Ben otoban olur orta sahamız dedim,benden sonraki arkadaşımızda uçak pisti olur demiş.Yani olmayacağı,hiçte dengeli bir kadro olmadığı dile getirilmiş.Yinede öyle bir anlaşılma olduysa özür dilerim kendi adıma Kaan kardeşimden.Yaşı dile getirilmiş ama yaşına dikkat etmedim açıkcası,pekte önemi yok gibi.

Ayrıca sizin görüşünüze gelince önemli olan şeklen kaç ön libero ile oynadığımız vs. değil takımın ne kadar birbirini tamamlayacağı ve sahada bir bütün görüntü sergileyeceği.Yukarıda yazılan kadro sahada 5-5 gibi bir oyun sergileyecektir.Yani orta saha direk düşecektir.Mücadele gücümüzde oldukça düşük olacaktır,rakip takımın defansından çıkan her topta rakip takım oyuncuları direk kalemizle muhatap olacaktır.Kısacası yukarıdaki kadro bir takım görüntüsü vermeyecektir izleyenlere.

rijkaard baba geçen seneki hayvanlıklara karşı bu maçta da giderini koysun.. skor kadar bu da önemli.. geçen sene herkes barış'a sövdü ama benim ona sarılasım geldi o an.. takım sahada alenen dayak yerken, hocası tartaklanırken ve bizim ruh sahibi! futbolcularımız tokada karşı diğer yanaklarını dönerken barış'ın salladığı o tekme haksızlığa isyandı.. keşke kırsaydı bacağını.. içimde kaldı fena.. 33 tane atsak doymam yarın.. feci dağıtmamız lazım.. öyle böyle değil.. rijkaard baba da nası kanırttık bakışını atsın bütün sivaslılara.. o gün mert çetin'i bile sevmiştim rijkaard'a siper edince kendisini.. arda efendi dudak bükeceğine ota boka, takımı bu rezil deplasmanlara motive etsin işte.. artık iyice anlaşılmıştır ki transferlerle pek bir halt olmuyor.. basit ve mantıklı eklemelerle birlikte bir rüzgar yaratılmalı takımda ve bunun baş sorumlusu da arda turan'dır.. kendisi beni 2 senedir çıldırtsa da yine candır, canımızdır.. direğimizdir.. rijkaard ve neeskens ne denli kasarlarsa kassınlar, sistem bir yere kadardır mücadeleyi getirecek olanlar sahadaki futbolcuların kenetlenmesidir.. herkes baroş kadar hırslı ve arda'nın ilk iki senesindeki heyecanına sahip olarak oynarsa bu maçları.. alayına gideriz.. türkiye'de iki kupayı da istiyorum bu sene.. olmazsa da rijkaard'a zerre kızmayacağımı biliyorum.. bu ikiyüzlü yönetim anlayışı, ahlaksız türk futbolcusu, aziz uşağı medya ve hakemler, kasap rakipler vs vs varken ona suç bulmak salaklıktır.. galatasaray yine ayağa kalkacak her şeye rağmen.. galatasaray'a rağmen ayağa kalkacak galatasaray.. koyacağız.. koyacağız.. koyacağız..!

Can Bulubay' Alıntı:
rijkaard baba geçen seneki hayvanlıklara karşı bu maçta da giderini koysun.. skor kadar bu da önemli.. geçen sene herkes barış'a sövdü ama benim ona sarılasım geldi o an.. takım sahada alenen dayak yerken, hocası tartaklanırken ve bizim ruh sahibi! futbolcularımız tokada karşı diğer yanaklarını dönerken barış'ın salladığı o tekme haksızlığa isyandı.. keşke kırsaydı bacağını.. içimde kaldı fena.. 33 tane atsak doymam yarın.. feci dağıtmamız lazım.. öyle böyle değil.. rijkaard baba da nası kanırttık bakışını atsın bütün sivaslılara.. o gün mert çetin'i bile sevmiştim rijkaard'a siper edince kendisini.. arda efendi dudak bükeceğine ota boka, takımı bu rezil deplasmanlara motive etsin işte.. artık iyice anlaşılmıştır ki transferlerle pek bir halt olmuyor.. basit ve mantıklı eklemelerle birlikte bir rüzgar yaratılmalı takımda ve bunun baş sorumlusu da arda turan'dır.. kendisi beni 2 senedir çıldırtsa da yine candır, canımızdır.. direğimizdir.. rijkaard ve neeskens ne denli kasarlarsa kassınlar, sistem bir yere kadardır mücadeleyi getirecek olanlar sahadaki futbolcuların kenetlenmesidir.. herkes baroş kadar hırslı ve arda'nın ilk iki senesindeki heyecanına sahip olarak oynarsa bu maçları.. alayına gideriz.. türkiye'de iki kupayı da istiyorum bu sene.. olmazsa da rijkaard'a zerre kızmayacağımı biliyorum.. bu ikiyüzlü yönetim anlayışı, ahlaksız türk futbolcusu, aziz uşağı medya ve hakemler, kasap rakipler vs vs varken ona suç bulmak salaklıktır.. galatasaray yine ayağa kalkacak her şeye rağmen.. galatasaray'a rağmen ayağa kalkacak galatasaray.. koyacağız.. koyacağız.. koyacağız..!

Agresif bir yazı olmuş ama geçen yılki maçı aklıma getirdiğimde hiçte garipsemedim.Ne az ne çok tam deminde elinize sağlık.

Bu konudan Bağımsız söylüyorum Onur abi söyledi gerekeni gerçi. Bir iki şey ilave etmek istiyorum burada yazan pırıl pırıl arkadaşlarımız var onların şevkini kıracak şekilde dalga geçme falan tarzı iletilere müsade etmeyeceğim arkadaşlar bilginiz olsun. Herkesin bi fikri var beğenmiyosak karşı eleştirimizi tabiki yapacağız ama karşıdakinin yaşı ne olursa olsun kalbini, şevkini kırmaya gerek yok. Şimdiden teşekkür ederim herkese anlayışı için.

Konuyu dağıttım özür diliyorum, devam edelim.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Salih Coskun":3h230jhq]
Otoban olsa gene iyi, ucak pisti mübarek :)

Karşınızdakinin fikirlerine saygı göstermek bu kadar zor olmamalı, yaşı kaç olursa olsun.

Kaan´ın kadroya neden böyle sert tepki verildi anlamadım açıkçası. Fikirdir beğenirsiniz, beğenmezsiniz, beğenmediğinizi ifade edebilirsiniz ama bunun da bir usulü vardır.
[/quote:3h230jhq]

Biraz yanlis anlasilmisim, özür dilerim Kaan arkadasimizdan. Aslinda benim bu mesajimdaki amacim Kaan'in kadrosunu elestirmekten ziyade espiri olsun diye yazmakti biraz yanlis ifade etmisim demekki. Yasin hic önemi yok ama öyle birsey olamaz, Kaan arkadasimizin ici rahat olsun...

Dün Adnan sezgini sivasta büyük otelde baskan polatla tavla oynarken gördüm sezgine böyle el işaretiyle slm verdik kafa salladı,ama moreller üst seviyedeydi.

Bugün ki macı alırız.

Ayhan sanki Mustafa'dan daha faydalı olur gibi geliyor bana ilerde, ama hoca da senin yazdığın gibi biraz daha ileride oynatıyor Mustafa'yı. Bir de Sabri sakat kadroda olmayacak, Onun yerinde Ali Turanı koydunmu tamamdır :) .

Gerçi fazla da alternatif yok özelliklede orta sahada.

Ben Mustafa'yı en geride değil de biraz daha önde başarılı buluyorum. Nedeni ise pres, savunma, pas olayı değil de gol pozisyonlarına etkisi.

Kesinlikle Kerem, Mustafa biraz daha önde daha başarılı gerideki oyununa nazaran. Benim demek istediğim Ayhan ilerde Mustafa geride oynasın değil ama ilerdeki oyun için düşünürsek sanki Ayhan Mustafa'dan daha başarılı olur gibi geliyor bana. Ayağına daha hakim, sonuçta topla güreşmiyor Mustafa gibi.

Ama en doğrusu 2'sinin de olmadığı bir kadro :)

Bu arada Mustafa'nın tekeri patlamış kamyon gibi, sallana sallana dribbling'i çok hoşuma gidiyor :)

Aynen keşke ikisinin de olmadığı bi kadroyu konuşabilseydik ama mevcut durumda ikisinede mecburuz napalım Kerem.

Tekeri patlamış kamyon mu :) :) :) , var zaten adamda enterasanlık kamburu çıkarıyor kendi kendi ile mücadele ediyor, olmadı topla savaşıyor acayip bi adam gerçekten.

Futbolcular hazır olsalar şu an için en iyi orta saha forvet yapılanması (bence)

---------cana----
---------------Ayhan
-------Arda
Serdar----Batdal----Kewell

Ayhan ile Mustafa'nın yeri aynı, tek farkı Mustafa SAğa taraflı Ayhan Sol taraflı oynuyor. Ama direk böyle bir 11 ile çıkarmıyız bilmiyorum. Belki Serdar'ın yerine Arda oynayıp Mustafa da dahil olabilir. O zaman orta sahada yaratıcılık Ayhan'a kalır epey zorlanır Ayhan. Rijkaard'ın cesur olmasını bekliyorum. GS'ın zayıf yönünü çözdü rakipler. En ufak takım bile saldırmaya çalışıyor bu abskıyı kırmak amacı ile 3 koşan orta saha ile oynadığımızda da bu kez yaratıcılık konusunda sıkıntılar başlıyor.

2002'de Ahmet Yıldırım takası ile takımıza katılan,bizde 8. yılını geçiren sadece Ribery'li kadroda varlık göstermiş olan,son 3-4 senedir hep geriye giden,tek yapabildiği 1 metre yanındaki adama topu atabilmek olan Ayhan'a hala muhtaç olmak hala Ayhan'dan medet ummak o kadar çok ağrıma gidiyorki :(

Buna katılmıyorum Sercan. 2008 ve 2009 da ligin pas isabeti en yüksek oyuncusuydu. Ha şimdi diyeceksin ki "yanına atıyor pası sadece" ama öyle olmuyor o iş işte. Ayhan ayrıca GS orta sahasında topsuz oyunu da oynayabilen ender oyunculardandır. Box to Box özelliği olmasına rağmen Sol açıkda 10 numarada ve ön liberoda denenmiş elinden gelenide yapmıştır Ayhan. Bize daha çok Ayhan lazım demen gerekirken bunları demen ilginç. Bu arada Ayhan'ın GS'a gelişi 2001 dir. 33 yaşında olmasına rağmen, Emre Çolakdan daha fazla fayda sağlayacaktır tekrar bu sene takıma. Geçen senenin büyük kısmını sakatlıklarla geçirdiğindne etkili ve yeterli olamadığının oda farkında.

Sühan Cem' Alıntı:
Buna katılmıyorum Sercan. 2008 ve 2009 da ligin pas isabeti en yüksek oyuncusuydu. Ha şimdi diyeceksin ki "yanına atıyor pası sadece" ama öyle olmuyor o iş işte. Ayhan ayrıca GS orta sahasında topsuz oyunu da oynayabilen ender oyunculardandır. Box to Box özelliği olmasına rağmen Sol açıkda 10 numarada ve ön liberoda denenmiş elinden gelenide yapmıştır Ayhan. Bize daha çok Ayhan lazım demen gerekirken bunları demen ilginç. Bu arada Ayhan'ın GS'a gelişi 2001 dir. 33 yaşında olmasına rağmen, Emre Çolakdan daha fazla fayda sağlayacaktır tekrar bu sene takıma. Geçen senenin büyük kısmını sakatlıklarla geçirdiğindne etkili ve yeterli olamadığının oda farkında.

Valla abi sende kendine göre haklısın ama şu takımda şimdi Kallström ve Diarra olsa :) ,Ayhan'ın esamesi bile okunmazdı.biraz da mecburiyetten ona bağlıyız hala.