Su Topu Haberleri

Re: Sutopu Haberleri Buraya ! ! !

Şampiyon Galatasaray

Galatasaray Sutopu Takımı, 2008-2009 sezonu Sutopu Deplasmanlı 1. Ligi'nde namağlup şampiyon oldu. Galatasaray, play-off final serisi üçüncü karşılaşmasında da rakibi Heybeliada Su Sporları Takımını 15-8 mağlup ederek seriyi 3-0'la bitirdi.

Galatasaray Olimpik Havuzunda oynanan play-off final serisi üçüncü karşılaşmasında Galatasaray, Heybeliada'yı 15-8 mağlup etti. Karşılaşmanın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Galatasaray Sutopu Takımı, karşılaşmanın tamamında rakibinin skor
olarak yanına yaklaşmasına da izin vermedi.

Yaklaşık 50 kişilik bir taraftar topluluğunun takımımızı desteklediği karşılaşmayı ayrıca Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Uygur'da izledi. Karşılaşmanın son dakikalarına tezahüratlarla giren Galatasaray Sutopu Takımı, son düdükle beraber de takım halinde havuza atladı. Havuz içerisinde teknik kadromuz ve oyuncularımız hep beraber şampiyonluğu kutladı.

2008-2009 sezonunda namağlup olarak şampiyon olan takımımız toplamda 29. kez, Türkiye Deplasmanlı Sutopu Ligi'nde ise 15. kez şampiyonluğa ulaştı.

Bu sene ki ilk lig şampiyonluğumuz, Fb'nin olmadığı iki dalda her sene şampiyonuz, 1) Su topu 2) Tekerlekli Basketbol .

Diğer dallarda neredesiniz sayın Yöneticiler ! ?

fenerin olmadığı dallarda biz(tekerlekli sandalye basketbol,sutopu), fenerle bizim olmadığımız dalda(hentbol) beşiktaş,
ve 3 takımın olduğu dallarda ise fenerbahçe ne yazık ki!!!

Galatasaray 8 - 7 NIS

Galatasaray Sutopu Takımı, Slovakya'nın Kosice şehrinde oynanan Euroleague 1. Tur D Grubu ikinci karşılaşmasında Sırbistan temsilcisi NIS'i 8-7 mağlup etti.

Grup maçlarına dün akşam oynadığı Hornets Kosice maçıyla başlayan ve evsahibi takıma 14-8 mağlup olan takımımız, ikinci karşılaşmasında sutopunun ekol ülkelerinden Sırbistan temsilcisi NIS'i 8-7 yenmeyi başardı. NIS ise turnuvadaki ilk maçında Portekiz temsilcisi De Portinado'yu 14-2 yenmişti.

Galatasaray turnuvadaki üçüncü maçında bugün Yunanistan temsilcisi Voulugmeni ile karşılaşacak.
9 Ekim 2009 / 19:15 (TSİ) / Vouliagmeni - Galatasaray

Kaynak:www.galatasaray.org

15 dakika sonra başlıyor maç takip edebileceğimiz bir yer varmı ? Galatasaray havuza iniyor takip etmek olmaz mı ? :)

Galatasaray 9 - 10 Vouilagmeni

Galatasaray Sutopu Takımı, Slovakya'nın Kosice şehrinde oynanan Euroleague 1. Tur D Grubu üçüncü karşılaşmasında Yunanistan temsilcisi Vouilagmeni'ye 10-9 mağlup oldu.

Galatasaray Sutopu Takımı, 1. turdaki son maçında yarın Portekiz temsilcisi De Portinado ile karşılaşacak.

11 Ekim 2009 / 10:45 (TSİ) / Galatasaray - De Portinado

Galatasaray İtalya Yolcusu

Galatasaray Sutopu Takımı, LEN Trophy karşılaşmalarının 2. turu için İtalya'ya gidiyor.

Avrupa kupalarındaki yoluna LEN Trophy turnuvasından devam eden ve ülkemizi sutopunda Avrupa'da temsil eden tek takım olan Galatasaray Sutopu Takımı, LEN Trophy'nin 2. tur karşılaşmaları için İtalya'nın Brescia kentine gidiyor. 5 Kasım Perşembe günü İtalya'ya uçacak olan Galatasaray, 2. tur karşılaşmalarını bu şehirde oynayacak.

LEN Trophy'nin ikinci turunda Galatasaray, F Grubu'nda mücadele edecek. Galatasaray'ın gruptaki rakipleri ise İtalya'dan evsahibi Brescia, Yunanistan'dan Panathinaikos ve Karadağ'dan Akademija Cattaro. F Grubu'nda karşılaşmalar 6 ve 8 Kasım tarihleri arasında oynanacak.

Ali Bozgeyik' Alıntı:
[quote="Kamil Sarper Özsefer":1z5bffp7]fb bu branşlarda olsa bizi geçerler şmp olurlar

Glikoz alımını sıklaştır,kırlarda gez bol bol oksijen depola...[/quote:1z5bffp7]

:) :)

--------------------------------------------------------------

Len Trophy Kupa 2 oluyor değil mi?

Nasıl Savaş abi voleybol hakkında ki tüm bilgilieri aktarıyorsa bir abimiz de bu branşa el atmalı bence.=) Hani yönetime taş filan atıyoruz amatör branş diyoruz ama biz bile sahip çıkmayı geçtim haberdar bile değiliz mesela şampiyonluktan şampiyonluğa...

Alison Sudol' Alıntı:
Nasıl Savaş abi voleybol hakkında ki tüm bilgilieri aktarıyorsa bir abimiz de bu branşa el atmalı bence.=) Hani yönetime taş filan atıyoruz amatör branş diyoruz ama biz bile sahip çıkmayı geçtim haberdar bile değiliz mesela şampiyonluktan şampiyonluğa...

Çok doğru bir tespit ancak kulübün bile fazla ilgisi yok bu branşa. Örneğin hala Enka-Galatasaray maçı 17 Şubat'ta oynanacak haberi var sitede. İşin ilginci Sutopu Federasyonu'nun sitesinde bile bu maçın sonucu yok aradan 4 gün geçmesine rağmen. Bu branşta Avrupa'da ne yapıyormuşuz diye baktığımda, Avrupa'nın ikinci büyük kupasında yer almış ve grubu sonuncu bitirmişiz. Grubumuzda ilk iki sırayı alan takımlar şu anda yarı finalde oynuyorlar ve ikisi de ilk maçlarında final için avantaj elde etmiş. Yani grubumuzda yer alan iki takım muhtemelen bu kupada final oynayacak. Kötü kura çekmişiz. Su topunda bayan şampiyonası yokmuş Türkiye'de, bunu da öğrenmiş oldum. Bir de pek sevmesem de, hentbolde neden yer almayız onu da anlayabilmiş değilim. Bir okul sporu olan bu branşta yıllar önce şampiyonluğumuz var diye hatırlıyorum.

En azından dikkate alıp kendi çabalarınızla bazı bilgileri bize aktardığınızdan dolayı teşekkür ederim Kurtuluş abi. Resmi siteye gelicek olursak zaten tutulan branşların sitesi bile zor güncellenirkern su topunun bu halde olması beni pek şaşırtmadı açıkcası üzülerek söylemem gerekirse...Hentbol'a gelince ben de pek anlamadım niye takımımız yok diye yıllardır Beşiktaş hegomanyası altında lig yanılmıyorsam bir spor klübü olarak(jimnastik klübü bile açıyorsa) yakışmayan bir tablo açıkcası.

Alison Sudol' Alıntı:
En azından dikkate alıp kendi çabalarınızla bazı bilgileri bize aktardığınızdan dolayı teşekkür ederim Kurtuluş abi. Resmi siteye gelicek olursak zaten tutulan branşların sitesi bile zor güncellenirkern su topunun bu halde olması beni pek şaşırtmadı açıkcası üzülerek söylemem gerekirse...Hentbol'a gelince ben de pek anlamadım niye takımımız yok diye yıllardır Beşiktaş hegomanyası altında lig yanılmıyorsam bir spor klübü olarak(jimnastik klübü bile açıyorsa) yakışmayan bir tablo açıkcası.

Su topunda Enka'yı 13-4 yenmişiz. Yenilgisiz liderlik devam ediyor. Ayrıca 1945-55 yılları arasında 1o yıl İstanbul Hentbol Ligi'nde şampiyonluk almış takım. Madem konu açıldı devam edelim dedim :)

Aynen böyle devam. Zaten skorlar ve başarılarımız da çekiciymiş bazı amatör branşlara oranla o yüzden skor taraftarları da olması lazım burda :p 10 yıl şampiyon olmuş bir klüp nasıl olur da o takımını pat diye kapatır ve yıllarca sessiz kalır?

Sanki böyle amatör branşlar büyükler arasında anlaşılarak paylaşılmış "burası benim, şurası senin" filan diyerek paylaşmışlar ve kimse kimsenin bölgesine girmemiş gibi mesela Hentbol Beşiktaş'ın Sutopu Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin de bilmem ne böyle hissettim fazla mı paranoya bağladım bilemiyorum :)

Alison Sudol' Alıntı:
:)
Adımın voleybol ile birlikte anılması beni memnun ediyor ama bazı çevreleri memnun etmiyor bilesiniz. Çünkü bilgi akışını taraftara ulaştırıyorum. Bu bilgilerle taraftarlar şubede ne olup bitiyor öğrenme imkanı buluyor. Bu da bazılarını rahatsız ediyor. ;)
Nedense adı gibi ilgi ve yönetimi de amatör hatta çağ dışı kalmış branşlar için çaba sarfediyoruz.
Cervantes yaşasaydı, sanırım en ünlü romanının ismini revize ederdi :D

Resmi site olayına gelince.
Bizlerin voleybolda yaptığı gibi bir su topu/taraftar sitesi kurulsun bakın nasıl da sahip çıkıyorlar hemen şubeye ;) Şaka değil, denemesi bedava. İddiaya bile girerim hatta.
Taraftar/ ilgi konusunda da, zaman en iyi ilaç olacak! İlgi artıkça yatırımın çoğalacağını, yatırım artıp da başarılar gelmeye başlayınca ilginin daha da artacağını düşünüyorum.
Sevgiler.