Tufan Ersöz

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: Tufan Ersöz Sorularınızı Cevaplıyor !!

Kemal Aday @

Ufak bir bilgisayar ve veri kurtarma çalışmalarından sonra Mihriban Oğuz ve Tufan Ersöz röportajlarını hazırladım.

Merak etmeyin veto yeme durumu yok herşey açıkca ortada ve belli.. Mihriban Hocam'da, Tufan Abim'de sağolsunlar bu konuda son derece yardımcı oldular..
Bizde yalan olmaz.
Bilmeden konuşmayalım.
Unutmayın ki; ben bir öğrenciyim ve dershanem, kendi antremanlarım ve okulum derken röportajı hazırlamaya pek zaman kalmıyor. Röportajı hazırlamak yapmaktan daha zor.

Re: Tufan Ersöz Sorularınızı Cevaplıyor !!

Bu taraftar seni çok özledi. Artık daha fazla özletme. Senin o mücadeleni, azmini, isteğini inşallah en kısa zamanda tekrar izleme fırsatı bulacağız.

Tufan Ersöz [Özel Röportaj - BRSCMR]

Tufan Ersöz; 2006-2007 yılında Galatasaray'a geldi ve taraftarlık ruhuyla mücadele edişiyle bir anda herkesin sevgilisi oldu. Sezon içersinde yaşadığı sakatlığı sırf takımı yalnız bırakmamak için sezon sonuna erteledi. 2007-2008 sezonunda yaşadığı ufak bir sakatlık çok büyük bir süre bizden uzak kalmasına neden oldu.. İşte Galatasaray taraftarının sevgilisi TUFAN ERSÖZ sizlerle.. Sakatlığını, çalışmalarını ve takımı dışardan gözetlemeyi anlattı.Forzacimbom.Net ekibi sordu, Tufan Ersöz yanıtladı..

İşte karşınızda o çok beklenen TUFAN ERSÖZ röportajı..

tufante9.jpg

Sezonun yeni transferi olarak görülüyordun " Harika bir Tufan geliyor " deniliyordu. Ne oldu, nasıl oldu tekrardan uzun süre aramızdan ayrı kaldın..

TE : Geçen sezon sonu geçirdiğim ilk operasyonun ardından,geçirdiğim rehabilitasyon sürecinden sonra,yazın takıma katıldım ve idmanlara basladım.Fakat aynı dizimde ama operasyon olduğum noktada olmayan başka ağrı ve acılarla karşılaştım.Geçeceğini düşünüp doktor kontrolünde idmanlara devam ettim ve problem çok daha fazla büyüdü.Sonunda 2. operasyonu olmam kaçınılmaz hale geldi.

Nasıl gidiyor rehabilitasyon çalışmaları..

TE :Rehabilitasyom çalışmalarımı İngiltere'de özel bir fizyoterapistle sürdürüyorum.12 Ekim'den beri burdayım. Çalışmalar ise son derece güzel gidiyor.

Herkes merakla seni bekliyor. Ne zaman tam anlamıyla hazır olursun?

TE : Ne zaman tam bir şekilde hazır olurum bilmiyorum açıkcası.Ama herkesin şunu bilmesini isterim ki hedefim sezon bitmeden sahada olmak.

Galatasarayla sözleşmen bitiyor benim bildiğim kadarıyla bu sezon sonu.. Sözleşmeni bir kaç yıl daha uzatacak mısın?

TE : Evet, Galatasarayla sözleşmem bitiyor sezon sonu. Ama benim Galatasaray'da yapacaklarım bitmediğinden buradayım..

28953jl7.jpg

Uzun süreli sakatlıktan sonra eski performansına ulaşacağına inanıyor musun?

TE : Eskisinden daha iyi bir performansa sahip olacağıma eminim..

Gecen sene adi sani daha az duyulmus oyuncularla Avrupa?da ilk 4?e kalma basarisi gosterdik, peki bu sene bu kadar iyi oyuncularla neden Avrupa?ya katilamadan elendik?

TE: Bütün yabancılarımız değişti..Geçen seneye göre çok daha kariyerli ve basketbolu çok daha iyi bilen yabancı oyuncular takıma katıldı.1,2 türk oyuncu değişikliği oldu.Bence takımın elenme sebebi kimya ve takım olma problemi yaşamamızdı. Daha kimyamız belli olmadan, birlikte mücadele edeceğimizi tam kavramadan elendik.

Turkiye?de sampiyon olma ihtimalimiz sence nedir?

TE: Şampiyonluk çok ince bir çizgi bence.Herkesin katkısıyla olan birşey..Oynayan oynamayan,camianın, taraftarın inanması ve takımın üst düzey mücadelesi bize kupayı getirir.

Şampiyonluk yarışında en ciddi rakip olarak hangi takımı görüyorsun?

TE : Benim görüşüm Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker'in bize en ciddi rakip olduğu..

Arka arkaya peşini bırakmayan sakatlıklar haliyle insanlara " kronik " olarak yansıyor.. Peki iyileştikten sonra aynı sakatlığın nüksetme ihtimali varmı? Kısacası bu " kronik sakat " diye yansıyan duruma söylemek istediklerin neler..

TE : Benim sakatlık durumumda kroniklik diye bir şey yok. Sadece arka arkaya 2 tane büyük operasyon geçirmem bacağımın zayıflamasına neden oldu.Yani çok ufak bir problem vardı ama çığ gibi büyüdü..Daha sabırlı çalışarak ve çok iyi bir fizyoterapi ile bu problemi ortadan kaldırıyoruz.

22kx0.jpg

Nasıl Galatasaraylı oldun? Maçlarda, özellikle derbilerdeki hırsın, kazanıldığı zamanki o sevincin, kaybedildiği zaman üzüntünün tribüneki taraftarlarla br farkı yok..Nerden bu sevda? Bize anlatır mısın?

TE : Ailem Galatasaray'lı.. Annem ise Galatasaray'da eskiden milli voleybolcuydu..Nasıl Galatasaraylı olmayayım sen söyle :) Kendimi bildim bileli ben sevdalıyım bu renklere..

Peki senin gözünden takımı dinleyelim birazda..

TE : Sezon başından beri inişler, çıkışlar oldu. Galibiyet sayımız fazla olmasına rağmen sahadaki mücadele ve oyun pek tatmin edici değil bana kalırsa..Ama son dönemde Hüseyin Beşok önderliğinde bir çıkış oluştu. Bu çıkışın devam etmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.

Andrija Zizic'in ayrılmasına neler diyorsun ?

TE : Kesinlikle Zizic'in ayrılması şampiyonluk yolunda büyük bir yara bizim için..

Murat Özyer'in istifası seni etkiledi mi ?

TE : Ben Galatasaray'da Murat Hoca'yla birlikte başladım ve iyi kötü günlerimiz oldu kendisiyle.Ama ne yazık ki bu iş profesyonel bir iş ve herkes kendi yolunu çizmeye devam edicek. Murat Abi elbette başarılı olacaktır buna inancım sonsuz..

Koray Hoca hakkında düşüncelerini alalım daha birlikte çalışma fırsatın olmadı ama..

TE : Koray abi eski Galatasaraylı ve oldukça deneyimli birisi.. En kısa zamanda takımla birlikte olup onunla çalışmak dileğim tabii ki..

b862tufanb3375fy7.jpg

Ne zaman Türkiye'ye döneceksin? Tam olarak ne zaman tekrardan topla çalışmalara başlayacaksın acaba..

TE : Şubat ortasında dönüyorum. Ayın sonunda ise topla çalışmalara başlamak istiyorum artık..

Tufan Ersöz bir Dream Team kursa kimleri alır kadroya..

TE : Bizim kadro aslında Dream Team için uygun.. Aynen devam ederim :)

Çalışmak istediğin coach ?

TE : Ben her antrenör ile çalışırım yeterki onlar beni istesinler :)

16 sayı farkla kazanılan Fenerbahçe maçı hakkında düşüncelerin.. Neler hissediyorsun dışardan bakınca..

TE : Tek istediğim o maç için takımın yanında olmaktı. Onun kaybını benden başka kimse anlayamaz.

8 kişilik Beşiktaş'a yenildik.. Sen neler diyeceksin ?

TE : Evet 8 kişilik Beşiktaş'a yenildik. Ama ister 5 kişi olsunlar, ister 8 hiç farketmez. Onlar hakettiler o maçı çünkü bizden daha çok istediler kazanmayı..

Eurochallenge'de neler yapabiliriz sence ? Nereye kadar gider..

TE: Kesinlikle hedef ve son durak final olmalı bana göre..

Son olarak seni en kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz..
Taraftarlarımıza diyeceğin birşeyler varmı..
Son olarak görüşlerini alalım..

TE : Taraftarlarımızı çok özledim. Sahada onların önünde oynamanın değerini şimdi daha iyi anladım. Şunu bilsinler ki ne yapıp edip ŞAMPİYON KADRODA OLACAĞIM !

Tekrardan geçmiş olsun..
En kısa sürede aramıza dönmen dileğiyle..
Sorularımızı yanıtladığın içinde teşekkürler..

TE : Asıl ben sizlere teşekkür ederim.

SAYGILARIMLA
BARIŞ ÇAMUR
Forzacimbom.Net

Not : İzinsiz ve imzasız hiç bir yerde yayınlanamaz. Röportajın başka sitelerde benim iznim ve imzan dışında yayınlandığını görürseniz lütfen bildirin.

Re: Tufan Ersöz [Özel Röportaj - BRSCMR]

Çok güzel bir röportaj olmuş emeği geçenlerin eline sağlık 3-4 hafta sonra
takımda olursa son altı haftada ki zor maçlarda bir aksilik olmazsa Kaptan sazı eline alacak.İnşallah Kaptanın gelişiyle playofflarda final yaparız.

Mustafa Yağız ÖNDER, Burak Barut, Okan Alaşalvaroğlu, Osman Aydın, Eren Aydın ve Berk Tuna Tertipli

Asıl ben teşekkür ederim sizlere..

Hatırlatma ;

Mihriban Oğuz röportajıda kısa bir süre sonra yayınlanacaktır.
Office 2008 ile aramızda bir nusubet var çözmem gerekiyor :)

Barış Çamur' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":2ipqetam]Open Office indir.Hiç br eksiklik yaşamazsın...

Product Key gibi bir problem söz konusu :)[/quote:2ipqetam]
Adı üstünde Open Office.Herkese beleş.

Kendisini denemekte fayda var galiba :)
Office 08 yüklenmiş laptopa ama trial sürüm..
Sadece yazıyı okuyabiliyorum üzerinde ne kopyalama, nede değişiklik yapamıyorum.

Teşekkürler..

sakatlığı nedir ya tufanın onu da tam bilseydik keşke =)

bilen varsa söylesin, ona göre rotasyon yapıcam :p

Tesekürler. Emegine saglik. nedenini bilmiyorum ama Tufan'i bir ayri seviyorum bizim takimda. Onu bizden biri gibi görüyorum. Bence Hüseyin ile birlikte takimin sembol ismi. Eger iyi bir sekilde dönerse sampiyonluga iyice inanmaya baslayacagim. Bu sene bence yerli oyuncular gercek bir onu mücadelesi veriyor. bunlara Tufan da eklenir, yabancilar da ateslenirse kimse duramaz önümüzde.