Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013

1. (8) Andrew Bynum C

2. (17) Kyrie Irving PG

3. (32) Paul Pierce SF

4. (41) Joe Johnson SG,SF

5. (56) Marcin Gortat C

6. (65) Luol Deng SF

7. (80) Brook Lopez C

8. (89) Evan Turner SG,SF

9. (104) Brandon Knight PG,SG

10. (113) Kenneth Faried PF

11. (128) Hedo Turkoglu SF,PF

12. (137) Shawn Marion SF,PF

13. (152) Kemba Walker PG

14. (161) Thomas Robinson PF

1. (8) Andrew Bynum C

2. (17) Kyrie Irving PG

3. (32) Paul Pierce SF

4. (41) Joe Johnson SG,SF

5. (56) Marcin Gortat C

6. (65) Luol Deng SF

7. (80) Brook Lopez C

8. (89) Evan Turner SG,SF

9. (104) Brandon Knight PG,SG

10. (113) Kenneth Faried PF

11. (128) Hedo Turkoglu SF,PF

12. (137) Shawn Marion SF,PF

13. (152) Kemba Walker PG

14. (161) Thomas Robinson PF

Erdal, sezon içinde senden en az 3 sakatlık bekliyorum, hadi hayırlısı :)

Sonunda 5 aylık maraton başlıyor.

Öncelikle, bu son takas, "ehh" denebilecek bir kadro kuran Sarper'e olumsuz ve berbat bir kadro kuran Kaan abiye ise olumlu bir şekilde dönecek.Ama ben ikisininde play-off yapabileceğini düşünmüyorum.[gerçi geçen yılda Kaan abi play-off yapamaz demiştim ama son anda atmıştı takımını ilk 6'ya]

Turan abinin, "ya batalım ya çıkalım" diyip inanılmaz bir riskli kadro kurduğunu düşünüyorum.Bu risk tutarsa ilk 3'e adını yazdırabilir ama tutmazsa geçen seneki derecesini tekrarlayabilir

Tek tek değerlendirmeyeceğim takımları ama benim bugünden gördüğüm ilk 4 :Tanju-Bülent abi-Eren-... [boşluğu siz doldurun] şeklinde.Bu durumu bozarsa sadece Veysel ve Turan abi bozabilir.

Sonunculuk adayım ise kusura bakmasın ama Taner. :)

Öncelikle, bu son takas, "ehh" denebilecek bir kadro kuran Sarper'e olumsuz ve berbat bir kadro kuran Kaan abiye ise olumlu bir şekilde dönecek.Ama ben ikisininde play-off yapabileceğini düşünmüyorum.[gerçi geçen yılda Kaan abi play-off yapamaz demiştim ama son anda atmıştı takımını ilk 6'ya]

Turan abinin, "ya batalım ya çıkalım" diyip inanılmaz bir riskli kadro kurduğunu düşünüyorum.Bu risk tutarsa ilk 3'e adını yazdırabilir ama tutmazsa geçen seneki derecesini tekrarlayabilir

Tek tek değerlendirmeyeceğim takımları ama benim bugünden gördüğüm ilk 4 :Tanju-Bülent abi-Eren-... [boşluğu siz doldurun] şeklinde.Bu durumu bozarsa sadece Veysel ve Turan abi bozabilir.

Erdal takım berbat olabilir tamam ama geçen sene son anda play-off'a atmıştı ne demek:( Geçen seneki takım normal sezonda ya 2. ya 3. bitirdi ama ayı anda tüm oyuncuların düşük performans gösterince elendi. Laf söyletmem ilk göz ağrıma :)

Erdal takım berbat olabilir tamam ama geçen sene son anda play-off'a atmıştı ne demek:( Geçen seneki takım normal sezonda ya 2. ya 3. bitirdi ama ayı anda tüm oyuncuların düşük performans gösterince elendi. Laf söyletmem ilk göz ağrıma :)

Olabilir Kaan abi :).Normal ligin sıralamasına baktım altıncı gözüküyorsun.Ama galibiyet oranı olarak 3. olmuşsun.Yahoo'nun azizliği diyelim.

Dikkatimi çeken bir başka şey herkes yana yakıla pota altı oyuncusu ararken benim göz diktiğim 3 isminde boşda olması.Bu isimlerin ikisi batug 5. ligde kurduğum kadroda var ve onlardan istediğim katkı gelirse mutlaka burada da takımıma alırım.

Sercan'ın takım sloganına bayıldım bu arada :p

''ehh'' öyle mi? :)

Senle ben çok riskli seçimler yaptık. Bende sakatlanması muhtemel olan önemli tek kişi Curry. O sakatlanırsa ciddi düşüş yaşarım. Diğer risk de Jennings. Sende ise Paul Pierce, Bynum, Lopez, Deng gibi 4 tane önemli sakatlanması muhtemel oyuncu var. Ben bu oyunculardan alabileceklerimi almayı düşünmüştüm, ama bu riskten dolayı tercih etmedim. Yani sakatlanmazlarsa senin, sakatlanırlarsa benim stratejim kazanmış olacak, onu da sezon içinde göreceğiz artık :)

K.Martin'e gelince. İlk öğrendiğimde bende çok üzüldüm. Onu Houston'un en önemli ve tek skoreri diye almıştım, belki de en gitmemesi gereken takıma gitti. Yalnız şöyle bir durum var, eğer ilk 5 başlarsa OKC'de (ki bence Harden gibi kenardan gelir) bana yansıyacağı kadar Durant'a da yansır. Kenardan gelirse belki meydan ona kaldığı için Houston'dan da iyi ve dengeli oynayabilir. Lin kısaları değil uzunları oynatabilen bir guard çünkü ve K.Martin'e faydası olacağına bence zararı oluyordu.

Playoffla ilgili düşünceni ise ilerleyen haftalarda cevaplayacağım :)

Andrew Bynum geçen sezon sadece ilk 5 maçı kaçırdı [cezası yüzünden].Onun dışında maç kaçırmadı efsanevi bir sezon geçirdi.

Paul Pierce geçen sezon sadece 5 maç kaçırdı.Ve fiziksel olarak iyi durumda olduğu söyleniyor.

Brook Lopez geçen sezona kadar hayatında sakatlık yaşamamış birisiydi.Geçen sezon sezonu kapattı kabul.Ama bu sezon tek bacak ve tek kolla bile olsa oynamak zorunda.Brooklyn kadrosunda pivot yok onun dışında.Sağlıklı olursa +40 dk oynayacak bu sezon.

Luol Deng geçen sezon 11 maç kaçırdı.Eskiden kalan bir sakatlığı var ama Rose'unda yokluğunda mutlaka oynamak zorunda.Yine 10-15 maç kaçırabilir sezonda.Ama genele baktığında buna kesinlikle değer.

Bynum'ın üzerinde bu sene çok daha fazla yük olacak ama bir de öyle düşün. Aynı şey Pierce için de geçerli. Aslında Pierce ya daha fazla oynayacak yıpranacak ya da rotasyon genişliğinden dolayı daha fazla dinlendirilecek ve istatistiği düşecek. Gerçi Pierce her zaman Pierce'dır ama olasılıklar bunlar.

Lopez benim çok sevdiğim bir oyuncu, özellikle yüzdeli oynamasından dolayı. Gerçi aynı şekilde ribaunt almaması da sinirimi bozuyor. Onunla ilgili en kötü şey, kırılgan bir yapısı var. Kolay sakatlanabilir gibi.

Deng'e gelince... O da dediğin gibi Rose'un olmadığı bir sezon kendini feda etti ve ameliyatını erteledi. Sezon içinde patlak verebilir.

Başta dediğim gibi sorunsuz geçerse çok iyi katkı verecek hepsi, illa sakatlanacaklar da demiyorum, ama sakatlanırlarsa da şanssızlık denilemez yani.

Benim şimdiden 4 sakatım var gibi maşallah :) Dann Granger ve tabiki riskli seçimim Eric Gordon iki önemli isim.. Diğer ikisi ise Chris Kaman ve Nene iki pivotum çok maç kaçırırsa kötü olur.. Kaman en fazla 1 maç kaçırcak gibi kaçırmayadabilir.. Nene ise 2 3 maç olabilir Gordon gibi.. Grangerda 2 3 maç sonra gelir diyew tahmin ediyorum ama belli olmazmış..

Bugun Kyle Irving ve Daniel Gibson Cle. da oynamazsa çaylağım Dion Waiters patlarsa süper olur :) Nene ve Kamanın maçları da var ama oynarlar mı bilmiyorum.

Kyrie Irving'den 26 sayı[3 üçlük],6 rebound,4 asist ve 1 blok
Paul Pierce'dan 25 sayı[2 üçlük],5 rebound ,5 asist ve 2 top çalma
Shawn Marion'dan 11 sayı, 9 rebound, 4 asist 1 top çalma ve 1 blok

Toplamda 15-14 Serbest atış.

Büyük taarruz başladı...

Bu arada böyle devam eder mi bilmiyorum ama Harden napıyor öyle ya? Oyunda Harden'ı alanlara belki de en iyi piyango vurdu. Benim Kevin Martin'in beklendiği gibi istatistikleri düştü, ama yine de fena sayılmayacak istatistik getiriyor şimdilik.

Jordan Crawford, tüm sezonda yapacağı toplam istatistiği tek maçta yaptı.İnanılmaz...

Sen bence yeterince tanımıyorsun Jordan'ı :) Ben daha da fazlasını beklediğim için (en azından Wall dönene kadar) özellikle aldım, hatta Jamal Crawford ile arasında kalmıştım, o yüzden hem Jamal ile kıyaslayınca, hem de genel performans olarak şu an benim beklentilerimin altında hala. Şu adamı bi ilk 5 başlatmıyorlar inadına.

Ben de ilk haftanın hayal kırıklığı şu an açık ara David Lee. Her maç en az 20-10 yapar diye aldım ama şu an kayıpları oynuyor.

Seriyi kaybettik 6-3.Bunu bir şampiyonluk işareti olarak görüyorum son 2 sezon, ilk maçlarımı 7-2 kaybetmiştim :).

Bynum döndüğü sürece hiçbir problem yok benim adıma.Hidayet'in sakatlanması bile takımı etkilemedi.Boştan bulduğum Al Farouq Aminu onun açığını kapattı[daha az asist yapacak tabi].Bu takım her türlü şampiyon olur yeter ki Bynum sapasağlam dönsün takıma.

Seriyi kaybettik 6-3.Bunu bir şampiyonluk işareti olarak görüyorum son 2 sezon, ilk maçlarımı 7-2 kaybetmiştim :).

Bynum döndüğü sürece hiçbir problem yok benim adıma.Hidayet'in sakatlanması bile takımı etkilemedi.Boştan bulduğum Al Farouq Aminu onun açığını kapattı[daha az asist yapacak tabi].Bu takım her türlü şampiyon olur yeter ki Bynum sapasağlam dönsün takıma.

Şampiyon olsan ne olur artık, bu utanç nasıl kapanacak
tongue out.png

haha.jpg

Dua et diğer üç alanda da çok ufak farklarla aldın, 9-0 hezimeti yaşatacaktım sana :)