EL 4. Hafta | Union Olimpija 70 - 79 Galatasaray MP

beyler yendik ama kötü oynayıpta yendik. bazı şeyleri de görmek lazım. iyi şeyler yaptık kötü şeyler yaptık. uzun zamandan sonra ilk defa maç sonunu iyi oynadık. ama bu takım songaila-andric-lakovic olmuyor arkadaş. olmuyor işte. işin savunma kısmında bu adamlar büyük zarar veriyor. lakovic ve songaila hücum anlamında zaten yoklar. tamam 3. periyot 8 sayı attı songaila nefes aldırdı ama bir de yaptığı hatalar yedirttiği sayıları da görmek laazım. ciddi anlamda 3 numara almak gerek. gordon stilinde bir 3 numara alırsak savunma ve ribaund sıkıntısı çekmeyiz. bence gordon andricten daha iyi ribaundçu yani. zaza dönerse andric bu takımın 3. 5 numarası durumuna düşer. ve sezon başından beri söylediğim bir olay. pick and roll savunmasında inanılmaz kötüyüz

Yer yer iyi oynadık.Sıkıştığımız anlarda Songaila,Gordon çıkarttı takımı düzlüğe.Değerli galibiyet çokta kötü oynadığımızı düşünmüyorum ben.Yer yer oyundan düştük sadece.Bu arada Prokom ilk yarıyı Kazan karşısında 30-29 önde kapattı.

Hasta hasta hiç çekilmiyor Euroleague deplasmanı. :) Kazan maçının kopyası gibiydi oyunun gelişimi.Maç boyunca hiç geriye düşmedik.Sıkıştığımızda oyun aklını muhafaza edip Lucas-Furkan ikilisinden büyük katkı alınca kazandık.
Kazan mağlubiyeti dışında hesaplarımız tuttu 4. hafta itibariyle.Abdi İpekçi'de büyük bir sürpriz yaşamazsak Prokom-Olimpija galibiyetleriyle ilk 4'e kapağı atarız.

grup 4.lüğü yolunda önemli bir galibiyet kendi evimizde deplasmanda yendiğimiz 2 ekibi yeneriz yenemezsek büyük sürpriz olur bu saatten sonra şimdi asıl önemli olan kazanı deplasmanda yenip 3.olabilmek onu da takımın o günkü form durumu belirleyecek tebrikler hepsine özellikle de furkana

Kazan macini alacaz..1 araligi 4 gozle bekliyorum..Moskovali aslanlarr olarak Kazani yikmaya yakmaya gidecegiz..Oktay Mahmudi ve aslanlari asla yanliz kalmayacak ..1 araligin 1 an once gelmesini 4 gozle bekliyorum..Mesale,maytap,konfeti ne varsa yanimizda goturecegiz..Kazani yenip Domercant'a gerekli cevaplari verecegiz..

Kazan macini alacaz..1 araligi 4 gozle bekliyorum..Moskovali aslanlarr olarak Kazani yikmaya yakmaya gidecegiz..Oktay Mahmudi ve aslanlari asla yanliz kalmayacak ..1 araligin 1 an once gelmesini 4 gozle bekliyorum..Mesale,maytap,konfeti ne varsa yanimizda goturecegiz..Kazani yenip Domercant'a gerekli cevaplari verecegiz..
zaza o maça en azından savunma ribaunt olarak bile katkı verebilrse yenemeyeceğimiz bir takım değil iyi motive olursak kazanırız

Çok önemli bir galibiyet oldu, ayrıca Prokom'un yenilmesi bir mucize olmazsa ilk dörtü şekillendirdi. Kısaca bir ayağımızı Top 16'ya attık..Çok iyi oynadığımız söylenemez, yine maçı kopatmamız gereken yerde kopartamadık...Ancak Oktay Mahmudi'yi son maçlara nazaran oldukça formda gördüğümü de söyleyebilirim...
Özellikle savunmada kötü oynayan Lakovic ve Songalia'da çok fazla ısrar etmedi. Shumpert'ı belki de bu sene ilk defa "3" numarada izledik, aslında oldukça başarılı da oldu. Varda çıkınca, onlar kısaldı bizde Shumpert'ı 4'de kullandık...
Furkan Aldemir müthişti, Önüne çıkan tüm uzunları denize döktü. Hep böyle Furkan...
Shipp Shumpert "3" numara oynadığında gerçek yerine kavuştu ve "2" numarada oldukça başarılı oldu...
Tutku, istatistik olarak pek fazla katkı ortaya koymadıysa da özellikle "savunma" da çok iyiydi. Oyunu ve tempoyu da başarıyla kontrol etti. Geçen sene BJK'ta her eline geleni 3'lük olarak sallayan Cevher sisteme daha çok uyum sağlamış. Attığı 2 sayı mühim değil, savunmadaki gayreti olağanüstüydü...Ben bu takımda oynarım dedi ve takıma dinanizmi getirdi...
Son olarak, Andric oyunduyken mutlaka Tutku sahada olmalı. Bu ikisi birbirinin dilinden çok iyi anlıyor. Henüz Furkan Tutku'yla uyumu tam sağlayamadı, diğer oyun kurucularda Andric ile. Sıkıştığımız anlardaki en büyük ilacımız bu olabilir. Bundan sonra daha rahat olacağız, Prokom bugün kaybedince Top 16 yolu ağzına kadar açıldı. Birde Kazan-Barca-Siena maçlarının birinden süpriz bir galibiyet alabilirsek, herşey çok daha rahat olur...
Maçta soru işaretleri yok mu ? Elbette var, özellikle bu maç ölçü değil, ismen çok tecrübeli olsa da Olimpia kadro olarak tecrübesiz. Ayrıca Varda'nın oynadığı kısa zamanda yaptıkları ortada...
Gordon bugün savunmada yine çok ama çok iyiydi, ancak hücumda yeteneklerinin üzerinde sorumluluk alıyor ve klasik birebir sokak basketboluna dönüyor, Lakovic formsuz, bugün yine yokları oynadı. Bomboş pozisyonda attığı airball'u Türk oyunculardan biri atsaydı alacağı eleştirileri düşünemiyorum bile. Songalia ile ise kan uyuşmazlığı var, savunma ritmimizi bozuyor. Bu saatten sonra ben uyuşacağını da artık düşünmüyorum. En iyisi onu bugünkü gibi NBA'de oynadığı rolde kullanmak. 5-10 dakika sürede faydası olur...

Olumsuz yorumlara inanamıyorum.Bu takım ilk defa Eurolig de oynuyor ve 2. deplasman galibiyetini alıyor.(Geçen sene Efes deplasmanda galip gelemedi hatırladığım kadarıyla.)

Aynen, el insaf! Yine kelle avi baslamis.

Su an takimimiz inanilmaz isler basarmis durumda, Euroleague e yukselmemizin yaninda 2. galibiyetimizi almis durumdayiz, bazilari cikmis hala kelle kopariyor, adam gonderiyor, koc gonderiyor, lutfen biraz mantikli olun ve takimimizla gurur duyalim. Bu takim kat ettigi mesafe itibariyle sonuna kadar desteklenmeyi ve alkislanmayi hakediyor.

2 sene once neredeydik, simdi neredeyiz?! Bir dusunun ondan sonra kelle koparmaya baslayin derim.

25 ve 35.dakika aralarını saymazsak son derece rahat bir maç izledim..yaslandım arkama biramı yudumladım bizim kontrolümüzde geçen ve hiç üçlük kaçırmayan bu sayede maça tutunan bir takımın keyifli mücadelesiydi hepsi bu...

çok kritik bir maç kazandık. kaybetseydik, hem psikolojik açıdan kötü olcakdı 3 maç üst üste kaybetmiş olcakdık, hemde rakibimizin 2 maç üst üste kazanmasını sağlayıp onları iyice olaya dahil etcektik. ne lakovic ne songalia bu senekien büyük transferimiz furkan.bugun bunu bi kere daha gösterdi.
yalnız en büyük sıkıntımız 4 guardımızında oyunun hucum yönündeki düşüşlerinin devam etmesi.. kritik maçlar öncesi beni en cok düşündüren durum bu...

Macın tekrarını izledim. Fazla analize girmeye gerek yok zaten mac bizim kontrolümüzdeydi. Fakat artık farkı actıktan sonra sakin kalmayı öğrenelim. Ne zaman fark çift hanelere cıkıyor, top kayıpları, gereksiz sutlar bas gösteriyor. Böylece rakibin geri gelmesi fazla uzun sürmüyor. Takımın kondunsyonu içinde cok önemli bu. Cunku macı kazanmak için tekrar tekrar uğrasmak zorunda kalıyoruz.

Takimimizin ilk euroleague tecrubesi, ve 2 deplasman galibiyeti bence gayet guzel..

Takim cok erken form tutmustu, dusus talihsiz sekilde kazan ve cok sansli olarak zaten hedef maci olmayan siena deplasmanina denk geldi. Bu sene sonuc ne olursa olsun bizim keyif almamiz gerek, kadro zaten eurocup icin kurulmus bir kadro elbette bazi zaafiyetleri olacaktir. Bize dusen takima destek olup en iyisini ummak :)

Top-16'ya yukselip ondan sonra Partizan vari gectigimiz senelerde gorduk Oktay hocadan bir Final-4 hediyesi bekleyecegiz.Belki zor olacak Top-16 yolu ama..Oktay hoca en buyuk guvence kaynagimiz..Bu kadronun basinda baskasi olsaydi( Perasovic,Murat Didin,Spahija,Orhun Ene(Allah korusun!) vs.. bu cumleleri kurmakta zorluk cekerdim.

Bu sene euroleaguede ilk senemiz olmasına rağmen tecrübeli bir euroleague takımı gibi oynuyoruz. Son birkaç maçtır sezon başına göre bir form düşüklüğü olduğunu bende kabul ediyorum ama tam bir takım oyunu oynadığımızı düşüyorum. Zaten Olimpija maçında sahada kalma sürelerine bakarsak Caner dışında bütün takımın eşit süre sahada kaldığını görüyoruz.

İyi bir sistem oluşturduk, kaliteli yerli rotasyonunu sağladık. Seneye Oktay Hoca ile bu istikrarı sürdürüp bir kaç takviye ve yabancılardan birkaçının değiştirilmesi ile çok daha iddalı bir şekilde F-4 hayali kurabiliriz. Bence iyi yoldayız.

maçı baştan sona izleyebileceğimiz bir link varmıdır acaba