2018-2019 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Önemli olan futbol, tekerlekli sandalye, erkek basketbol ve bayan basketbol bunlar hariç diğer şubeler kapatılmalı hep ekside.

Moderatör tarafında düzenlendi:
önemli olan futbol ts basketbol bayan basketbol bunlar hariç diğer şubeler kapatılmalı hep ekside

Ben bu forumun %80'ninden ayrı bir düşüncedeyim. Bu yönetimi beğeniyor ve yapılanların büyük bölümünü destekliyorum.
Ö
Ancak anlaşamadığım arkadaşlara katıldığım bir nokta var. Galatasaray bir futbol kulübü değil, spor kulübüdür.
Bu nedenle amatör branşların kapatılması söz konusu dahi bile olmamalı. Çözümü bu değil zaten.
Çözüm ayağını yorganına göre uzatmak. Her sene her branşta şampiyonluğa oynamak zorunda değiliz. Ancak bu sporları bir şekilde yaşatmalıyız. Gün değişirse, o zaman onlarda da şampiyonluğa oynayacak paralar harcanabilir.
Zaten futbolu tamamen kenara ayır, erkek ve kadın basketbolu dışında diğer branşların maliyeti devede tırnak kadar...

Ben bu forumun %80'ninden ayrı bir düşüncedeyim. Bu yönetimi beğeniyor ve yapılanların büyük bölümünü destekliyorum.
Ö
Ancak anlaşamadığım arkadaşlara katıldığım bir nokta var. Galatasaray bir futbol kulübü değil, spor kulübüdür.
Bu nedenle amatör branşların kapatılması söz konusu dahi bile olmamalı. Çözümü bu değil zaten.
Çözüm ayağını yorganına göre uzatmak. Her sene her branşta şampiyonluğa oynamak zorunda değiliz. Ancak bu sporları bir şekilde yaşatmalıyız. Gün değişirse, o zaman onlarda da şampiyonluğa oynayacak paralar harcanabilir.
Zaten futbolu tamamen kenara ayır, erkek ve kadın basketbolu dışında diğer branşların maliyeti devede tırnak kadar...

Kesinlikle aynı fikirdeyim, hem destekleme konusuda hem de amatör branşlarla ilgili konuda.

Ö

Yönetimde vasıflı adam yok denecek kadar az , yönetimde cok başarılı değil.Sadece Ödeme konusunda Uefanın Zero Tolerance uygulamasını adam akıllı uyguluyorlar.

Futbol Yönetiminde kötüler yönettiler.Fatih Terim olmasa bitik haldeyiz.

Basketbol Topunu görse Bomba sanıcak yöneticilerimiz var.

Diğer Amatör subeler zaten allaha emanet.

Eski yönetimler Paraya değil başarıya önem veriyorlardı.Mustafa Cengiz yönetimi ise Mali açıdan cok doğru hamleler yapıyor bugun için evet Şubeler açısından iyi yönetilmiyoruz ama şunada eminim Mustafa Cengiz Yönetimi borc vede ödeme durumunu düzeltince.Liseli Tayfa içinden yine bir su kurnazı bulur eski hale sokar.

Mustafa Cengiz 3 seneyi sağlam şekılde bitirip bir sonrakı seçime .Sube yöneticilerini işin eğli insanlara teslim ederse iyi günler görürüz

Mustafa Cengiz Başkan
Abdülrahim albayrak İkinci başkan
Haldun Üstünel Futbol subesi
Ural Aküzüm-Ahmet dedehayır Baketbol Şubesi
Fatih Gökşen-Necati demirkol amatör şubeler gibi ilk aklıma gelen

Son düzenleme:
Sizce klobucar yerine adas juskevicius kalsaydı daha skorer ve patlayıcı bir takım mı olurduk ?

Yoksa klobucarın topu yönlendirmesi şimdiki sistemde dahamı kıymetli?

Ben juskeviciusu çok beğeniyordum. Şu anki takımımızda çok keyif verirdi diye düşünüyorum.

Sizce klobucar yerine adas juskevicius kalsaydı daha skorer ve patlayıcı bir takım mı olurduk ?

Yoksa klobucarın topu yönlendirmesi şimdiki sistemde dahamı kıymetli?

Ben juskeviciusu çok beğeniyordum. Şu anki takımımızda çok keyif verirdi diye düşünüyorum.

Ben de katılıyorum Juskevicius potansiyeli çok yüksek olan bir guarddı. Ama Klobucarla çok farklılar. Klobucar daha çok point-forward. 3 numaradan oyun kuruyor. Üçlük yüzdesi çok düşük. Harrison ve Juskeviciusla 2-3 pozisyonu doldurulabilirdi aslında. Keşke kalsaydı. Daha skorer olacağımzı kesin. Klobucar'ın savunmada da katkısı fazla değil, ayakları yavaş. Bir tek oyun görüşü fena sayılmaz. Ben de olsam Juske derdim. Ama hoca tanıyor. Daha önceden çalıştığı için Klobucar dedi.

Önemli olan futbol, tekerlekli sandalye, erkek basketbol ve bayan basketbol bunlar hariç diğer şubeler kapatılmalı hep ekside.

Tekerlekli sandalye de ne ola ki ? Belki amaciniz kirici olmak degil ama bunu bilincsizce yapmis olmak dahi, kirici olmak istemezken kirici oldugunuz anlamina gelir.

Engelsiz Aslanlar yaziverin, emin olun INSAN olan anlar.

Son düzenleme:
Furkan Aldemir ne alemde acaba. Bu sezonuda sanırım antremanla geçirecek.
Çok yazık etti kendine, Avrupa'nın en önemli uzunlarından bir tanesi olacak durumdayken Doğuş'un ıskarta pivotu oldu.

Yol yakınken Klobucar ve Webster'i yollayıp tecrübeli organizatör bir PG, Okben ve Vidmar tarzı bir pivot almalıyız. Webster maalesef bu takımı yönlendirecek bir oyuncu değil illa kalacaksa Eurocup maçları için kalabilir. 5 yabancılı ligde kontenjan harcamaya değmeyecek tarzda ve tecrübede, bize lüks kaçıyor.

Yol yakınken Klobucar'dan vazgeçip takıma bir tane guard almamız lazım. Çift guardlı sistemde Webster'de çok daha faydalı olur, adam zaten organizatör guard değil (Wilbekin gibi daha çok skor yönüyle ön plana çıkan oyunculardan), topu yönlendirmekte ve doğru pozisyon bulmakta çok fazla sorun yaşıyoruz...

Tai Webster'i 1-2 olarak kullanabiliriz, elimizde 2-3 olarak kullanabileceğimiz Aaron Harrison, Erol Can Çinko, Göksenin Köksal var, 3-4 oynayacak Nigel Hayes var zaten, Klobucar hem yetersiz, hemde bu takımda fazlalık. Bu takıma yapılacak bir Jordan Theodore, Norris Cole ya da o seviyede bir guard ile EuroCup şampiyonluğundan bahsedebiliriz.

Diğer bir soruna gelelim, net olarak Zach Auguste dışında 5 numaramız yok, oyundan çıktığında büyük sorun yaşıyoruz, eğer yerli uzun almayacaksak, bir yabancı hamlesi yapmalıyız, takıma muhakkak bir uzun şart.

Takımın eksikleri belli, ben kendi adıma şu an yazıyorum, eğer bu eksikler giderilmezse ileride pişman oluruz, geçtiğimiz sezonda söyledik, yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorsak gerekli hamleleri yapmamız gerekiyor.

Tai konusunda acele ediyoruz bence. Almanya-Yeni zelanda-suriye gibi absurt bir milli takim kampindan buraya geldi. Girit'te belinden sakatlandi. Organizasyon kismi zaten hemen olacak bir sey degil. Su piyasada fiyat olarak daha iyisini bulmamiz bence cok zor

Sezonun ilk maçında abartılı şekilde göklere çıkarılan takım, 2. maçta şunlar gitsin, bunlar gelsin yorumlarına maruz kalmaya başladı bile. Bu kadar yeni kurulan takımda koç ve bireysel oyuncu performanslarını eleştirmek için 3-5 maç çok yetersiz, en azından Kasım sonunu falan görmek lazım bence. Yabancıların önemli kısmı Avrupa basketbolu için çok yeni oyuncular. Ertuğrul Hoca bir röportajında, ne kadar çalışsak-anlatsak da, ayakların refleks olarak savunma 3 saniyesi olayına alışmalarının bile zaman alacağından bahsetti mesela.

11-12 kişilik bir takım gibi gözüksek de, Ertuğrul Hoca'nın çok rotasyon yapıyor diye eleştirildiği ilk 2 maçta bile aynı 4 oyuncu 30 dk. ortalama süre aldı. Böyle bir durumda Okben gibi bir yerlinin rotasyona dahil edilmesi tabii ki çok önemli olur ama Doğuş ve Okben'in bu zamana kadarki durumuna bakacak olursak bu transferin öyle bütçeyi sarsmayacak şekilde olabileceğini sanmıyorum.

Emir Gökalp oynatilmayacaksa yada yeterli görülmüyorsa keske yerine Can Altıntığ alınsaymış sene başında. Arapovicli 5 yabancılı rotasyon belki daha sağlıklı olurdu.

Emir Gökalp oynatilmayacaksa yada yeterli görülmüyorsa keske yerine Can Altıntığ alınsaymış sene başında. Arapovicli 5 yabancılı rotasyon belki daha sağlıklı olurdu.

Arapovic hiç hazır değil. Hem fiziksel açıdan hem mental açıdan. Neredeyse 15 ay yaşadığı sakatlıktan dönmek kolay değil. Antrenmanlarda bile kendisini çok sakınıyormuş. Bu eksiklikleri Ertuğrul Hoca da dile getirmişti. Bundan dolayı lig lisansı bile çıkarılmadı daha.

Eyüp Yıldız dün Okben'in zor ama Furkan'ın olabileceğini söyledi.
Şu anda bence daha elzem olan Furkan'dır.
Gidişi bizi çok üzdü ama Umarım geri döner...