2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Takım 6 puanı resmen 37 lik Gomise borçlu.
Takımda bir tek Torreria yı beğendim.
Oliveria beni yanılmadı tam bir kazma. Elimizde patladı.
Mertens 10 numara oynamaz , kanatlarda olmalı.
Takımda 1 tane oh be diyeceğimiz yerli oyuncu yok.

Seforoviç konusunda kararsızdım ama gördükçe fikrfim olumsuza dönmeye başladı 11 in golcüsü olamaz.

Bugün çok iyidik. 3.bölgeye top getirme, pozisyon bulma konusunda diğer iki maçın önündeydik. 3.bölgede hücum oyuncularimizin özellikle seferin hatalı son kararları olmasa belki 3-0, 4-0 alacağımız maçtı.

Seferovic hariç her oyuncuyu beğendim. İlk 11'e oyun kurucu, forvet yedek kulübesine sol kanat ve stoper transferleri hala şart.

Ah keşke kerem ve yunusun adları Kai ve younes olsaydı Galatasaray taraftarı çok beğenirdi. Bugün iyi oynamalarına rağmen yapılan eleştirilerin yarısı yapılmazdı

Bugün çok iyidik. 3.bölgeye top getirme, pozisyon bulma konusunda diğer iki maçın önündeydik. 3.bölgede hücum oyuncularimizin özellikle seferin hatalı son kararları olmasa belki 3-0, 4-0 alacağımız maçtı.

Seferovic hariç her oyuncuyu beğendim. İlk 11'e oyun kurucu, forvet yedek kulübesine sol kanat ve stoper transferleri hala şart.

Ah keşke kerem ve yunusun adları Kai ve younes olsaydı Galatasaray taraftarı çok beğenirdi. Bugün iyi oynamalarına rağmen yapılan eleştirilerin yarısı yapılmazdı

Bence Kerem bugün iyiydi. Çıkmaması gerekirdi.
Boey'i de çok beğendim. Dubois ve Boey sağ bek için yeterli 2 li olacaktır. Ama sol beke Anholt yerine özellikle hücumda iyi bir isim gerekiyor. Keşke Liverpool dan Tsimikas'ı düşünsek...

Takım 6 puanı resmen 37 lik Gomise borçlu.
Takımda bir tek Torreria yı beğendim.
Oliveria beni yanılmadı tam bir kazma. Elimizde patladı.
Mertens 10 numara oynamaz , kanatlarda olmalı.
Takımda 1 tane oh be diyeceğimiz yerli oyuncu yok.

Seforoviç konusunda kararsızdım ama gördükçe fikrfim olumsuza dönmeye başladı 11 in golcüsü olamaz.
Kerem iyi oynayınca sesiniz çıkmıyor hocam biraz objektif olun, diğer oyuncularla ilgili görüişlerinize katılıyorum. Gomis'e yaşlı damgası vuranlars iyi ders oldu, yaşının adamı gibi koşmuyor gençler kadar savaşıyor ve gol vuruşu ligimizin çok üzerinde.. Yunus'ta çok iyiydi, Seferovic'in artık bir bench görme zamanı geldi, Mertens 'te hayal kırıklığı şimdilik umarım hoca farklı varyasyonlar dener.

Kerem iyi oynayınca sesiniz çıkmıyor hocam biraz objektif olun, diğer oyuncularla ilgili görüişlerinize katılıyorum. Gomis'e yaşlı damgası vuranlars iyi ders oldu, yaşının adamı gibi koşmuyor gençler kadar savaşıyor ve gol vuruşu ligimizin çok üzerinde.. Yunus'ta çok iyiydi, Seferovic'in artık bir bench görme zamanı geldi, Mertens 'te hayal kırıklığı şimdilik umarım hoca farklı varyasyonlar dener.
Kerem bu gün ilk yarı kötü , 2 yarı biraz iyi idi. Bir kere yapması gereken ortayı yaptı .
Türk olmasa kesinlikle bu oyunla ilk 11 e giremez.
Ben oyuncuyu kişilik olarak hiç tanımıyorum , yakında tanıyan arkadaşım var çok iyi diye bahsediyor. Ama oyun olarak çok eksikleri var. İyi oynarsa benden mutlusu olmaz. Ha bu arada sahadaki vucut dilinide çok beğenmiyorum .
Mertens 10 numara olmaz , belki kanat olur ama bence yanlış transfer. Yaş ve gelecek açısından yoksa Napoli efsanelerinden biri.

Bence Kerem bugün iyiydi. Çıkmaması gerekirdi.
Boey'i de çok beğendim. Dubois ve Boey sağ bek için yeterli 2 li olacaktır. Ama sol beke Anholt yerine özellikle hücumda iyi bir isim gerekiyor. Keşke Liverpool dan Tsimikas'ı düşünsek...

Keşke ama PvA yerine başka oyuncu alsak PvA 1.9 milyon maaşla yedek kalacak. Bakalım ama Okan Hoca'da memnun değilmiş son günlerde bir fırsat transferi yapılabilir

İki haftadır Gomis'in son dk golleriyle paçayı kurtarıyoruz. Bu böyle devam etmez. Umarım takım en kısa zamanda toparlanır.

Önümüzdeki hafta Trabzon deplasmanına 9 puanla gitmek lazımdı,kredimiz olması açısından.

Trabzon'un Kopenhag maçı bizim için avantajda olabilir,dezavantajda.

Lucas'ı,girdikten sonra Mertensî ve çıkana kadar Kerem'i beğendim.Fakat takıma bakınca ortaya koyduğumuz futbol Ümraniyespor'u zar zor yenmemize neden oluyor.Bu futbol ve Okan Buruk ile Trabzon deplasmanı dahada zor geçer.

Prandelli Hamza Mustafa Denizli Terim (3yıl) Torrent vb. dönemlerde de takım sanki ilk kez bir arada oynuyormuş gibi deorganize ve dağınıktı, iş yaptığı dönemlerde de ha keza, bireysel kalite ve taraftar forma gücüyle başarılı olabildigimiz kadar oluyorduk.

Okan'ın daha 2. maçı en kötü ocak ayına kadar beklemek lazım. Bode de gelse çok farketmezdi 2 maçta.

Okan geldiğinde yönetimi eleştirmiştim-zaten onun geleceği de belliydi- ama şu an Okan'ı eleştirmek için erken. Transferler konusunda Okan ne kadar etkili oldu bilmiyorum ama aldığımız oyuncular kaliteli olsa da kadro mühendisliği konusunda sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.

Kerem kanat oynamaya devam ederse geçen sezon az çok oluşmuş olan piyasasını da kaybedebilir. Oliveira klas bir oyuncu ama oyun kurabilecek bir oyuncu gelirse kendisine sadece iç saha maçlarında ihtiyaç duyarız gibi duruyor. Seferovic de her şeyden önce golcü bir oyuncu değil. Sürpriz bir golcü çıkmazsa gol sıkıntımız devam edebilir.

Rakipler de Ümraniye, Giresun falan; Fener, Beşiktaş, Trabzon değil. Bu takım niye sürekli 1-0 , 0-0 , 1-1 skorlarına sıkışıp kalıyor anlamıyorum. Geçen sene de gol sıkıntısı vardı diye hatırlıyorum. 3 aydır takımlasın, az değil. Jesus da yeni geldi, Emre de Başakşehir'e yeni gelmişti, Avcı da Trabzon'a, Sergen Beşiktaş'a, Volkan Karagümrük'e vs... Kaldı ki senin kadron Ali Koç'un ucuzluk pazarından kurduğu kadrodan fersah fersah üstün. Bir oyun felsefen ya da planın varsa zaten bırak ilk maçı, ilk dakikadan herkes anlıyor neleri çalıştığını, görüyor.
Benim şahsi görüşüm; 3 büyüklerin kendilerini stajyer basamak olarak görmemeleri veya tecrübesi olmayan eski futbolcularından yeni efsane yaratma maceralarına girmemeleri. Zaten girenlerin akıbetini görüyoruz Fener'den. İlla yerli hoca alacağım diyorsan kapıyı Sergen'den açarsın. Olmadı Şenol Güneş'e falan gidersin. Ama hiçbir kayda değer tecrübesi olmayan adamlardan efsane yaratma sevdası iki tarafın da zararına oluyor zaman içinde. Belki Okan Buruk 1-2 ay sonra takıma bir şey oturtabilir, izleyip görürüz ama bunu zaten yaz kampında yapabilecek-yapmış teknik adamlar varken işi zor yoldan halletmek bana en başından beri mantıklı gelmiyordu.
Benim tamamen ''şahsi'' tahminim ; Okan Hocanın uzun vadeli kalmayacağı. Bu bir istek ya da temenni değildir. Tamamen tahmindir. Ha umarım çıkıp çatır çatır galibiyetler alırız Galatasaray'ın faydasına olur.
Bir çift lafım da Seferovic'e. Umarım anlık insani durumlardır dün akşam yaşadıkları. Devamı halinde 2.Guiza vakası hayırlı olsun. 5 metreden karşı karşıya vursa gol, pasa gidiyor. Boş kaleye auta vuruyor vs... İnanamadım dün gördüklerime ama istisnai konsantrasyon bozukluğudur diye tahmin ediyorum, umuyorum.

Rakipler de Ümraniye, Giresun falan; Fener, Beşiktaş, Trabzon değil. Bu takım niye sürekli 1-0 , 0-0 , 1-1 skorlarına sıkışıp kalıyor anlamıyorum. Geçen sene de gol sıkıntısı vardı diye hatırlıyorum. 3 aydır takımlasın, az değil. Jesus da yeni geldi, Emre de Başakşehir'e yeni gelmişti, Avcı da Trabzon'a, Sergen Beşiktaş'a, Volkan Karagümrük'e vs... Kaldı ki senin kadron Ali Koç'un ucuzluk pazarından kurduğu kadrodan fersah fersah üstün. Bir oyun felsefen ya da planın varsa zaten bırak ilk maçı, ilk dakikadan herkes anlıyor neleri çalıştığını, görüyor.
Benim şahsi görüşüm; 3 büyüklerin kendilerini stajyer basamak olarak görmemeleri veya tecrübesi olmayan eski futbolcularından yeni efsane yaratma maceralarına girmemeleri. Zaten girenlerin akıbetini görüyoruz Fener'den. İlla yerli hoca alacağım diyorsan kapıyı Sergen'den açarsın. Olmadı Şenol Güneş'e falan gidersin. Ama hiçbir kayda değer tecrübesi olmayan adamlardan efsane yaratma sevdası iki tarafın da zararına oluyor zaman içinde. Belki Okan Buruk 1-2 ay sonra takıma bir şey oturtabilir, izleyip görürüz ama bunu zaten yaz kampında yapabilecek-yapmış teknik adamlar varken işi zor yoldan halletmek bana en başından beri mantıklı gelmiyordu.
Benim tamamen ''şahsi'' tahminim ; Okan Hocanın uzun vadeli kalmayacağı. Bu bir istek ya da temenni değildir. Tamamen tahmindir. Ha umarım çıkıp çatır çatır galibiyetler alırız Galatasaray'ın faydasına olur.
Bir çift lafım da Seferovic'e. Umarım anlık insani durumlardır dün akşam yaşadıkları. Devamı halinde 2.Guiza vakası hayırlı olsun. 5 metreden karşı karşıya vursa gol, pasa gidiyor. Boş kaleye auta vuruyor vs... İnanamadım dün gördüklerime ama istisnai konsantrasyon bozukluğudur diye tahmin ediyorum, umuyorum.
Hiçbir kayda değer başarısı olmayan dediğin adamın Türkiye ligi şampiyonluğu var Türkiye kupası var bunuda büyük takımlarla yapmadı daha 2-3 hafta oldu sallayın adamı stajyer yapıyorsunuz ayıptır

Hiçbir kayda değer başarısı olmayan dediğin adamın Türkiye ligi şampiyonluğu var Türkiye kupası var bunuda büyük takımlarla yapmadı daha 2-3 hafta oldu sallayın adamı stajyer yapıyorsunuz ayıptır

Sallamadım ki. Sallasaydım ''bu adamla olmaz yollayın'' derdim. Tam tersi geçen hafta sallayanlara da kızmıştım yorumlarımı görebilirsiniz. Bahsettiğim nokta bu zaten. Büyük takım olarak ''hedef sezon'' ve Cumhuriyet'in 100.yılı diye bilendiğin sezona transferlere para harcayıp, böyle bir isimle giriş yaparsan hem ona hem sana hem taraftara baskı oluyor; herkes de iki günde sallıyor. Adama da yazık. Şimdi bu adam bu sezon şampiyon olamazsa ne olacak ? Şampiyonluğu geçtim, ola ki en yakın rakibinden 10 puan civarı fark yese ne olacak ? Muhtemelen teneke bağlayıp yollanıp kariyerine büyük bir eksi yazılacak.
Şampiyonluk kısmına girmiyorum ama pandemi döneminde olanları az çok hatırlıyoruz. Madem öyle, ertesi sezon niye küme düşmeye oynadı Başakşehir de yolları ayırdı ? Ali Koç futbolun F'sinden anlamayan biri olsa da, bu sezon kim akıl verdiyse gidip Jesus'u getirdi kritik sezonda tecrübe olarak.
Tekrar söyleyeyim; başarısız olacak ya da başarısız olmasını istiyorum demiyorum. Yukarıda da öyle bir yorum yazmadım zaten. Sadece yola çıkılan ismin yanlış tercih olduğunu düşünüyorum en başından beri. Umarım tahminim boşa çıkar ve uzun yıllar teknik direktör aramayız.