2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Yeter Arkadaş YETER gerçekten şu sayfaya girdiğimiz de sürekli Okan Gitsin Terim Gelsin demekten sıkılmadınız mı???
Okan Hoca Takımımız için yeterlidir yetersizdir ayrı mesele ama Okan Hoca gidince Fatih Terim olmaz. Geçen sene bu seneden daha fazla para harcandı yapsaydı daha iyi bir takım kim bağladı. Takımı 13. değil Avrupa Kupası potasına soksaydı Türkiye Kupasını alsaydı. Biz mi dedik ona Alt Ligde bile zayıf kalan rakibine kendi sahanda yenil elen diye. Çok büyük Hoca ya çözseydi geçen sene herşeyi. Ya 4 sene bu takımın başında kaldı son geldiğinde. Allah Razı olsun ıkınarak ta olsa şampiyon da olduk ama elinizi vicdanınıza koyup söyleyin bu 4 yılda kaç rahat maç seyrettiniz işte bu Gs bizim istediğimiz Gs dediniz. Terim gibi hocaların modası geçti artık. Olmuyor işte daha neyi zorluyorsunuz...

Sallamadım ki. Sallasaydım ''bu adamla olmaz yollayın'' derdim. Tam tersi geçen hafta sallayanlara da kızmıştım yorumlarımı görebilirsiniz. Bahsettiğim nokta bu zaten. Büyük takım olarak ''hedef sezon'' ve Cumhuriyet'in 100.yılı diye bilendiğin sezona transferlere para harcayıp, böyle bir isimle giriş yaparsan hem ona hem sana hem taraftara baskı oluyor; herkes de iki günde sallıyor. Adama da yazık. Şimdi bu adam bu sezon şampiyon olamazsa ne olacak ? Şampiyonluğu geçtim, ola ki en yakın rakibinden 10 puan civarı fark yese ne olacak ? Muhtemelen teneke bağlayıp yollanıp kariyerine büyük bir eksi yazılacak.
Şampiyonluk kısmına girmiyorum ama pandemi döneminde olanları az çok hatırlıyoruz. Madem öyle, ertesi sezon niye küme düşmeye oynadı Başakşehir de yolları ayırdı ? Ali Koç futbolun F'sinden anlamayan biri olsa da, bu sezon kim akıl verdiyse gidip Jesus'u getirdi kritik sezonda tecrübe olarak.
Tekrar söyleyeyim; başarısız olacak ya da başarısız olmasını istiyorum demiyorum. Yukarıda da öyle bir yorum yazmadım zaten. Sadece yola çıkılan ismin yanlış tercih olduğunu düşünüyorum en başından beri. Umarım tahminim boşa çıkar ve uzun yıllar teknik direktör aramayız.
Tercih doğruydu yanlıştı benim gözümde geçti artık sadece destek olmamız lazım diye düşünüyorum bende ilk Sergen’e giderim demişsin yukarıda Sergen’in Okan hocadan daha ne artısı veya fazla başarısı var ben onu çok merak ettim bazı transferlerimiz sakat bazıları yeni geldi sayılır daha transferler olacak bekleyelim görelim takımı ondan sonra eleştirilecek konular oldukça hepimiz eleştirelim tabikide bu tarz tutumlar sergileye sergileye inanılmaz sabırsız bir taraftar topluluğumuz oldu ve son yıllarda taraftar ciddi ciddi takıma zarar vermeye başladı he bu sene şampiyon olamazsak ilk defa şampiyon olmadığımız sene olmaz 10 puan fark yesekte olmaz Galatasaray büyüklüğünden hiçbir zaman birşey kaybetmez ama sürekli yerli yersiz eleştirmekte tribünde yuhalamakta sosyal medyada rahatsızlık vermekte takımın üzerinde herzaman yük olur önce destek olmalıyız

Tercih doğruydu yanlıştı benim gözümde geçti artık sadece destek olmamız lazım diye düşünüyorum bende ilk Sergen’e giderim demişsin yukarıda Sergen’in Okan hocadan daha ne artısı veya fazla başarısı var ben onu çok merak ettim bazı transferlerimiz sakat bazıları yeni geldi sayılır daha transferler olacak bekleyelim görelim takımı ondan sonra eleştirilecek konular oldukça hepimiz eleştirelim tabikide bu tarz tutumlar sergileye sergileye inanılmaz sabırsız bir taraftar topluluğumuz oldu ve son yıllarda taraftar ciddi ciddi takıma zarar vermeye başladı he bu sene şampiyon olamazsak ilk defa şampiyon olmadığımız sene olmaz 10 puan fark yesekte olmaz Galatasaray büyüklüğünden hiçbir zaman birşey kaybetmez ama sürekli yerli yersiz eleştirmekte tribünde yuhalamakta sosyal medyada rahatsızlık vermekte takımın üzerinde herzaman yük olur önce destek olmalıyız

O konuda hemfikirim zaten. Sadece zamanlama bir tık yanlış geldi en azından. Geçen sene yahut iki sezon önce olsaydı çok daha rahat kafada olurdu iki taraf da. Taraftara göre hareket edilmemesi yahut transfer yapılmaması gerektiğini zaten yıllardır görüyoruz. O konuda da aynı düşünüyoruz.
Sergen konusunda da çok daha çabuk oyun planını entegre edip çok iyi futbol oynatan ve oyunculardan maksimum verim alan biri olduğu için yazdım. Yıllardır nereye giderse gitsin bunu kanıtladı hemen.
Ama dediğiniz gibi tercih yapıldı artık. Umarım baskıyı kaldırıp iyi bir şeyler ortaya koyar. Hakkımızda hayırlısı.

Galatasaray, Leo Ortiz için Bragantino’ya 4 milyon Euro teklif yaptı. Brezilya ekibi teklifi kabul etmedi.

Bragantino’nun beklentisi 6-7 milyon Euro + sonraki satıştan %20 pay.

🔗 @ertansuzgun

Takım maalesef hücum edemiyor bu sorunun en temel kaynağı 2 tane sprinter ama oyun kuramayan kanat, dönmeyen forvet ve futbolcu bile sayılmayacak bir arkadaşla ilk yarıda oynayabileceği neyse onu oynadı. İkinci yarı Mertens-Kerem hareketlenince daha iyiydik ama bu sefer de acayip goller kaçırdık. Muhakkak ön tarafa 1'i oyun kurmayı bilen 2 hücum oyuncusu alınmalı. Defansif olarak fena durmuyoruz açıkçası tek kulvar gittiğimiz ve 3-4 transfer yapacağız denildiği düşünülürse 1 tane yedekleyecek stoper 2 tane ön tarafa adam almak gerek.

Bu takimin gol sikintisi yasamasinin nedenleri su futbolculardir. Pva , Kerem , Yunus. Bu 3 oyuncu takim ataga cikarken ataga cikma organizasyonlari olsun, butun mekanizmanin icine eden oyuncular. Orta alandaki oyuncular acaba simdi ne yapmam gerekiyor,kime pas vermeliyim diye dusunmekten ataklar seri sekilde ilerlemiyor. Sokakta mahalle maci yapan gibi kim kime pasi atarsa seklinde oyun sistemi su an.Burda da en buyuk gorev teknik direktore dusuyor. Ronaldo,Messi su an gelse yine ayni karmasiklik yasanacak emin olun. Pva topu aldiginda Kereme atacak,sonra herkes Keremin ne yapacagina kalacak.Ronaldo heralde cildirir di bu hengamede su an olsa.

Artık değişim yerine sabır ve sistem oturtmamız gerekiyor. bu sezon kadro kalitesini arttırmak için yapılan transferlere bir şey diyemem ama gelecek sezon artık tek tük hamleler olmalı. transferlerle değil sistemle değişmeliyiz. yani bu kadar oyuncu aldırıp gelecek sezon okan hoca 6-7 transfer istiyorum derse büyük eksi yazar hanesine.

Uzun ve detayli anlatima pek gerek yok sanki. Kotu oynuyoruz, ustune de oyunu gelistirmeyi degil transferi dusunen bir hocamiz var. Bu is iyicene transfer simarikligina donusecek, uc isterim bes isterim iyi guzel de alinanlar ile biraz iyi oyun da gorecek miyiz peki?

Ben savunma anlamında da pek iyi şeyler görmüyorum. Savunma oyuncularımız çok hataya müsaitler. Nelsson mesela o kadar ahım şahım bir tarafını görmedim burada yazılan kadar. Fener'in 18'e Kim'i sattığı yerde Nelsson için 20-25 beklemek hayalcilik. Çok basit ve şaşırtıcı hatalar yapıyorlar. Zaten arkaya atılan uzun topları hiç saymıyorum; arkadan nal topluyoruz, direkt kaleciyle karşı karşıya kalıyorlar. Muslera olmasa bambaşka korkunç şeyler konuşulurdu üç maçta da.

Sallamadım ki. Sallasaydım ''bu adamla olmaz yollayın'' derdim. Tam tersi geçen hafta sallayanlara da kızmıştım yorumlarımı görebilirsiniz. Bahsettiğim nokta bu zaten. Büyük takım olarak ''hedef sezon'' ve Cumhuriyet'in 100.yılı diye bilendiğin sezona transferlere para harcayıp, böyle bir isimle giriş yaparsan hem ona hem sana hem taraftara baskı oluyor; herkes de iki günde sallıyor. Adama da yazık. Şimdi bu adam bu sezon şampiyon olamazsa ne olacak ? Şampiyonluğu geçtim, ola ki en yakın rakibinden 10 puan civarı fark yese ne olacak ? Muhtemelen teneke bağlayıp yollanıp kariyerine büyük bir eksi yazılacak.
Şampiyonluk kısmına girmiyorum ama pandemi döneminde olanları az çok hatırlıyoruz. Madem öyle, ertesi sezon niye küme düşmeye oynadı Başakşehir de yolları ayırdı ? Ali Koç futbolun F'sinden anlamayan biri olsa da, bu sezon kim akıl verdiyse gidip Jesus'u getirdi kritik sezonda tecrübe olarak.
Tekrar söyleyeyim; başarısız olacak ya da başarısız olmasını istiyorum demiyorum. Yukarıda da öyle bir yorum yazmadım zaten. Sadece yola çıkılan ismin yanlış tercih olduğunu düşünüyorum en başından beri. Umarım tahminim boşa çıkar ve uzun yıllar teknik direktör aramayız.
Başakşehir 'in yıllardır tek bir amacı vardı oda şampiyon olmak, 20 tane taraftarı bile olmayan bir kulübün sadece 5 farklı şampiyon çıkardığı bir ligde şampiyon olması büyük bir olay. Zaten yaşlanan ve misyonunu tamamlamış olan bir kadro vardı böyle oluncada bir sonraki sezon çok normal bir şekilde çöp oldu Okan 'da ayrıldı veya kovuldu artık her neyse. Ranieri bir sezon önce küme düşmeden kurtardığı takımla tarihin belkide en sürpriz şampiyonluğunu yaşadı bir sonraki sezon oda gitti çünkü bu tip doygunluğa ulaştıracak başarılardan sonra eğer büyük takım değilsen değişim şart.
Sezon başlangıcını ben de beğenmedim açıkçası daha aç ve heyecanlı bir Galatasaray beklerdim oyun olarak ama zaman vermek lazım. Eğer doğru düzgün bir forvet ve sol bek alınırsa ben şampiyonluk konusunda ümitliyim.

Antalya ne yaptı öyle . 5-2 hem de son şampiyona karşı.
Baksan Antalyada bizim 11 e 1 tane futbolcu almam. Ama adamlar çok bilinçli top oynuyorlar.
Helal olsun.
Bu Trabzonda cidden bir sey yok. siyasi virusler destekli olmasa gecen sene ilk 5 e zor girerlerdi. Bu sene normal sartlarda 2-3 transferle acik ara sampiyon olmamiz lazim.Ama korktugum nokta ne yazikki teknik direktorun yetersiz otesi yetersiz olmasi.

Umarim cok buyuk yanilirim ama okan buruk sanirim bozuk saat gibi olan hocalardan. Gunde iki kere dogruyu gosteriyor. En son hamza hoca boyleydi.
Torrenti cok begenmedik ama okan buruk icin torrent + 2m bayagi hatali karar oldu. Cok daha iyi bir hocaya gidebilirdik.

Nwakame’yi yüksek ihtimal aldık galiba ligde şampiyon olmamız için bize büyük katkı verir diye düşünüyorum ama bu adamın 33 yaşında olması hiç inandırıcı gelmiyor bana

Umarim cok buyuk yanilirim ama okan buruk sanirim bozuk saat gibi olan hocalardan. Gunde iki kere dogruyu gosteriyor. En son hamza hoca boyleydi.
Torrenti cok begenmedik ama okan buruk icin torrent + 2m bayagi hatali karar oldu. Cok daha iyi bir hocaya gidebilirdik.
Mertensli,Torreirali kadronun adresi kesinlikle Avrupadan kaliteli bir hoca olmaliydi.. Mancini tarzi,veya Alman ekolunden olabilir. Turkiye'de ise tek kisi var :) Hep zor durumda kendisini cagirmasak bi.)