2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Seferovic Icardinin kramponlarini tasir ve saygidan onunden gecemez. Seferovic Benficada nasil oynadi bu bile ilginc onca sene.Keza Porto her zaman Portekzi liginde kraldi, 1 sezon haric. Seferovic cok sansli topcu.Vasat ama Benfica gibi takimda oynadi. Turkiye liginde ise en fazla yedek forvet olur. 30-35 dakikalik topcu.
Noldu trol hani Seferovic 25 tane atıyordu, her maçtan önce hattrick yazıyordun. Kabahat sen de değil ama seni hala bu forumdan atmayıp burayı antu.com a çevirmeye çalışmana çanak tutanlarda.

Noldu trol hani Seferovic 25 tane atıyordu, her maçtan önce hattrick yazıyordun. Kabahat sen de değil ama seni hala bu forumdan atmayıp burayı antu.com a çevirmeye çalışmana çanak tutanlarda.
Mesajimi iyi okursan, Icardi ile Seferovici kiyasliyorum. Ona bakarsan gecen sene Turkiye ligi gol krali olan Umut Bozok'ta super vasat topcu bana gore ama gol krali..Seferovic Turkiye liginde 25 gol atar. Ama hala yineliyorum vasat topcu. Neden?Cunku Turkiye ligi vasat otesinde bir lig. ( Sikelerle dolu,siyasilerin uzaktan yonetmesi ile ilerleyen,ahlaksizliklar zincirinin her halkasina sahip). Vasat nesne mumkumse karsisinda vasat otesi bir yerde 25 gol atsin....25 gol atmamasi kabahat.Sor bakalim, Icardi gelirse kac gol atar diye..35 diyorum. (Arkasinda kucuk takimlarin buyuk oyuncusu Emre Akbaba olmadigi surece)

Yönetimin fırsat transferi kovalamasını anlarım ama iyi bir forvet alıp birinci forvet yaparsak Gomis ikinci forvet olmayacak mı? Zaten adam 60-70 dakika çıkarabiliyor olsa Seferovic'in önünde olurdu. Peki Seferovic 2,3 milyon Euro net ücret alırken üçüncü forvet olarak biraz maliyetli olmayacak mı? Sol bek için de aynı şeyi düşünüyorum. PVA en kötü haliyle bile bu ligin üzerinde bir oyuncu. İyi orta açan, çizgide gidip gelebilen, bindirme yapan, ayağı düzgün ve yanındaki oyuncu için kademeye girebilen sol bekler sayılı.

Tüm problemleri transferle çözeceksek Okan'ı onca tazminat ödeyerek neden getirdik? Zaten takımda oldukça kaliteli 3-4 tane oyuncu var.Buna ek olarak bir o kadar da ligin üzerinde kaliteye sahip oyuncumuz var. Ben başka bir yere takılıyorum. Mesela kanat oyuncumuz var mı? Yunus var, Mertens de orada oynayabilir ama Kerem olmuyor mesela. Gomis'i değil de Kerem'i Seferovic'in yanında oynatsak ve çizgide oynayabilen sağlam bir kanat oyuncusu alsak hem ilerideki oyuncun beslenir, hem de yanında top indirebileceği bir oyuncu olur. O yüzden epeydir söylüyorum kadro iyi, gelenler iyi ama belli bir plan dahilinde mi acaba diye... Okan Hoca'nın bir fikri varsa bilemem ama benim gördüğüm kadarıyla öncelikli olarak tempolu bir yaratıcı oyuncuya ve iki iyi kanat oyuncusuna ihtiyacımız var.

Son düzenleme:
Kerem ile ne Mertens,ne Seferovic ne Icardi katki verebilir. Adam kendine oynuyor. Nkoudou gibi bir sol acik olsa neler olmaz. Veya Matias Vargas gibi..Eski Arda Turan gibi. Kerem ile sonumuz,takimin oyun anlayisinin olusmasi vahim otesi vahim. Emre Kilinc acilen hazirlanmali. Kerem'i de Sevillaya Marcao gibi kaziklayip satsak muthis olur.

Bilmiyorum ben anlamadım. Seferovic yere göğe sığdırılamıyordu 3 hafta önce. Şimdi istenmeyen adama doğru evriliyor ufaktan ufaktan. Ben adam iyidir ya da kötüdür diye yorum yapmıyorum. Sadece çok kısa zamanda çok ağır sabit fikirlerin bir başka ağır sabit fikre geçişini izliyorum. Yazınca problem oluyor ama her şey alenen ortada. 2 kulvarda , hatta tek kulvarda gideceğin bir sezonda, kıytırık TR ligi için 30 transfer mi yapacaksın ? Aldığın isimlerin 1 tanesi zaten diğer takımların oyuncularını 3-5 le çarpacak kaliteli adamlar. Gomis'in net birinci golcümüz olduğu ortada. Seferovic de fena bir forvet değil sanırım. Şimdi nasıl bir profilde oyuncu alacaksın ki ? Nedir yani yapacağın transferin mantığı ? Çok iyi bir adam alsan Gomis 3.forvet olmayacak o belli. E Seferovic'e niye para verip getirdin o zaman ? Tribüne mi yollayacaksın adamı o maaşla ?

Biz ne zaman adam satmayı öğreneceğiz yahu? Cicâldău'yu bedavaya birde Katar'a göndermek nedir? Geçen sene özellikle Avrupa'da iyi iş yapmış bir oyuncuya Avrupa'da hiç mi bir takıma yollamayı beceremediniz. Cicaldau da Morutan da Berkan da kötü oyuncular değil. Torrent malesef oyuncuları çok geriye götürdü. Umarım kirada ki oyuncular üzerine katarak geri dönerler...

Edit: İcardi'den sonra Evander ve Nathan Redmond hayırlı olsun diyorlar...

Son düzenleme:
Biz ne zaman adam satmayı öğreneceğiz yahu? Cicâldău'yu bedavaya birde Katar'a göndermek nedir? Geçen sene özellikle Avrupa'da iyi iş yapmış bir oyuncuya Avrupa'da hiç mi bir takıma yollamayı beceremediniz. Cicaldau da Morutan da Berkan da kötü oyuncular değil. Torrent malesef oyuncuları çok geriye götürdü. Umarım kirada ki oyuncular üzerine katarak geri dönerler...

Edit: İcardi'den sonra Evander ve Nathan Redmond hayırlı olsun diyorlar...

Hiç bir zaman öğrenemyeceğiz. Bu kadar kalitesiz bir taraftar topluluğu ile twitter'daki iki ahmağın gazıyla ona buna saldıran geri zekalı topluluğu ile kulübün işi de zor.
Cica hiç iyi futbol oynamadı tek iyi oynadığı maç yok diye yalan söyleyen eblehler var taraftar forumlarında. Bir de üstüne yönetim taraftara kendini sevdireceğim diye abuk sabuk işler yapınca UEFA grup maçlarında iyi oynamış bir oyuncuya teknik direktör ve yönetim sahip çıkacağına bir de onlar değersizleştirdi.
Taraftara şirin görünmeye çalışmayın ezici çoğunluğu cahil, yetersiz kapasite de kişiler.
6,5 milyon avro bonservis verdiğin oyuncuya bu kadar sallanmaz. Bu adam bir sakatlık, ardından hastalık geçirdi. Kulübün en sallantılı günlerinde kimse sahip çıkmadı. Oysa oturup konuşulur ve performans vermesi sağlanabilirdi. O'nun yerine takıma 30 ve üzeri futbolculara yüksek maaşlar vererek doldurmayı tercih ettiler. Menajerlere yenildi kulüp lakin madem bunların eline düştük Marcao için 20, Nelsson için 25 ve Cica için en az 10 milyon avro getireceklerdi.
Bakın FB'ye onlarda menajerlerin elinde oyuncak oldular ama en azından gelirde elde ediyorlar. Sen geçen sezonun en iyi oyuncularından birini ancak 10+2+3 ile satabiliyorsun ve bu satışı ancak bonuslarla 15 milyon avroyu bulabilecek diye açıklayabiliyorsun.

Söylediklerinize katılıyorum ama anlamadığım bir kısım var. Oyuncuların düşük rakamlara satılmasının-kiralanmasının sebebi taraftar yorumları mı diyorsunuz ?

Söylediklerinize katılıyorum ama anlamadığım bir kısım var. Oyuncuların düşük rakamlara satılmasının-kiralanmasının sebebi taraftar yorumları mı diyorsunuz ?
Dursun Özbek'in geçmiş repüstasyonu kötü olduğu için akıl almaz pahalı hamleler yaptılar. Plansız geldikleri için piyasaya daldılar ve geçen sezonun kötü geçmesinin ve taraftarında günah keçisi arama merakı yüzünden elimizdeki değerli oyuncuları değersizleştirdiler. Szalai bakın neredeyse yarım sezondur ıskartaya çıkarıldı ama bir şekilde basındaki güçlerini de kullanıp ortalama bir defans oyuncusunu bir şekilde pazarlıyorlar.
Biz ise Morutan, Cica ve Mustafa gibi oyuncuları neredeyse bedavaya verdik ki Cica bedava gitti.
Yönetimler ve teknik ekip taraftar gazıyla hareket etmemeli. Ligin şampiyonluk primi 2 milyon dolar arkadaşlar olsan ne olur olmasan ne olur? Avrupa kupalarına da bir şekilde gideriz çünkü ben şampiyonumuzun bile ön elemeleri geçip şampiyonlar ligine girebileceğini düşünmüyorum.
Yönetim ilk geldiğinde Cica, Morutan, Mustafa ve Boey gibi futbolcularla oturup hatta Emre Kılınç size ne oldu diye sormalıydı. Okan Buruk futbolu bırakma noktasına gelmişken yeniden toparlanmıştı ve futbolcu olarak belki de bu genç insanların yaşadıklarının daha sertlerini yaşamıştı.
Bakın Omar elimizde patladı ve kimse bir hamle yapmıyor şu son sezon için. Yahu birisi çıksın Omar kendi ahmaklığın yüzünden kulüp bir de transfer yaptı sana maaş ödedi bir de o futbolcuya ve kulübüne ödemeler yaptı bari şu son sezonu bırak git demiyor. Ben Cengiz yönetiminde olsaydım gider dava açardım Omar'a.
Nasıl Chelsea Mutu'nun peşini bırakmadı yıllarca ben de bırakmazdım.
Neyse Okan Buruk'ta ben de hayal kırıklığı bugüne kadar her şeyi transferle çözmeye çalışıyor. O zaman ben neden Terim'e kızdım.

Hala Romen ulusal takim oyuncusunu olan birini Katar disina yollayamamak tam bir iş bilmezlik.
Katılıyorum artı olarak geçen sene Avrupa kupalarında iyi işler yapmış, maaşı ortalama düzeyde(1.1m) olan bir milli oyuncuyu bedelsiz kiralamak neyin kafasıdır anlamak zor. Bu arada sözleşmesindeki Serbest kalma bedeli 25m €, bonservis ödemelerini de daha bitirmemişiz 2 yılı var. Gerçekten oyuncu satmasını bilen yönetim gelecek mi acaba başa umudum yok. Tskıma srtık faydası olmayan Omar abdo. neden hala duruyor?

Katılıyorum artı olarak geçen sene Avrupa kupalarında iyi işler yapmış, maaşı ortalama düzeyde(1.1m) olan bir milli oyuncuyu bedelsiz kiralamak neyin kafasıdır anlamak zor. Bu arada sözleşmesindeki Serbest kalma bedeli 25m €, bonservis ödemelerini de daha bitirmemişiz 2 yılı var. Gerçekten oyuncu satmasını bilen yönetim gelecek mi acaba başa umudum yok. Tskıma srtık faydası olmayan Omar abdo. neden hala duruyor?
Gelen yöneticilerin dış bağlantıları çok kötü ve çoğu dış bağlantıları kendi işleri için kulüp üzerinden ancak kurabilliyor. Madem şu transfer operasyonu yapıldı o zaman o menajerlere bu futbolcuları yüksek bedellerle sattıracak anlaşmalar yapacaksın.

O konuda hemfikiriz zaten. Ancak taraftarın etkisini çözemedim. Taraftar her yerde taraftar. Eser , gürler , salak saçma yorumlar da yapar, yapıyor da. Ama sen yönetim olarak satış işini beceremiyorsan taraftar etkiledi diyemezsin. Marcao için de inanılmaz PR yapmıştı taraftar mesela sosyal medyada FİFA bilmem ne resmî hesaplarında ama satılan rakam ortada.

Monza, yarın Sacha Boey transferini bitiriyor. 4,5 milyon euro satın alma opsiyonu ile kiralık geliyor.

(Di Marzio)

Akşam çok önemli bir maçımız var ama 2 bekimiz ile de yolları ayırdığımıza dair haberler çıkıyor. Bu konuda da maalesef çok kötüyüz.

Edit: Boey'i göndermek büyük saçmalık. Adam daha ne yapsın. Yani cidden Fatih hoca hazımsızlığı her yerde bizi zarara sokuyor.

Monza, yarın Sacha Boey transferini bitiriyor. 4,5 milyon euro satın alma opsiyonu ile kiralık geliyor.

(Di Marzio)

Akşam çok önemli bir maçımız var ama 2 bekimiz ile de yolları ayırdığımıza dair haberler çıkıyor. Bu konuda da maalesef çok kötüyüz.

Edit: Boey'i göndermek büyük saçmalık. Adam daha ne yapsın. Yani cidden Fatih hoca hazımsızlığı her yerde bizi zarara sokuyor.
Bari opsiyonlu değil peşin ya da zorunlu satın almayla versinler

Satma konusunda kötüyüz biz.Yani Marcao'yu satmak mı beceridir yoksa Ahmetcan'ı satmak mı ? Berat'ı yollarken para kazanmak mıdır beceri Cicaldau'yu bedavaya vermek mi ? Trabzon'u övmek için demedim.Satma konusunda hep kötü olduk biz.

Takımda ilk 11 oynattıgın oyuncularıda elden çıkarıyorsan,önce yerlerine adam getirirsin,bunlar iş bilmezlik.

Diagne sanırım bedavaya gitti. Hatta ücretinin bir bölümünü de biz ödüyoruz diye biliyorum. Geçen sezon ilk devre adamı koyduğumuz maçlarda gol de attı. Sonra Fatih Hoca karar veremedi, bir onu oynattı bir Muhammed'i denedi ve bu sezon ikisi de gönderildi.

Cicaldau tam bir geçiş oyuncu futbolcusu. Topsuz oyunda iyi, tek top yapıyor, lüzumsuz yere ayağında top tutmuyor. Geçen sene yazmıştım, bence genç Rumen oyuncu olarak Florinel Coman alınmalıydı ama Cicaldau da kötü futbolcu değil. Gönderilecekse de zarar etmeyelim bari.