2022-2023 Kadınlar Basketbol Ligi

Akşam Botaş Euroleague eleme maçı oynuyordu ve Macaulay sakattı,oynayan 2 yabancısı ise Egle ile Slocum idi.

Macaulay'e lafım yok fakat Egle transfer ediliyorsa sezona 3 yabancıyla başlama lüksün olamaz.Sezona 3 yabancı ile başlayıp Slocum'u transfer edemezsin.Slocum'u Kayseri'de izlemişiz bir şey görememişiz,ne yaptıda Botaş'a gelmeyi haketti ? Bu kadar umursamaz olunmasın ama ya.

2.çeyreğin daha ortasında takımın pili bitti.Egle üzerinden sadece ilk çeyrek rakip takım 8 sayı attı.Uzaktan savunuyor çünkü.Uzun oyuncuyu bile 2-3 adım mesafe bırakarak savunuyor.

Senden çok güçlü olmayan takımdan 21 sayı fark yiyorsun.3 yabancılı sistemi savunanlar mutlu olsunlar.

Akşam Botaş Euroleague eleme maçı oynuyordu ve Macaulay sakattı,oynayan 2 yabancısı ise Egle ile Slocum idi.

Macaulay'e lafım yok fakat Egle transfer ediliyorsa sezona 3 yabancıyla başlama lüksün olamaz.Sezona 3 yabancı ile başlayıp Slocum'u transfer edemezsin.Slocum'u Kayseri'de izlemişiz bir şey görememişiz,ne yaptıda Botaş'a gelmeyi haketti ? Bu kadar umursamaz olunmasın ama ya.

2.çeyreğin daha ortasında takımın pili bitti.Egle üzerinden sadece ilk çeyrek rakip takım 8 sayı attı.Uzaktan savunuyor çünkü.Uzun oyuncuyu bile 2-3 adım mesafe bırakarak savunuyor.

Senden çok güçlü olmayan takımdan 21 sayı fark yiyorsun.3 yabancılı sistemi savunanlar mutlu olsunlar.
Overrated Melis Gülcan da potayı dövdü. Bu kıza bizden 1 milyon TL istedi! Yabancı sınırı sadece bu işe yarıyor işte!

Overrated Melis Gülcan da potayı dövdü. Bu kıza bizden 1 milyon TL istedi! Yabancı sınırı sadece bu işe yarıyor işte!

Ne zaman rakip oyuncu kendisine temas etse yüz ifadesi bir garip oluyor,triplere giriyor ve o an direkt mental anlamda oyundan düşüyor.Ben bunu bir tek Melis'de farkettim.Yani basketbolda temas her zaman olur bunun nesi tuhaf.

Çembere çok güçsüz şekilde gidiyor ve çok çabuk yoruluyor,bu yüzdende yavaş kalıyor.

Arada üçlük sokuyor ve biraz çembere gidebiliyor diye bir milyon mu istemiş Melis? Bu yabancı sınırı böyle vasat oyuncular fazla para kazansın diye var zaten.

Arada üçlük sokuyor ve biraz çembere gidebiliyor diye bir milyon mu istemiş Melis? Bu yabancı sınırı böyle vasat oyuncular fazla para kazansın diye var zaten.
Şu an kadın basketbol takımımızın yerli kalitesi Çukurova ve Fenerbahçe'den daha düşük diye düşünüyorum. Işıl eski günlerinden çok uzak. Pelin-McCowan ve bazen Meltem haricinde iyi yerli oyuncumuz yok. Ama Çukurova ve Fenerbahçe'nin yerli rotasyonu güçlü. Ayrıca bizim Stevens haricinde üst düzey yabancı oyuncumuz da yok. Çukurova'da Jones,Gray ve Bonner var,Fenerbahçe'de Emma Meesseman,Breanna Stewart ve Alina Iagupova var. Yani bu sene ligde şampiyonluk çok zor.

Şu Tbf youtube kanalı üzerinden hiçbir maç yayınlanmasın.Yayın kalitesinin kötü olması bir yana,sürekli cızırtılarla maçı izliyoruz.Bazen görüntü tamamen gider dakikalarca gelmez.

Alt tarafı haftada 2 saatlik maç yayını.Bunuda iyi bir şekilde yapın bir zahmet.

3 yabancı saçmalığı önümüzdeki sezon sona erer insallah.

Tiffany Hayes iyi bir oyuncu evet ama kullandığı her top sayı olacak bir oyuncu değil.Oluyor çünkü karşısında savunma yok.

3 yabancılı sistem ile zayıf takımların daha iyi kadrolar kurması amaçlandı eyvallah fakat kötü yabancı alan takımlar yine kötü yabancılar alıyorlar.Hele bazı takımların yerli oyuncularıda felaket,bu ligin oyuncusu olmayan yerliler.

Daha 3 çeyrekte yerliler nefes nefese kalıyorlar pota dibinde bomboş turnikeler kaçırmaya başlıyorlar.

Kadın basketbolunu en az 10 sene geriye götürdünüz.Böyle başarısız bir sistem olamaz.

Pota altında Jonquel Jones var ve bu kadın sayıları sadece hücum ribaundu çekerek buluyor.Ya da insiyatif alıp üçlük deneyerek.

Şaka mısınız ya ? Bu fizikte bir Wnba starı takımınızda oynuyor ve siz onu çok kötü şekilde kullanıyorsunuz.1 kere bu kadına doğru top gelmez mi ? Sürekli Jones üzerinden top dışarı çıkıyor ondada kötü hücumlar geliyor.Hele bir pozisyonda Özge'ye alan açtı Özge pota dibinden bomboş orta mesafeyi kaçırdı.

Hayes ilk yarı 8 de 0 Gökşen 6 da 1 ile oynuyor.Jones ilk yarı 17 sayı attı ve sadece kendi yeteneğiyle.

Pota altında Jonquel Jones var ve bu kadın sayıları sadece hücum ribaundu çekerek buluyor.Ya da insiyatif alıp üçlük deneyerek.

Şaka mısınız ya ? Bu fizikte bir Wnba starı takımınızda oynuyor ve siz onu çok kötü şekilde kullanıyorsunuz.1 kere bu kadına doğru top gelmez mi ? Sürekli Jones üzerinden top dışarı çıkıyor ondada kötü hücumlar geliyor.Hele bir pozisyonda Özge'ye alan açtı Özge pota dibinden bomboş orta mesafeyi kaçırdı.

Hayes ilk yarı 8 de 0 Gökşen 6 da 1 ile oynuyor.Jones ilk yarı 17 sayı attı ve sadece kendi yeteneğiyle.
Bu yorum insan olsa alnından öpülürdü kardeşim. Çok haklısın. Ocak ayında Chelsea Gray ve Bonner’ın takıma dönmesiyle taşlar yerine oturur bence.

Bu yorum insan olsa alnından öpülürdü kardeşim. Çok haklısın. Ocak ayında Chelsea Gray ve Bonner’ın takıma dönmesiyle taşlar yerine oturur bence.

Eyvallah hocam :) Bu sezon 3 yabancılı sistemden keyif alıyor musun merak ettim,bir sorayım dedim.Ben bu ligi çok seviyorum ama son 10 yılda ilk kez bu kadar düşük hevesle maçları izliyorum.

Bana kalsa geçen seneki 3+1 kuralı iyiydi hocam. 3+0 olunca kadro ve oyun kaliteleri düştü bence. Tamam ilk 5'te 3 yabancı olsun ama yedeklerde de en az 2 yabancı olmalı.

Yani bakıyorsun Botaş'ta sakat oyuncu var 2 yabancı ile sezona başladılar.Bugün Bursa 2 yabancı ile oynuyor.Ormanspor'un nedenini bilmiyorum 1 yabancı ile oynuyor.

Sakatlık bu işin doğasında var.Avrupa'da olmayan takım 3 yabancı alıyor doğal olarak ve yerli kaliteside düşükken,enteresan zevksiz maçlar izlemek zorunda kalıyoruz.

Fields Hayes'e çarpıyor Hayes yere düşüyor.Kadın hakem ön plana çıkmak için teknik faul veriyor Hayes'e :) zaten seviye yerlerde birde böyle şeyler izliyoruz :)

Bugünkü maçı Çukurova kazanmasına rağmen Zafer hocaya ciddi eksi yazacak bir maç oldu.Jones'u kötü kullanıyorsun.Geridesin ve 4 faule rağmen oyunda tuttuğun Jones'u çıkardın birkaç dk sayı bulamadın.Jones girer girmez hemen 5 sayı buldu takımına.

Hayes'i kenara çekip şutların kaçabileceğini fakat çembere gittiğinde erken adımladığından güçsüz bitirmeye çalıstıgını söylemiyorsun.Hayes sürekli aynı şeyi yapmaya devam etti.Bu takıma diğer oyuncular geldiğinde nasıl ağırlık koyacaksın koç ? Hayes sevdiğim oyuncu fakat üst düzey oyuncu muamelesi görecek oyuncu değil.Sadece Jones'a değil Fagbenle'yede top gelmedi hiç.Tempolu,akan hücum yok ki.

Kaybetmesine rağmen Emlak koçu Murat Alkaş'ı tebrik ediyorum.Oyuna hep tam zamanında müdahale etti.Takım olarakta çok iyi mücadele ettiler.Sadece 3 sayı geridelerken Megan Walker kaçırdığında son 15sn faul yapmadılar,morallar bozulduğu için.Takımına hızlı 2 faul yaptırmalıydı.Onun harici hatası olmadı.