Chicago Bulls

Bu gece L.A Clippers ile oynuyoruz.
Blake Griffin ve Derrick Rose resitali izleyeceğimiz bir gece olacak.
Eric Gordon'un durumunu bilmiyorum ama,Derrick Rose'dan olağanüstü bir performans izleyebiliriz,Baron Davis savunmasında..

Ayrıca maçın yayınlanmayacak olması da ayrı bir üzüntü durumu.

bu Ömer Aşık'taki gelişim inanılmaz , enine de gelişti.. saha içinde sadece yarar adam , saf yarar.. 1 gram kendini aşmıyor , tertemiz oyuncu oldu valla.. takım içinde güveni aldıktan sonra sayı ortalamaları da yükselicek kesin..

Evet, süreleri arttı hepsinden önce..
Orlando gibi ciddi rakibe karşı 31 dakika alıyorsan, işlerin iyi gittiği kesin..
Bahsettiğimiz adam hem çaylak, hem Amerikalı değil, hem de hücum gücü çok sınırlı..
NCAA veya NBDL gibi liglerde de oynamadığı için hemen kimse tanımıyordu gidene kadar..
Umarım böyle devam eder.. Semih'e göre başarılı olmasını 10 kat fazla istediğim bir oyuncu.

Chicago 2. olacaksa söylesin de biz de (sixers) 7. olalım..
Biz play off'ta Bulls istiyoruz diye 6. olmaya yırtınıyorduk..
Şu anda ne olursa olsun. Play off başladığında kimse Boston ve Miami ile oynamak istemeyecek.

4-0 değilde 4-1 biter en fazla.Bir galibiyet alabilmek için midir bu çaba? :))

tolga,

bana sorsalar en istemeyeceğim takım boston.. miami olsun boston olmasın..
kaya gibi adamlar. play off zamanı işler değişir..
orlando en isteyeceğim takım ama eşleşemiyoruz..
orlando-atlanta banko gibi..
biz de miami veya chicago'ya kalacağız..
o yüzden chicago ama belli olmaz 4-0 lar, 4-1 ler..
İki sene önce Orlando'ya ( ki o nasıl bir Orlando idi biliyorsun ) 4-2 elendiğimiz seriyi hatırlatırım..
2-1 öndeyken ve 3-1 yapmaya milimler kalmışken dönmüştü seri..
Biz, kimseye kolay lokma olmayacağız..

Bilmiyorum ne kadar katılırsın ama bence şu ana ligin en formda takımı biziz bence.
Noah'ında dönmesinden sonra dişliler iyice oturdu gibi takımda.Bu akşam ki Miami maçı da bizim nereye kadar gidebilirizin bir göstergesi.Her takımı yenebiliriz mesajı için güzel bir gece olacak..

Tabi ki kime sorsan Miami ve Boston'u tercih etmez Chicago'ya. Ama süpürülmese de ben Chicago'nun olası Sixers eşleşmesini rahat geçecektir diye düşünüyorum.

Evet, süreleri arttı hepsinden önce..
Orlando gibi ciddi rakibe karşı 31 dakika alıyorsan, işlerin iyi gittiği kesin..
Bahsettiğimiz adam hem çaylak, hem Amerikalı değil, hem de hücum gücü çok sınırlı..
NCAA veya NBDL gibi liglerde de oynamadığı için hemen kimse tanımıyordu gidene kadar..
Umarım böyle devam eder.. Semih'e göre başarılı olmasını 10 kat fazla istediğim bir oyuncu.

savunması müthiş..belki istatistik hanesinde 2 blok-2 top çalma gösteriyor ama turnikeye çıkan adamın öününü öyle bir kapatıyorki blok yememek için pas vermeye çalışıyor ve top kaybına sebep oluyor..pası da öyle rahat bir halde vermiyor..bir de boyu sanki daha da uzamış gibi..

Miami'yi devirdik.Maçı izleyemedim tekrarına bakıyorum..
Rose'la beraber adım adım bu günlere geldik biz.
Gelecek zaten bizim,fakat bu sene bir konferans finali çok lezzetli olur..

Chicago 94-76 Atlanta Boston'un kaybetmesi Bulls taraftarını çok daha fazla sevindirmiştir heralde.Doğuda normal sezon liderliğine yarım galibiyet kaldı onlar adına.

Chicago doğunun zirvesinde.. Bulls'u çok sevmem Michael Jordan nedeniyle.. O oynuyorken başka takım yokmuş muamelesi yapıldı yıllarca.. Neyse..

Benim sevindiğim şey emeğin, çalışmanın kazanması..Tom Thibodeau.. Çok uzun yıllar asistan coachluk yaptı, özellikle de savunma coachu oldu..Bir sürü takım gezdi..En son da Doc Rivers'ın yardımcısıydı yanlış hatırlamıyorsam..

Şimdi head coach ve sonuç ortada.. Öyle Del negro gibi tepeden inme adam değil.. Avery Johnson gibi üç senede şampiyonluk kazanacak takımlara da ışınlanmamış.. Yıllarca beklemiş, bu işin kazanında kaynamış, damıtılmış bir adam ve 53 yaşında.. Harvard'da falan okumuş. Yıllarca kendine, bugünlere yatırım yapmış.

Sene başı değerlendirme yazısı yazarken de br iki cümle sıkıştırmıştım.. Başarılı olacaksa böyle adamlar olsun.

Chicago'nun performansı gerçekten inanılmaz. Uzun süre sonra Doğu'yu lider bitirmek ve bunu Boston ve Miami gibi iki süper kadro önünde yapmak muhteşem. Şu haliyle bile ne kadar saygı duyulası bir takım olduklarını gösteriyorlar. D.Rose ise MVP olmayı sonuna kadar hak ediyor ayrıca.

Mvp cıkartacak takım,sampıyonluga gıdıyor takım,dillerde hala Boston,Mıamı..
Gecınız beyler bu sene baskette tarıh yazacagız.
Gulerek izlemeye devam edıyoruz..