Chicago Bulls

Hamilton Nba'de kime uyar sorusuna verilecek yanıtların başında Chicago Bulls gelirdi, hem 2 numarada eksikleri var, hem de oraya çok iyi bir şutor ve skorer geliyor yeter ki oynamak istesin Chicago Doğu finali için en büyük adaydı Miami ile beraber, onu da perçinleştirdi diyebilirim.

Richard Hamilton, Chicago Bulls İle 2 Yıl İçin 10 Milyon Dolara Anlaşma Sağladı. Çok iyi bir hamle geldi Chicago'dan.

Tracy McGrady bile veteran minimuma Atlanta'ya giderken Hamilton'un aldığı para cidden fazla olmuş.Tam Chicago'nun ihtiyacına göre bu transfer ama ben Hamilton'ı en son oynarken gördüğümde 2009 play-off'unda Detroit , Cleveland'a 4-0'la süpürülüyordu...

Son düzenleme:
Tracy McGrady bile veteran minimuma Atlanta'ya giderken Hamilton'un aldığı para cidden fazla olmuş.Eğer Chicago'nun tam ihtiyacına göre bu transfer ama ben Hamilton'ı en son oynarken gördüğümde 2009 play-off'unda Detroit , Cleveland'a 4-0'la süpürülüyordu...

O zamandan sonra ilk defa iddialı takımda oynayacak, iştahlı oynayacağına inanıyorum ben. Howard'ı getirmeye çalışyorlarmış epey zor gözüküyor ama gelirse muazzam olur.

Tracy McGrady bile veteran minimuma Atlanta'ya giderken Hamilton'un aldığı para cidden fazla olmuş.Eğer Chicago'nun tam ihtiyacına göre bu transfer ama ben Hamilton'ı en son oynarken gördüğümde 2009 play-off'unda Detroit , Cleveland'a 4-0'la süpürülüyordu...

Len T-mac ayakta zor duruyo. Geçmişi olmasa Darüşşafaka Cooper Tires'taydı şu an Tmac. (ki inat edip kendini rezil ediyo bence bırakmayarak)
Hamilton ise her zaman Hamilton'dır. İşini ciddiye alır , sık sakatlanmaz hele ki T-mac'e göre. Net şutördür. Savunma yapan takımların parçası olduğu için Chicago savunmasına rahat alışır. Boş kaldığında babalar gibi atar. Screen'den çıkar atar. Atar da atar ; kızdırma beni Erdal.

Len T-mac ayakta zor duruyo. Geçmişi olmasa Darüşşafaka Cooper Tires'taydı şu an Tmac. (ki inat edip kendini rezil ediyo bence bırakmayarak)
Hamilton ise her zaman Hamilton'dır. İşini ciddiye alır , sık sakatlanmaz hele ki T-mac'e göre. Net şutördür. Savunma yapan takımların parçası olduğu için Chicago savunmasına rahat alışır. Boş kaldığında babalar gibi atar. Screen'den çıkar atar. Atar da atar ; kızdırma beni Erdal.

T-Mac son dönemlerini beklenmeyecek şekilde olgun oynadı ama.Şut atmaktan çok oyunu yönlendirmeyi,biraz ikinci PG gibi oynamayı seçti.Gerektiğinde de sayıları buldu,ondan önceki sakatlık dönemindeki gibi gereksiz zorlamaları denemiyor.Ki zaten onu alan takımda kenardan gelerek en son oynadığı gibi oynamasını bekliyor,minimuma T-Mac alıyorsun daha ne yani..

T-Mac son dönemlerini beklenmeyecek şekilde olgun oynadı ama.Şut atmaktan çok oyunu yönlendirmeyi,biraz ikinci PG gibi oynamayı seçti.Gerektiğinde de sayıları buldu,ondan önceki sakatlık dönemindeki gibi gereksiz zorlamaları denemiyor.Ki zaten onu alan takımda kenardan gelerek en son oynadığı gibi oynamasını bekliyor,minimuma T-Mac alıyorsun daha ne yani..
T-mac'in pası düşünmesinin nedeni Kobe tarzı bi olgunluktan gelmiyor bana göre. T-mac , erozyona uğrayan atletizm yetenekleri ve patlayıcılığı nedeniyle biraz da bu role bürünmek zorunda kaldı. Tabii ki t-mac her halükarda bu ligde işsiz kalmaz ancak şu var ki Hamilton hala daha bu ligde rahat ilk 5 oyuncusu ve en önemlisi de playoffu sürekli oynamış , en iyi döneminde yüzük almış ve taşın altına elini sokmaktan hiç kaçmamış bir adam. Ve yetenekleri , yaşına bağlı bir erozyona uğrayacak yetenekler değil. Hamilton draft edildiğinde de uçan kaçan hoplak bir adam değildi. Şimdi de değil. Fakat 10 yıldır düzenli olarak şut atar v geçen seneki takım içi sorunlara kadar ritmi hiç bozulmamıştı sezonsal olarak. Ve de Hamilton yıllarca savunma yönüyle sivrilen bir takımda oynadığı için Chicago'nun oyun sistemine çabuk uyum sağlayacaktır. Ayrıca hücumda da Chicago'nun şutör eksikliğini giderip , rakip savunmanın içe gömülme sorununu belli ölçüde çözecektir. Bence Chicago Nba'in en dengeli 5ine sahip oldu ve artık geçen seneden daha tecrübeliler. Artık birşeyler yapmaları gerek.

Bu arada bugünkü son dakika dönüşü inanılmaz olmuş. Noah'ın son bloğu da muazzam. Ömer 8 ribaund almış.

4 numarada boozer yerine daha savunmacı biri olsa maç başına 60sayı falan yiyecekler muhtemelen...olum tom varya tam EL'de koçluk yapacak adamsın!

Hamilton Chicago için biçilmiş kaftan. kariyerinde play off'larda sıfır olan bir adamı Hamilton'la karşılaştırmak hatta aynı cümlede anmak bile hatadır.

son maçta noah'ın sakatlıgında ömer tam 38 dakika parkede kaldı ve 15 rebo çekti...amma velakin 5te 2 isabet ve 6da 2 faul kullanarak 6 sayı üretebildi...topu seven derrick rose da parkede degilken insaf be ömer!

Watson kadar beyinsiz bir guard gormedim ben. Bir insanin hic mi kafasi calismaz yahu?Orada topu gitti Omer'e verdi. Cileden cikartti beni.Neredeyse hic kenara gelmemis Omer'in oyle bir anda 2de 1 atmasini beklemek bile mucizeydi. Yine bedavadan maci Sixers kazandi.Bir yandan iyi ki cikamadik diyorum. Rose'suz bencil ve bu kadar daginik oynayan takimi Celtics dagitirdi. Canin sag olsun Omer.Bu gecenin en iyisi sendin.

Forumda hiç Chicago taraftarı kalmamış sanırım yinede takım şu an bence iyi gidiyor Rose yokken

En son Detroit'i 108-104 yendi ve 10.galibiyetini aldı.Joakim Noah 30 sayı-23 Ribaund ile oynayarak kariyer rekoru kırdı.Son 25 yılda 30 sayı-23 ribaund-6asist ile oynayan 4.oyuncu oldu(Charles Barkley-Dirk Nowitzki-Kevin Garnett)

Rose 1-2 hafta içinde antremanlara başlayıp en erken All-Star arasında takıma döneceği iddaa ediliyor.

Chicago Bulls Philadelphia'yı 96-89 ile yendi.12. galibiyetini aldı.Sixers ise 10. mağlubiyetini aldı

Noah 21 sayı-7 ribaund-5 asist
Luol Deng 19 sayı-12 ribaund-3 asist
Belinelli 16 sayı-2 ribaund-2asist