Houston Rockets'lıyız işte var mı ötesi?

ulAn ron artest seni adam sanmıştık geçen yıl ama şu yaptığına bak... Nba'de en nefrettiğin oyuncular sıralamasında;

1.) Bruce Bowen 2.) Kobe 3.) Ron Artest olarak 3. sırayı aldın!

http://www.youtube.com/watch?v=vu1zMV5j0fo şu hareketten sonra birşey demiyorum yorum sizin...

Son Şampiyon Los Angeles Lakers, evinde Batı Konferansı'nın güçlü ekibi Houston Rockets'a 91-101 yenilmekten kurtulamadı. Gecenin kahramanı olan Aaron Brooks, kariyerinin rekoru olan 33 sayıya ulaşarak galibiyetin mimarı oldu. 5 adet üç sayılık baskete imzasını atan Brooks, ürettiği kritik basketlerle güçlü rakibine üstüste ikinci yenilgisini tattı.
Bir önceki maçında deplasmanda Denver'a 26 sayı farkla mağlup olan Los Angeles Lakers, Staples Center'da 18,997 seyircisinin desteğiyle maça iyi başladı. Artest, Bynum ve Bryant'ın sayılarıyla ilk çeyreği 29-23 önde tamamladı. Ancak ikinci çeyrekte oyun kurucusu Brooks'un isabetli dış atışlarıyla oyunda dengeyi sağlayan konuk Roketler, 25-29'luk seriye rağmen devre sonunda soyunma odasına 54-52 geride girdi. Maçın ikinci yarısına Brooks'un isabetli üç sayılık basketleriyle giren Houston, 19-28'lik seriyle final periyotuna 73-80 üstün girdi. Son çeyrekte konuk ekibin ilk 6 sayısı Andersen'den gelirken, Houston Rockets oyunun son dakikalarını daha verimli geçirince sahadan galibiyetle ayrılmasını bildi: (91-101).

Aaron Brooks, kullandığı 23 şutun 11'inde isabet (2s: 6/12, 3s: 5/11, SA: 6/7) sağlarken, maçı 33 sayı, 6 ribaund ve 4 asist ile kapattı. Roketlerde ayrıca Avustralyalı pivot David Andersen 19 sayıyla kenardan gelerek önemli katkı verdi. C. Landry (15 sayı, 10 ribaund, 1 blok) ve C. Budinger (11 sayı, 6 ribaund, 3 asist, 3 top çalma) galibiyete destek verdi.

Kobe'de 18 sayı,1 ribaund,3 asistle maçı tamamladı ( 2s: 7/20 3s: 0/3 SA: 4/4)

Kobe'ye en güzel cevabı verdik. Çakma MVP seni... :)

Denver koydu, biz koyduk oh ne güzel 1 günde 2 büyük derbi 2'si de mutlu son.

Sen varya sen başımın tacı gözümün bebeği, ben varya ben teksas yolunda elimde sigara, tek dileğim koyalım lakersa koyalım spursa şampiyon olalım. :)

Tracy McGrady # ? '' I will come back this November... ''

Dön artık esas MVP dön artık... (!)

yıl 2009 olmuş hala tmacden medet uman var

Deniz Baskın' Alıntı:
yıl 2009 olmuş hala tmacden medet uman var
Deniz neye dayanarak bu lafı söylüyorsun anlamış değilim! Bu adam hakkında ne biliyorsun? Herşeyi geçtim 2009 olmuş derken sanki Tracy'nin yaşı 40'mış gibi konuşuyorsun.

Tracy McGrady; 24 Mayıs 1979 doğumludur. Yaşadığı sıkıntılar, annesinin ve babasının ayrı olmasına rağmen annanesinin yanında büyümüş ve yaşadığı her türlü zorluklara zaman herşeyin üstesinden gelmiş ve okuduğu lisenin en iyi oyuncusudur. Hatırlatmak isterim şu ana kadar Nba'de üniversite okumadan liseden direk draft edilen 2 oyuncu vardır; Kobe ve Tracy'dir. ( benim bildiğim )

Şimdi sana ne desem boş; yazdan beri ne yapıyor diye takip ediyorum, hatta kuzenim amerika'da kendisi Tracy'nin antremanını izledi, çok etkilendim o kadar hırslı ve azimliydi ki büyük çaba sarfediyordu dedi. Onu da geçtim zamanında majesteleri sakatlandığında onu çalıştıran hoca şu açıklamayı yaptı '' eskisi gibi sıçrayabilecek ve eski t-mac'i tüm herkese izlettirecek, dedi. ''

Aralık ayında sahalarda 15 günü kaldı, eski performansına dönmesi 2-3 ayı alır. Bu lafını sana şubat ayında hatırlatacağım! Eğer eski haline dönmezse sen bana hatırlat daha idolünü bile tanımayacak kadar acizsin diye! Eğer biri kasıtlı ayağını,bacağını kırmazsa eskiye dönecektir!

Burak Ceyhan' Alıntı:
[quote="Deniz Baskın":1unfu5pe]yıl 2009 olmuş hala tmacden medet uman var
Deniz neye dayanarak bu lafı söylüyorsun anlamış değilim! Bu adam hakkında ne biliyorsun? Herşeyi geçtim 2009 olmuş derken sanki Tracy'nin yaşı 40'mış gibi konuşuyorsun.

Tracy McGrady; 24 Mayıs 1979 doğumludur. Yaşadığı sıkıntılar, annesinin ve babasının ayrı olmasına rağmen annanesinin yanında büyümüş ve yaşadığı her türlü zorluklara zaman herşeyin üstesinden gelmiş ve okuduğu lisenin en iyi oyuncusudur. Hatırlatmak isterim şu ana kadar Nba'de üniversite okumadan liseden direk draft edilen 2 oyuncu vardır; Kobe ve Tracy'dir. ( benim bildiğim )

Şimdi sana ne desem boş; yazdan beri ne yapıyor diye takip ediyorum, hatta kuzenim amerika'da kendisi Tracy'nin antremanını izledi, çok etkilendim o kadar hırslı ve azimliydi ki büyük çaba sarfediyordu dedi. Onu da geçtim zamanında majesteleri sakatlandığında onu çalıştıran hoca şu açıklamayı yaptı '' eskisi gibi sıçrayabilecek ve eski t-mac'i tüm herkese izlettirecek, dedi. ''

Aralık ayında sahalarda 15 günü kaldı, eski performansına dönmesi 2-3 ayı alır. Bu lafını sana şubat ayında hatırlatacağım! Eğer eski haline dönmezse sen bana hatırlat daha idolünü bile tanımayacak kadar acizsin diye! Eğer biri kasıtlı ayağını,bacağını kırmazsa eskiye dönecektir![/quote:1unfu5pe]
Liseden nba'e gelen 2 oyuncu var diyip bana nba anlatma komik oluyo
Amare,jermaine,gerald green,tyson chandler var
Hatta bu konuda en son super star nba'i az çok takip edenin bileceği gibi(?) lebron james...
Tmac houstonda 36 sec 13 points olayı hariç başarıya ulaşamamıştır ve bu asla kobe ve lebronun seviyeye gelememiştir.gelemeyecektir de bana gore çunku olgunlaşacağı yılları sakatlıkla geçirdi.(kısmet)
Oynasın isterim ama o sakatlıktan cıkıp eskisi gibi oynamayı bırak basketbol kariyerini noktalayan cok kişi oldu.(misal nate huffman belki bilirsin maccabiden ve torontodan sari saçlı bi pivottu).Sonuçta dönse bile orlandodaki gibi o rakibi uçurtmaya çeviren tmaci bekleme
Biri ayağını kırarsa da çok üzülürüm senin gibi...sonuçta kasıtlı adam sakatlayanlara kıl oluyorum bowen , bell ve futboldan roy keane gibi

David Andersen'den NBA'ye merhaba.Umarım bu dakikadan sonra Rick Adelman Chuck'ı keserde pivota David-Carl 2'lisinden birini koyar.

http://www.youtube.com/watch?v=KkaHUPJozDg

Şu videoyu izledikten sonra gözlerim doldu, içim cız etti kuran carpsın. Adamki hırsa bak, geri dönmek için verdiği mücadeleye bak!

Şu videoyu izledikten sonra hala eski haline dönmeyeceğine düşünen var mı?

Eğer dönmezse ben bir daha bu bölüme yazı yazmıyorum.

Bundan bir kaç sene öncede spurs bu sene şampiyon olursa bu bölüme yazı yazmayacağım demiştim, olamadı! Umarım yine yanılmayacağım.

You will come back T-maccccccc !

houston halıyı dokurken zamanında doğru ilmekleri attı..
yao ve t-mac i bir araya getirirken etrafını da süslemeyi başardılar..
battier tam bir takım oyuncusu.. süper bir savunmacı..
scola bekleneni veriyor.. brooks, lowry, landry gibi gençler de iyi ok..
david andersen den de faydalanıyorlar.. eyvallah.
arıza , artest in yaptıklarını yapıyor ve sorun çıkarmıyor.. süper..
ancak bu noktada yapacak bir şey yok, hamle yok..
bu iki adam aynı anda sahada olamıyor.. hatta artık ikisi de olamıyor..
kalanlar oynuyor ama genelde katılmadığım kaan kural'a burada katılıyorum..
rockets şu anda 5 viteste gidiyor.. maksimuma yakın kullanıyorlar potansiyellerini..
yarın diğer takımlar vites attığında veya play-off geldiğinde ne olacak..
şu anda rockets gm inin ve coach unun eli oynamaz.. hamlesi yok..
ama yaza t-mac in sözleşmesi bitiyor..
o sözleşmeyi uzatıkları anda rockets in 4-5 senesi çöpe gider..
sözleşme uzatmayacaklar ve cap de 20 milyon usd yer açacaklar..
ne lazımsa o parayla alacaklar..
scola'nın sözleşmesi bitiyor.. seneye yao da bitecek.. bunlar da düşünülüyordur..
t-mac den artık bir şey olmaz.. geri dönse bir maçta 70 sayı atsa veya 10 saniyede 15 sayı atsa ne olur.. 82 maçın kaçını oynuyor ona bakmak lazım..
bu adam son 3 senede kaç maç oynamış..
oynamadıktan veya oynayamadıktan sonra istersen mj olsun..
şu anda t-mac in sportif anlamda takıma 1 gram katkısı yok..
hakeem nedeniyle rocketsi severim.. umarım yazın t-mac i serbest bırakırlar ,sağlam bir iki transfer ve sağlıklı bir yao ile yola devam ederler..

tmac bir an önce dönse iyi eder. Takımda skor sıkıntısı bu ara baya arttı ve bu sıkıntıyı çözse çözse tmac çözer.

Ariza'ya bir maç ceza
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Houston Rockets'in oyun kurucusu Trevor Ariza, 1 maç ceza aldı. NBA'den yapılan açıklamaya göre, Pazar günü milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun takımı Toronto Raptors'a 101-88 yenilgiyle biten maçta, rakip takımdan DeMar DeRozan'ın başına dirseğiyle vurduğu için 1 maç oynamama cezasına çarptırıldı.
Ariza, TSİ yarın sabaha karşı Detroit Pistons ile yapılacak maçta forma giyemeyecek.

tmac döndü 9 ay sonra
7 dakika sahada kaldı ve denedi kendini. Eski çabukluğu yok gibi demişler amerikan forumlarında ama yuruyerek oynasa 15 sayı ortalama yapar bence. Eğer iyi dônerse houston yazın tmacle devam eder mi , tmac ne kadar para ister,houston ne kadar verir bunlar önemli seyler. Durum karışık bence çünkü adam sakatlanmasa en verimli yaşında olcaktı fakat her an sakatlanabilir korkusu olcak takımda. Ama tmac'e mutlaka bi 7-8 milyon usd'lik bi teklif gelecektir fakat houston buna benzer bir parayı verir mi o soru işareti. Gm'in yerinde olmak istemezdim bu yaz.

Ağlamak istiyorum... :oops:

Asıl heyecan şimdi başlıyor!

Koskoca 9 ay beklemişim ama sonunda mutluyum. Bakalım Nuggets maçında Rick Adelman beklenilen süreyi verecek mi McGrady'e?

Canberk Işcan' Alıntı:
Ariza'ya bir maç ceza
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Houston Rockets'in oyun kurucusu Trevor Ariza, 1 maç ceza aldı. NBA'den yapılan açıklamaya göre, Pazar günü milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun takımı Toronto Raptors'a 101-88 yenilgiyle biten maçta, rakip takımdan DeMar DeRozan'ın başına dirseğiyle vurduğu için 1 maç oynamama cezasına çarptırıldı.
Ariza, TSİ yarın sabaha karşı Detroit Pistons ile yapılacak maçta forma giyemeyecek.

haberi kim yazdı, nereden alıntı bilmiyorum ama iyi sallamışlar ariza'ya oyun kurucu yazarak..

Bu gece zorlu new orleans maçı var,yenmişiz yenilmişiz umurumda değil... Tek isteğim Adelman artık dalga geçmeyi bıraksın, Ariza'yı 45 dk oynatma. Ariza'dan max. 30 dk verim alabilirsin ama gel de anlat! Mümkünse C.Hayes'le değil de D.Andersen'le başlayalım.Hatta C.Hayes'i kadroya bile almayalım...

Umarım ama umarım McGrady artık bu maçta 40 dk süre alır da anlarız döndü mü gerdi dönmedi mi. Ben çok sıkılmaya başladım Adelman'ın bu tavırlarından, ne yapmaya çalışıyorsun söyle rahatlayalım.

Söyleyeceğim son söz - Tracy McGrady'e

`` You will never walk alone... ´´

The Pursuit of Happyness diyorum o zaman sana Erdal ! ,)
Ben bu takımı bu adam için destekliyorum o nereye ben oraya.
Adelman üzerinde büyük baskı var taraftarda sabırsızlanıyor artık 40 dk oynatsın eğer taraftar memnun kalmazsa zaten McGrady kendi arzusuyla oynamak istemez,bırakır takımı...

Son bir söz de sana kardeşim be; bugün maçı uyuma izle,bak neler olacak... ;)
Cavs maçında 2.yarıya kadar ortadaydık hatta çok iyi başladık ama hücumda skor opsiyonlu oyuncumuz olmadığı için kaybettik,shaq,lebron falan hikaye. Ariza sakatlığı varmış verim alamadık,brooks tek başına ne yapsın,landry'e sıra mı geldi andersen'den,hayes'ten.Battier daha ne yapsın savunmada? kendisi söylemiş zaten ben 5 kişiyi savunacak kadar savunmacı değilim takım halinde savunma yaparsak o zaman lebron'u savunurum dedi -ki ilk yarı da gerçekten çok iyiydi. Scola bir vardı bir yoktu... lowry top peşinde koştu ama anlamayamadık ne yaptığnı bir türlü.Budinger olsa biraz işler değişirdi maçı alamasakta.

Bu takımda;
-Amare,Nene gibi bir pivot.
-McGrady geri dönerse.
-sabır ve zaman.

Bu takım için başarının parolası bu 3 şey. Geçen sene bile çaylaklarla lakers'e kafa tuttuk. Tek kaybetme sebebimiz pivotumuz yoktu, gasol egosunu tatmin etti işte.

Bugün ki maçı kaybetme çok şey kaçırırsın, 2 saat uyku şart. ;)

Burak sen niyetini açıkca belli etmişsin.Alınma ama gelecek sene bir NBDL takımını destekleyeceksin.O kadar net söylüyorum.
Bizim kalbimiz her zaman Texas'da atar.