Teknosa Türkiye Kupası

Re: Türkiye Kupası

Güzel bir kura. Casa TED daha yeni koç değişikliğine gitti, Daçka tam bilmiyoruz nasıl bir durumdalar Efes desteğini aldılar ama daha salonlara inmediler. BJKCT ile geçen yıldan kalan hesabı bu yıl kapatırız 8) Çorum da güzel olmuş, ulaşım ve destek açısından.

Gruplardan zorlanmadan çıkacağımızı düşünüyorum. Fikstür nasıl acaba ?

KUPA DERBİYLE BAŞLAYACAK!

558241080910164200zu7.jpg

Basketbolda Erkekler Türkiye Kupası 1. tur eleme müsabakaları kura çekimi yapıldı.

Polat Renaissance Otel'de gerçekleştirilen kura çekimine Basketbol Federasyonu yetkilileri ve kulüp temsilcileri katıldı.

Kura çekimi sonrası Diyarbakır, Sivas, Çorum ve Erzurum'da mücadele edecek takımların eşleşmeleri belli oldu.

Buna göre (A) Grubu'nda Aliağa Gençlikspor, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türk Telekom ve Pınar Karşıyaka yer alırken, (B) Grubu Erdemirspor, Kepez Belediyesi, Banvit ve Fenerbahçe Ülker, (C) Grubu CASA TED Ankara Kolejliler, Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka ve Darüşşafaka Cooper Tires, (D) Grubu da Antalya Büyükşehir Belediyesi, Efes Pilsen, OYAK Renault, Mutlu AKÜ Selçuk Üniversitesi'nden oluştu.

(A) Grubu maçları Diyarbakır'da, (B) Grubu Sivas, (C) Grubu Çorum ve (D) Grubu karşılaşmaları da Erzurum'da yapılacak.

Bu arada Diyarbakır ve Sivas'taki maçlar 3-5 Ekim, Çorum ile Erzurum mücadeleleri 6-8 Ekim tarihlerinde oynanacak.

İlk maçların programı şöyle:

Aliağa Gençlikspor - Pınar Karşıyaka

Mersin Büyükşehir Belediyesi - Türk Telekom

Erdemirspor - Fenerbahçe Ülker

Kepez Belediyesi-Banvit

CASA TED Ankara Kolejliler - Darüşşafaka Cooper Tires

Galatasaray Cafe Crown - Beşiktaş Cola Turka

Antalya Büyükşehir Belediyesi - Mutlu AKÜ Selçuk Üniversitesi

Efes Pilsen-OYAK Renault

YENİ SPONSOR: TEKNOSA

Türkiye Kupası'nda erkeklerde ve bayanlarda yeni sponsor Teknosa oldu.

Düzenlenen basın toplantısıyla Teknosa'nın sponsorluğu açıklanırken, yeni sezonda erkekler ve bayanlarda Türkiye Kupası Teknosa ismiyle oynanacak.

Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, hem bayanlarda, hem de erkeklerde kupanın Teknosa ismiyle oynanacağını belirterek, ''Türk basketbolunun gelişen çizgisinde Teknosa'nın milli takımlarımıza sponsor olarak katkılarına inancımız tam'' derken, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane ise desteklerinin devamının geleceğini söyledi.

Nane, kurum olarak sadece Basketbol Federasyonu'nun teknoloji sponsoru olmadıklarını ifade ederek, ''Bayan ve erkeklerde Türkiye Kupası'na ismimizi vererek bu desteği biraz daha ileri götürüyoruz'' diye konuştu.

3 BÜYÜKLERDEN KURA YORUMU...

Basketbolda, Teknosa Erkekler Türkiye Kupası kura çekimi İstanbul'da yapılırken, kupada mücadele edecek Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka ve Fenerbahçe Ülker temsilcileri iyi kura çektiklerini söyledi.

Kura çekimi sonrası Sivas Grubu'nda yer alan Fenerbahçe Ülker'in şube kaptanı Remzi Dilli, geçen sezon hedefleri içinde olup da alamadıkları kupayı, bu sezon almak istediklerini söyledi.

Dilli, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Basketbol Federasyonu'nun yaptığı organizasyonla değişik ve güzel illerde maçlar yaptıklarını belirterek, ''Sivas'ta maçlarımızı yapacağız. Gruplar denk güçlerden oluştu. Grubun favorisi biziz, ancak herkes herkesi yenebiliyor. Sürprizlere yer vermeden gruptan çıkmak istiyoruz'' dedi.

Beşiktaş Cola Turka İdari Menajeri Mertay Kugay ise iyi kura çektiklerini dile getirdi.

Kugay, 2. torbanın en iyisi olan Galatasaray Cafe Crown ile aynı grupta yer aldıklarını hatırlatarak, ''Galatasaray Cafe Crown ile 2 sezondur aynı gruplarda yer alıyoruz. Geçen sezon da kupada aynı gruptaydık. ULEB Kupası'nda da birbirimizle mücadele ettik. Hedeflerimiz belli. Final oynayıp kupayı kazanmak istiyoruz. Galatasaray Cafe Crown ile ayrılmaz ikili olduk'' diye konuştu.

Beşiktaş Cola Turka ile aynı grupta yer alan Galatasaray Cafe Crown'ın menajeri Mert Uyguç ise seri başı olarak kura çekimine girmediklerini ifade ederek, ''Grupta Beşiktaş Cola Turka'nın olmasını istiyordum. Beraber gruptan çıkacağımızı düşünüyorum'' diye görüş belirtti.

Kaynak: maraton.com.tr

Yine Beşiktaş denk gelmiş Türkiye Kupası ön eleme grubunda. Bu sezon her şeyin çok daha farklı olacağına inanıyorum.

6 Ekim´de Çorum´da olmayı düşünen var mı?

Onur Yavuz' Alıntı:
Yine Beşiktaş denk gelmiş Türkiye Kupası ön eleme grubunda. Bu sezon her şeyin çok daha farklı olacağına inanıyorum.

6 Ekim´de Çorum´da olmayı düşünen var mı?

Onur ABİ sanırsam bu maç 9 günlük bayram tatilinin arasına ''cuk'' diye oturuyor ben belki bu maça gidebilirim :)

Vallaha haberi duyar duymaz salonu turladım. niye mi çünkü ben Çorum´dayım.

Guroviç Çorum´a gelecek şükürler olsun ya şükürler. Bu yaşıma kadar takımımı canlı izlememiştim.

Çorum´a maç için gelecek arkadaşlarla irtibata geçelim.

Okul konusuna bu sene ciddiyetle baktığımdan baktığımdan dolayı gitme lansım kalmadı. Yoksa ne kalacak yer sorunu var ne de masraf sorunu.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Okul konusuna bu sene ciddiyetle baktığımdan baktığımdan dolayı gitme lansım kalmadı. Yoksa ne kalacak yer sorunu var ne de masraf sorunu.

Hayırdır gömü mü buldun? :)

Ben çok sevmedim kurayı.Casa'dansa daha zayıf bir takım daha iyi olurdu,biraz endişeliyim açıkçası.Yine de çıkmamız gerekir tabii.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":r5rzimcz]Okul konusuna bu sene ciddiyetle baktığımdan baktığımdan dolayı gitme lansım kalmadı. Yoksa ne kalacak yer sorunu var ne de masraf sorunu.

Hayırdır gömü mü buldun? :)

Ben çok sevmedim kurayı.Casa'dansa daha zayıf bir takım daha iyi olurdu,biraz endişeliyim açıkçası.Yine de çıkmamız gerekir tabii.[/quote:r5rzimcz]
Sarp, adamın yaklaşık 79 ilde tanıdığı bulunmakta sen ne diyorsun. :)

Öyle valla :)

Gece 3'te eve geldim, siteye baktım biraz ve Çorum geldiğini gördüm. Hemen arkadaşa mesaj attım. Gelebilirsem sizdeyim diye :)

Sarhoş kafayla yanlış atmıssın mesajı Kerem.

Sizdeyiz olacaktı. :)

Samet Kandemir' Alıntı:
Vallaha haberi duyar duymaz salonu turladım. niye mi çünkü ben Çorum´dayım.

Guroviç Çorum´a gelecek şükürler olsun ya şükürler. Bu yaşıma kadar takımımı canlı izlememiştim.

Çorum´a maç için gelecek arkadaşlarla irtibata geçelim.
Ben de aynı duyguları paylaşıyorum seninle.Maçlara kesinlikle geleceğim.Hatta Ua Çorum'a da haber vereceğim.Ben de Ua grubundayım.Okuldan kaçıp maça gideceğim.Taraftar konusunda sıkıntı çekmeyiz.Okuldan arkadaşları da yanıma alırım.Forma bayrak atkı her şey hazır olacak.6 Ekim'i bekliyorum.